Obecny czas: Nie Sie 25, 2019 4:44 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomoc w przygotowaniu na RPTQ
PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 2:57 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 15, 2013 10:10 am
Miejscowość: Świdnik
Witajcie,

Limited nie jest moją najmocniejszą stroną, a mam slota na najbliższe RPTQ w sealedzie. Gram na MtGO i robię sobie sealed generatory paczek, ale czuje że to trochę mało. Chciałbym podeprzeć to wszystko teorią i przemyśleniami lepszych ode mnie. Czy znacie jakieś dobre miejsce, gdzie mógłbym poczytać o możliwie fachowo archetypach Amonkheta, o jakiś tipsach i kartach na które szczególnie muszę zwrócić uwagę? A może ktoś z Was ma jakieś uwagi dotyczące swoich przeżyć z tym dodatkiem? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie porady. Jestem typowym graczem constructed, który z limited styka się głównie na pre, więc czuje się laikiem w tej materii :)

Profil E-mail  

Temat postu: Pomoc w przygotowaniu na RPTQ
PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 8:29 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
Na youtube wyszukaj kanał Limited Resources, polecam wszystko dotyczące Amonkhetu jeśli masz czas - ale oczywiście pierwotne opinie zmieniły się w czasie (prześledzenie ewolucji oceniania niektórych kart to też spora wartość). Koniecznie przesłuchaj ostatnie kilka odcinków.

Na Channel Fireball pojawiło się jak dotąd trochę artykułów na temat limited plus mają "mnóstwo" draftów w zakładce Videos, gdzie warto przejrzeć sam proces draftowania - ale trzeba do niego też podchodzić krytycznie. Na pewno polecam drafta Bena Starka.

Oprócz tego przejrzyj drafty z Pro Touru, gdzie prosi próbowali zespike'ować poda ultraszybkimi deckami.

Naturalnie więcej kontentu jest o draftach, ale na pewno można to do pewnego stopnia przełożyć na sealed. Sam sealed jest niestety trochę nastawiony na erkowe/mityczne bomby, bo niektóre z nich są naprawdę mocne. A że jest wolniejszy niż drafty, to większa szansa, ze bomba wygra grę. Jeśli nie otworzysz bomb to prawdopodobnie próbujesz złożyć deck z najsolidniejszą, midrange'ową krzywą.

Na drafcie w topie powinieneś wiedzieć od razu po standingach przeciwko komu będziesz grał, więc niemal na pewno nie counterpickujesz nic, nawet glorybringera i anioła, bo nie musisz wygrać całego poda i nigdy na te karty nie trafisz*. Aczkolwiek zawsze warto rozważyć w ich przypadku czy na pewno ich nie zmieścisz w decku;D

*no chyba,z e jakimś cudem usadzi typa koło ciebie. Reporter robi okazyjnie różne sztuczki.

edit:
Aha no tak, założyłem z góry, że zagrasz RPTQ irl, a pewnie będziesz grac online? Gdyby jednak na żywo, to polecam zdecydowanie zorganizować sobie chociaż raz drafta z sędzią, który będzie mierzył czas i wydawał komendy - jeśli jeszcze nie miałeś okazji tak draftować. To się może wydawać głupie, ale przećwiczenie tej procedury może być przydatne.

Nie gram na mtgo i nie wiem jak to jest z rozsadzeniem draftowiczów na tego typu eventach online, więc nie wiem jak się tam mają uwagi o ewentualnym counterpickowaniu smoka/anioła. Nie wiem też czy są znane standingi i czy draftując wiesz z kim będziesz sparowany. A zresztą, tam w ogóle jest draft w topie czy jest osiem zaproszen i się nie gra topa?:)

PS Możesz też wygenerowac jakiegoś poola i zapodać na forum jako przykład, ze swoimi sugestiami co byś złożył. Może wywiąże się jakaś konstruktywna dyskusja.

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

Temat postu: Re: Pomoc w przygotowaniu na RPTQ
PostWysłany: Wto Maj 30, 2017 7:40 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 15, 2013 10:10 am
Miejscowość: Świdnik
Bardzo LEGO dziękuję za wszystkie rady :) Na pewno się przydadzą, wiec zabieram się do nadrabiania zaległości.

Wybieram się do Pragi, więc wszystkie uwagi co do grania live, counterpicków i technicznego aspektu grania competetive limited jak najbardziej wskazane.

Co do sealed pool'a - super pomysł, ogarnę trochę teorii (akurat praca jest dobrym miejscem na słuchanie Limited Resources :D ) i po południu wrzucę swoje paczki.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości