Obecny czas: Nie Sie 25, 2019 8:13 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1) Zakładanie tematów z informacjami o nowych produktach wymaga podania źródła informacji, najlepiej w formie linku.
2) Tematy z informacjami o nowych kartach powinny być prawidłowo otagowane: w nawiasach kwadratowych należy podać akronim dodatku, z którego pochodzą karty, oraz aktualną datę.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [MH1] Modern Horizons - nowy dodatek modernowy
PostWysłany: Pon Maj 20, 2019 8:15 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
ex nihilo napisał(a):
Pytanie, czy w modernie nadal jest to warte maina, czy raczej tylko do side jako one-of, two-of?

Mi się wydaje nie warte maina i wątpliwe w side. Pewnie pogra tu i ówdzie, ale raczej nigdy nie będzie popularnie grane bo po prostu robi za mało. W sumie chyba najważniejszym efektem tej karty, jest pokazanie, że w MH1 nie będzie FoWa.

Swoją drogą mamy dziś wysyp interesujących spoilerów:

(no to nie będzie a)
oraz co najważniejsze
SNOW-COVERED BASICs -hip hip! HURRA!

Szkoda tylko, że snow-coveredy mają imo średniawe arty, ale i tak fajnie, że w końcu mamy ich przedruk. Swoją drogą ciekawe czy są tylko dla przedruku i zrobienie snow-coveredów w full arcie czy też będą jakieś zimowe efekty w MH1.

EDIT: W ogóle patrzę na rzeczy, które wypisałem i wygląda to jak Pauper Masters xD

Temat postu: Re: [MH1] Modern Horizons - nowy dodatek modernowy
PostWysłany: Pon Maj 20, 2019 11:43 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
To rozszerzenie jest troche jak Meg Ryan.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Maj 20, 2019 1:16 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
No i pojawil sie tez fetchland:

Kod:
Prismatic View
(Rare land)
Tap, Pay 1 life, Sacrifice Prismatic View: Search your library for an basic land card, put it onto the battlefield, then shuffle your library.

Image

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Maj 20, 2019 8:31 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 01, 2006 3:46 pm
eeee tam, fetchland.

EOTFOFYL

Image

PostWysłany: Wto Maj 21, 2019 1:14 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 30, 2008 10:56 am
Miejscowość: Bractwo Soku Mocy
Ooo, Qki wrócił. To dopiero pokazuje prawdziwą siłę FoFa :D

przeczytałem Twój wywód, po czym z ciekawości sprawdziłem od kiedy jestem zarejestrowany na forum, okazało się, że od 2007. To oznacza, że to co przeczytałem powyżej było najbardziej absurdalnym wywodem od prawie 10 lat

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Maj 21, 2019 7:31 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
enemy horizon canopy wypuscili o_O nie myslalem ze kiedykolwiek wroca do tego cyklu

czuje rewolucje w formacie

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Maj 21, 2019 7:57 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Image

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 22, 2019 7:49 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Chyba czas na pre-order boxa, ten dodatek zapowiada się naprawdę spoko.

Nie jestem pewien czy istnienie tych landów w Modernie będzie dobre dla formatu. Złamać go nie złamie, ale wspomoże agresywne decki, które i tak są mocne w Modernie.

PostWysłany: Śro Maj 22, 2019 7:58 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Jest i mamusia po liftingu:
Image
Szkoda tylko, że sama się nie broni.

przeczytałem Twój wywód, po czym z ciekawości sprawdziłem od kiedy jestem zarejestrowany na forum, okazało się, że od 2007. To oznacza, że to co przeczytałem powyżej było najbardziej absurdalnym wywodem od prawie 10 lat

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 23, 2019 10:54 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Póki co mega fajnie się ta edycja zapowiada. Ciekawe czy dadzą śnieżne .

PostWysłany: Pią Maj 24, 2019 11:15 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Mamy dopiero nieco ponad 1/3 spoilera a ja już upatruję w tym najlepszy "niezwykły" set jaki do tej pory wydali wizardzi - limited zapowiada się spoko, mamy bardzo fajne przedruki i nowe karty do Moderna, Legacy i EDH. Kilka moim faworytów do grania w Modernie (poza oczywistymi Horizon Landami):
Spoiler:

Prohibit może nie jest tak dobry jak counterspell, ale jest bardzo dobry - imo będzie spokojnie znajdzie miejsce w Modernie, obok Mana Leaka.
Spoiler:

Ta karta wygląda trochę śmiesznie, ale dawanie kirtowi z infectem +5 do powera za jedną manę już takie śmieszne nie jest.
Spoiler:

Waham się nieco w ocenie grywalności tej karty w formacie gdzie Jace jest generalnie nieco za wolny :E Nie mniej jednak jej efekt wydaje mi się dość mocarny by nieco w Modernie pograła.
Spoiler:

Lava Dart może nie wpisuje się do klasycznego Burna, ale za to całkiem nieźle wypada w deckach takich jak UR Feniks wypada całkiem interesująco.
Spoiler:

Ta karta jest po prostu dobra - nie wiem gdzie akurat może znaleźć dom, ale jej power-level sprawia, że jest godna testowania gdziekolwiek.
Spoiler:

Flusterstorm jest dobry za równo w combo jak i przeciwko combo. Będzie grać w sideboardach niebieskich decków.
Spoiler:

Póki co nie był w stanie się przebić do tierowych decków - być może ten Goblinek + sprawi, że powstanie jakiś fajny, nowy deczek.
Spoiler:

Kolejny burn, który nie jest idealny do Burna, ale może za to fajnie działać w mocno przewijających się lub lootujących deckach. Wygląda miodnie choćby z nowym Pyromancerem.

PostWysłany: Pią Maj 24, 2019 11:59 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Mikołaj napisał(a):
Póki co Sword od the Meek nie był w stanie się przebić do tierowych decków

W tej sprawie zapomniales o urzie, ktory z Swordem i foundry robi nieskonczona ilosc many/zycia:
Spoiler:

No a dzisiejszy hit to nowy Mox:

Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 24, 2019 12:17 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Berłoś napisał(a):

Imo ten Mox jest na granicy bycia grywalnym, tylko jeszcze nie wiem po której stronie. Jakoś nie widzi mi się jako usprawnienie jakiegokolwiek istniejącego decku - choć może być np spoko właśnie z nowym Urzą czy w innych artefaktycznych toolboxach.

PostWysłany: Pią Maj 24, 2019 5:47 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Cytuj:

To raczej kit nie hit :( w tym "koszcie" mamy black lotusa w modernie (a) i w zasadzie nie widzi gry. To też nie zobaczy. Nawet zawieszony w t1 daje perspektywę 4tej tury z dodatkowym "landem", troszkę kiepskawo. Imo najgorszy mox.

Profil GG  

PostWysłany: Pią Maj 24, 2019 9:09 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Rarian napisał(a):
Cytuj:

To raczej kit nie hit :( w tym "koszcie" mamy black lotusa w modernie (a) i w zasadzie nie widzi gry. To też nie zobaczy. Nawet zawieszony w t1 daje perspektywę 4tej tury z dodatkowym "landem", troszkę kiepskawo. Imo najgorszy mox.

Ano, skoro Bloom ma 3 suspenda, to ten moxik mógłby IMHO mieć spokojnie 2 i wydaje mi się, że nie byłby jeszcze wcale przegięty.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 29, 2019 3:58 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
patrzac na dzisiejsze spoilery modern horizon mam wrazenie ze wotc chce stworzyc zupelnie nowy format. landy z cyclingiem, carrion feeder, nowy lark, unearth, astral drift, giver of runes, flusterstorm, force of negate i reszta, cabal therapist, nether spirit, horizon landy, genesis, stony silence ouphe, eldamri's call, lightning skelemental, fakty, regrowth, ruination rioter - to wszystko sa karty, ktore moga na nowo zdefiniowac format. juz nie wspominajac o calym snow typie, ktory moze dolozyc kilka grywalnych kart od siebie (np. snow mutilate do mono blacka), a pewnie jestesmy dopiero w polowie spoilera. o co chodzi? przeciez to wywroci format do gory nogami. ktos sie orientuje czy wizardzi mowili z wyprzedzeniem ze takie sa zamierzenia?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 30, 2019 9:53 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Nie kojarzę, żeby ktoś wspominał o planach zmiany formatu, w videosach promocyjnych (tam gdzie pokazali Serrę i czarnego łebka) coś nawet wspominali, że starali się nie przesadzić chyba właśnie z tych względów.

Dużo ciekawych pomysłów w tym dodatku, te wszystkie anioły z segovii i neo-juzamy. Fajnie, że w końcu wypuścili tańszą wersję Time Spiral, choć MH mocno brakuje takiej pozytywnej kreatywnej odwagi - tam jednak były 2 nowe ramki, bonusowo stara, z pięć nowych typów/nowych kombinacji starych typów. Cóż.

Btw, za tydzień umiera salwacja. Idę sobie pokminić remastera Urzablocku...

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 30, 2019 3:27 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 25, 2013 12:27 am
pi pit peano napisał(a):

Btw, za tydzień umiera salwacja. Idę sobie pokminić remastera Urzablocku...

Nie mogę znaleźć o tym informacji. Masz ma myśli MTG Salvation? Można źródło?

"Hey I'm paper, please nerf scissors because I'm fair, neither sharp edges nor hard surfaces here. Rock and scissors are unfair, it doesn't matter if the meta becomes 100 % me because I'm fair, I'm entitled to it".

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 30, 2019 3:44 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

http://www.mtgsalvation.com/articles/49 ... -of-an-era

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 01, 2019 12:51 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 04, 2002 10:16 pm
Miejscowość: Nosgoth
Siedem7 napisał(a):
patrzac na dzisiejsze spoilery modern horizon mam wrazenie ze wotc chce stworzyc zupelnie nowy format. landy z cyclingiem, carrion feeder, nowy lark, unearth, astral drift, giver of runes, flusterstorm, force of negate i reszta, cabal therapist, nether spirit, horizon landy, genesis, stony silence ouphe, eldamri's call, lightning skelemental, fakty, regrowth, ruination rioter - to wszystko sa karty, ktore moga na nowo zdefiniowac format. juz nie wspominajac o calym snow typie, ktory moze dolozyc kilka grywalnych kart od siebie (np. snow mutilate do mono blacka), a pewnie jestesmy dopiero w polowie spoilera. o co chodzi? przeciez to wywroci format do gory nogami. ktos sie orientuje czy wizardzi mowili z wyprzedzeniem ze takie sa zamierzenia?

dla mnie to wygląda jak typowe dojechanie Legacy i Modern to będzie nowe legacy bez reserved listy

Profil E-mail GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość