Obecny czas: Pon Sty 27, 2020 4:57 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1) Zakładanie tematów z informacjami o nowych produktach wymaga podania źródła informacji, najlepiej w formie linku.
2) Tematy z informacjami o nowych kartach powinny być prawidłowo otagowane: w nawiasach kwadratowych należy podać akronim dodatku, z którego pochodzą karty, oraz aktualną datę.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [UMA] Ultimate Masters
PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 6:52 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Tak, ev jest ok, piszemy to od poniedzialkowych spoilerow. Uczestnik drafta moze sie jeszcze naciac, ale nabywca boxa raczej wyjdzie na swoje. Gdyby w paczkach byla bieda, to bojkot mialby tyle samo sensu co twoj bojkot ferrari.
Nie, ten set niczego nie zmienia. Od czasu wprowadzenia mastersow ceny istotnych formatow w ktorych grane sa ich karty ida w gore. To tylko hipoteza, ale mozliwe, ze -surprise surprise - paradoksalnie wlasnie dzieki mastersom.
Mam tylko chwile wiec sie nie rozpisze, ale proponuje przyjac robocze zalozenie, ze wotc chce na nas zarobic pieniadze, i zrobi to takimi metodami, na jakie im pozwolimy jako klienci.

Profil E-mail  

Temat postu: [UMA] Ultimate Masters
PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 8:07 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 25, 2013 12:27 am
Ofc, I my pozwalamy im na zbyt wiele.

Nie lubię ideii Masters Setów i jedyny sposób w który z nich korzystam to zakup interesujących mnie singli. Standardu nie gram od lat i mam dość mocne stanowisko na temat tego formatu.

Ja najchętniej bym przyjmował reprinty w formie Conspiracy / Battlebond. Takie dodatki dostarczają nowych kart, innowacyjne limited w przystępnych cenach i dostarczają reprintów. Odnośnie Masters Set limited nie rozumiem jednego, jak ktoś lubi high powered limited nie lepiej zagrać Cube? No ale jak kogoś to bawi to proszę bardzo.

"Hey I'm paper, please nerf scissors because I'm fair, neither sharp edges nor hard surfaces here. Rock and scissors are unfair, it doesn't matter if the meta becomes 100 % me because I'm fair, I'm entitled to it".

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 9:01 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

IMO najlepszym setem pod katem reprintow bylo Khans of Tarkir.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 9:31 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 27, 2009 6:08 pm
Miejscowość: Warszawa
pi pit peano napisał(a):
IMO najlepszym setem pod katem reprintow bylo Khans of Tarkir.

a co tam było prócz fetchy?

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 9:32 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 25, 2013 12:27 am
A to fakt, KTK było świetne. Ja podałem supplementary sety dlatego że tam po prostu łatwiej jest pewne rzeczy reprintować. Ja lubiłem jak w t2 były reprinty feczy, mutavaulta i thoughtseize <3

"Hey I'm paper, please nerf scissors because I'm fair, neither sharp edges nor hard surfaces here. Rock and scissors are unfair, it doesn't matter if the meta becomes 100 % me because I'm fair, I'm entitled to it".

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 10:56 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Mnie zawsze i niezmiennie szokuje, że jak dobrego produktu Wizardzi by nie wypuścili, to na MtGnewsach zawsze będą narzekania. Co ciekawe jest ich chyba więcej niż przy tych potworkach jakimi były IMA i M25, a przecież mamy do czynienia z bezsprzecznie najlepszym setem w nowożytnej historii tej gry. Na szczęście po reakcjach ludzi irl, z którymi spotykam się na eventach widzę, że entuzjazm jest dużo większy. W Krakowie teamowo już robimy zrzutę na dwa boxy żeby podraftować z redfraftem w gronie znajomych i montujemy samochody na Pragę, bo zagrać sobie event w tym formacie w całkiem korzystnej cenie będzie przecież świetnie. Ten set wreszcie zapewnił (co można już powiedzieć znając >95% erek i mythiców z pełną świadomością) sensowne przedruki, racjonalną skalę bulku i dodał coś ekstra dla ludzi, którzy decydują się kupić boxy, co jest co prawda gamblem (ale to jest chyba wpisane w kupowanie tego typu produktu), ale niezależnie czym by nie było osłodzi otworzenie paru bulk rarów więcej niż wskazywałoby prawdopodobieństwo.

Generalnie rozumiem część zarzutów, które są kierowane względem setów Masters, ale na Boga, dlaczego akurat względem tego, który wygląda najlepiej z nich wszystkich?

Profil GG  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 11:11 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Ale sam zobacz. Piszesz, ze set jest swietny wylacznie na podstawie ev. Czy to nie jest jakies kolosalne postawienie sprawy na glowie, zeby oceniac gre, powtarzam, GRE wylacznie przez pryzmat value, ktora mozna wyciagnac z jej pionkow?
Also, nawet oceniajac wylacznie po ev ten dodatek nie ma przeciez startu do pierwszego Mastersa, ktory dawal zblizona (lepsza) value za polowe tej ceny.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 11:34 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
To gra kolekcjonerska, ciężko się nie emocjonować przedrukiem fajnych wzorów. Gdyby drukowali karty warte 5zł nikt by się tym nie interesował. Dlatego też karty muszą być coś warte.

Zresztą można ten sam argument odwrócić do was - co wy się tak przejmujecie tym kosztem kart? Tani modern to nie podstawowe prawo człowieka, tylko hobby. Ludzie mają różne zajawki, niektórzy wydają 20000 zł na rower, ktoś inny kupuje kolekcjonerski album za pięć tysięcy, a jeszcze ktoś inny płaci 10000 za ultra fanowski bilet na pojedynczy koncert ulubionego zespołu. No tak już jest ten świat skonstruowany. Alternatywa to komunistyczny obóz pracy, tam nikt nie rozwala hajsu na takie bzdety. Ale raczej wcale nie jest mu lepiej.

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 11:44 am 
Mage
Awatar użytkownika

albo 20 000 za zdjęcie z justinem bieberem jak był w polsce :hahaha:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 12:20 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Byc moze chodzi o to, ze w przypadku mtg ogon ('kolekcjonerski') mocno macha psem ('gra'). Ja chcialbym po prostu grac moim moxem diamond nie przejmujac sie tym, ze karta kosztuje 600 peelenow. Nieco trudniej sie wyluzowac przy ulubionym browarze jesli podaja ci go w szklance za szesc stow, nespa?

Niemniej, chyba nikogo nie przekonalem, wiec over and out.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 6:04 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Pojawił się pełny spoiler:
https://magic.wizards.com/en/articles/a ... 2018-11-19

Muszę powiedzieć, że nieco zazdroszczę ludziom, którzy wybierają się na GP - ja nie zarezerwowałem sobie wcześniej czasu, a dodatek wygląda naprawdę spoko do limited, jedynie brakuje mi Merfolk Lootera jako np. uncommona.

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 7:44 pm 
Mage
Awatar użytkownika

a mi brakuje atlantisa :((( chyba nigdy go nie dadzą

hero of iroas na uncommonie woooah, fajnie

ale fajny obrazek xD
porównajcie z tym poprzednim
Image

kurde te heroici i totem armory w drafcie będą op

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 11:29 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Wszystkie downshifty nowe dla paupera:
- Z Uncommona (FRF)
- Fron Uncommon (ROE)
- Z Uncommona (5ED)
- Z Uncommona (JOU)
- Z Uncommona (JOU)
- Z Uncommona (FRF)
- Z Uncommona (PCY)
- Z Uncommona (INN)
- Z Uncommona (MOR)
- Z Uncommona (BBD)
- Z Uncommona (THS)
- Z Uncommona (M14)
- Z Uncommona (PLC)
- Z Uncommona (FUT)
- Z Uncommona (SOI)
- Z Uncommona (GTC)
- Z Uncommona (EVE)
- Z Uncommona (MM2)
- Z Uncommona (APC)
- Z Uncommona (AVR)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 22, 2018 12:32 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
Astacius napisał(a):
ale fajny obrazek xD
porównajcie z tym poprzednim

Image

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pią Lis 23, 2018 2:52 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Ponarzekałem nieco na ten dodatek (czy może w ogóle bardziej na kierunek rozwoju mastersów), ale muszę przyznać, że nowe arty są bardzo fajne. Zwłaszcza w porównaniu do koszmarnego Battlebond i IXL/RIX - tutaj podoba mi się praktycznie każdy z nowych artów i nie wiem nawet czy nie zamienię niektórych z moich na te nowe.

PostWysłany: Pią Lis 23, 2018 4:20 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Odnośnie artów to ten; jest naprawdę fenomenalnie przemyślany:

http://epicstream.com/news/JakeVyper/Ma ... t-Revealed

Profil GG  

PostWysłany: Sob Lis 24, 2018 6:27 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 24, 2007 6:58 pm
Miejscowość: Katowice - Kraków
Rarian napisał(a):
Mnie zawsze i niezmiennie szokuje, że jak dobrego produktu Wizardzi by nie wypuścili, to na MtGnewsach zawsze będą narzekania.

Wręcz przeciwnie - sprawdziłem sobie MtGnews z ciekawości, żeby poczytać opinie o tym "produkcie" i, o ile angielska strona community jest bardzo krytyczna (pomijając reddit, bo ci miziali by gały Wizardom gdyby sprzedawali martwe kotki), to tutaj jak zwykle mamy bzdury typu "dla ludzi z hameryki to jest jak batonik" czy "mtg jest piękne bo jest drogie".

Prawda jest taka, że produkty takie jak Ultimate Masters, Ravnica Masters itd. to nie są produkty dla graczy. Nie ma ani jednego gracza, który kupi box tego setu żeby "wyciągnąć fajne karty do grania". To jest sprzedaż limitowanej monety kolekcjonerskiej. Kupujesz, bo cena późniejszej sprzedaży przekracza cenę zakupu teraz.
Jak łatwo i szybko wykazać profit w Q4 i okresie świątecznym? Weź regularny set Masters który miałeś przygotowany już wcześniej, dodaj Box Topperki, podnieś cenę do $15 za booster.

PostWysłany: Sob Lis 24, 2018 8:01 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Monetami nie można pograć, można je jedynie zamknąć w szufladzie albo pokazywać na półce. Mimo ceny, mimo tego, że gracze nie kupią boxa, to kupią single o 10-50% taniej do swoich eternalowych talii. Ergo, Mastersy to produkt dla sklepów, żeby je rozpakować. I ja uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli tak na to spojrzeć.
A jak zaczną sprzedawać martwe kotki, to mam nadzieję, że będą legendarne, bo zrobiłbym z takiego nowego generała :razz:

PostWysłany: Sob Lis 24, 2018 9:16 pm 
Mage
Awatar użytkownika

widzieliście może jakąś analizę pod kontem opłacalności zakupów booster boxa? kiedyś takie coś robili na goldfishu ale teraz tego nie widzę

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lis 24, 2018 9:54 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Astacius napisał(a):
widzieliście może jakąś analizę pod kontem opłacalności zakupów booster boxa?

Expected Value tego produktu jest wysokie - tak ok 400-450$, w zależności od tego jaki cennik singli weźmiemy. No ale, żeby być w miarę pewnym tego 20-paro procentowego zysku (przesyłka i wystawianie na ebay/allegro też kosztuje) to pewnie trzeba kupić 20+ boxów. Stąd też jak pisze Zet jest to raczej produkt dla sklepów - bo jaki Ci w topperze wypadnie Lavaclaw Reaches a jako mythicki Balefire Dragon i Lord of Extinction to może być ciężko z wyjściem na swoje. Generalnie jeśli kupiłeś box UMA za ok 1000pln (co nie było trudne) to możesz być zadowolonym z inwestycji.

Sądzę, że toppery będą z krótkiej perspektywie mniej warte niż większość sądzi - będzie ich tak naprawdę całkiem sporo. W dalszej perspektywie nie jestem w stanie ocenić.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości