Obecny czas: Pon Lip 06, 2020 1:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Modern] Mono W Artifact Control
PostWysłany: Wto Lut 11, 2020 12:49 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Kwi 21, 2013 12:36 pm
Siema! Postanowiłem przerobić stary UB infect control na coś świeższego. Zawsze grałem z wykorzystaniem i trigonów: , . W pewnym momencie wbijałem jeden punkt infectu i starałem się proliferować, aż ubiłem. Talia była mocno casualowa i nie dawała rady utrzymać agro ani być kompetycyjna z lepszymi kontrolami. Postanowiłem mocniej skupić się na machinie artefaktów i wybrałem kolor biały dla dostępu do mass removalu i usuwania planeswalkerow czy nieprzyjemnych enchantmentów. Oto co wyszło:

Sorcery: (6)
3
3

Enchantment: (3)
3

Planeswalker: (3)
3

Artifact: (26)
4
4
2
4
3
3
2

2
1
1

Lands: (24)
2
2
2
1
4

13

Razem: 62

Sideboard: (15)
1
1
1
1
1
2
2
3
1
1
1

Pierwsze tury to zrzut i pompowanie lub . Jeśli - to w 3 turze mam 5 many (2 counterki na chalice) - mogę postawić aby kontrolować aggro. Jeśli nie ma zagrożenia, stawiam kolejne mana-artefakty. W 4 turze mam co najmniej 1 j i - mogę zblokować dwie kreatury, a jak nie to walnąć . Stawiam , które będę teraz pompował 'em i zaczynam proliferować. wychodzi i daje mi co potrzeba. Mogę pojechać po i zacząć niszczyć przeciwnikowi landy (zmieniam land w artefakt, używam zdolności Karn'a (+1) - land zmienia się w kreature 0/0 - umiera. Jadę z landów po aby zdjąć planeswalkerów czy enchantmenty. Tura 7+ wchodzi . Jak dostanie exile z enchantmenta to exiluje jego enchantment albo go poświęcam przez . Jak będzie w grobie to bez problemu poświęcam manodajki, surge node czy klucz. Odpalam kolejną turę przez i robię nieblokowalnego przez .

W wielkim skrócie: wyłożyć tyle małych artefaktów ile się da na stół, przeżyć turę 5, urosnąć w manę, móc zabrać turę, zagrać Karn'a. Tapować, zabijać. Zagrać i ubić nim przeciwnika.

Oczywiście to wszystko w teorii. Karty dopiero kupuje więc nie mam pojęcia jak będzie to działać w praktyce. Jestem dosyć zajarany tą koncepcją. Czy to ma prawo istnieć, a jeśli tak to co polecacie wrzucić/wyrzucić. Czekam na wasze opinie :wink:

Pozdrawiam

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości