Obecny czas: Wto Wrz 17, 2019 1:18 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 315 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mana znanych postaci
PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 9:58 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sty 03, 2009 12:14 am
Mam propozycję na pewną zabawę, która przy okazji ukaże, kto jak postrzega colorwheel. Otóż podajemy nazwisko/imię znanej osoby, bądź historycznej, bądź fikcyjnej, a kolejna osoba określa, jakie kolory many odpowiadają danej osobie, i dlaczego.

Przykładowo - Adolf Hitler - człowiek o gwałtownym usposobieniu, zmiennej nastrojowości, umiejętności żywiołowego przemawiania ( :r: ), tyran dzierżący władzę twardą ręką ( :b: ), polityk konsekwentnie wprowadzający w życie swoje wizje, któremu w godny uznania sposób (w pewnym sensie) w ciągu klikunastu lat udało się wyciągnąć Niemcy z bardzo głębokiego dołka gospodarczego ( :u: ). Kolory - :u: :b: :r:.

Następna postać dla kolejnej osoby - Jan Onufry Zagłoba.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 10:15 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 12, 2004 2:31 pm
Miejscowość: Grudziądz
Hitlerowi nie chodziło o władzę i potęgę dla samego siebie. Tu chodziło o społeczność. Zamiast zdecydowanie :b: powinno być :w:, jeśli weźmiemy pod uwagę to kryterium. Zresztą chyba nawet sami Wizardzi kiedyś stwierdzili, że w najbardziej restrykcyjnej formie biały staje się faszystowski. Nazizm jako wariacja faszyzmu z usprawiedliwieniem ludobójstwa (niszczenie innych społeczności dla korzyści własnej) nabiera cech :w: :b:. Jak mafia.

Niebieskiego Adolfowi bym poskąpił. Niebieski nie wjeżdżałby w Rosję w 1941 roku. Niebieski nie upierałby się przy wykrwawianiu armii Paulusa pod Stalingradem, niebieski nie posyłałby dziadków Volkssturmu pod gąsienice T-34. Kolory Adolfa to :w: :b: ( :r: )

Zagłoba?
1. Pierwiastek :r: nie podlega wątpliwości. Korzystający z życia orędownik szlacheckiej wolności.
2. Nie jest to demon intelektu, ale spryt posiada. Potrafi zatroszczyć się o kompanów i choć więcej mówi niż walczy, to z pewnością coś potrafi(ł). :w: jak najbardziej.
3. Być może odrobina :g: . Zielony to wzrost, Zagłoba je sporo, więc urósł wszerz. No i każdy pamięta, że jest orędownikiem oleum konopnego ;)
Wychodzi :r: :w: ( :g: ).

A teraz... Woland z "Mistrza i Małgorzaty"

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 10:23 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Mnie korzystanie z życia bardziej kojarzy się właśnie z :g:, a że Zagłoba był pomysłowy i kminił, jak wyjść z opresji, co mu się udawało, bardziej nadałbym mu kolory :u: :g: :w:. No ale chodzi tu też o to, by pokazać swój punkt widzenia :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 10:30 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 12, 2004 2:31 pm
Miejscowość: Grudziądz
No gdzie :u: u Zagłoby. :u: to do Stańczyka pasuje. Albo Galileusza. A najbardziej korzystającą z życia kombinacją kolorów jest... :b: :r:

Chcielibyśmy naginać color wheel tak jak nam się podoba, ale MaRo wyprodukował na tyle dużo artykułów na ten temat (choćby przy wydawaniu Ravniki i Alary), że mało zostało nam miejsca do interpretacji ;)

Tymczasem... Wymyślił już ktoś Wolanda?

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 10:32 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 02, 2007 7:05 pm
Miejscowość: Łęczna k. Lublina
:u: :b:

:u: dokładnie zaplanowana akcja w Moskwie. Kontroluje innych. Wszystko jest pod jego dyktando, ma kontrole nad biegiem wydarzeń. Pewne wyrachowanie w działaniu.

:b: sama nazwa Woland pochodzi od "vôlant" w języku średniowysokoniemieckim oznaczało diabła (podtyp demon) jak najbardziej przemawia za tym Bal, który zorganizował. Kto czytał ten wie. A kto nie czytał mówiąc w skrócie(przepraszam tych którzy czytali, siebie też), taka balanga dla złych zombiaków.

Leonadro da Vinci

Profil GG  

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 10:48 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 30, 2008 10:56 am
Miejscowość: Bractwo Soku Mocy
Ja tam bym jeszcze dał Wolandowi :r: . Za nieprzewidywalność, chaos jaki wprowadzał (nawet przy dobrze zaplanowanych akcjach) i ogólnie jak Szatan, to RB musi być ;) Pozostałe kolory nieźle uzasadnione powyżej :) Tak więc ja bym zarzucił :U::B::R: .

Leonardo... no tu :U: chyba nie pozostawia wątpliwości, zastanawiam się natomiast co jeszcze mu dodać. Może :W: za związek ze sztuką? :R: za wymyślenie wszystkich tych kosmicznych machin wojennych?

Eee, chyba najlepiej będzie zostawić po prostu :U: :P

To ode mnie może też niech będzie postać literacka, acz może z literatury troszkę niższych lotów... Samuel Vimes ze Świata Dysku.

(PS: kapitalny temat, brawo Alv :) )

przeczytałem Twój wywód, po czym z ciekawości sprawdziłem od kiedy jestem zarejestrowany na forum, okazało się, że od 2007. To oznacza, że to co przeczytałem powyżej było najbardziej absurdalnym wywodem od prawie 10 lat

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 10:55 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 12:05 am
Miejscowość: BB / Wrocław
hmm zdaje mi się że Sam Vimes to bezdyskusyjny mono :w: ?

EDIT: no tak. nigdzie indziej nie dałoby się go wcisnąć.
EDIT2: Pogoń za przestępstwem bla bla bla, nie chce mi się nawet tłumaczyć.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 10:57 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Ja bym tam mu za pijacką przeszłość i bardzo chaotyczne usposobienie dał jeszcze :r:, a może i :b: za dążenie do celu za wszelką cenę :P
W każdym razie: zadawaj postać :P

przeczytałem Twój wywód, po czym z ciekawości sprawdziłem od kiedy jestem zarejestrowany na forum, okazało się, że od 2007. To oznacza, że to co przeczytałem powyżej było najbardziej absurdalnym wywodem od prawie 10 lat

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 10:58 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 12:05 am
Miejscowość: BB / Wrocław
Zaraz, to tu są jakieś zasady? tak to jest jak się nie przeczyta pierwszego posta.

odpuszczę sobie suche żarty o Obamie* i po prostu pozwolę komuś innemu podać postać.

*przepraszam

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 11:01 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 28, 2009 10:23 am
Miejscowość: Nowy Targ
Darth Vader!

Spoiler:

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 11:10 pm 
Czyste Mono B, kwintesencja zła, w sumie nawet archetypiczna. To, że się na koniec nawraca, nie ma żadnego znaczenia, wszak po owocach ich poznacie, a nie po słowach :P

Barney Stinson, miejcie zagwozdkę :P

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 11:13 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dobre :D
Dałbym mu :b:, za egocentryzm i narcyzm. Ale też :w: za troskę o przyjaciół i wyciąganie ich z kłopotów. I... chyba tyle :D

To ja poproszę o ocenę Jokera z Batmana ;]

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 11:17 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Powiedziałbym, że :r: ( :b: ) - bardzo narwana chaotyczna postać, kłębek emocji, a jednocześnie wielce egoistyczna i okrutna.

Doktor Jekyll.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 12:02 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 18, 2006 3:22 pm
Miejscowość: warszawa
:u: :w: (lekarz, nauka, te sprawy) z flipem na :b: :g: (morderca, wpada w pewnego rodzaju frenzy) i return to hand na koniec nocy, żeby od kolejnego rana flipować się na nowo.

To ja tak coś trochę podobnego - Śmierć z Pratchetta :D

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 12:43 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 25, 2010 11:23 pm
Miejscowość: Warszawa
Rzekłbym, że :w: :b: - z jednej strony to mroczny żniwiarz, który przeprowadza wszystkie żywe istoty na tamtą stronę, a z drugiej strony przejawia dbałość o porządek i zamiłowanie do prostego trybu życia, co jest raczej białe.

Michael Jordan?

Image IZZET LEAGUE | Image JESKAI WAY | Image SĘDZIA L2

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 2:03 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 24, 2007 6:58 pm
Miejscowość: Katowice - Kraków
Jordan? :u: jak flying, może więc :u: :w: jak tribal flyingowy?

A Gregory House?

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 2:27 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 6:28 pm
Miejscowość: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków ;]
:U: - "wyznawca" intelektu - wszystko musi mieć sens, zawsze istnieje logiczne wytłumaczenie, wiedza to potęga.
Dodałabym także trochę :b:, bo nawet w ratowaniu innym życia skupia się na zaspokojeniu przede wszystkim swoich ambicji i potrzeb. Nawet wątek z jego cierpieniem trochę pasuje - czarny przejawia skłonność do cierpienia (jeśli ma ono przynieść jakieś korzyści!), a House uważa, że tylko wtedy, kiedy jest nieszczęśliwy i czuje ból, jego praca mu dobrze wychodzi.

Mnie natomiast zastanawia co powiecie o Geralcie z Rivii - w dużej mierze dlatego, że sama zupełnie nie mam pomysłu. Wydaje mi się po trochu negacją każdego koloru. ^^

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Mana znanych postaci
PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 2:35 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 11, 2005 11:33 am
Miejscowość: Zakrzów
Jak dla mnie House to ewidentnie :b: ! Przede wszystkim powłóczy nogą (więc typ Zombie), a poza tym skrajny egocentryk i egotyk, wszystko sprowadza do swoich potrzeb no i wykazuje wielkie ciągoty ku samozniszczeniu - płacenie lifem i te sprawy.
Ewentualnie mały dodatek U, a baardzo ewentualnie R (bo czasem się zachowuje chaotycznie i dość bez sensu).

Geralt jak dla mnie WUBRG. Ciężko by go inaczej określić, z każdym coś wspólnego. Może z naciskiem na U bo mutant, ale to takie dość prostackie.

Profil GG  

Temat postu: Re: Mana znanych postaci
PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 8:10 am 
Mage

Dołączenie: Sob Lip 03, 2010 12:30 pm
Dla mnie Geralt to połączenie bieli (dyscyplina wewnętrzna) i zieleni (wiedźmini przywracali ład w naturze zarażonej przez nienaturalne potwory). Najwięcej warriorów w magicu jest czerwonych lub zielonych, ale zdecydowanie nie pasuje mi tu chaotyczna, barbarzyńska czerwień. Czarny mógłby być kolorem wiedźmina, ale nie samego Geralta. Wiedźmin pozbawiony uczuć to trochę takie zombie :P a Geralt był nie do końca przemienionym wiedźminem, miał w sobie wiele pozytywnych emocji i uczuć, które stoją w sprzeczności z nadaniem mu czarnego koloru. Niebieski to mi jakoś w ogóle nie pasuje do wiedźmina, jedyny niebieski czynnik to dla mnie znak Aksji (mind control), ale był to bardzo słaby efekt, działał jedynie na zwierzęta.

Co sądzicie o Janie Husie?

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 9:32 am 
Geralt najwięcej zieleni, bo z jednej strony nieco ją zaburzał (jak twierdziło jego kilku rozmówców), a z drugiej zawsze chciał być neutralny, co kojaryz mi się jednoznacznie z zielonym. Potem na równi czerwień (chaos w jego poczynaniach, ładnie to wytłumaczyła Yennefer w bodajże Wieży Jaskółki) i biel, w końcu chronił cywilizację i ludzi przed potworami. Cóż z tego, że nie za darmo?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 315 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości