Obecny czas: Nie Sie 25, 2019 4:36 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1) Zakładanie tematów z informacjami o nowych produktach wymaga podania źródła informacji, najlepiej w formie linku.
2) Tematy z informacjami o nowych kartach powinny być prawidłowo otagowane: w nawiasach kwadratowych należy podać akronim dodatku, z którego pochodzą karty, oraz aktualną datę.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [GRN] Full Spoiler
PostWysłany: Śro Wrz 19, 2018 6:11 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Pojawił się pełny spoiler Guilds of Ravnica:
https://magic.wizards.com/en/articles/a ... 18-09-19?n

Jaka jest wasza ulubiona karta? Jakiej wróżycie najwyższą cenę?

PostWysłany: Śro Wrz 19, 2018 7:51 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
Jeśli chodzi o ceny, to chyba nie ma szans, żeby cokolwiek zagroziło pozycji bg removalu. Zresztą erka za 100zł mówi sama za siebie. Ciekawy przykład do dyskusji o mythicach podrażających standard.

Tak poza tym, to nie ma zbyt wielu naprawdę drogich kart. Dwóch walkerów dostało tradycyjną premię za bycie walkerami, ale pewnie im się spadnie. Reszta łącznie z shockami na razie wydaje mi się relatywnie nisko wyceniona kiedy spojrzeć na set jako całość. Chyba jest duża szansa, że w zamieszaniu rotacyjnym coś zostało niedocenione i jeszcze nas czekają spore przetasowania finansowe w tym secie.

Co do grywalności, to mnie się najbardziej podobają:

Image

Słabszy Rabblemaster, ale i tak ma niezły wykop. W dodatku z Warchiefem w formacie.

Image

Nie zdziwię się jeśli ta karta będzie próbowana nie tylko w typowo burn/spell deckach.

Image

Mało romantyczna karta, ale brutalnie silna. Green w ogóle ma tyle kozackich stworów, że nie zdziwi mnie jeśli wbrew pozorom to własnie stompy, a nie kontrola z teferim, będzie punktem odniesienie w pierwsze weekendy po rotacji. Jednocześnie napawa mnie lekkim niepokojem wizja formatu gdzie szaleje deck z undercosted hexproof stworami (jeszcze koń z m19).

Image

Kolejny kolega do greena. Plan B do optymalnego rozdania T1 Llanowar w T2 Steel Leafa w T3 kafara z hexproofem. I to chyba całkiem niezły plan B.

Image

Myślę, że to właśnie karta która spowoduje, że green będzie splashował po czarny dla czterech mainowych sztuk jako jedynych noncreature spelli.

Image

Kolejna oczywistość. Super uniwersalny ziomek. Jeśli tylko te kolory zagrają razem w standardzie to teoretycznie jest pozycją obowiązkową w takim decku.

Image

Czego ten typ nie robi? Jest niesamowity według mnie. Słyszałem zachwyty nad Aurelia, która mnie nie powaliła (przynajmniej nie aż tak), ale ten stwór jak najbardziej może mnie do niej przekonać.

I na koniec, żeby znaleźć coś mniej oczywistego, to chciałbym zobaczyć standard w którym da się złamać tego feniksa:

Image

Ale dobrze wiem, że to może być tylko moje skrzywienie w stronę takich decków.

No i oczywiście na kontrolach się nie znam, stąd brak niebieskich kart w zestawieniu. Być może ten draw 2 za cztery mana z flashbackiem w miejsce glimmera, czy kontra z nowym scry'em to sa te małe rewelacje warte uwagi.

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Wrz 19, 2018 8:19 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Cytuj:
Mało romantyczna karta, ale brutalnie silna. Green w ogóle ma tyle kozackich stworów, że nie zdziwi mnie jeśli wbrew pozorom to własnie stompy, a nie kontrola z teferim, będzie punktem odniesienie w pierwsze weekendy po rotacji. Jednocześnie napawa mnie lekkim niepokojem wizja formatu gdzie szaleje deck z undercosted hexproof stworami (jeszcze koń z m19).

Jako pasjonat stompy w tym rotującym standardzie powiem, że imho te obawy są mocno na wyrost. Problemem jest brak zasięgu. Stompy traci serce, samolot, rhonasa, oazę i protekcję dla ghalty (blossomingi) i nie ma jak dobić oppa grającego midrangem/kontrolą, kiedy już ten się ustabilizuje na 3 czy 4 życia. Nic nie lata, nie trampluje, nie pali. Myślę, że to jest największa bolączka tego decku i szczerze nie wiem jak ją rozwiązać. Wersja wielkie stwory + komplet trofeów przecież wywala się o byle tokeny czy mass removale.

Mimo, że stompy na papierze nie straciło tak wiele, to w praktyce straciło to co najważniejsze. Ileż to gier urywało się odpalając oazę w serce mając blossominga na ręce, kiedy opp był na tych <=7 życia? Teraz po prostu będziemy się smutno patrzeć zarówno na armię blokerów, jak i każdy mass removal.

Profil GG  

PostWysłany: Śro Wrz 19, 2018 8:32 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Rarian napisał(a):
Problemem jest brak zasięgu. Stompy traci serce, samolot, rhonasa, oazę i protekcję dla ghalty (blossomingi) i nie ma jak dobić oppa grającego midrangem/kontrolą, kiedy już ten się ustabilizuje na 3 czy 4 życia. Nic nie lata, nie trampluje, nie pali. Myślę, że to jest największa bolączka tego decku i szczerze nie wiem jak ją rozwiązać. Wersja wielkie stwory + komplet trofeów przecież wywala się o byle tokeny czy mass removale.

Point taken.
Co prawda Collector od momentu 4/4 dostaje trample'a, a Steel Leaf przechodzi drobnicę, ale to faktycznie mało. Nie jest to rozwiązanie problemów, ale może tu coś pomaga? Tyle, że rozpycha slot czwórek.

Co do sweeperów, to w mainie chyba nawet nie ma się co silić na obronę przed tym. No chyba żeby iść tym deckiem w stronę tego co robiło abzan "aggro" za czasów i splashować po tego nowego UB Thoughtseize'a.

Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

Temat postu: Re: [GRN] Full Spoiler
PostWysłany: Śro Wrz 19, 2018 8:42 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Ja bym wybrał to czerwone, co pozwala grać z góry biblioteki a zabrania z ręki. Świetny pomysł.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 19, 2018 8:54 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Miejscowość: Warszawa
Nikt nie zwraca uwagi na molderhulka, ale czy nie ma on potencjału pograć w jakimś decku w eternalach?

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 19, 2018 10:35 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dealus napisał(a):
w eternalach

Tam jest chyba po prostu gorszy od Vengevine'e.

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 5:19 am 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
[LEGO] napisał(a):
Dealus napisał(a):
w eternalach

Tam jest chyba po prostu gorszy od Vengevine'e.

Wraca wastelanda na stół :p

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 7:35 am 
Enchanter

Dołączenie: Czw Sie 04, 2005 12:14 pm
Miejscowość: Wrocław
Karta z potencjałem

Image - Na bank nie będzie to silnik żadnego decku ale jako singiel w kontrolkach? Kopie, blokuje, lifegainuje.

3 karty na side. Pierwsza ma duże szanse na zaistnienie ze względu na wszędobylskie toksy.
Image-

Image-

Image -

Tani remowal, napełnianie grobu z wyciąganiem landu za 2 przy statach 3/1, tanie dobre zielone stwory i BG koksy jak ten.
Image

Miss możliwości
Image -- op w limited. W standardzie może też znajdzie miejsce. Mocno losowy ale ilość opcji która ta karta ma jest ograniczona tylko deckiem przeciwnika. Nie idzie dobieranie landów? Średnio co 3 karta w decku to land.

Image-

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 8:58 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 27, 2009 6:08 pm
tak to jest że jak przedrukowują wiele drogich rzeczy to reszta kart wypada dość blado, mi się chyba najbardziej podoba ten zombie za 3 z drawem

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 9:16 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dealus napisał(a):
Nikt nie zwraca uwagi na molderhulka, ale czy nie ma on potencjału pograć w jakimś decku w eternalach?

Nie bardzo - mało który z decków gra tam dużą ilością kritów, tyloma żeby wchodził on za dwa many.

Mi też podoba się Pelt Collector - taki alternatywny .

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 9:59 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Moje odczucia odnośnie tego dodatku są mniej więcej takie, że zespół tworzył kolejne i kolejne karty z myślą, że będą otwierały nowy blok tak jak by to był dowolny losowy setting, a później inny zespół dodał shocklandy, wymyślił kilka mechanik kojarzących się z ravnicą i gildiami, i ogólnie wyszedł im taki w miarę typowy dodatek jedynie z miło kojarzącą się nazwą. Czuję tu dużo wyraźniejszy podział ról między projektantami kart, niż to było w RTR i dla mnie to minus. RTR znam na wylot, bo to zresztą mój ulubiony dodatek i tamten wydawał mi się bardziej oryginalny.

Poza tym wg mnie każdy "powrót do" dużo traci na atrakcyjności z każdym funkcjonalnym paździerzowych, znerfionych przedrukiem commona, którego po prostu mogliby sobie darować. Pierwszy przykład z brzegu- jako droższy lub gorszy i nie obchodzi mnie, że zwykły pacifism byłby niezbalansowany, bo mogliby po prostu zrobić coś zupełnie innego.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 10:21 am 
Mage
Awatar użytkownika

zgodzę się z wypowiedzią wyżej, wiele kart w tym dodatku to po prostu nowe-słabsze wersje tego co już było kiedyś
a przecież istnieje tyle możliwości na zrobienie nowych kart i mechanik

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 10:23 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 15, 2014 9:29 am
smierc napisał(a):
Pierwszy przykład z brzegu- jako droższy lub gorszy i nie obchodzi mnie, że zwykły pacifism byłby niezbalansowany, bo mogliby po prostu zrobić coś zupełnie innego.

W sumie to zrobili coś nowego:
Image

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 12:49 pm 
Apprentice

Dołączenie: Pon Sie 14, 2017 7:00 am
Mnie boli to ,że znowu najmocniejszymi kolorami bedą zielony i czerwony.
Co sądzicie o ?

Ostatnio edytowany przez Deesowyy, Czw Wrz 20, 2018 1:03 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 1:00 pm 
Mage
Awatar użytkownika

w sumie ciekawy finisher, opłacalny jak się gra głównie na kreaturach, szkoda że bije po kritach a nie w opa

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 1:02 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Deesowyy napisał(a):
Co sądzicie o Cosmotronic Wave?

W agresywnych deckach w limited będę grał jednym, lub sidował kolejne jeśli oponent będzie grał dużą ilością kritów z 1 w plecach. Poza tym - więcej o tym nie myślę.

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 1:06 pm 
Apprentice

Nie wiem czy dobrze mysle ale wydaje mi sie to mocne w czerwono zielonej talii na ramp upowanie many.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 3:27 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Deesowyy napisał(a):
Nie wiem czy dobrze mysle ale wydaje mi sie to mocne w czerwono zielonej talii na ramp upowanie many.

A czemu miałoby być mocne w takim decku?

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 3:42 pm 
Apprentice

Można szybko wrzucić na stół kilka smoków.Zagrać i opp dostaje za dobre 10 obrażeń jak nie więcej.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości