Obecny czas: Pon Wrz 23, 2019 8:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Modern | Strefa MTG | 01.05 Czw | g. 15:00 | 23 PLN
PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 10:29 am 
Archmage

Dołączenie: Pią Lip 26, 2013 9:03 pm
Miejscowość: Warszawa
Było 9 osób. Turniej był w Wielki Piątek i taka frekwencja w ten dzień to powód do zadowolenia, a nie argument, że ludzie nie chcą grać za 10+ zł więcej. W KFC w wielkanocny poniedziałek było za 10 zł i było też 9 osób.

niestety -1. z przekręcaniem kartonów przegrywa z piknikiem.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 11:21 am 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sie 17, 2011 12:35 pm
Grzesznik napisał(a):
Ostatni turniej za 12 zł - 17 osób. Ostatni turniej za 23 zł - nie jestem pewien, czy było 8.

Tylko cały problem polega na tym, że z punktu widzenia opłacalności organizacji turniej na 9 osób za 23 PLN jest bardziej opłacalny niż 17 osób za 12 PLN

Temat postu: Modern | Strefa MTG | 01.05 Czw | g. 15:00 | 23 PLN
PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 11:35 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 05, 2009 12:05 pm
Osobiście uważam, że w dłuższym terminie turnieje z większą frekwencją za 12zł są bardziej opłacalne ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 11:47 am 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Hostile napisał(a):
Osobiście uważam, że w dłuższym terminie turnieje z większą frekwencją za 12zł są bardziej opłacalne ;)

W jaki sposób skoro nawet nie są w stanie pokryć dziennego kosztu wynajęcia lokalu (a lokal wynająłem większy głównie po to, żeby było w nim więcej miejsca do grania, więc to turnieje mają za zadanie pokryć ten koszt), a dodatkowo trwają dłużej?

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 12:03 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Avenger napisał(a):
Hostile napisał(a):
Osobiście uważam, że w dłuższym terminie turnieje z większą frekwencją za 12zł są bardziej opłacalne

W jaki sposób skoro nawet nie są w stanie pokryć dziennego kosztu wynajęcia lokalu (a lokal wynająłem większy głównie po to, żeby było w nim więcej miejsca do grania, więc to turnieje mają za zadanie pokryć ten koszt), a dodatkowo trwają dłużej?

Niższa cena -> wyższa frekwencja -> większe zainteresowanie formatem -> wyższa frekwencja

Po tej 'pracy u podstaw' można stopniowo zwiększać cenę maksymalizując zysk.

Nikt nikomu nie każe cały czas pracować poniżej kosztów, ale czasowe zwiększenie wydatków może poskutkować wyższymi zyskami w dłuższym okresie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 12:06 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 1:17 pm
Patryk, jasne. Rozumiem Cię, patrzysz z perspektywy sklepu, więc wolisz zarobić więcej, niż mniej. Ja patrzę z perspektywy gracza, który zwyczajnie lubi grać na większych turniejach, a nie 8 manach.

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 12:41 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Hostile napisał(a):
Avenger napisał(a):
Hostile napisał(a):
Osobiście uważam, że w dłuższym terminie turnieje z większą frekwencją za 12zł są bardziej opłacalne

Niższa cena -> wyższa frekwencja -> większe zainteresowanie formatem -> wyższa frekwencja

Po tej 'pracy u podstaw' można stopniowo zwiększać cenę maksymalizując zysk.

Nikt nikomu nie każe cały czas pracować poniżej kosztów, ale czasowe zwiększenie wydatków może poskutkować wyższymi zyskami w dłuższym okresie.

No niestety, ale nie zgodzę się z Tobą. W MTG grają przede wszystkim ludzie inteligentni na których raczej tanie marketingowe sztuczki nie działają - skończyłoby się to tak, że podniesienie ceny za jakiś sprowadziłoby turnieje do tego samego momentu w którym teraz jesteśmy, a ta dyskusja toczyłaby się po raz kolejny od nowa.

Cytuj:
Patryk, jasne. Rozumiem Cię, patrzysz z perspektywy sklepu, więc wolisz zarobić więcej, niż mniej. Ja patrzę z perspektywy gracza, który zwyczajnie lubi grać na większych turniejach, a nie 8 manach.

No tak tylko, że przy tych 17 osobach ostatnio jak ogłosiłem podział nagród to usłyszałem od kilku osób z tych, które nastają na te 12 PLN, że "strasznie mało jak na tyle osób" (oczywiście nie wprost), więc przykro mi Sodek, ale wychodzi na to, że nie da się wszystkim dogodzić, a jak mam wybierać to wolę dogodzić tym, którzy wolą zagrać ten turniej za 23 PLN i mieć lepszy payout nawet przy niższej frekwencji. Pomijam już fakt, że czy 9 czy 16 osób to rund grasz tyle samo, więc gry masz identyczną ilość.

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 1:03 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Avenger napisał(a):
No niestety, ale nie zgodzę się z Tobą. W MTG grają przede wszystkim ludzie inteligentni na których raczej tanie marketingowe sztuczki nie działają - skończyłoby się to tak, że podniesienie ceny za jakiś sprowadziłoby turnieje do tego samego momentu w którym teraz jesteśmy, a ta dyskusja toczyłaby się po raz kolejny od nowa.

Nie do końca się z tym zgodzę. Ludzie mieliby szansę zaoszczędzić pieniądze z wpisowego, które następnie mogą zainwestować we własne decki. Jeśli będą mieć już pewną kwotę zainwestowaną w te decki to będą chętniej przychodzić na turnieje w tym formacie. Taka jest moja subiektywna opinia, lecz poparta doświadczeniami lubelskiego Wargamera.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 1:11 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 1:17 pm
Nie da sie wszystkim dogodzic, to oczywiste. I tak lepsze turnieje za 23 zl niz brak eventow w modernie :)

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 1:15 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Hostile napisał(a):
Nie da sie wszystkim dogodzic, to oczywiste. I tak lepsze turnieje za 23 zl niz brak eventow w modernie

+1

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 1:22 pm 
Mage

Dołączenie: Nie Paź 17, 2010 11:03 am
Miejscowość: Piaseczno
Hostile napisał(a):
Nie do końca się z tym zgodzę. Ludzie mieliby szansę zaoszczędzić pieniądze z wpisowego, które następnie mogą zainwestować we własne decki. Jeśli będą mieć już pewną kwotę zainwestowaną w te decki to będą chętniej przychodzić na turnieje w tym formacie.

u nas doświadczenie wskazuje na coś innego - duża część osób pożycza karty i nie ma najmniejszego zamiaru niczego kupować.

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 1:36 pm 
Enchanter

Dołączenie: Czw Lis 04, 2004 8:16 pm
Miejscowość: Hive mind
Turnieje za 12 zł są słabe. Teraz kiedy chwilowo dwójka leży (bo sezon na limited, nowy set i GP), jest szansa żeby zebrać ludzi do grania moderna to jest płacz, że drogo. Prawda jest taka, że albo się zbierzemy bez jęków i modern będzie częściej albo za chwilę Patryk znowu zmarginalizuje modern bo ludzie będą chcieli grać dwójkę za 23 zł (bez jęków). No i Panowie, naprawdę trochę gospodarności. 11zł różnicy, o którą są jęki przy założeniu dwóch turków moderna na miesiąc, to jest tyle co piwo i zestaw w fast foodzie. I to jest serio problem przy tym ile wydajecie na kartoniki?

+1 na turniej

Profil GG  

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 2:05 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Bartys napisał(a):
I to jest serio problem przy tym ile wydajecie na kartoniki?

Problem się robi, gdy się nie zarabia via gimnazjaliści + licealiści, którzy stanowią (tu przypuszczenie) większość graczy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 2:38 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Bartys napisał(a):
Turnieje za 12 zł są słabe. Teraz kiedy chwilowo dwójka leży (bo sezon na limited, nowy set i GP), jest szansa żeby zebrać ludzi do grania moderna to jest płacz, że drogo. Prawda jest taka, że albo się zbierzemy bez jęków i modern będzie częściej albo za chwilę Patryk znowu zmarginalizuje modern bo ludzie będą chcieli grać dwójkę za 23 zł (bez jęków). No i Panowie, naprawdę trochę gospodarności. 11zł różnicy, o którą są jęki przy założeniu dwóch turków moderna na miesiąc, to jest tyle co piwo i zestaw w fast foodzie. I to jest serio problem przy tym ile wydajecie na kartoniki?

+1 na turniej

W sumie chciałem coś podobnego odpisać Łukaszowi (o ile się nie mylę co do osoby pod nickiem Hostile), ale widzę mnie ubiegłeś.

@Hostile:
Są przeciętnie 2 turnieje Modern-a w Strefie w miesiącu. 11 PLN * 2 = 22 PLN miesięcznie. Fetchland kosztuje około 100 PLN najtańszy. 4,5 miesiąca i można sobie kupić Fetcha - nie wydaje się to być kuszącą perspektywą, biorąc pod uwagę, że
Spójrzmy na to w drugą stronę z perspektywy tych co już wydali - mają zabawkę za kilka tysięcy i idąc na turniej każdy choć w lekkim stopniu myśli o tym, żeby go wygrać, a jak wygrywasz to chcesz mieć chociaż w miarę porządną nagrodę, aby się chociaż częściowo zwrócił nakład finansowy (każdy tak myśli, nawet osoby traktujące wydatki na MTG jako pieniądze przeznaczone na hobby). Wygrywasz turniej na 20-25 osób, poświęcając na to 4-5h i w sumie wychodzisz ledwo na plus, więc co to za wygrana. Przy 2 Boosterach w puli i nawet 15 osobach ta wygrana zaczyna wyglądać już dość sensownie (zawsze na turniejach staram się w jakiś sposób nagrodzić około 20-25% uczestników, a przy większej liczbie osób zmniejsza to drastycznie pulę dla zwycięzcy).

Tak więc nie da się wszystkich pragnień pogodzić, ale do tej pory najwięcej pozytywnych opinii zebrała właśnie ta stawka i dlatego ją kontynuuje. Może w przyszłości będę po prostu raz na jakiś czas robił FNM w Modernie za 12 PLN w celu popularyzacji formatu, ale reszta turniejów raczej będzie na tym pułapie co teraz - myślę, że taki kompromis jest całkiem sensowny - co Wy na to?

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 2:58 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Cytuj:
W sumie chciałem coś podobnego odpisać Łukaszowi (o ile się nie mylę co do osoby pod nickiem Hostile), ale widzę mnie ubiegłeś.

Tak, jestem Łukaszem i to nawet od urodzenia :P

Avenger napisał(a):
Tak więc nie da się wszystkich pragnień pogodzić, ale do tej pory najwięcej pozytywnych opinii zebrała właśnie ta stawka i dlatego ją kontynuuje. Może w przyszłości będę po prostu raz na jakiś czas robił FNM w Modernie za 12 PLN w celu popularyzacji formatu, ale reszta turniejów raczej będzie na tym pułapie co teraz - myślę, że taki kompromis jest całkiem sensowny - co Wy na to?

To nie tak, że się upieram przy jakiejś koncepcji. Piszę jedynie z perspektywy gracza, który przychodzi pograć - bo lubi, któremu kilka razy w życiu turniej się ledwie zwrócił, więc woli redrafty i czasem woli wydać tę dychę na coś innego, niż ją wtopić :P

Ale i tak lepiej grać za więcej niż standard :P

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 3:00 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Śro Wrz 29, 2010 4:18 pm
Cytuj:
@Hostile:
Są przeciętnie 2 turnieje Modern-a w Strefie w miesiącu. 11 PLN * 2 = 22 PLN miesięcznie. Fetchland kosztuje około 100 PLN najtańszy. 4,5 miesiąca i można sobie kupić Fetcha - nie wydaje się to być kuszącą perspektywą, biorąc pod uwagę, że
Spójrzmy na to w drugą stronę z perspektywy tych co już wydali - mają zabawkę za kilka tysięcy i idąc na turniej każdy choć w lekkim stopniu myśli o tym, żeby go wygrać, a jak wygrywasz to chcesz mieć chociaż w miarę porządną nagrodę, aby się chociaż częściowo zwrócił nakład finansowy (każdy tak myśli, nawet osoby traktujące wydatki na MTG jako pieniądze przeznaczone na hobby). Wygrywasz turniej na 20-25 osób, poświęcając na to 4-5h i w sumie wychodzisz ledwo na plus, więc co to za wygrana. Przy 2 Boosterach w puli i nawet 15 osobach ta wygrana zaczyna wyglądać już dość sensownie (zawsze na turniejach staram się w jakiś sposób nagrodzić około 20-25% uczestników, a przy większej liczbie osób zmniejsza to drastycznie pulę dla zwycięzcy).

Mnie taka odpowiedź jak najbardziej satysfakcjonuje, w sumie ode mnie zaczął się ten flejm a napisałem tak dlatego ,że ludzie mówili o tym ,że graliby za 12zł.
Mi wysokość wpisowego nie robi większej różnicy wiadomo fajniej jest jak się wygrywa coś więcej niż zwrot wpisowego :) a to łatwiej uzyskać przy wyższym wpisowym :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 01, 2014 8:27 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sie 30, 2010 7:30 pm
Rafał napisał(a):
u nas doświadczenie wskazuje na coś innego - duża część osób pożycza karty i nie ma najmniejszego zamiaru niczego kupować.

speaking of which, jesli któryś z uczciwie zarabiajacych obywateli nie ma moralnych oporów by pożyczyć deck licealiscie na utrymaniu rodziców (!), który jest wstanie podjac heroiczny wysilek odmowienia sobie kina/ pizzy i zaplacic 23 zl (!!!!!11111) za turniej, to byłbym wielce zobowiazany.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 01, 2014 8:10 pm 
Strefa MTG
Awatar użytkownika

Rank Name Points OMW% GW% OGW%
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Prajsnar, Pawel 10 56.1666 70 43.8552
2 Jezierski, Grzegorz 10 54.0833 63.6364 52.5
3 Siwon, Andrzej 9 56.1666 63.6364 52.197
4 Kawonczyk, Maciej 9 43.5833 60 45.5303
5 Wald, Piotr 7 54.0833 63.3333 50.1684
6 Aksman, Jaroslaw 6 64.5833 45.4545 60.4546
7 Sodomirski, Tomasz 6 49.9167 54.5455 39.3098
8 Bialas, Daniel 6 47.75 45.4545 47.5
9 Stanislawek, Lukasz 6 41.5 60 33.005
10 Lewandowski, Bartlomiej 4 56.1666 37.037 55.303
11 Zywczyk, Michal 3 66.6666 40 58.106
12 Luszczynski, Mirek 3 52 30 50.6061
13 Wisz, Lukasz 3 43.5833 33.3333 34.537
14 Wodecki, Krzysztof 0 54.0833 11.1111 54.4697

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości