Obecny czas: Czw Gru 12, 2019 1:13 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1) Zakładanie tematów z informacjami o nowych produktach wymaga podania źródła informacji, najlepiej w formie linku.
2) Tematy z informacjami o nowych kartach powinny być prawidłowo otagowane: w nawiasach kwadratowych należy podać akronim dodatku, z którego pochodzą karty, oraz aktualną datę.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [UMA] Ultimate Masters
PostWysłany: Śro Lis 07, 2018 10:57 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lis 17, 2013 9:20 am
I to nie tylko to jedno GP zmienili :D
dwa inne też są w UMA plus side event PTQ na jednym z GP też :)
Czy zrobienie GP w tym dodatku zmienia jakoś dostępność tych kart??

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 07, 2018 8:43 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
Zgodnie z crunch-outem nie bedzie fetchy w UMA, jesli by byly, to na 99,99% z calym swoim cyklem, a pomiedzy Ancient Tomb (236) i Cavern of Souls (237) nie ma miejsca na Arid Mesa czy Bloodstained Mire. (za https://www.reddit.com/r/magicTCG/comme ... ut_of_uma/ )

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lis 07, 2018 9:01 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Samael88 napisał(a):
Czy zrobienie GP w tym dodatku zmienia jakoś dostępność tych kart??

Nie na tyle, żeby miało to znaczenie dla masowego odbiorcy.

Ja postanowiłem bojkotować ten produkt, choć akurat nie z powodu przeźroczystości toppera. Nie podoba mi się to jak został ogłoszony i jest spoilerowany, nie podoba mi się kolejna podwyżka ceny masters, nie podoba mi się to, że o zwrocie kosztów boxa będzie decydował jeden losowy item, który może być wart 100$ lub 10$. Nie podoba mi się to, że wizardzi mówią w 2018, że wstrzymują teraz na jakiś czas Mastersy, po czym wypuszczają Masters. Fajne świecidełka pokazali, ale dla mnie to za mało by wspierać taką politykę firmy - a podwyżka ceny na święta to zwykłe skurwysyństwo.

Temat postu: Re: [UMA] Ultimate Masters
PostWysłany: Śro Lis 07, 2018 10:38 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Zgadzam sie w 100%, to magicowy Gang Swiezakow. Jedyna rzecza ktora podoba mi sie w tym produkcie, to pogloska (fakt?) ze wspiera brick&mortar stores.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 08, 2018 10:32 am 
Moderator
Awatar użytkownika

W gruncie rzeczy są karty, na których przedruki czekam i mogliby to zrobić bez szczególnego trzęsienia rynkiem:

Oczywiście jako commony. Dlaczego? Bo na modo są commonami, więc można nimi grać a pauprze a na żywo nigdy jako takie nie zostały wydrukowane więc ich dostępność jest bardzo, bardzo niska. A jakby do tego dołożono i snow-covered basicki to już w ogóle byłoby fajnie.

PostWysłany: Czw Lis 08, 2018 11:19 pm 
Enchanter

Dołączenie: Śro Maj 11, 2011 9:48 pm
Ash Barrens zostało wydrukowane jako common w Commanderach. Tylko dlatego gra w Pauperze.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lis 09, 2018 12:18 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Playmata z Pragi:

Image

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lis 09, 2018 4:27 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
Cytuj:
No i przestroga przed kupowaniem zapakowanych box-topperowych boosterkow luzem:
https://www.youtube.com/watch?v=N7gkq1LZ2FU
TLDR: sa przeszukiwalne za pomoca prostych srodkow

Nie twierdzę, że mam jakieś wątpliwości do teorii prześwietlenia boostera skoro zgadł kartę, ale z drugiej strony trzeba też uczciwie powiedzieć, że sam filmik wiele nie pokazał. Przydałoby się, żeby ktoś to powtórzył, ale tak czy siak zapewne racja jest,że kupowanie tych paczek z drugiej ręki nie ma sensu :(
Berłoś napisał(a):
Zgodnie z crunch-outem nie bedzie fetchy w UMA, jesli by byly, to na 99,99% z calym swoim cyklem, a pomiedzy Ancient Tomb (236) i Cavern of Souls (237) nie ma miejsca na Arid Mesa czy Bloodstained Mire.

Dzięki za info. Dobrze wiedzieć.
Mikołaj napisał(a):
a podwyżka ceny na święta to zwykłe skurwysyństwo.

To zależy od zawartości. Gdyby ustawili zbyt małe MSRP względem wartości kart w środku, to wtedy klient detaliczny by nawet nie powąchał tych boosterów, bo sklepy objęte przymusową ceną wszystko/większość otworzyłyby na single, żeby ominąć ten przepis. Ewentualnie produkt zostałby masowo wykupiony i odsprzedany od razu na rynku wtórnym po "właściwej" cenie, czyli i tak niższe MSRP nic by nie dało. Jedyna różnica wtedy to to, kto zjada jaką część tortu w układzie producent -> dystrybutor -> sklep -> "klient detaliczny"/spekulant.
Oczywiście piszę to w domniemaniu, że set miałby też trochę dobrych kart na niższym rarity. A patrząc na to co już pokazali, to niewiele jeszcze potrzeba, żeby uzasadnić tę cenę, a nie zdziwię się, jeśli sypną trochę odważniej na "ostatnie mastersy".

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pią Lis 09, 2018 6:49 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Jaka przymusowa cena objete sa sklepy? Msrp?
No i jakie 'ostatnie mastersy'. Po fazie rozwolnienia wydawniczego p.t. 3 mastersy rocznie nawet 2-letni interwal miedzy pierwszymi a drugimi mastersami brzmi jak wiecznosc - czytaj: umozliwia marketingowe rozbestwienie. Tylko tyle i az tyle.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lis 09, 2018 8:55 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Galathar napisał(a):
Ash Barrens zostało wydrukowane jako common w Commanderach. Tylko dlatego gra w Pauperze.

Common w commanderze to mniej więcej tyle samo co mythic rare w commanderze - jedna sztuka na produkt. :razz: Ale tak, to z tego względu gra w pauperze, zaś w "normalnym" dodatku/boosterach było tylko jako uncommon. Dzięki za klaryfikację (commander nie modo), myślą przewodnią było to, że karta nie została nigdy na żywo wydrukowana w rzadkości commona, podobnie jak inne karty z tej listy.
[LEGO] napisał(a):
To zależy od zawartości. Gdyby ustawili zbyt małe MSRP względem wartości kart w środku, to wtedy klient detaliczny by nawet nie powąchał tych boosterów, bo sklepy objęte przymusową ceną wszystko/większość otworzyłyby na single, żeby ominąć ten przepis. Ewentualnie produkt zostałby masowo wykupiony i odsprzedany od razu na rynku wtórnym po "właściwej" cenie, czyli i tak niższe MSRP nic by nie dało. Jedyna różnica wtedy to to, kto zjada jaką część tortu w układzie producent -> dystrybutor -> sklep -> "klient detaliczny"/spekulant.

Tylko jeśli założeniem jest, że cena singli ma pozostać na tym samym poziomie. Wizardzi nigdy oficjalnie nie zdeklarowali tego*, choć wyraźnie widać, że jest to ich strategią reprintów. Chyba oczywistym jest, że jeśliby Mastersy spełniały rolę obniżenia cen singli to spekulacja na ich ev byłaby praktycznie niemożliwa bo ich ev z czasem stawałoby się niższe (bo więcej przedruków!) lub pozostawało na tym samym poziomie. Niestety wbrew deklaracjom wizardzi są bardzo zainteresowani rynkiem wtórnym i robią praktycznie wszystko by cena kart nigdy nie spadła, co najwyżej wzrosła.

*a wręcz deklarowali odwrotnie - Mastery miały umożliwić wejście do starszych formatów nowym graczom. To kolejny powód by nie kupować tego produktu - z pewnością nie spełnia tej roli.

Do tego dodam, że nawet przy takim działaniu wizardów wynik, o którym piszesz nie jest konieczny. Najlepsze value miały pierwsze mastersy - bez problemu kupiłem boxa poniżej msrp i zagrałem kilka draftów poza tym boxem po cenie msrp. Jestem klientem detalicznym. Nie każdy sklep/dystrybutor bawi się w handel singlami. Warto współpracować ze swoim lokalnym sklepem a szansa na to, że właściciel będzie wolał wesprzeć community i troszkę zarobić zamiast zarobić troszkę więcej i wylać się na community wzrasta.

BTW - obecnie w Polsce możesz dostać boxy UMA znacznie poniżej msrp. np. Planeswalker ma je po ~278$. Jakby nie to, że świadomie bojkotuje ten produkt to z chęcią zamówiłbym boxa jak zrobiłem to z innymi Mastersami (pominąłem IMA i A25 bo były tragicznie słabe, obecna ich cena jest niższa niż msrp a moim zdaniem i tak jest zbyt wysoka).

PostWysłany: Nie Lis 11, 2018 8:18 am 
Apprentice

Dołączenie: Wto Lip 07, 2015 7:00 am
Jedyna zaleta mastersów że niektóre karty do moderna na chwilę spadną i można je będzie kupić na sztuki bo kupować boostery po 45 zł lub więcej a boksa za około 1000 to mija się z celem i liczyć na farta czy cos sensownego wyjmiesz czy też nie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lis 11, 2018 4:07 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 27, 2009 6:08 pm
Żeby zwrócił się booster kupując boxa a planeswalkerze to zawartość powinna być warta przynajmniej 44zł licząc toppera jako 0, no cóż zobaczymy jak będzie wyglądać reszta spoilera. Może się skuszę i zamówię skoro to ostatnie mastersy

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 12, 2018 5:53 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Boxy w planeswalkerze już wykupione xD

Edit: już są znowu

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 10:03 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 17, 2003 8:30 pm
Astacius napisał(a):
Boxy w planeswalkerze już wykupione xD

Edit: już są znowu

Mamy ich jeszcze trochę.
W związku z tym, że cenę mamy niższą niż najniższa na MCM to pewnie już niedługo. :) Produkt ma ograniczony nakład.

tymczasowo tylko ul. Abrahama 12 (Gocław: nad jeziorem Balaton) Poniedziałek - Piątek 9:00-19:00, Sobota 9:00-17:00.
Wszystkie produkty są dostępne na miejscu od ręki (magazyn jest połączony ze sklepem).

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pon Lis 19, 2018 5:32 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Spoilerki z dziś:
Spoiler:

Nie jest źle, ale pierwszy dzień spoilerów i już bulk pokazują.

EDIT: OMG! Fire//Ice commonem! Już niedługo całe decki z czasów INV-ODS będą dostępne w pauperze :mrgreen:

PostWysłany: Pon Lis 19, 2018 7:41 pm 
Mage
Awatar użytkownika

chyba tylko jedna karta z tego zwraca boostera więc ja podziękuję xD

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 19, 2018 7:48 pm 
Mage
Awatar użytkownika

o dobra pojawiły się nowe spoilery i jest kilka kolejnych droższych kart, chyba trzeba zamówić póki produkt dostepny bo wygląda nieźle

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 19, 2018 10:15 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Pojawi się Madness i Flashback jako keywordy - moja wishlista staje się możliwa do spełnienia. Do tego dostałem dwa downgrade z uncommonów - i i już mi się ryjek cieszy.

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 10:14 am 
Mage
Awatar użytkownika

czemu dają bulk rery w tak drogim secie :/ mogli nawet dać coś wartego 2 euro ale nie 0.2

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 12:03 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
Astacius napisał(a):
czemu dają bulk rery w tak drogim secie :/ mogli nawet dać coś wartego 2 euro ale nie 0.2

Żeby każdy kto chce, mógł sobie na to ponarzekać.

Według mnie na razie jest całkiem syto zważywszy kontekst tego co już wiemy o składzie tego setu.

Mikołaj napisał(a):
Nie jest źle, ale pierwszy dzień spoilerów i już bulk pokazują.

Ale która z tych kart "z wtedy" to taki znowu bulk?

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości