Obecny czas: Sob Wrz 21, 2019 11:05 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pytania dotyczące MTG Arena
PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 6:41 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Tu wpisujemy pytania dotyczące wszystkiego związanego z MTG Arena.

PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 9:07 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Ok propsy dla Ciebie za rozruszanie forum.
Zastanawiam się nad ściągnięciem tej gry, ale w ogóle nie znam standardu. Jak wygląda początek początków? Dostaję gotową talię i robię questy czy mogę zagrać jakiegoś drafta?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 10:00 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

smierc napisał(a):
Jak wygląda początek początków?

Przechodzisz Tutorial, w którym rozgrywasz 5 gier ustawionymi z góry deckami, nie da się przegrać jeśli wiesz co masz grać, służy to jedynie poznaniu mechanik. Trwa to ok 20-30min. Następnie dostajesz 5 startowych decków i możesz nimi robić codzienne/cotygodniowe questy. Przez jakiś czas na starcie każdego z dni dostajesz po rozegraniu gry darmowy dwu-kolorowy deck, który jest związany z questem tego dnia. Np quest brzmi zagraj 30 niebieskich lub zielonych spelli to deckiem, który dostajesz jest UG Merfolk. Do tego dostajesz też dodatkowe nagrody (karty, gold) za zrobienie każdego wina danego dnia, zdaje się do 15 winów. Za darmo jest do zrobienia nieco ponad 1000 golda dziennie a najtańszy draft kosztuje 5000 golda lub 750Gemów, także robiąc wszystkie achievementy danego dnia (co jest banalnie proste) masz darmowego drafta raz na 4-5dni.

Jeśli jednak nie chce Ci się czekać i gridnować tych questów zanim nie zagrasz drafta to w początkowym bundle możesz za 5 Euro kupić zdaje się 2000 Gemów co daje hajs na dwa drafty.

Do tego nie do końca wiadomo jak działa skrypt parowania areny w nie-turniejowych, nie-rankingowych grach ale ponoć ma parować decki o podobnym power-levelu cokolwiek to może oznaczać. Tak więc nawet tymi codziennie wygrywanymi deckami można się pobawić w granie i robienie questów poza grą o ranking i kasę. Dodam też, że granie constructed jest raczej mało opłacalne jeśli nie ma się kosmicznie wysokiego win ratio. Właśnie wszedłem na turniej Ravnica Constructed (GRN + RNA), w którym gra się do dwóch przegranych lub pięciu wygranych - poszedłem 5-0 i przy wpisowym 250 golda, dostałem 300 golda, losowego rare i losową kartę. Limited są znacznie bardziej opłacalne + jeszcze masz po nich karty.

PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 10:24 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

To brzmi ciekawiej, niż sądziłem. A jak zdobywać karty ze starszych dodatków?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 10:45 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
A jak zdobywać karty ze starszych dodatków?

Wild Cards lub wygrywanie losowych kart w questach. No i w wygranych za samo zagranie deckach też dostaniesz nieco grywalnych kart. Tzn najstarszym dodatkiem na Arenie jest Ixalan i z tego co mi wiadomo nie ma żadnych zapowiedzi wprowadzania tam starszych dodatków.

PostWysłany: Sob Sty 26, 2019 1:44 pm 
Archmage

Dołączenie: Wto Gru 09, 2014 2:16 am
Karty z bloków Kaladeshu i Amonkhetu są wszystkie zakodowane w Arenie i sprawne - karty z nich były w becie; z Zendikaru i Innistradu nowych też była część kart już zrobionych, więc wykorzystanie tego to zapewne tylko kwestia czasu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Sty 27, 2019 4:25 pm 
Enchanter

Dołączenie: Wto Paź 12, 2010 4:44 pm
Miejscowość: Warszawa
Ja mam takie ogólne pytanie czy Wy także zauważyliście taka prawidłowość. Np w ciągu dnia zagrałem kilkanaście gier i 70-80% meczy skończyło się na totalnym screw open hend-y z 1-2 landami, muligany do 3 bo cały czas na ręce albo 0 albo 1 ląd, jak keepnołem ręke z 2 landami to przez 6-7 tur nie dobieram żadnego lądu. Dodam że w limited gram zawsze na 16-17 ladach a w sealed nie mniej niż 22 i to tylko przy agro. I takie opcje nie zdązyły mi się raz, tylko powtarzają się raz na kilka dni i jest to niezwykle frustrujące jak deck nie pozwala w ogóle grać, bo co to za zabawa dobierasz oddajesz turę oppowi a potem przegrana po kilku turach bo nic nie robisz :/

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Sty 27, 2019 5:50 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Gram od wczoraj. Problemów z tasowaniem nie zauważyłem.
Jak tam działa draft, skoro nie ma zegarka? Picki robi się między 7 botami?
Odnośnie golda- rozumiem, że można go wydawać tylko na paczki po 1000 szt. i na ranked drafta po 5000 szt.? Bo na tym drafcie podział nagród jest dość kiepski w porównaniu do "traditionala" :P

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Sty 27, 2019 6:25 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

smierc napisał(a):

Picki z 7 botami korzystającymi z jakiejś bazy rankignu picków, nie ma szczegółowych informacji jak to się odbywa.
smierc napisał(a):
Odnośnie golda- rozumiem, że można go wydawać tylko na paczki po 1000 szt. i na ranked drafta po 5000 szt.?

Można go też wydawać na turnieje constructed. Ale poza tym chyba nic.
smierc napisał(a):
Bo na tym drafcie podział nagród jest dość kiepski w porównaniu do "traditionala" :P

Jest kiepski - ale to wynika z tego, że możesz go grać za golda, który zdobywasz za darmo z questów.

MaYak, Zdarza mi się to mniej więcej tak samo często jak podczas grania na żywo lub grania na cockatrice.

Temat postu: Re: Pytania dotyczące MTG Arena
PostWysłany: Pon Sty 28, 2019 6:49 am 
Enchanter

Dołączenie: Czw Sie 04, 2005 12:14 pm
Miejscowość: Wrocław
Mikołaj napisał(a):
smierc napisał(a):

Picki z 7 botami korzystającymi z jakiejś bazy rankignu picków, nie ma szczegółowych informacji jak to się odbywa.

Dwie aktualizacje temu były opisane zmiany "profili botów".

Przy wyjściu areny boty korzystały z bazy danych MTGO + aktualizacje z areny ale wyszły jakieś straszne bzdury :razz: Boty puszczały bomby itp.

Aktualnie boty to mieszanka bazy picków graczy plus gotowe profile aka Pan Red po lewej , zawsze lataki z prawej.
Nie ma informacji jak wyglądają profile botów.
Brak info odnośnie liczby profili botów.
Brak info odnośnie stosunku botów profilowanych do bazy picków.

PostWysłany: Pon Sty 28, 2019 10:43 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Ja od siebie dodam, że spodziewam się wprowadzenia "draftów z ludźmi" w przyszłości - tylko czekają aż baza użytkowników będzie dostatecznie duża i gotowa na draftowanie z timerem. Oczekiwałbym też, że grasz z ludźmi, z którymi draftowałeś, bo inaczej to już wolę draftować dalej z botami :D

PostWysłany: Pon Sty 28, 2019 12:45 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Ja bym jednak dodał tego standardowego commandera, bo jestem na etapie grindowania zmodyfikowanym preconem i jestem z góry skazany na przegraną z tierowymi deckami, a tak to bym sobie wygenerował dobrą legendę i mógłbym popykać z każdym i przy odrobinie szczęścia wygrać kupką commonów i uncommonów.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 28, 2019 2:08 pm 
Enchanter

MaYak napisał(a):
Ja mam takie ogólne pytanie czy Wy także zauważyliście taka prawidłowość. Np w ciągu dnia zagrałem kilkanaście gier i 70-80% meczy skończyło się na totalnym screw open hend-y z 1-2 landami, muligany do 3 bo cały czas na ręce albo 0 albo 1 ląd, jak keepnołem ręke z 2 landami to przez 6-7 tur nie dobieram żadnego lądu. Dodam że w limited gram zawsze na 16-17 ladach a w sealed nie mniej niż 22 i to tylko przy agro. I takie opcje nie zdązyły mi się raz, tylko powtarzają się raz na kilka dni i jest to niezwykle frustrujące jak deck nie pozwala w ogóle grać, bo co to za zabawa dobierasz oddajesz turę oppowi a potem przegrana po kilku turach bo nic nie robisz :/

Zdarzyło mi się na laderze dostawać screw/flood X razy pod rząd. Za każdym razem po przełączeniu się na CE bo1 lub CEbo3 dostawałem złotą rękę przez następne 10-15 rozdań na zasadzie w łapie 3 landy (w kolorach) i do tego 1drop 2 drop 3 drop 4 drop. Ogólnie chyba jest różnica między szuflerem z laddera draft/constructed a szuflerem pozostałych trybów.

Nie pamiętam już w których trybach działa algorytm jedna z dwóch rąk zbliżona do 2/4 lądów zależnie od ilości lądów w decku 2 dla x<17 4 dla x>20.

Dodatkowo polecam eksperymentowanie (jeśli ktoś ma czas) z ilością landów. Szufler szaleje* przy ilościach 23 lub 21.

smierc napisał(a):
a bym jednak dodał tego standardowego commandera, bo jestem na etapie grindowania zmodyfikowanym preconem i jestem z góry skazany na przegraną z tierowymi deckami, a tak to bym sobie wygenerował dobrą legendę i mógłbym popykać z każdym i przy odrobinie szczęścia wygrać kupką commonów i uncommonów.

Commandera nie ma jest pauper, momir, singleton, blok con i czasami coś dziwniejszego.
Najdziwniejszy był chyba draft wszystko za zero many.

PostWysłany: Pon Sty 28, 2019 2:44 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

lenar napisał(a):
Ogólnie chyba jest różnica między szuflerem z laddera draft/constructed a szuflerem pozostałych trybów.

Wątpię - jaki byłby cel takiego działania?
lenar napisał(a):
Dodatkowo polecam eksperymentowanie (jeśli ktoś ma czas) z ilością landów. Szufler szaleje* przy ilościach 23 lub 21.

Co masz na myśli mówiąc, że shuffler szaleje? Jaką próbę tego szaleństwa zbadałeś?

lenar napisał(a):
Commandera nie ma jest pauper, momir, singleton, blok con i czasami coś dziwniejszego.

Niestety nie "są", ale "bywają" - a szkoda, bo jak chciałbym mieć więcej trybów do wyboru każdego dnia. Zwłaszcza, że od kiedy zacząłem granie to jest tylko T2, Block Constructed, M19 Draft, RNA draft i RNA selaed, czyli w gruncie rzeczy najbardziej standardowe tryby jakie istnieją.

A Commander to tylko kwestia czasu - nie ma możliwości by nie zaaplikowali jednego z najpopularniejszych trybów gry.

PostWysłany: Pon Sty 28, 2019 10:16 pm 
Enchanter

Cytuj:
lenar napisał(a):
Ogólnie chyba jest różnica między szuflerem z laddera draft/constructed a szuflerem pozostałych trybów.

Wątpię - jaki byłby cel takiego działania?

Nie mam pojęcia ale może mieć to coś wspólnego z
Cytuj:
Nie pamiętam już w których trybach działa algorytm jedna z dwóch rąk zbliżona do 2/4 lądów zależnie od ilości lądów w decku 2 dla x<17 4 dla x>20.
i sprawia to takie wrażenie jakby w jednych trybach lepiej dochodziły karty.

Cytuj:
Co masz na myśli mówiąc, że shuffler szaleje? Jaką próbę tego szaleństwa zbadałeś?

Dopisałem gwiazdkę i nie napisałem wyjaśnienia :stupid: Próbka to jakieś 50-60 (mniej więcej tyle gram między zmianami w decku) gier w 2 deckach czyli jakieś 110(duża część to bo3). Próbka jest zbyt mała ale mózg doszukuje się wzorów i spisków zawsze kiedy nie idzie. Na nieparzystej liczbie landów albo nie dobieram więcej niż mam w openhand lub dobieram tylko landy w pierwszych 6 drawach. Takie foliarstwo jak resetowanie klienta po serii zwycięstw przez niektórych streamerów.

PostWysłany: Pon Sty 28, 2019 11:57 pm 
Archmage

Dołączenie: Wto Gru 09, 2014 2:16 am
lenar napisał(a):

Bo1
Gdzie grasz w trybie, gdzie wszystko zależy od pierwszego zwycięstwa, w imię "wyrównania szans", algorytm dobiera open hand dwa razy, i wybiera ten, który ma stosunek landów do nonlandów zbliżony do tegoż w decku.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 29, 2019 12:48 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
Zvi Mowshowitz popelnil swietny artykul na tematy zwiazane z landami i arena: https://www.channelfireball.com/article ... -the-game/

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 29, 2019 11:49 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Miras11 napisał(a):
algorytm dobiera open hand dwa razy, i wybiera ten, który ma stosunek landów do nonlandów zbliżony do tegoż w decku.

To tak - ale wciąż nie ma to nic wspólnego z shufflowaniem o którym pisał Lenar, to jedynie pobranie dwóch prób i odrzucanie tej dalszej od rozkładu landów/nonlandów w decku. Nie mówi to nic o samej naturze randomizacji podczas tasowania.

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 4:00 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 25, 2009 3:44 pm
Miejscowość: Kraków
Da się jakoś wykorzystać crap karty w kolekcji? Albo przynajmniej je jakoś odfiltrować?

Ostatnio edytowany przez Galatolol, Pon Lut 04, 2019 11:27 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 6:46 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Galatolol napisał(a):
Da jakoś wykorzystać crap karty w kolekcji?

Póki co nie ma takiej możliwości.
Galatolol napisał(a):
Albo przynajmniej je jakoś odfiltrować?

Możesz filtrować na poziomie edycja/rarity/kolor/koszt many/typ karty - niestety nic poza tym.

Ja za to po 20 dniach grania w końcu odkryłem, że są też questy za 750 a nie tylko za 500. I w gruncie rzeczy wydaje mi się to najbardziej idiotyczną rzeczą dotyczącą MTG Arena póki co - niby czemu ludzie mieliby chcieć niektórych questów lepiej nagradzanych niż innych? Wiecie może czy można trzymać questy na kolejne dni i re-rollować tak, żeby wypadły po 750? Czy może niezrobiony quest przepada po dniu?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości