Obecny czas: Sob Gru 14, 2019 9:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: EDH w Katowicach
PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 10:59 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Tempest napisał(a):
Stad moje pytanie czy wyciagacie karty z koszulek/pytacie czy oryginał.

Nie rozumiem pytania. Po co pytać czy oryginał, skoro nawet bez wyciągania z koszulki widać czy karta jest oryginałem, czy proxem. Albo jest karteczką z drukarki, co jest od razu widoczne, albo jest opisana/oznaczona jako prox.
I niech sobie będzie proxem, nawet czarno białym - przecież to nie jest coś wstydliwego.

PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 11:55 pm 
Zet napisał(a):
Tempest napisał(a):
Stad moje pytanie czy wyciagacie karty z koszulek/pytacie czy oryginał.

Nie rozumiem pytania. Po co pytać czy oryginał, skoro nawet bez wyciągania z koszulki widać czy karta jest oryginałem, czy proxem. Albo jest karteczką z drukarki, co jest od razu widoczne, albo jest opisana/oznaczona jako prox.
I niech sobie będzie proxem, nawet czarno białym - przecież to nie jest coś wstydliwego.

Moze nie wstydliwe ale wam osobiscie przeszkadza. Troche Cie proxy musze uwierac skoro wypisales litanie kiedy proxow mozna grajac z wami uzywac. W sensie nie macie do tego liberalnego stosunku, domyslam sie, ze byc moze dlatego, ze gracie w sklepie.

PostWysłany: Pią Gru 14, 2018 12:38 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Najbardziej przeszkadza mi, gdy ktoś udaje, że gra oryginalnymi kartami, a nie sama gra proxami. Ale niestety widać, że tego nie zrozumiałeś w moim ostatnim poście.
Uważasz, że lepiej okłamywać graczy, bo inaczej nie zagrają z Tobą, jak będziesz miał 100 proxów w decku?

PostWysłany: Pią Gru 14, 2018 8:29 am 
Zet napisał(a):
Najbardziej przeszkadza mi, gdy ktoś udaje, że gra oryginalnymi kartami, a nie sama gra proxami. Ale niestety widać, że tego nie zrozumiałeś w moim ostatnim poście.
Uważasz, że lepiej okłamywać graczy, bo inaczej nie zagrają z Tobą, jak będziesz miał 100 proxów w decku?

Nie. Dlatego właśnie napisałem, że jak na razie nie mam po co tam przyjezdzac bo nie chce kogos zwodzić, że mam drozsze karty oryginalne czy, że mam kiedykolwiek zamiar wymienić te proxy na oryginały. Po cenach zbliżonych do obecnych osobiscie, jezeli bylby nowy wydawca czy reboot magica to mogloby byc inaczej.

PostWysłany: Pią Gru 14, 2018 8:41 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Ok, dalej nie zrozumiałeś, a ja mam ważniejsze rzeczy na głowie niż to tłumaczyć.

Temat postu: EDH w Katowicach
PostWysłany: Pią Gru 14, 2018 4:22 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 22, 2016 9:09 pm
Miejscowość: Tychy
@Tempest
Na podstawie Twoich wypowiedzi, nie do końca rozumiem, w czym tkwi problem. Powiedz proszę, która z poniższych sytuacji jest najbliższa Twojej:
1) Nie posiadasz drogich kart i obawiasz się, że otoczenie spotowe uzna Cię za gorszy sort człowieka,
2) Nie posiadasz drogich kart i obawiasz się, że ich brak nie pozwoli Ci grać na zbliżonym poziomie do pozostałych uczestników,
3) Nie posiadasz drogich kart, lecz bardzo chciałbyś nimi grać, a nie możesz sobie na nie pozwolić/nie masz ochoty wydawać na karton,
4) Nie posiadasz drogich kart, lecz chciałbyś sprawiać wrażenie, że je masz z przyczyn innych niż presja otoczenia (pkt 1)?
Moje odpowiedzi na wymienione scenariusze:
Ad 1) Spokojna głowa, gracze są wyrozumiali, a obecne ceny niektórych starych kart bywają porównywalne z wypłatą miesięczną. Nikt nie będzie miał Ci tego za złe.
Ad 2) Jeżeli masz ochotę budować w pełni optymalnie, to myślę, że kilka proxów by przeszło. W ostateczności to kwestia tego, jak ty się czujesz grając proxami. Jednak zachęcam do rezygnacji z nich i wybrania optymalnej strategii w niższych kosztach, przykładowo .
Ad 3) Nic nie poradzę.
Ad 4) ?!

Current EDH Brews:
- Extra Turns
- Nexus of Doom
- Jund Midrange
- Combostax (test)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 14, 2018 4:33 pm 
ArcXi napisał(a):
@Tempest
Na podstawie Twoich wypowiedzi, nie do końca rozumiem, w czym tkwi problem. Powiedz proszę, która z poniższych sytuacji jest najbliższa Twojej:

3) Nie posiadasz drogich kart, lecz bardzo chciałbyś nimi grać, a nie możesz sobie na nie pozwolić/nie masz ochoty wydawać na karton,

Ta jest najblizsza. Mam proxy drogich kart i chce nimi grac, nie zamierzam ich sprzedawac czy udawac , ze to oryginaly.Ale tez nie bede ich niszczyc oznaczajac markerem literka F - jak falsyfikat czy jakkolwiek inaczej. Z racji tego, ze gracie w sklepie, ktory zyje ze sprzedazy kart + wiem, ze sa osoby, ktore wydaly fure pieniedzy na karty z okolic Katowic dopytywalem czy ktos nie bedzie mial o to pretensji.

PostWysłany: Pią Gru 14, 2018 11:01 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

@Tempest
Cytuj:
Ta jest najblizsza. Mam proxy drogich kart i chce nimi grac, nie zamierzam ich sprzedawac czy udawac , ze to oryginaly.Ale tez nie bede ich niszczyc oznaczajac markerem literka F - jak falsyfikat czy jakkolwiek inaczej. Z racji tego, ze gracie w sklepie, ktory zyje ze sprzedazy kart + wiem, ze sa osoby, ktore wydaly fure pieniedzy na karty z okolic Katowic dopytywalem czy ktos nie bedzie mial o to pretensji.

To najtrudniejszy przypadek :-D . Osobiście, kierując się imperatywem kategorycznym Kanta, nie używam proxów. Jednak w zupełności rozumiem chęć grania najciekawszymi/najlepszymi (więc i najdroższymi) kartami. Jeżeli chciałbyś przyjść z talią zawierającą proxowane karty - z mojej strony nie ma problemu. Wciąż, utrzymuję przekonanie, że przy dzisiejszym wyborze kart do EDH, proxowanie nie jest niezbędne, by być kompetytywnym. Większość kart ma swoje, nieznacznie tylko słabsze substytuty, które finansowo są w zasięgu każdego gracza. Duale ABUR, które jeszcze kilka lat temu były absolutnie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wielokolorowych decków straciły na znaczeniu po wydruku lądów z dwoma typami z BfZ czy Amonkhetu, liczba rainbow landów zwiększa się z roku na rok, i nawet 5-kolorowe decki mogą działać całkiem sprawnie na budżecie. Oczywiście, kilka kart jak , czy nie ma swoich zamienników, ale jest to margines (choć grany w EDH "na ostro"). Poniżej jako punkt odniesienia do "progu kompetytywności Spota" przedstawiam listę Selvali, która pomimo braku drogich kart jest nieco za dobra na casualowe meta, a w Spocie radzi sobie nie najgorzej (przynajmniej do 3-4 removalu/board wipe'u):
Spoiler:

Mam nadzieję, że poczujesz się zachęcony do odwiedzin w Spocie; można powiedzieć, że powyższy spis przynajmniej pod kątem strategii/stylu gry jest reprezentatywny dla naszej obecnej mety. Możesz również podpytać Zeta, czym on gra i co poleca; być może się podzieli. Warto go słuchać, zwykle ma rację. Pozdrawiam
A

Current EDH Brews:
- Extra Turns
- Nexus of Doom
- Jund Midrange
- Combostax (test)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Gru 16, 2018 5:12 pm 
ArcXi napisał(a):

Mam nadzieję, że poczujesz się zachęcony do odwiedzin w Spocie; można powiedzieć, że powyższy spis przynajmniej pod kątem strategii/stylu gry jest reprezentatywny dla naszej obecnej mety. Możesz również podpytać Zeta, czym on gra i co poleca; być może się podzieli. Warto go słuchać, zwykle ma rację. Pozdrawiam
A

Tak - poczułem się zachęcony.

W sumie mógłbym przyjść z talią gdzie tylko landy sa nieoryginalne, innych proxów i tak mam niewiele. Albo zagrac deckiem, ktoregos z was. Ale to juz nie w tym roku.

Pozdrowienia

PostWysłany: Wto Gru 18, 2018 12:13 am 
Apprentice
Awatar użytkownika

@Tempest
Tempest napisał(a):

Tak - poczułem się zachęcony.

W sumie mógłbym przyjść z talią gdzie tylko landy sa nieoryginalne, innych proxów i tak mam niewiele. Albo zagrac deckiem, ktoregos z was. Ale to juz nie w tym roku.

Bardzo Cieszy mnie Twoja wstępna deklaracja. Decków u nas nie brakuje, a jeżeli jesteś zaprawiony w formacie, to bez większych problemów poradzisz sobie z pilotażem każdego z nich. Ponieważ nie planujesz wpadać przed końcem roku, to pozostaje mi życzyć Ci wesołych Świąt i dużo szczęścia w Nowym Roku.

Do zobaczenia
A

Current EDH Brews:
- Extra Turns
- Nexus of Doom
- Jund Midrange
- Combostax (test)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Gru 25, 2018 1:06 pm 
Mage

Dołączenie: Wto Sty 25, 2011 12:14 am
słowa klucze w dyskusji
nowy wydawca , reboot magica i ranking generałów :D

aha i żeby było jasne to że gramy bez proxów nie ma nic wspolnego z graniem w sklepie z kartami

ja mam w decku sproxowane obecnie grip of chaos (niedostepne) i chains of mephisto które kupie w pradze

zawsze chcialem zagrac tabernaclem nigdy go niesproxowalem tylko oznaczalem dal testów która karta nim jest i jaki miała by impact na board

granie na proxach to rak

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Gru 25, 2018 1:33 pm 
ramjam napisał(a):

granie na proxach to rak

Bardzo mocne onkologiczne porownanie !

Ja miałem Tabernacle jak i wiekszosc drogich kart, czesto po 2 sztuki. Ale wydałem jakiemus gosciowi.

PostWysłany: Wto Gru 25, 2018 11:40 pm 
Mage

piekna historia pasuje do histori z innego watku ze doubling season jest drogi
EOT

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 01, 2019 11:29 pm 
Mage

uwaga mam dobry want :D

hive mind foil ! ale na testy wezme non foil

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 12, 2019 1:42 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Czy ma ktoś z Was (w szczególności otwierających boostery) poniższe karty?
(foil),
(foil),
(foil),
(preferowany foil),
(preferowany foil)

Current EDH Brews:
- Extra Turns
- Nexus of Doom
- Jund Midrange
- Combostax (test)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Sty 23, 2019 4:32 pm 
A może ktoś by chciał z nami zagrać w Commandera np. u nas (Dąbrowa Górnicza) ?

PostWysłany: Śro Sty 23, 2019 5:23 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Zawsze lubię grać z nowymi deckami i nowymi twarzami! Tylko pytanie kiedy, gdzie i czy macie jakieś niepisanie ustalenia co do decków?

PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 10:37 am 
PW

PostWysłany: Pon Lut 18, 2019 8:25 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 12, 2011 8:31 pm
Miejscowość: Katowice
Powoli żegnam sie ze swoimi kartonikami także Wy jako pierwszy macie możliwość ich pozyskania.
W przyszłym tygodniu zamierzam podzielić się smutną nowiną z reszta świata także zachęcam do zakupów
viewtopic.php?f=55&t=57217

PS. w spojlerach też kryją się kartonki ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 8:13 pm 
Mam na wymiane deck prawie kompetetywny do EDH - bedzie kompetetywny jezeli dolozy sie fetche,shocki i tutory.
Najeela the blade blossom na nieskończone ataki. Zamienie go na jakas duza planszówke (np.z dodatkiem)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości