Obecny czas: Wto Paź 15, 2019 3:16 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1) Zakładanie tematów z informacjami o nowych produktach wymaga podania źródła informacji, najlepiej w formie linku.
2) Tematy z informacjami o nowych kartach powinny być prawidłowo otagowane: w nawiasach kwadratowych należy podać akronim dodatku, z którego pochodzą karty, oraz aktualną datę.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [WAR] War of the Spark - trzeci set ze świata Ravniki
PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 6:04 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 5:33 pm
[LEGO] napisał(a):
UWAGA, to taki post w stylu "panie, kiedyś to było".
Też zwróciłem uwagę na jego ilustracje (pewnie jest takich wielu) i zgadzam się, że mile popatrzyć na coś co odróżnia się stylem od innych artystów w 2019. Dwadzieścia lat temu było to w końcu czymś powszechnym, że rozróżniało się ilustratorów bez patrzenia na stopkę, a teraz bardzo o to ciężko.
Gdzieś kiedyś przeczytałem (może tu) albo zasłyszałem, nie pamiętam dokładnie, że teraz sporo ilustracji wygląda podobnie też przez to, ze Wizardzi stosują na nie masowo jakieś własne filtry czy coś takiego i się trochę style ujednolicają. Ale nie wiem czy to w ogóle możliwe, czy to jakaś ściema.

dobrze gadasz weź wyobraź sobie mtg arena w takim oldschoolowym stylu.
arty się liczą dla mnie,sporo inności ze współczesności niby też mnie jakośtam urzekło.

Profil E-mail  

Temat postu: [WAR] War of the Spark - trzeci set ze świata Ravniki
PostWysłany: Pią Kwi 19, 2019 6:53 am 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 05, 2010 12:06 am
Miejscowość: Kraków
Gideon umiera... ostatecznie ... bez możliwości powrotu ratując Lilianę.... :cry:

http://epicstream.com/news/JakeVyper/Ne ... qlKDC1a1AI

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2019 6:18 pm 
Archmage

Dołączenie: Pią Wrz 07, 2012 9:43 pm
To już wszystko?
https://magic.wizards.com/en/products/w ... park/cards

Riardin napisał:
Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2019 8:37 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
tak, wczoraj pokazali oficjalnie dwie ostatnie karty, ktore zreszta byly juz znane z wyciekow.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2019 7:34 pm 
Sorcerer

ja dzisiaj oglądałem pre prelease który zapodali na swoim kanale LoadingReadyLive . Są jakieś godne Waszym zdaniem karcioszki do edh Atraxa? Proliferate i te sprawy ; >

Wgl Sorin powrócił!! i Nahiri też jest, trochę to kurna dziwne .. ja bym na miejscu wydawców tak tego nie rozkręcał a przynajmniej rozłożył to na kilka innych wątków no bo co to ma wgl znaczyć? tak z dupy Sorin wraca i Nahiri też to by sie niezła wojna rozpętała a to przecież wgl o inne losy w tym bloku chodzi?????????????

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 9:53 am 
Archmage

Dołączenie: Wto Gru 09, 2014 2:16 am
Nie wiem, co uważać na ten temat...
https://magic.wizards.com/en/articles/a ... 2019-04-22

Planeswalkerzy nie-ludzcy podchodzą mi bardziej, i paru ludzkich (Wanderer, Sarkhan, Arlinn, Domri, Ral), ale żeńskie ludzkie planeswalkerki... Narset, serio?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 11:44 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
jak dla mnie opcja jest zajebista, japonscy artysci dostali do pokolorowania planeswalkerow do japonii i dodali mangowy twist. prawie wszyscy mi sie podobaja.

i na szczescie to nei zastepuje orginalnych artow w 100% tak wiec nikt cie nie zmusza do kupowania/sprowadzania ich ;)

swoja droga co myslicie o w modernie? imo jest super typem, za 3 mana blokuje fetche i na kiju exiluje grob (do 5 razy, wiec mega duzo). do tego na jakies dziwne decki blokuje kluczowe karty - eldrich evo, chord, expedition map, mystical teachings, tytan, pact, scapeshift, traverse. robi nam tez paliwo pod snapcastera, feniksa czy goyfa. pytanie czy zamkniecie fetcha ma jeszcze znaczenie w 3. turze, no i nie dziala z GQ, PTE i naszym field of ruin. bonus - blokuje tez JEGO field of ruin. jestem mega ciekaw grywalnosci tego typa, czy przebije sie do mainow :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 24, 2019 8:33 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Siedem7 napisał(a):
swoja droga co myslicie o ashiok, dream render w modernie?

Nie, 3 many za taki efekt to o jedną za dużo, mill też szału nie robi. Generalnie Modern to szybki i brutalny format, przez co bawienie się takimi kartami to imo błędne podejście do meta.

Kartami które wejdą do Moderna imo są:
1. - pogromca Bogli, karciciel małych permów. Jedyną karta, która od razu wchodzi do Moderna i będzie mocno grana nawet jeśli w małej ilości sztuk to w wielu deckach.
2. - kolejny spell do zagrywania Living Enda i Ancestral Visions za darmo. Do tego zagrane za 3 many np z Boltem i Serum Visions na grave robi naprawdę fajne value i od razu reanimuje Feniksy na stół.
3. - GSZ dostał do kosztu jedną manę ale szuka kritów wszystkich kolorów, szuka też grave i może być niezłym finisherem.
4. - nieco inne Eldricht Evolution, może część konstrukcji uzna, że ta karta jest lepsza.

Karty, które mogą gdzieś w Modernie pograć:
1. - po prostu dobry walker do decków opartych na artefaktach.
2. - po prostu dobry removal. Mardu Pyromacerowi zdarza się grać Dreadbore, więc może to przygarnie.
3. - bardzo ciekawa karta do 8 Racka - jest kolejnym rackiem i wpisuje się w strukturę decku.

PostWysłany: Śro Kwi 24, 2019 10:47 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Mikołaj napisał(a):
1. Blast Zone - pogromca Bogli

jestes pewien? mozna tego uzyc najwczesniej w 4. turze a bogla i tak ratuje umbra.

imo w tym co napisales brakuje , to chyba drugi grywalny instantowy edykt w mtg, jedyny grywalny w modernie. w dodatku z upsidem bo wiekszosc czarnych deckow gra liliana.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 24, 2019 2:05 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Siedem7 napisał(a):
jestes pewien? mozna tego uzyc najwczesniej w 4. turze a bogla i tak ratuje umbra.

Kluczem jest to, że nawet kiedy jest umbra to niszczy wszystkie enchantmenty, i zostaje goły Bogiel. Spadają wszystkie syfy za jedną manę a następnie koronetka. Pewnie, że nie działa to tak jak Stony Silence na Affi czy Rest in Peace na Dredge, ale jest mainową odpowiedzią na ten wagino-sceptyczny deck.

jest spoko, ale nie bardzo widzę miejsce dla takich efektów w Modernie - za dużo decków pokroju Dredge, Feniksów, Affinity na które nie jest zbyt dobrym removalem. Sama karta jest fajna i pewnie w odpowiednim meta będzie się pojawiać, ale imo obecnie jej nie zobaczymy bo nie ma na co. Do tego poza Grumagiem nie ma praktycznie stwora w Modernie, którego nie zdejmowałby manę tańszy Fatal Push. Za to może spokojnie pograć w Legacy - tam mimo wszystko trzeba sobie radzić z TNN oraz znacznie częściej z Grumagiem czy zreanimowanymi lub przemyconymi za pomocą Showa/Sneaka bydlakami.

PostWysłany: Czw Kwi 25, 2019 1:42 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Siedem7, Dla odmiany Frank Lepore lubi nowego Ashioka:
https://www.coolstuffinc.com/a/franklep ... -standouts

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2019 8:28 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

http://www.starcitygames.com/articles/3 ... Think.html
tu akurat mowia ze raczej sie nie nadaje do milla, bo usuwa targety dla mainowych surgical extraction i crypt incursion, ale reszta tekstu jest bardziej wyczerpujaca.

to co lepore pominal to ze robi combo z w modernie, i ma synergie z jesli akurat nie dobierzemy medomai.

co do davriela to sie nei zgadzam, w cmc 3 najwazniejsza jest liliana, a w ZEN byl chyba kolejny rack (jakis quest) i tez nie gra, wiec nie wydaje mi sie zeby ten deck go potrzebowal.

robi locka z i nawet nie musisz grac tej drugiej karty w mainie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 03, 2019 11:38 am 
Sorcerer

Fajna karta

trochę tańszy koszt proliferate mógłby być ale i tak spoko.

w tribalowym decku :g: :u: merfolk fajnie współgra z .
Do tego jeszcze , itp itd.

No i powracająca mechanika proliferate,ciekawe ile kart do Atraxy edh sie nada.
Ciekawi mnie narazie (może wejść jako kopia generała? to by było szalone,pod koniec endstepu robimy dwa razy proliferate,lol..) , napewno dobre będzie no i .

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości