Obecny czas: Nie Sie 25, 2019 8:57 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1) Zakładanie tematów z informacjami o nowych produktach wymaga podania źródła informacji, najlepiej w formie linku.
2) Tematy z informacjami o nowych kartach powinny być prawidłowo otagowane: w nawiasach kwadratowych należy podać akronim dodatku, z którego pochodzą karty, oraz aktualną datę.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: [C18] Commnader 2018
PostWysłany: Wto Lip 31, 2018 11:02 am 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Miejscowość: Warszawa
pether napisał(a):
zakładając, że 20% kart, których nie pokazali to crap za 0,02 euro na MCM

Pisałem jednak, niczego nie zakładając, a ceny singli lecące bardziej i bardziej na MCMie sugerują, ze będzie coraz smieszniej, bo już teraz jedyne karty z jakąkolwiek wartością to nowi Commanderzy (bez zaskoczenia). Jest bardzo, bardzo słabo.

pether napisał(a):
Swoją drogą niezła beka z wizardów, którzy zrobili Yuriko z wielkim napisem "to jest Twój fun commander do fun tribalu", ale zapomnieli w zestawach dać kart do tego generała a w całym gathererze tribal ma 10 stworów już mogli by zrobić jakas nowa karte do tribala, choćby na commonie

Z drugiej strony MaRo ostatnio wypytywał podejrzanie dużo jak gracze chcieliby by wyglądał powrót do Kamigawy :p

Galathar napisał(a):
Jeśli nie miałeś do czynienia wcześniej z deckami do EDH i formatem, nie masz kart, itd. to wciąż zakup któregokolwiek z tych setów nie jest głupi. Jeśli masz już sporą kolekcję, albo to jest n-ty produkt tego rodzaju, który kupujesz, to faktycznie można olać, chyba że chcesz wszystkie nowe karty. Wtedy może i jest sens cały deck brać.

Tylko, że jest to zakup na zasadzie zakupu planeswalker decków. Ma sens tylko przy graniu między nimi. Dodatkowo w tym roku wyszła druga antologia, która jest bez porównania sensowniejszym zakupem.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [C18] Commnader 2018
PostWysłany: Wto Lip 31, 2018 1:28 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Ninja którego widać. Z 9 warstwami textboxu. Fun karta? Przeca to jak flagbearer z hexproofem.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 31, 2018 1:58 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
To chyba najgorszy commanderowy produkt od lat. Co zabawne, to to, że jest to pierwszy produkt, który designer team konsultował na bieżąco z Rules Committee :D. Nie wiem czy to cokolwiek znaczy, bo może to być przypadek, ale warto odnotować, choćby jako ciekawostkę.

Profil GG  

PostWysłany: Wto Lip 31, 2018 2:41 pm 
Planeswalker

Rarian napisał(a):
To chyba najgorszy commanderowy produkt od lat. Co zabawne, to to, że jest to pierwszy produkt, który designer team konsultował na bieżąco z Rules Committee :D. Nie wiem czy to cokolwiek znaczy, bo może to być przypadek, ale warto odnotować, choćby jako ciekawostkę.

Na tyle na ile gadałem z graczami EDH, większość ma w najlepszym razie mocno negatywną opinię o rules committee, więc przypadek to pewnie nie jest ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Sie 01, 2018 1:24 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Kurczę, zerknąłem na te nowe karty i tak na oko każda z nich ma średnio co najmniej z 6 linijek tekstu. W formacie, który ma prawie największy cardpool. Czy to nie jest jakiś fundamentalny fakap? Próbujemy z żoną ostatnio samodzielnie rozkminić taką starą karciankę Star Wars która też ma dość dużo druku na kartach, ale to w ramach takiej growej archeologii i trochę wyzwania.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sie 04, 2018 2:51 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 5:33 pm
pi pit peano napisał(a):
Próbujemy z żoną ostatnio samodzielnie rozkminić taką starą karciankę Star Wars

Jak byłem we wczesnej podstawówce to dostałem w prezencie talie star wars :) Dowiedziałem się że osiedle obok mieszka ziomek który ma pełno kart i sprzedaje na sztuki; jakoś dałem rade zdobyć adres,pamiętam jak na klatce rozkładał te karty i tłumaczył mi,że jak są cztery gwiazdki to jest to rzadka karta itp.. był sporo starszy ode mnie,raz jego mama się zdziwiła co to za kontakty syn utrzymuje z jakimiś przedszkolakami lol :E
Zapamiętałem właśnie magica z tamtych czasów; jak się zbierało jakieś pierdoły pod blokiem to czasem jakieś starsze typki podbijały i pytali się : "czy to karty Magica?"
Pierwsze karty kupiłem właśnie chyba w klasie podstawowej,może trzeciej (jezusicku,że ja to pamiętam), jaka to mogła nbyć edycja? jestem rocznik '91 . Ale kupiłem je ze względu na artworki, pamiętam jednego szkieleta,próbowałem w googlach znaleźć karty z tamtych lat i tą właśnie kartę ale na próżno.

No ale dobra,odnośnie C18 ...
Ten artwork trochę przywodzi mi na myśl Shpongle ;
Image

Image

Zapytałem,czy warto kupować któryś z tych zestawów i ktoś mi napisał,że jak mam doczynienia i baze kart toi lpeiej kupować na sztuki te karty które mnie interesują. Tak,mam doświadczenie i baze kart. Dotychczas kupowałem poprzednie precony,każde ma inną taktykę,jeden jest na enchantmentach,drugi jest tribalowy z domieszką lifelinku,trzeci to elfickie taktyki, następny zaś opiera się na cascade, kolejny na counterkach +1//+1 itp itd... każdy się wyróżnia stylem i pytałem czy warto kupić tegoroczny deck właśnie pod tym kątem- innowacyjności. Czy ma on własny styl czy jest to powtórka z rozrywki.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sie 04, 2018 8:31 pm 
Planeswalker

m_n_s_n napisał(a):
Czy ma on własny styl czy jest to powtórka z rozrywki.

3 artefaktyczny precon, jak sądzisz jak oryginalny może być? :D
Landy to po prostu generyczna landfall rampa nic stylowego.
w Esperze fajni są tylko nowi generałowie, a sam deck nic sobą nie oferuje.
Enchantreska też nic specjalnego.

Jeżeli liczysz tu na jakieś super fajne synergie, oryginalne pomysły itp itd to nie licz na nie ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sie 14, 2018 8:37 pm 
Sorcerer

Jeżeli nikt przez ten czas nie zareagował na Twoją odpowiedź to ufam Tobie. Ale i tak jako gracz na takim poziomie jakim jestem nie powinienem zabierać głosu tutaj. Ale i tak dzięki. Oglądacie czasem te epizody z Command Zone? właśnie ukazał się z tymi nowymi deckami, nie ma Jimmiego,jest jakiś typ siódma woda po kisielu jak to sie tam mawiało po kurcie kobajnie lol
https://www.youtube.com/watch?v=7QsXbFidcv8

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Sie 15, 2018 4:40 pm 
Enchanter

Dołączenie: Śro Maj 11, 2011 9:48 pm
Po zagraniu raz Windgracem i Animatou - jest różnica jeśli chodzi o styl rozgrywki w porównaniu z poprzednimi deckami, przynajmniej z tymi, którymi grałem. Po pierwsze, było trochę bardziej ślamazarnie i nieekspolzywnie na początku. Po drugie, więcej było swingowania w te lub we wte, raz ja miałem przewagę, raz mój oponent. Sama gra trwała zaś jakieś 2 godziny - fakt, w międzyczasie oglądaliśmy TV i parę innych rozpraszaczy było, ale nawet jak byśmy się skupili tylko na grze, więcej turek by nam zeszło. Poczułem większy nacisk na późniejsze tury i większą 'epickość' zagrań. Przykład? Jeden ze stworków 5 razy wracał z grobu w czasie gry z różnych źródeł. Ja zaś w czasie gry z 4 razy robiłem sweepa battlefielda na różne sposoby. W poprzednich deckach mam wrażenie, że trudniej było nawiązać aż tak równorzędną walkę. Po trzecie, jest chyba więcej decyzji do podjęcia - w pewnym momencie zastanawiałem się, czy rzucić Entreat the Angels, ale po drugiej stronie była hydra co na wejściu zabija lataków, przegapiłem zaś ratujące mnie 13 zombiaków na ręce, bo liczyłem na manipulację biblioteki i dobranie czegoś. Przegapienie zombiaków było kluczowe bo w kolejnej turze, jak już ich zagrałem, czar ten został skopiowany czerwonym Commanderstormem i zobaczyłem po drugiej stronie 4 razy tyle umarlaków. Było po grze... choć nie do końca, bo gdybym aktywował Animatou po skastowaniu zombiaków, miałbym opcję na blink czarnego stworka co na zejściu daje -3/-3 i zrobiłbym kolejnego sweepa. Sekwencjonowanie czarów wcześniej nie było tak istotne. To tak ogólnie.

W praktyce Windgrace całkiem nieźle sobie radził z grobem i wracaniem z grobu, do tego rampił jednak lepiej niż poprzednie decki, którymi grałem - nie grałem elfową Freyalise, może ona mogłaby się z nim równać. Dość powiedzieć, że bez jakiejś presji zdecydowanej z mojej strony - nie bardzo miałem czym - szybko zobaczyłem po drugiej stronie koło 20 landów, co do tej pory zdarzało mi się w EDH preconowym bardzo rzadko. Na pewno bardzo rzadko w takim tempie. Animatou z tym podglądaniem topa też jest ciekawa, ale w pewnym momencie miałem wrażenie, że brak mi paliwa. W obu wypadkach powiedziałbym, że decki te jednak mają inny charakter niż poprzednie talie. Nie są to może odkrywcze rzeczy dla Magica, zwłaszcza jak ktoś gra długo i eternale, ale jeśli bazuje ktoś tylko na deckach preconowych, jest tu troche nowego Magica dla takiej osoby. Chyba, bo podkreślam, nie testowałem wszystkich preconów.

Dla bardziej zaawansowanego gracza sytuacja jest bardziej skomplikowana. Poza tym, to wrażenie tylko na podstawie pierwszej gry. I nie oceniam tu też i nie odnoszę się do przedruków i nowych kart, ani różnych innych problemów. Sam gameplay out of the box, tymi dwoma deckami, na razie na plus. To mi się jeszcze może zmienić, ale grywalnościowo na razie powiedziałbym, że jest na podobnym poziomie co dwie poprzednie edycje.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 5:55 am 
Planeswalker

m_n_s_n napisał(a):
Jeżeli nikt przez ten czas nie zareagował na Twoją odpowiedź to ufam Tobie. Ale i tak jako gracz na takim poziomie jakim jestem nie powinienem zabierać głosu tutaj. Ale i tak dzięki. Oglądacie czasem te epizody z Command Zone? właśnie ukazał się z tymi nowymi deckami, nie ma Jimmiego,jest jakiś typ siódma woda po kisielu jak to sie tam mawiało po kurcie kobajnie lol
https://www.youtube.com/watch?v=7QsXbFidcv8

Usunąłem subskrypcję po pierwszym filmie o jednym z nowych decków. Recenzja, recenzją, ale tam były czyste kłamstwa i stwierdziłem, że skoro kanał już nie przedstawia żadnej wartości i opiera się tylko na sprzedaży filmów to nope.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 6:27 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Dealus napisał(a):
Recenzja, recenzją, ale tam były czyste kłamstwa

Mógłbyś napisać o co dokładnie chodzi? Nie chce mi się przechodzić przez całe wideo, żeby zobaczyć jakie ściemy rzuca człowiek, który w pierwszej minucie już dziękuje wotc i card kingdom za sponsoring.

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 4:31 pm 
Archmage

Dołączenie: Sob Wrz 21, 2013 2:04 am
Co? Cztery osoby grają sobie w commandera, wszystko jest łatwe i przystępne. A część z sponsoringiem polecam po prostu przewijać. Do tego dochodzi typowe amerykańskie chwalenie wszystkiego.. kłamst nie wychwyciłem (bo staram się nie być drobiazgowy).

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 9:07 pm 
Enchanter

Dołączenie: Śro Maj 11, 2011 9:48 pm
Też chętnie o tych kłamstwach usłyszę.
Ja ich nie oglądam, ale dlatego, że ja generalnie nie oglądam tego rodzaju rzeczy, streamów, gier, etc. Jedynie czasem mi się zdarza drafty oglądnąć i Pro Toury, czasem jakieś GP, może deck tech, a cała reszta mogłaby dla mnie równie dobrze nie istnieć. Ale że mi się zdarza przeglądać do przeglądu lub czasem wykorzystuję jakiś materiał do tekstu, to jak są jakieś zastrzeżenia takiego kalibru, miło by było się zapoznać z zarzutami.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 17, 2018 8:04 am 
Planeswalker

Mikołaj napisał(a):
Dealus napisał(a):
Recenzja, recenzją, ale tam były czyste kłamstwa

Mógłbyś napisać o co dokładnie chodzi? Nie chce mi się przechodzić przez całe wideo, żeby zobaczyć jakie ściemy rzuca człowiek, który w pierwszej minucie już dziękuje wotc i card kingdom za sponsoring.

Choćby zachwycali się mana basem jako najlepszym ever w preconach commandera :p

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Sie 19, 2018 7:15 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 04, 2002 10:16 pm
Miejscowość: Nosgoth
Cytuj:
Choćby zachwycali się mana basem jako najlepszym ever w preconach commandera :p

pewnie mieli powiedzieć najgorszy ever, ale zrobili literówkę i powiedzieli najlepszy xD

nie wróżę super przyszłości bo takie fałsze wyjdą prędzej czy później w komentarzach i ocenach filmów

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 5:43 pm 
Sorcerer

Rozróżnia się w magicu oldschool i newschool? ;p
Taki trochę niuskulowy ten produkt, nie mam nic przeciwko eksperymentom ale C17 chociażby tematycznie/flavor'owo miał fajniejszy klimat. Spodziewałem się chociaż lepszego klimatu i artów,już nawet niechby były same reprinty itp ale żeby były jakieś nawiązania do starszych setów. Mi nie podeszło,jednak nie kupię ani jednego a miałem zamiar mieć wszystkie produkty z tej serii. Już wolę poświęcić 400zł na sprowadzenie jakiegoś rarytasowego commandera sprzed kilku lat niż za to kupić wszystkie te talie. Chociaż dobrze że wstrzymałem się z kupnem Breed Lethality,zaoszczędziłem trochę kupując ten sam deck z anthology. Poczekam chyba rok,strzelam że w anthology vol 3 będzie "invent superiority". Na bank.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 7:14 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
m_n_s_n napisał(a):
Spodziewałem się chociaż lepszego klimatu i artów

Kurde, co jak co, ale arty generałów to są nieziemskie :D (subiektywnie obv, no ale come on, może się to nie podobać?):
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Profil GG  

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 7:36 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Nieczęsto na temat artów zgadzam się z Rarianem, ale tutaj akurat ma całkowitą rację - arty Commanderów w tym dodatku są najlepsze ze wszystkich "commander setów".

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2018 10:00 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Rarian napisał(a):
m_n_s_n napisał(a):
Spodziewałem się chociaż lepszego klimatu i artów

Kurde, co jak co, ale arty generałów to są nieziemskie :D (subiektywnie obv, no ale come on, może się to nie podobać?):
Spoiler:

Jak widzę tę ilustrację, to mam wrażenie, że ta potworna dziewczynka zaraz wyjdzie z karty z mokrymi włosami na czworaka.
A jeśli obrazek przyprawia mnie o ciarki, to nie może być zły ;)

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2018 10:36 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Wg mnie calkiem calkiem, chociaz ostatnio mam takie ogolne wrazenje, ze ogolnie poziom artow sie poprawil, ale moja ocene calosci obnizaja pojedyncze kasztany albo pomylki w stylu bezwstydnego recyclingu artow z zupelnie innych settingow itd.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości