Obecny czas: Wto Paź 15, 2019 3:17 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ogólne rozmowy o standardzie
PostWysłany: Wto Sty 16, 2018 5:40 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 16, 2017 10:07 am
Bardzo mocnym aggro deckiem mogą być ug merfolki.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 16, 2018 8:21 pm 
Apprentice

Dołączenie: Pią Maj 17, 2013 6:17 pm
Cytuj:
Czemu tak sądzisz i jakie nowe aggro decki widzisz? Mi się wydaje, że po banie Ferocidona Tokeny i Gift wrócą do łask, a z tymi deckami Approach ma dobry Matchup. Podobnie z Redem - wywalenie z balansu Rampaging Ferocidona i Ramunap Ruins jest przecież na plus dla Approacha - np. Regal Caracal ponownie staje się dobra odpowiedzią.

Właśnie UG Merfolki podejrzewam, że zaistnieją, a one mogą być i dość szybkie, i jeszcze bronić się kontrami. Z Redem MU jest i tak raczej niekorzystny, powrót tokenów za to byłby bardzo dobrą wiadomością bo ten jest zdecydowanie na plus dla Approacha. A jakby jeszcze jakieś dinozaury powstały w miejsce Temura to w ogóle byłoby super. Ale tak sobie tylko gdybam, grunt, że coś się zmieni.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Ogólne rozmowy o standardzie
PostWysłany: Wto Sty 16, 2018 10:55 pm 
Mage

Dołączenie: Sob Lip 23, 2011 10:03 am
Miejscowość: Katowice
4c Energia musiała umrzeć - deck mogący w czwartej dowolnie zagrać karty w kosztach 2RR, 2UU i 2GG oraz mieć ten czarny splash podczas gry reszta ma problemy splashować trzeci bez energy package było mocno nie fair i zmuszało do homogenizacji mety. Jako kierowcę Reda boli ban Ramunapa i Dinusia, ale oprócz Energii czułem że Redem przegram tylko mając wolną rękę (czyli matchup nie zależał od obu graczy, tylko od tego co dostanę w top10 decka). Deck żyje i dalej ma się przynajmniej OK, ale na polu aggro otwiera to pole dla Piratów i MonoB Aggro. Poza tym decki nie mogące istnieć przez okropny matchup z Redem dostają drugą szansę.
Jestem bardzo zajarany formatem i czekam na pierwsze nowe brew :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 22, 2018 3:50 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 25, 2014 6:54 pm
Miejscowość: Lesko/Kraków
Mardu Incomming, przed banami było w porządku, teraz jest lepiej (?) - ciężko powiedzieć. Wizardzi mówili że bany urozmaicą format, że tribale pograją... a ja to widzę tak to że po prostu zaczną grać Raki, UB Control, Mardu, Red (zostanie chociaż osłabiony dość mocno i tylko jak tokeny nie wrócą ... a raczej nie wrócą), BG - wąż, Gifty... z nowych decków Grixis Midrange (bo Temur był lepszy) i Jund. Powiało świeżością no nie? Teraz czekam, aż znowu ludzie zaczną płakać i zaczną banować karty w formacie który rotuje ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Sty 24, 2018 10:24 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 02, 2013 8:23 pm
Na razie jest trochę nowych decków - grixis energy, grixis control, GR monsters, UG merfolki, RW aggro, oraz powrót do decków sprzed dominacji remura. Macie jakichś faworytów, którzy według was mogą się wybić w wyścigu do tier1?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 11:34 am 
Apprentice

Dołączenie: Pią Sty 05, 2018 11:57 pm
Do Magica wróciłem po ponad 15 latach odkąd jako dzieciak kręciłem kartonami, i jak zobaczyłem, jak bardzo decki energy zdominowały meta wiedziałem, że coś poszło nie tak, dlatego cieszę się ze zbanowania tych kart, i fajnie zobaczyć w meta inne decki, między innymi BG Monsters i Mono Red które podobają mi się najbardziej.

Mam pytanie odnośnie rotacji - większość decków w standardzie bazuje na kartach z Khaladeshu i Amonkhetu - czy karty te które wyrotują jesienią tego roku? Czy jest sens ładować się teraz w standard constructed, czy może lepiej poczekać na to co pokaże Dominaria i Core Set i grac w Moderna i w Limited? Ciekaw jestem, jak będą wyglądały te Challlenger Decki, czy Event Decki na których są wzorowane były grywalne?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 7:00 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
Zależy jaki jest twój cel. Jeśli chcesz wskoczyć na pełni do gry competitive, to składaj tego reda i masz jeszcze ponad pół roku gry. Jeśli później planujesz być competitive, a teraz chcesz pograć casualowo, maksymalnie fnm, a kasa się liczy, to złóż Merfolki, Wampiry albo budżetowego reda i doczłap do rotacji.

Co będzie w challenger decku albo co zmieni Dominaria lub Core Set nikt z nas nie wie. Jedyny pewnik, to że dzisiejsza meta zostałaby w tej chwili zrównana z ziemią przez rotację i jest duża szansa, że za pół roku też tak będzie.

Jeśli nie zależy ci na graniu competitive aż tak bardzo, ale od czasu do czasu chciałbyś mieć ku temu okazję, to wtedy możesz pomyśleć nad Modernem.

A Limited polecam zawsze, nie ważne co grasz w constructed. O ile oczywiście masz czas i fundusze i nie musisz wybierać.

Do tego wszystkiego co powyżej weź jeszcze poprawkę na lokalne uwarunkowania, bo warto sprawdzić co grają u ciebie w mieście. I właściwie koniec, pytanie bardziej pasowało w innym dziale niż tutaj o strategii, ale mam nadzieję, że pomogłem.

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 9:12 am 
Apprentice

Dołączenie: Pią Sty 05, 2018 11:57 pm
Cześć [LEGO],

Pomogłeś, dziękuję :) Ze standardem wstrzymam się do wyjścia core setu, bo myślę, że nawet standardowe Llanowar Elves będące praktycznie w każdej edycji mogły by sporo namieszać na stołach, ale nie ma co wróżyć z fusów i trzeba zwyczajnie czekać. Póki co planuję grać w Limited, grałem dopiero raz i bardzo mi się spodobało i może w moderna, brakuje mi kilku kart do kompletnego decku. Przepraszam za ten mały offtop.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 10:15 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Według obecnej polityki wizardów elfy i wszelkie tego typu jednomanowe powtarzalne źródła many są raczej overcosted, a standardem stają się dwumanowe.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2018 8:18 pm 
Apprentice

Dołączenie: Nie Kwi 15, 2018 12:37 pm
Mam pytanko - zacząłem w tym tygodniu po dłuższym lurkowaniu na forum, przeglądaniu goldfisha itp.

Udało mi się zdobyć 2 challenger decki Hazoretowe plus zdobyłem do tego 1 Phoenixa, więc mam już część rdzenia.

Tylko teraz wchodzi Dominaria i zastanawiam się czy cokolwiek z niej wchodzi do decku ?

ten chyba jest dobry, ale czy to raczej nie jest karta do sideboardu ?

Coś z pozostałych będzie ciekawe do mono red ?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 4:35 pm 
Mage

Dołączenie: Sob Lip 23, 2011 10:03 am
Miejscowość: Katowice
Z kart które mają jakiś potencjał widzę oprócz goblina , , , i przedruk a.

To po kolei:
- Verix może nie teraz, ale po rotacji (jeżeli Red przeżyje stratę tylu mocnych, Amonkhetowych kart i Bomata) może wejść w slot Hazoretki. Mocny 4-drop z lataniem, spełnia podobną rolę co Feniks. Feniks pewnie jest lepszy przez wracanie z grobu ale Verix lepiej się dobiera w late gamie, plus unika Abradów i Lightning Strików.
- Saga ma potencjał jako card advantage z czuba, albo jako odpalacz Hazoretki zwracający się w następnej turze (trochę jak Bomat) - na moje naciągane bo Red chce być agresywny, ale kto wie?
- Karn jest bardzo mocną maszynką do card advantage, jednakże cierpi na problem Sagi. Tak jak Flame chce być na siłę Bomatem, ale nie robi presji, tak Karn chce być Chandrą, choć sam robi nikłą presję w porównaniu do niej.
- Shivan Fire dodałem tylko z sentymentu za iem, ale może jakiś sideboard w miejscu Chandra's Defeat?
- Siege-Gang w zasadzie jako jedyny może z wymienionych widzieć grę przed rotacją - mocny 5-drop na kontrolę, bo generuje 4 ciałka z jednej karty oraz mocno utrudnia zabijanie z otwartą maną bo zmieniamy board w pole minowe. Plus za synergię z em.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 9:01 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 15, 2014 9:29 am
Spisy talii z MTGO z najnowszymi kartami:
https://magic.wizards.com/en/articles/a ... 18-04-23-0
Mnóstwo talii, widać znane z poprzedniego sezonu archetypy jak RG Monsters, Second Sun, Mono Red ale też nowości w pojedynczych sztukach.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 25, 2018 11:24 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 27, 2009 6:08 pm
Miejscowość: Warszawa
trochę mnie dziwi Steel Leaf Champion tylko w jednym decku xD

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 25, 2018 1:31 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Astacius napisał(a):
trochę mnie dziwi Steel Leaf Champion tylko w jednym decku xD

.
Koszt many robi swoje. Za to widać bum na .

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 8:26 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
Na żadne głębokie przemyślenia mi się nie zebrało. Tak się tylko chciałem "pochwalić", że na pięć rund swissa pptq piec razy trafiłem na reda :) Dobrze, że rptq teamowe wymusza różne decki, to będzie jakaś "różnorodność". Co ten Standard ostatnio to ja nie wiem.

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Gru 12, 2018 9:24 pm 

Dołączenie: Nie Cze 12, 2011 10:01 pm
Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale w odpowiednim temacie, ale chciałbym zadać parę pytań. Zacznę od tego, że chcę wrócić do gry po paaaaro letniej przerwie i nigdy nie grałem w standardzie. Zawsze towarzysko, ze znajomymi. Obecnie mam do gry towarzyskiej deck typu Challenger, "Second Sun Control". Chciałbym spróbować swoich sił i wybrać się na jakieś turnieje formatu "Standard", oprócz gry ze znajomymi. I tu powstają moje pytania:
- co jaki czas zmienia się ten standard? chodzi mi o karty, które mogą w nim grać, sety, itp.
- tworząc swój pierwszy deck pod standard, co kupić na początek? Korzystając z wyszukiwarki kart, stworzyć deck oparty na wymyślonej taktyce, czy bardziej opłaca się kupić jakiś box i z niego coś składać? Czy po prostu kupić jakiś gotowy już deck i ewentualnie go jakoś ulepszać, kupując single, albo bosterki?

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 12, 2018 10:09 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 27, 2009 6:08 pm
Miejscowość: Warszawa
LesiakZLN napisał(a):
Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale w odpowiednim temacie, ale chciałbym zadać parę pytań. Zacznę od tego, że chcę wrócić do gry po paaaaro letniej przerwie i nigdy nie grałem w standardzie. Zawsze towarzysko, ze znajomymi. Obecnie mam do gry towarzyskiej deck typu Challenger, "Second Sun Control". Chciałbym spróbować swoich sił i wybrać się na jakieś turnieje formatu "Standard", oprócz gry ze znajomymi. I tu powstają moje pytania:
- co jaki czas zmienia się ten standard? chodzi mi o karty, które mogą w nim grać, sety, itp.
- tworząc swój pierwszy deck pod standard, co kupić na początek? Korzystając z wyszukiwarki kart, stworzyć deck oparty na wymyślonej taktyce, czy bardziej opłaca się kupić jakiś box i z niego coś składać? Czy po prostu kupić jakiś gotowy już deck i ewentualnie go jakoś ulepszać, kupując single, albo bosterki?

tu masz aktualne rzeczy w standardzie, kiedy znikają itd.: https://whatsinstandard.com/
tu masz popularne decki w standardzie: https://www.mtggoldfish.com/metagame/standard#paper
najlepiej zrobisz jak wybierzesz sobie jakiś i kupisz do niego karty na: https://www.cardmarket.com/en/Magic

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lut 09, 2019 5:33 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Mam nadzieję, że człowiek odpowiedzialny za i w jednym T2 będzie codziennie wieczorem uderzał boleśnie małym palcem w komodę. Decki wykorzystujące to nie są nawet za mocne - natomiast granie przeciwko nim jest znacznie gorsze niż oglądanie jakiejkolwiek innej talii w akcji, za równo na żywo jak i na Arenie. Umrzyj najnudniejszy decku!

EDIT: I nie mam nawet na myśli Standardu - KCI czy Second Sunrise przynajmniej kręciły się w jednej fazie i dość dobrze były w stanie zaprezentować loop - tutaj do póki oponent nas nie zabije zazwyczaj jest minimalna szansa, że przegra. I trzeba przechodzić przez kolejne eoty z otapowywaniem landów, braniem many, korzystaniem z Acanty ect. Aż mi szkoda, że ten deck nie dominuje meta - szybki ban załatwiłby sprawę tej abominacji.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość