Obecny czas: Nie Gru 15, 2019 7:07 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1) Zakładanie tematów z informacjami o nowych produktach wymaga podania źródła informacji, najlepiej w formie linku.
2) Tematy z informacjami o nowych kartach powinny być prawidłowo otagowane: w nawiasach kwadratowych należy podać akronim dodatku, z którego pochodzą karty, oraz aktualną datę.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [UMA] Ultimate Masters
PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 12:15 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Kurczę, ekstremalnie rozbujali poziomy tych setów masters. Jak jeszcze dodać krótkie okno zakupowe w przypadku produktu limitowanego który już w połowie spoilowania ma szanse zniknąć z półek i reakcje niektórych graczy ocierające się o dwubiegunówkę, to bardzo się cieszę że (za przykładem Mikołaja) zbojkotowałem ten produkt. To na kilometr zajeżdża wykorzystywaniem uzależnienia konsumentów o którym pisał kiedyś twórca tej gry. Kiedyś się cieszyłem, że jak młodzi dorosną to będę miał kompanów do Magica, teraz chyba wolałbym, żeby w ogóle nie zaczynali przygody z MtG.

Profil E-mail  

Temat postu: [UMA] Ultimate Masters
PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 12:33 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
Jak się w waszym fatalistycznym podejściu ma rzeczywistość z wydanym ostatnim, trochę droższym masters setem do rzeczywistości w której nie ma żadnej magicowej premiery wydawniczej w grudniu 2018? Pytam o to, czy Wizardzi kolejny raz zabijają Magica, tym razem robiąc kolejny reprint set?

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 1:06 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Fatalizm to słowo o nieuchronnym przyszłym losie, naprawdę nie jest potrzebny żeby negatywnie ocenić paczkę za 45 peelenów.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 1:55 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Relacja ceny do zarobków na zachodzie jest taka jakby Polak na tego boostera wydawał 10 zł. Nad Wisłą wielkie halo, a to burza w szklance wody.

Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 2:16 pm 
Apprentice

Dołączenie: Czw Kwi 30, 2015 4:16 pm
Cytuj:
Relacja ceny do zarobków na zachodzie jest taka jakby Polak na tego boostera wydawał 10 zł.

Nie i jeszcze raz nie, ze sto razy już to było pisane, że jak na zachodzie zarobisz 4 razy więcej to nagle nie staje się wszystko 4 razy tańsze, ponad dziesięć lat robię za granicą i tu też nikt zdrowy na umyśle nie kupuje tak drogich kartonów a jedynie jak w PL fanatycy, którzy kupują bo tak - bo kupiliby nawet box za 10k nawet jeśliby mieli brać na niego kredyt, coś jak fani apple stojący w kilometrowej kolejce po nowego srajfona.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 2:42 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
[LEGO] napisał(a):
Ale która z tych kart "z wtedy" to taki znowu bulk?

Z kart, które wkleiłem "z wtedy" - Wall of Reverence, Squee. Rare za kilka dolarów w boosterze za kilkanaście dolarów to bulk. Z resztą po przedruku będzie wart znacznie mniej (bo gdzie to gra?) w przeciwieństwie do mythic-rare Snapcastera, który gra wszędzie.

[LEGO] napisał(a):
ak się w waszym fatalistycznym podejściu ma rzeczywistość z wydanym ostatnim, trochę droższym masters setem do rzeczywistości w której nie ma żadnej magicowej premiery wydawniczej w grudniu 2018? Pytam o to, czy Wizardzi kolejny raz zabijają Magica, tym razem robiąc kolejny reprint set?

Nikt z nas nie pisał, że wizardzi zabijają magica. Jedynie, że kierują go nim w taki sposób, który nie odpowiada moim potrzebom/preferencjom ani potrzebom/preferencjom rzeszy graczy podobnych do mnie. Stąd słowo jakiego używam to bojkot - to nie jest produkt, który mi się nie podoba - nie jest to też produkt, na który mnie nie stać. Ba - ja nawet widzę dlaczego miałbym go kupić, bo zamawiając go przed premierą można być praktycznie pewnym zysku, ale nie odpowiada mi ten kierunek rozwoju mtg. Ja nie chcę by granie limited było tak drogie. Ja nie chcę by cena wejścia w Modern pozostawała tak wysoka. Nie chcę by wizardzi wydawali więcej takich produktów. Produkt, którego lokalne sceny potrzebują to kolejne Chronicles a nie UMA - ja chcę mieć karty do grania a nie świecidełka do spekulacji.

EDIT: Z mojej wishlisty właśnie pojawił się Chainer's Edict - szkoda, że nie na commonie - i mówię to posiadając komplet tormentowych, które teraz z ceny 5E i tak spadną.

Ostatnio edytowany przez Mikołaj, Wto Lis 20, 2018 2:46 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 2:45 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

TylkoGrywalneKarty,

Ale nie mówimy tutaj o kosztach życia w Polsce vs na zachodzie tylko o konkretnym produkcie luksusowym mającym dokładnie tę samą cenę dla Niemca jak i dla Polaka, a różnica w zarobkach jest.

Wzmianka o fanatykach to jakieś myślenie na skróty, przylepianie łatki upraszczającej sytuację, żeby bardziej pasowała do twojej wizji. Kupienie sobie Ultimate Masters wcale nie musi być przejawem zakupoholizmu. Zwyczajnie środowisko Magicowców się starzeje i ma coraz więcej pieniędzy i stać je na droższe produkty niż piętnaście-dwadzieścia lat temu. Mnie nie dziwi, ze Wizardzi chcą sprzedać coś bogatszemu klientowi.

Zresztą tak samo jak z Iphonem, żeby już odwołać się do tego przykładu - nie chcesz, nie kupujesz. Możesz dzwonić z telefonu tarczowego, możesz grać paupera na proxach. Nie musisz pisać, że to zmierzch telekomunikacji, bo sąsiad wydał tauzena na kawałek kwarcu. I nie ogłaszasz, że od dziś na znak protestu nie odbierasz telefonu.

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 2:53 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nad Wisłą wielkie halo, a to burza w szklance wody.

Ale gdzie jest to wielkie halo nad Wisłą? Serio pytam, bo nie jestem na facebooku np. W wątku na salwacji było dużo narzekań, ale głównie chyba związanych z umiarkowaną ev produktu no i wczoraj to przycichło bo zespoilowali parę sytów. Ale ja zupełnie nie o tym, po prostu nie pasują mi wysokie ceny kart a ten produkt (prawie) nic z tym nie robi. Mam dużo starych kart, które powinny służyć do grania, ale mają takie ceny, że boję się je wynosić z domu. Sytuacja w której nie można sobie na przysłowiowym kuchennym stole zrobić 'stosa' z n.p. bloku tempesta jest mocno idiotyczna.

Chciałby, żeby analogia iphon/telefon tarczowy zadziałała przy mtg, ale. Telefon tarczowy jest w odróżnieniu od proxów legalnym produktem, a korzystanie z iphona nie polega na przekładaniu go po stole z (tutaj coś, co szkodzi iphonowi tak jak kartom okruchy, tłuszcz i generalnie ludzkie ręce) przez osiem, być może nieznanych ci osób. To tak na szybko, pewnie długo można by wymieniać.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 3:59 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

[LEGO] napisał(a):
Zresztą tak samo jak z Iphonem, żeby już odwołać się do tego przykładu - nie chcesz, nie kupujesz. Możesz dzwonić z telefonu tarczowego, możesz grać paupera na proxach. Nie musisz pisać, że to zmierzch telekomunikacji, bo sąsiad wydał tauzena na kawałek kwarcu. I nie ogłaszasz, że od dziś na znak protestu nie odbierasz telefonu.

Czytając to tracę wiarę w sens tej dyskusji - czy mogę dzwonić z telefonu tarczowego na dowolne numery w dowolnej sieci - tak. Czy mogę proksami grać na turniejach magicowych - nie. W twojej analogii zamiast telefonu tarczowego powinny być dwie puszki po groszku związane sznurkiem - nie możesz się tym dodzwonić do nikogo posiadającego "normalny" telefon, nawet jeśli będzie to świetna zabawka przy kuchennym stole. I nie - nie ogłaszam, że przestaję grać w magica - ogłaszam, że nie kupuję tego produktu bo uważam, że jest to produkt, który nie odpowiada moim potrzebom ani potrzebom, jak sądzę, większości scen magica.

[LEGO] napisał(a):
Zwyczajnie środowisko Magicowców się starzeje i ma coraz więcej pieniędzy i stać je na droższe produkty niż piętnaście-dwadzieścia lat temu. Mnie nie dziwi, ze Wizardzi chcą sprzedać coś bogatszemu klientowi.

Mnie też to nie dziwi - ba więcej - nie mam nic przeciwko temu. Niech wizardzi zarabiają jak najwięcej - nie to jest problemem. Problemem jest to, że sposób w jaki postanowili zarabiać sprawia, że nowym graczom coraz trudniej jest złożyć deck do grania ze starymi graczami i ich deckami. Czemu nie wypuszczą więc na raz produktu typowo luksusowego (np same foil karty w boostrze, alterantywna ramka każdego rare) oraz tego samego z biało-ramkowymi kartami bez foil, żeby gracze mieli karty do grania? Mastersy miały ułatwiać wejście graczy do formatów innych niż T2 - czy ten produkt to robi?

I pojawiło się ! :loveit:

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 4:04 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 27, 2009 6:08 pm
Miejscowość: Warszawa
ahhh Magus of the Bazaar, tej karty przedruku potrzebowaliśmy xD

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 4:20 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Mikołaj napisał(a):
ja nawet widzę dlaczego miałbym go kupić, bo zamawiając go przed premierą można być praktycznie pewnym zysku, ale nie odpowiada mi ten kierunek rozwoju mtg. Ja nie chcę by granie limited było tak drogie. Ja nie chcę by cena wejścia w Modern pozostawała tak wysoka. Nie chcę by wizardzi wydawali więcej takich produktów.

Tak bardzo to. No nie da się, żeby produkt był jednocześnie luksusowy i zauważalnie obniżał barierę wejścia do gry czy jako go tam reklamują.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 5:00 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
A ja tam się po prostu cieszę, że nie kupiłem za 50 Euro, bo teraz kupię za 25-30, a może i taniej. Podobnie z . No ale ja nie potrzebuję wiele do szczęścia i UMA mi wystarczy.

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 6:43 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Wto Sie 12, 2008 1:10 pm
Po raz kolejny narzekanie na coś co już wiadomo od pierwszych mastersów. Bo już wtedy było wiadome, że mastersy są wydawane tylko dla kasy, a nie po to by "zwiększyć pulę kart", "zmniejszyć ceny" lub dać "łatwiejsze wejście w format". Gdyby takie coś było zamierzeniem Wizardów, produkt nie byłby tak limitowany i nie byłby tak drogi.

Do tego narzekanie na to, że młodzi nie mogą wejść w modern bo za drogi, chciałbym przypomnieć że Magic to gra KOLEKCJONERSKA, więc logiczne jest istnienie drogich kart. To jest jak narzekanie na to że stare Porsche 911 jest za drogie i nie mogę brać udziału w wyścigach starych porsche.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 7:22 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Magic to tak naprawdę gra darmowa i zawsze to mówię każdemu kto narzeka że jest droga. Kupisz deck za 3000? Za rok jak ci się znudzi sprzedasz go tyle samo albo i więcej. No wyjątkiem jest standard xD ale to już wina polityki firmy i drukowania najlepszych rzeczy na mythicu

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 8:44 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Z pozytywniejszych rzeczy - fajny nowy art i flav Bogla:
Spoiler:

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 9:23 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Widzicie sęk w tym, że w analogii Iphonowej, to wy jesteście gośćmi którzy za wszelką cenę chcą dzwonić z wypasionego telefonu. Tylko marudzicie, że chcielibyście, żeby te wypasione telefony były bardzo tanie. Ale to się nie stanie. Nie wydrukują modernowych Chronicles, bo nie ma sensu rozwalać rynku, ale przede wszystkim dlatego, ze nie opłaca im się masowo wspierać moderna. To byłaby dla Wizardów jednorazowa akcja cashowania do zera rynku wtórnego. Tylko co dalej? Za pół roku okazałoby się, że regularne sety siadły, standard siadł i Magic się zwija. Ten model się kręci na bieżących produktach i musi tak zostać.

Kogo nie stać na modern niech gra standard. Kogo nie stać na draftowanie mastersów, niech draftuje regularne sety. Możecie bojkotować mastersy, ale to trochę śmieszne. Bo to jednak set dla was, a kto nie chce kupować boostera, bo martwi go erka za dwa euro, ten kupuje pojedyncze single z tego setu.

Swoją drogą wygląda na to, że to najlepszy set w historii, choćby pokazywali już do końca sam crap. A wkładki do boxów ze specjalnymi świecidełkami na które się tak zżymacie pozwalają utrzymywać bardzo niską cenę za zwykłe boostery, więc radzę dojrzeć ich pozytywny wpływ na cenę singli.

PS Ja jeżdżę starym Golfem. Codziennie bojkotując nowe modele Ferrari. Włosi wyrywają włosy z głowy :D

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 10:18 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

[LEGO] napisał(a):
Widzicie sęk w tym, że w analogii Iphonowej, to wy jesteście gośćmi którzy za wszelką cenę chcą dzwonić z wypasionego telefonu. Tylko marudzicie, że chcielibyście, żeby te wypasione telefony były bardzo tanie.

Pudło - ja już dzwonię z "wypasionego Iphona", mam większość elementów do kilku kolejnych - teraz chcę żeby tego wypasionego Iphona mieli też inni dzwoniący, żebyśmy sobie mogli prowadzić telekonferencje przez Skype a nie tylko gadać przez słuchawkę. Chciałbym by jak najwięcej ludzi mogło pozwolić sobie na taką kolekcję kart jaką mam (nawet kosztem spadku jej wartości pieniężnej) bym miał z kim grać. Nie traktuję magica jako inwestycji, tylko jako grę, w którą gram i jestem przekonany, że w takiej sytuacji jest większość posiadaczy kart mtg - stąd też chciałbym by dostępność kart była jak najlepsza - zwłaszcza tych, które są ważne dla popularnych formatów. Martwi mnie to, że nowy gracz po tym jak dostanie na turnieju kilka razy bęcki dowiaduje się, że musi wydać 500-1000$ żeby mieć szansę na topa, bo to gracz, który już nie wróci więcej na turniej.
[LEGO] napisał(a):
Nie wydrukują modernowych Chronicles, bo nie ma sensu rozwalać rynku, ale przede wszystkim dlatego, ze nie opłaca im się masowo wspierać moderna. To byłaby dla Wizardów jednorazowa akcja cashowania do zera rynku wtórnego. Tylko co dalej? Za pół roku okazałoby się, że regularne sety siadły, standard siadł i Magic się zwija.

No tak - bo przecież po Chronicles magic się zwinął i umarł. Czy może jednak nie - i dzięki Chronicles w ogóle dość nowych graczy miało dostęp do kart by magic się rozwinął?

Ode mnie to eot w tej sprawie (choć pewnie będę się jeszcze w temacie cieszył fajnymi przedrukami) - nie podoba mi się kierunek rozwoju mojego hobby w stronę super-elitarnego hobby, stąd nie będę wspierał tego kierunku nie kupując UMA. Jeśli uważasz to za głupie i nic nie znaczące to może nawet masz rację - po prostu nie mam innej metody na wyrażenie swojego sprzeciwu, więc robię to w tej sposób. Nie mam już na ten temat nic więcej do powiedzenia.

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 10:34 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Nie stać mnie na ferrari więc twój bojkot nie ma sensu, ty biedaku na pewno chciałbyś grać moderna, chronicles of doom i jeszcze te świecidełka co pozwalają utrzymać niską cenę za zwykłe boostery. Jest w tych twierdzeniach jakiś pradawny porządek, zazdroszczę.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 11:47 pm 
Mage
Awatar użytkownika

oooo, fajny ten nowy Bogle, zasypują nas tymi spoilerami

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 21, 2018 12:14 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Zaraz, ale przecież to nie ten set i jemu podobne powodują, że Magic jest względnie drogim hobby. Istnienie tego dodatku działa w dokładnie odwrotnym kierunku. Nawet jeśli robi to w niewystarczającym stopniu w waszym mniemaniu. Manifestujecie bojkot narzędzia, które udział w waszym hobby może tylko ułatwić, nie utrudnić.

Dochodzimy zresztą do paradoksu gdzie Mikołaj piszesz, że wiesz, że w końcu dostajesz takie Mastersy, że kupując teraz na pewno dostaniesz solidną wartość kart - co nie zawsze było oczywiste - i jednocześnie najgłośniej protestujesz przeciwko temu akurat setowi.
A tymczasem rynek robi wycenę kart. Wystarczy spojrzeć na card market, porównać ceny mythiców z UMA z mythicami z MM3, potem to samo z erkami (uncommony też, ale jeszcze większości nie znamy), a następnie zestawić ceny boosterów i wychodzi, że albo paczki są skrajnie niedowartościowane, albo te super kolekcjonerskie wkładki jednak odwalają dobra robotę dla waszej sprawy.

Przyznaję, często wyolbrzymiam tu niektóre wypowiedzi i prowokuję drażniącymi porównaniami, ale to dlatego że nigdy nie zrozumiem jak można się tak oddawać pesymizmowi i będę zawsze z tego pokpiwał, to silniejsze ode mnie. Zamiast się cieszyć z reprintów wypisujecie, która to karta jest warta kilka złotych. Co zresztą jest jawną ignorancją, bo gdyby każda paczka miała mieć kartę za 10 euro, to paczki nie dzień dobry stałyby stówkę. No i sam już nie wiem czy w końcu chcecie, żeby producent zarżnął cenę singli masowym drukiem, czy żeby dało się otworzyć pieniądze w boosterze. Niespójne to.

Wizardzi zrobili jedną najlepszych gier na świecie, robią dodruk kart, przy okazji kto chce ten może sobie zagrać drafta/sealeda limitowanego setu. Ja tam się zamierzam tym tylko cieszyć. A kto nie chce, może dalej grać swoje constructed albo draftować Guildsy, tak jakby UMA nie istniało. Także prosze bardzo, bojkotujcie, ale to pusty gest.

Profil E-mail GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości