Obecny czas: Śro Paź 23, 2019 12:59 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 398 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Magic4Fun] MTG na YouTube!
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 9:25 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 16, 2010 4:09 pm
Miejscowość: Kraków

CZEŚĆ! DZIEŃ DOBRY!

Nazywam się Silver i prowadzę najpopularniejszy kanał o MTG na polskim YouTubie- Magic4Fun
Jak udowodniły lata i setki tysięcy wyświetleń, content jest bardzo pomocny i merytorycznie silny.
DOWIECIE SIĘ JAK GRAĆ, CZYM GRAĆ, CO KUPIĆ, A CZEGO UNIKAĆ JAK OGNIA!.
Aby zapewnić jak najwyższą jakość i ciekawe tematy, filmy dodaję raz w tygodniu, zazwyczaj w SOBOTĘ o 18:30.
ODPOWIADAM NA WSZYSTKIE WIADOMOŚCI, więc jeżeli masz jakieś pytanie odnośnie gry, zakupów czy czegokolwiek związanego z MTG, to pisz śmiało na FB :D

SUBSKRYBUJ KANAŁ aby nigdy nie przegapić filmów!
WBIJAJ NA FANPAGE NA FACEBOOKU by być na bieżąco z nowościami ze świata MTG!
DOŁĄCZ DO GRUPY "MAGIA ZBIERACWO" uzyskaj pomoc na dręczący Cię temat!

NAJNOWSZE FILMY

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

[size=150]

ZAPRASZAM NA NAJWIĘKSZĄ POLSKĄ GRUPĘ MTG - MAGIA ZBIERACTWO!
https://www.facebook.com/groups/MagiaZb ... 9287540281

[color=#FFFFFF][b][center]Małe coś od autora: Proszę o komentowanie filmików na YT/FB a nie na forum. :rockpunk:

Po polsku na YouTube ***Magic4Fun*** ZAPRASZAM!
FACEBOOK- tu lajkujesz kanał M4F!
HAVE & WANT

Ostatnio edytowany przez Silver Sob Paź 12, 2019 10:45 pm, edytowano w sumie 326 razy

Profil E-mail  

Temat postu: Po polsku na YouTube -Magic4Fun
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 9:40 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Miejscowość: Warszawa
Na tą chwilę poziom merytoryczny nie powala. Z takich perełek:

"Kiedy gramy aggro,to wrzucamy do decku ench dający vigilance i możliwość blokowania dodatkowej crity"
Twierdzenie, że 1/2 vanilla za 1 to samo w sobie nieźle

Można odnieść wrażenie, że oceniasz karty w kompletnej próżni, nie biorąc pod uwage synergii z innymi. Pominę fakt, że nie do końca wiesz co robią abilitki o których mówisz (i to w momencie jak na karcie znajduje się reminder).
Innym razem zaprzeczasz sam sobie, raz mówiąc że lifelink super i dużo miesza, potem kręcąc na nią nosem.
Dodatkowo czytanie abilitek kart, które są pokazywane na ekranie jest męczące. To podcast czy film?

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Po polsku na YouTube -Magic4Fun
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 9:52 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Przyznam że spieszyłem się z robieniem tej serii, żeby zdążyć przed PRE, więc jakieś takie bajerki mogą się trafić. No i oczywiście pojawił się dziwny stresik przed mówieniem do siebie ;)

Jestem jednak pewien, że można coś z tego wynieść pożytecznego i że w przyszłości będzie coraz lepiej.

A zdolności czytam z uwagi na to, że większość YTuberów zagranicznych tak robi- uważam, że ma to sens, bo da się tego słuchać przy okazji zajmowania się czymś innym (nie każdy zna wszystkie kartony po nazwie)

HAVE & WANT

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 10:26 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 25, 2010 11:23 pm
Aż sobie coś tam puściłem. Głos i rytm masz mniej usypiający niż Sołtys, więc jest to jakiś plus. Co do treści, to raczej ciężko nazwać to "analizą". Z praktyki wiem, że ciężko jest czasem rozpisać się (lub rozgadać, jak w tym przypadku) na temat jakiegoś prostego commona, ale u Ciebie nawet te ciekawe karty najczęściej sprowadzają się do przeczytania co robi karta i stwierdzenia: "jest ok, możemy tym grać".

Nie wiem też jakie masz doświadczenie w limited, ale przyznam, że nie podzielam sporej części twoich opinii. To znaczy, spoko - przy tych prostych kartach (szczególnie kreaturach) na ogół trafiasz w sedno, ale jak już się trafia coś bardziej złożonego, to zdajesz się nie patrzeć na format przy ocenianiu. Przykład: przy :
Spoiler:

twierdzisz, że można tym kontrować niemal wszystko w late game, łącznie z dużymi kreaturami. Tymczasem w tym secie, większość naprawdę groźnych klocków (w tym cykl multikolorowych 6-dropów) ma morph i śmieją się z tej kontry. Generalnie wrzucenie do morphowego setu kontry nie będącej w stanie kontrować morphów jest dość sporym skill-testerem, IMO.

Takich bubli jest troszkę za dużo w tej analizie. Na przyszłość polecałbym najpierw przejrzeć cały spoiler, wyrobić sobie zdanie na temat formatu jako całości, sprawdzić koszty kreatur i spelli, dostępność removalu, etc. i dopiero przystępować do analizy. Podział na rzadkości też jest dość istotny. Common to najważniejsza rzadkość w limited i jak tak lecisz po kolei, to naprawdę ciężko ogarnąć czego można się spodziewać po każdym z kolorów.

Ogólnie wyszło całkiem znośnie, jak na pierwsze podejście.

Image IZZET LEAGUE | Image JESKAI WAY | Image SĘDZIA L2

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 11:07 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

wielkie dzięki za powyższą opinię :-D
Może po prostu zbyt często gram Standard w stosunku do Limited, ale cieszę się że w sumie wyszło OK

HAVE & WANT

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 9:50 am 
Archmage

Dołączenie: Sob Kwi 12, 2008 10:53 pm
Miejscowość: Bractwo Soku Mocy
Przebiłem się przez biały. Generalnie czytasz karty mówisz co ci się wydaję często się mylisz i to w jakiś absurdalny sposób jarasz się typem 2/5 za za 4 many po czym misiek 2/2 z prowesem i opcja na lifelink ci sie nie podoba. Nastepnie uważasz że aura +2+4 jest dobra. Panie naucz się grac limited a potem bierz się za analizy.

Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 10:45 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

Doszła reszta do serii o Khans of Tarkir
https://www.youtube.com/watch?v=6X25bt4 ... i7Y5AS3m6g

Tak żeby sobie coś wyjaśnić:
Ta seria to moje luźne przemyślenia na temat kartonów z dodatku i tak powinno się ją traktować ;)
Nie napinajmy się zbytnio- to każdemu wyjdzie na dobre.

HAVE & WANT

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 12:25 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sty 25, 2014 10:42 pm
Silver napisał(a):
Doszła reszta do serii o Khans of Tarkir
https://www.youtube.com/watch?v=6X25bt4 ... i7Y5AS3m6g

Tak żeby sobie coś wyjaśnić:
Ta seria to moje luźne przemyślenia na temat kartonów z dodatku i tak powinno się ją traktować ;)
Nie napinajmy się zbytnio- to każdemu wyjdzie na dobre.

W tytule każdego filmiku stoi wyraźnie słowo 'analiza', więc ludzie oceniają to pod kątem analizy, której szczerze mówiąc tam za dużo nie ma. Każdy mógłby sobie zrobić filmik gdzie scrolluje w dół stronki ze spoilerami, czytając tekst każdej karty i mówiąc na zmianę 'grałbym' albo 'nie grałbym'.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 12:33 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lip 10, 2012 8:43 pm
Silver napisał(a):

To zmień może tytuł filmów z analizy na przemyślenia, albo przegląd kart :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 12:46 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Paź 14, 2012 7:43 pm
Miejscowość: Jaworzno
Skoro tyle narzekan, namow kogos z prosow (Soltys, Omni) zeby zamiescili swoje analizy na twoim kanale, a sam rob filmiki z unboxingow, deck techy, zasad gry itp itd :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 12:56 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Silver napisał(a):
Może po prostu zbyt często gram Standard w stosunku do Limited

Dlaczego w takim razie nie podzielisz się jakąś analizą części mtg na której się znasz i masz coś sensownego do powiedzenia a zamiast tego zajmujesz się limited? W sensie - nie mam nic przeciwko temu byś przekazywał swoje luźne przemyślenia na temat limited KTK, tylko nie bardzo rozumiem dlaczego postanowiłeś się publicznie wypowiedzieć akurat na temat rzeczy, którą zajmujesz się mniej zamiast skupić się na czymś co, z tego co zrozumiałem, robisz lepiej.

I nikt się tu nie napina - wystawiłeś swoją twórczość dla szerokiej publiczności, więc powinieneś być przygotowany na krytykę.

birtek87 napisał(a):
Skoro tyle narzekan, namow kogos z prosow (Soltys, Omni)

Omni prosem, no no no. Ale serio - lubię analizy Omniego bo są w bardzo profesjonalnej i przyjaznej formie, ale sama treść bywa dość często kontrowersyjnie prosowa :wink: Na pewno jest tam dużo rad przydatnych początkującym (min czym nie grać!), ale zdarzają się babole w stylu nie postawienia najwyższej możliwej oceny Pack Ratowi czy sidowanie stworów 1/1 za 1 bez zdolności vs agro (bo miewają dużo typów x/1).

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 1:41 pm 
Conjurer

Dołączenie: Sob Sie 09, 2014 10:05 am
Przejrzałem pobieżnie Twoje analizy, jednak poczekam na Omniszrona albo coś ciekawego na Psychatogu.

Z bardziej konstruktywnych rzeczy, zdarza Ci się mylić czytając karty. W którymś momencie analizy czarnego koloru mówisz o "pay 1 life" jako o zyskaniu życia. Znalazłem jeszcze jeden podobny błąd w tym filmiku, reszty nie oglądałem, ale wydaje mi się, że mógłbyś bardziej przyłożyć się do sprawdzania filmików przed wrzuceniem.

Natomiast zdecydowany plus za to, że w ogóle Ci się chce.
Czekam na kolejne filmiki, o innych rzeczach niż limited. Jeśli się na tym znasz, będzie to dla mnie i wielu innych graczy spora pomoc.

Pozdrawiam.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 1:53 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

To może taki układ, że mniej o Limied z mojej strony? :wink:
Nie no, serio macie rację, ale po prostu czasem trzeba spróbować żeby potem nie żałować.
Co do krytyki, to broń Heliodzie się nie obrażam, bo to dzięki takim rzeczom można coś usprawnić.

Pomysł o proszenie prosów o pomoc jest OK. Ja jednak chcę by mój kanał zawierał raczej wyłącznie moje treści, ewentualnie jakieś współtworzone ;)

Ogólnie cieszę się, że nikt nie narzeka na mój głos, czy jakość dźwięku.
Będę starał się tworzyć coraz lepiej i lepiej- zobaczycie w przyszłym tygodniu jak to ma na serio wyglądać.

PS. Zmienię chyba ten tytuł, żeby załagodzić tłum xD

HAVE & WANT

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 5:00 pm 
Archmage

Dołączenie: Czw Gru 15, 2011 1:34 pm
Bardzo lubię takie analizy. Czym ich więcej tym prościej mi wygrać.

Mam kilka rad dla Ciebie, ale też dla Sołtysa.

Dla Ciebie na start: nabrać więcej doświadczenia i poczytać co inni sądzą na temat pewnych kart i dlaczego. Unikniesz sytuacji gdzie Ci się wydaje A, a cały świat wie, że jest B.

Po pierwsze wprowadźcie jakąś konkretną stabilną skalę ocen, najlepiej od F do A, gdzie F to zupełnie niegrywalna karta, a A do bomba dla której można zmienić kolory. Możecie wziąć skalę od Omniszrona. Wg waszych analiz jakieś 60% kart jest OK, 10% jest niegrywalnych a 30% jest gramy zawsze. Tego się słuchać nie da, że 10 karta z kolei jest OK. I ten optymizm. Nie, panowie, większość tych kart to zapychacze albo coś czym najlepiej nie chcielibyście grać, a nie karty OK.

Po drugie nie oceniajcie w próżni. Jak można powiedzieć, że Divination jest lepsze od Inspiration w formacie z MORPHEM. Akurat to był popis Sołtysa ale w obu analizach pojawia się ten błąd. To dotyczy zarówno szybkości formatu, interakcji z innymi kartami, interakcji z mechanikami itd.

Po trzecie analizy są zbyt powierzchowne. Przeczytanie/opowiedzenie co robi karta i podsumowanie czy to jest dobre czy nie nic komu nie daje. Na temat każdej karty da się powiedzieć więcej niż "Gramy tym zawsze" albo "Dobra karta".

To tyle. Ogólnie gratuluję odwagi, ale chyba Twój czas jeszcze nie nadszedł.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 5:02 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 25, 2010 11:23 pm
Silver napisał(a):
To może taki układ, że mniej o Limied z mojej strony? :wink:

Nie w tym rzecz. Po prostu główny powód niezadowolenia to fakt, że nazwałeś to analizą, a raczej analizą to nie jest. To właśnie bardziej luźne przemyślenia, dość krótkie i płytkie.

Ogólnie, nie bierz bardzo do siebie utyskiwań. Magicowcy to bardzo surowa grupa docelowa.

Image IZZET LEAGUE | Image JESKAI WAY | Image SĘDZIA L2

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 5:20 pm 
Archmage

Dołączenie: Czw Gru 15, 2011 1:34 pm
Cytuj:
Ogólnie, nie bierz bardzo do siebie utyskiwań. Magicowcy to bardzo surowa grupa docelowa.

Nie, nie, nie. Ma wziąć i albo olać to i przestać na zawsze, albo przestać na jakiś czas. Ogólnie więcej pokory. Patrząc po tej analizie mam wrażenie, że wiem nieporównywalne więcej niż autor o tej grze a zdecydowanie bałbym się robić takie coś, bo zapewne sam bym parę wpadek zaliczył.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 8:07 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Nie ma co się bać.
Do odważnych świat należy!

HAVE & WANT

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 1:43 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Nie Kwi 10, 2011 11:54 pm
sabre nie przesadzaj - to, że to jest źle zrobione (merytorycznie, bo technicznie naprawdę dobrze to wyszło, jak na pierwszy raz to jest lepiej nawet niż u konkurencji;P), nie znaczy, że kolega nie ma dalej próbować ;) Ja bym przede wszystkim najpierw robił analizy rzeczy, które już są znane i można swoją opinię łatwo zestawić z opinią innych artykułów w wielkim internecie (nie koniecznie w języku Polskimi). Wtedy będziesz miał większa szansę, na wyłapanie błędów lub ogólnie złego toku rozumowania w danym aspekcie. Analiza dodatku któy jeszcze nie wyszedł jest jednak trudna, i nie powinno się według mnie od tego zaczynać. Z czasem dojdzie doświadczenie, i będzie można coś bardziej zaawansowanego/rozbudowanego zrobić. Wygląda na razie to jak byś chciał się rzucić na głęboką wodę, a nie do końca jeszcze umiesz pływa dobrze ;)

Jednak ja chwalę za to, że zaczynasz, i trzymam kciuki abyś się nie zniechęcił krytyką (ale zdecydowanie weź ją do serca, i postaraj się co umiesz poprawić).

PS. Silver jak to nie łamie regulaminu dodaj sobie link do kanały w sygnaturce ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 3:23 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 04, 2004 1:31 am
no właśnie, czego używasz do nagrywania? Bo technicznie wyszło bardzo spoko. Chętnie bym się zainspirował i kupił Sołtysowi lepszy sprzęt audio :)

http://WWW.MagicCardMarket.eu/?referrer=Psychatogpl - Mój ref do najlepszego serwisu sprzedaży i zakupu kart z całego świata!

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 7:34 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Ober napisał(a):
no właśnie, czego używasz do nagrywania? Bo technicznie wyszło bardzo spoko. Chętnie bym się zainspirował i kupił Sołtysowi lepszy sprzęt audio :)

Tak na serio, to wystarczy mikrofon za +50zł. Dobrze gdy ma wbudowaną funkcję częściowej redukcji szumu.
Ważne, żeby kupić MIKROFON a nie słuchawki z mikrofonem.

Jeżeli chodzi o to czy przewodowy, czy też nie- mam taką teorię, że dzięki kabelkowi nie ma opóźnienia dźwięku w stosunku do obrazu.

Prawda jest taka, że sprzęt sprzętem, ale jakość uzyskuje się dzięki obróbce.
Ja przy swoich filmach (niekoniecznie przy powyżej omawianym) spędziłem po kilka godzin bawiąc się różnymi ustawieniami, by dojść do pewnego poziomu.
Najważniejsze to dopasować głośność ścieżki tła do głównego pliku audio, usunąć szum (ale tak by nie zniekształcić głosu), wyciąć większość mlaśnięć, wzdychań itp. Specjalnie piszę większość, bo pozostawienie kilku takich elementów daje odbiorcy wrażenie tzw. swojskości (podobno).

HAVE & WANT

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 398 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości