Obecny czas: Sob Gru 15, 2018 9:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

1) Zakładanie tematów z informacjami o nowych produktach wymaga podania źródła informacji, najlepiej w formie linku.
2) Tematy z informacjami o nowych kartach powinny być prawidłowo otagowane: w nawiasach kwadratowych należy podać akronim dodatku, z którego pochodzą karty, oraz aktualną datę.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [UMA] Ultimate Masters
PostWysłany: Pon Lis 26, 2018 12:12 am 
Enchanter

Dołączenie: Śro Maj 11, 2011 9:48 pm
Astacius napisał(a):
widzieliście może jakąś analizę pod kontem opłacalności zakupów booster boxa? kiedyś takie coś robili na goldfishu ale teraz tego nie widzę

Czytaj toga ;p Było to z goldfisha i były też teksty na mtgoprice, ale to już zajrzyj sam tam lub przez linki w przeglądzie 248. Jeśli pojawi się jakiś tekst na goldfishu poświęcony EV UMA, to będzie w poniedziałek najprawdopodobniej. Zazwyczaj się wtedy pojawiały, jak do środy nie będzie, to trza uznać, że podlinkowany art to wszystko, czego możemy się spodziewać. Ale jednak oczekuję na to EV.

Na marginesie jednak dodam, że kurcze, set dopiero co został pokazany, a napisanie takiego tekstu to jednak czas zajmuje, ja rozumiem, że współczesne standardy i w ogóle chciałoby się 'natychmiast', ale mimo wszystko to nie jest takie hop siup. Trza dać Sethowi czas.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 26, 2018 8:35 am 

Dołączenie: Czw Lis 19, 2015 1:44 pm
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
The Expected Value of Ultimate Masters by Mtggoldfish.

Profil E-mail  

Temat postu: [UMA] Ultimate Masters
PostWysłany: Pon Lis 26, 2018 2:44 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
misiek1206 napisał(a):
The Expected Value of Ultimate Masters by Mtggoldfish.

Czyli mają dokładnie takie same wyliczenia jak ja z poprzedniej strony: 400-450$ w zależności od tego jaką cenę singli się przyjmie i ile jest się skłonnym oddać z wartości toppera by go upłynnić.

PostWysłany: Czw Lis 29, 2018 6:15 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 5:33 pm
Des napisał(a):
Astacius napisał(a):
I raczej poziom kart się nie utrzyma bo paczka będzie kosztować ze 45zł

Rozwala mnie to. Booster w cenie miesięcznego Netflixa...

Oj tak,można to przeliczyć na kilka innych rzeczy i może wyjść równie śmiesznie. I popatrz się, płacisz 45zł (tyle ma kosztować 1 booster? myślałem że ciut drożej) i okazuje się trafiasz taką pyte, kupujesz następny i średniawka,kupujesz kolejny i średniak.. brawo,zamiast kupić super single zainwestowałeś w crap z edycji ultimate i nie trafiłeś żadnej godnej rerki. A to mega mega prawdopodobne. Ja jedynie za trzecim razem kupując mastersy w pojedynczych boosterach trafiłem , sprzedałem no bo tak, chwila radości.. nosz kurde nieopłacalne. Chyba że ktoś ma dużo kasy. Te box toppery wyglądają ślicznie,pewnie w przyszłości wyjdzie więcej tego na wzór.
Ja ubolewam czemu nie wypuszczą podobnych rzeczy jak legendarny "Commander Arsenal" , ale to było dobre.

miau.

Dobrze że gram tylko casual bo by mnie te boxy finansowo zeżarły. Pamiętam jak co miesiąc połowę wypłaty rozwalałem na różne zestawy i single, rónież boostery,ale te Magici wyrastają jak grzyby po deszczu. Grając casual odpalam drukarkę, następnie http://www.mtgpress.net/ i jedziemy z koksem, co miesiąc dokupuję czarne matowe dragonshieldy a wydruk prezentuje się nadzwyczaj cudnie,tak żeby pograć przy kuchennym stole. Oczywiście jak tylko wejdą "ultimejty" to kupię kilka boosterków.

PS; te przypinki z guildpacków są super. Pewnie w sklepach internetowych będzie można kupić komplety, tak jak to było z kompletami kart oversized. Ale to temat na osobny dział.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 29, 2018 9:46 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
No dobra, nie ma sensu walić głową w mur i przekonywać do produktu ludzi, dla których on nie jest, skoro i tak na co dzień nie grają tymi kartami.
Jęczcie se dalej, że was nie stać, że wszystko jest drogie, że nie otwieracie pieniędzy w boosterach. Przekonujcie się nawzajem, że nie możecie się cieszyć tym setem, bo ktoś na tym zarabia. Magicowy Azkaban z dementorami, radocha z Mastersów jest zabroniona.

Ja mimo to zamierzam podraftować, zagrać GP Praga i chętnie wydam na to pieniądze. I jeszcze będę się dobrze bawił!

Czasem mi się wydaje, że Ensen powinien znowu robić na forum wykłady z filozofii Testovirona.

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Czw Lis 29, 2018 10:17 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

[LEGO], W końcu, po pięciu stronach wątku pojawił się chochoł, którego atakowałeś przez pierwsze kilka stron i od razu wpadłeś bo to prawie jak wygrana w totolotka?

Ale muszę przyznać, że wyjazdu na GP Praga Ci nieco zazdroszczę - okazja pogrania GP w takim dodatku szybko się nie powtórzy - baw się dobrze :-D

PostWysłany: Czw Lis 29, 2018 10:36 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Przyznaję, to łatwy cel, ale mnie triggeruje takie ujadanie. Chociaż odwiedził nas tez po drodze naczelny "niegrający w magica od lat", który etatowo hejtuje wszystko co się da i jakoś się powstrzymałem.

Dziwię się zresztą, że taki konkretny gość jak ty staje po stronie argumentów typu "niech zrobią kolejne chronicles" i dopisuje się do krytycznego chóru, wołającego że Wizardzi robią to źle, bo ich karty kolekcjonerskie sprzed lat są za dużo warte. I to jeszcze paradoksalnie w temacie o najlepszych mastersach pod katem spoilera i dodatkowo z fantastycznym rozwiązaniem typu box toppery, dzięki którym cena luźnych boosterów jest dużo niższa niż być powinna.

Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Czw Lis 29, 2018 11:15 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

[LEGO] napisał(a):
Chociaż odwiedził nas tez po drodze naczelny "niegrający w magica od lat", który etatowo hejtuje wszystko co się da i jakoś się powstrzymałem.

Ja często miałem wrażenie, że on nigdy nie był grający w magica, wnioskując z tego co zazwyczaj pisał :wink:
[LEGO] napisał(a):
Dziwię się zresztą, że taki konkretny gość jak ty staje po stronie argumentów typu "niech zrobią kolejne chronicles" i dopisuje się do krytycznego chóru, wołającego że Wizardzi robią to źle, bo ich karty kolekcjonerskie sprzed lat są za dużo warte. I to jeszcze paradoksalnie w temacie o najlepszych mastersach pod katem spoilera i dodatkowo z fantastycznym rozwiązaniem typu box toppery, dzięki którym cena luźnych boosterów jest dużo niższa niż być powinna.

Może to był kaprys chwili, może zaćmienie umysłu - ten dodatek wydaje się naprawdę spoko na kilka draftów, zwycięzca na 99% wychodzi na swoje a pozostałe miejsca też nie wychodzą bez niczego. Sądzę, że jednak była to frustracja tym w jaki sposób rozwijają się małe sceny w szerszych formatach - czyli wcale. Kij z Legacy - jest reserved list (swoją drogą karty z niej też jakieś posiadam), ale Modern miał być tym formatem, który poza T2 będzie stale zasilany kartami by gracze mieli do nich dostęp - dokładnie to było deklarowane podczas startu formatu. Tymczasem cena decków jest coraz wyższa - nowi gracze widząc, że mają wpakować >3tys złotych by grać FNMy po 10pln po prostu nie mają ochoty inwestować w Moderna. Obecnie na scenie w Olsztynie mamy więcej decków do Moderna niż graczy, gdyż zainteresowanie formatem jest na tym samym poziomie a stała ekipa gromadzi coraz więcej kart. Może wiązałem za duże nadzieje z tym formatem - może jego przeznaczenie ma być takie same jak Legacy a ja naiwnie wierzyłem, że będzie to raczej taki format jak stare extended.

Oczywiście można traktować magica jako inwestycję - wtedy to nic, tylko pozostaje mi się cieszyć, że posiadane przeze mnie karty zarobiły. Tylko, że inwestycja, żeby miała sens musi zawierać w sobie jakieś ramy zbierania z niej profitu - ja tymczasem nigdy nie planuję "cash inować" moich kartoników - ja chciałbym nimi mieć z kim grać lokalnie.

EDIT: Dodam też jeszcze jedno - mocno zasugerowałem się MSRP w ocenie - tymczasem boxy były sprzedawane gruuuubo poniżej tej wartości.
EDIT 2: Rozumiem aspekt kolekcjonerski - nie domagam się reprintu planeswalkerów comic-conu, full-foil boosterów z Alary czy przedruków idealnie imitujących karty z pierwszego portala. Natomiast chciałbym by polityka przedruków działała tak by karty potrzebne do grania najpopularniejszego formatu turniejowego nie przekraczały pewnej wartości.

PostWysłany: Sob Gru 01, 2018 7:34 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
DO HOBOTY BIEDAKI JAK WAM NIE PASUJE CENA TO GHAJCIE W WAHCABY A PO WASZE KOBIETY PRZYJDZIE MOKEBE

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 01, 2018 5:12 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 5:33 pm
żeby nie było, w żadnym wypadku nie narzekam na cenę Ultimate Masters, wręcz jestem przekonany że cena jest adekwatna co do produktu. Kolejny raz chwale się,że gram tylko casual i tylko commander, interesują mnie więc tylko generałowie z tych box topperów w ślicznej wersjii <3 no i może pare innych,ale zauważyłem że z tego co potrzebuje do swojej kolekcji do gry no to może 30% z tego dodatku bym zakupił, bo resztę albo mam albo narazie nie potrzebne mi są te fanty do konstrukcji. Propsuje Ultimate Masters głównie za ładne nowe szaty, a to że nieraz zabuliłem więcej kasy na olśniewający produkt to wcale nie znaczyło później że faktycznie się nim jarałem.. czasem tak bywało no ale. Drobiazgi. Fajne rzeczy,naprawde fajne.

Niech mi ktoś jeszcze powie, jak wycofali duel decki to na to miejsce weszły guild kity? czy to jest bez żadnego schematu.;.?

Chociaż jak się tak zastanawiam.. do commandera to chyba bez sensu w to inwestować? nie patrzę pod kontem inwestycji tylko kart jakie mogę dostać dla siebie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Gru 03, 2018 2:53 pm 
Conjurer

Dołączenie: Pią Cze 28, 2013 5:14 pm
Czy będą dostępne w Polsce te blisterki z trzema boosterami, o których była mowa wcześniej?

Czy te bezramkowe karty będą do trafienia w boosterach czy jedynie box topperach?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Gru 03, 2018 3:28 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Czy będą dostępne w Polsce te blisterki z trzema boosterami, o których była mowa wcześniej?

Nie. A przynajmniej nic oficjalnie na ten temat nie wiadomo.
Abismo napisał(a):
Czy te bezramkowe karty będą do trafienia w boosterach czy jedynie box topperach?

Tylko w topperach.

PostWysłany: Wto Gru 04, 2018 9:17 pm 
Apprentice

Dołączenie: Czw Kwi 30, 2015 4:16 pm
Jak czytam, że ktoś coś pisze o inwestycjach w kontekście kupowania kart mtg(może poza reserved list w to na upartego można się było kiedyś pobawić) to od razu maluje mi się na twarzy uśmiech politowania, a przed oczami pojawia się pan od piwerek w pociągach,(chociaż nawet on pewnie wyciąga więcej niż domorosły inwestor mtg) jeszcze te wyliczenia EV które sobie można o kant pupy potłuc, historycznie nigdy się to nie sprawdziło i teraz będzie tak samo a już branie cen z amerykańskich sklepów to w ogóle abstrakcja możecie sobie te 450usd od razu podzielić na pół. I szczerze podoba mi się ten dodatek jest tu sporo kart do mojego ulubionego Legacy D&T i for fun jak sie ma takie hobby albo nie ma co z kasą zrobić to spoko można sobie podraftować, śmieszą mnie tylko ludzie wmawiający sobie i innym dookoła, że "produkt jest dobrze wyceniony" otóż nie, nie jest, mnie na to stać ale widzę nieadekwatność ceny do zawartości a jak ktoś tego nie widzi, no cóż proponuję wyjść z piwnicy, zrobić za mamę zakupy i opłacić rachunki na początek bo pierdolisz jeden z drugim kocopoły aż oczy bolą, pytanie na koniec bułki też kupowalibyście po 10zł od szt bo w sumie 10zł to nie dużo?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Gru 04, 2018 9:22 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jak czytam, że ktoś coś pisze o inwestycjach w kontekście kupowania kart mtg(może poza reserved list w to na upartego można się było kiedyś pobawić) to od razu maluje mi się na twarzy uśmiech politowania, a przed oczami pojawia się pan od piwerek w pociągach,(chociaż nawet on pewnie wyciąga więcej niż domorosły inwestor mtg) jeszcze te wyliczenia EV które sobie można o kant pupy potłuc, historycznie nigdy się to nie sprawdziło i teraz będzie tak samo a już branie cen z amerykańskich sklepów to w ogóle abstrakcja możecie sobie te 450usd od razu podzielić na pół. I szczerze podoba mi się ten dodatek jest tu sporo kart do mojego ulubionego Legacy D&T i for fun jak sie ma takie hobby albo nie ma co z kasą zrobić to spoko można sobie podraftować, śmieszą mnie tylko ludzie wmawiający sobie i innym dookoła, że "produkt jest dobrze wyceniony" otóż nie, nie jest, mnie na to stać ale widzę nieadekwatność ceny do zawartości a jak ktoś tego nie widzi, no cóż proponuję wyjść z piwnicy, zrobić za mamę zakupy i opłacić rachunki na początek bo pierdolisz jeden z drugim kocopoły aż oczy bolą, pytanie na koniec bułki też kupowalibyście po 10zł od szt bo w sumie 10zł to nie dużo?

Końcówka twojego wpisu na dzień dobry cię dyskwalifikuje z sensownej dyskusji.
I zanim zaczniesz innym wymyślać, to przeczytaj poprzednie posty ze zrozumieniem, bo aż z ciekawości sprawdziłem i słowo inwestycja w tym wątku pojawia się tylko i wyłącznie we wpisach osób, które krytykowały ten set. To nie za bardzo współgra z tym co spłodziłeś w swojej frustracji.

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Gru 05, 2018 10:37 am 
Moderator
Awatar użytkownika

TylkoGrywalneKarty, ja sam mam problem z lapidarnością i często buduję męcząco długie zdania ale po tym co zobaczyłem:
TylkoGrywalneKarty napisał(a):
I szczerze podoba mi się ten dodatek jest tu sporo kart do mojego ulubionego Legacy D&T i for fun jak sie ma takie hobby albo nie ma co z kasą zrobić to spoko można sobie podraftować, śmieszą mnie tylko ludzie wmawiający sobie i innym dookoła, że "produkt jest dobrze wyceniony" otóż nie, nie jest, mnie na to stać ale widzę nieadekwatność ceny do zawartości a jak ktoś tego nie widzi, no cóż proponuję wyjść z piwnicy, zrobić za mamę zakupy i opłacić rachunki na początek bo pierdolisz jeden z drugim kocopoły aż oczy bolą, pytanie na koniec bułki też kupowalibyście po 10zł od szt bo w sumie 10zł to nie dużo?

Rozumiem, że kolega jest w potrzebie większej niż ja. Proszę, oto kilka kropek, które trzymałem na czarną godzinę: . . . . . . . . . . . . . . Mam nadzieję, że się przydadzą.

Odnosząc się natomiast do merytorycznej części wypowiedzi:
te wyliczenia EV które sobie można o kant pupy potłuc, historycznie nigdy się to nie sprawdziło i teraz będzie tak samo a już branie cen z amerykańskich sklepów to w ogóle abstrakcja możecie sobie te 450usd od razu podzielić na pół

Jasne, że jeśli klient detaliczny zrozumie to jako "po otwarciu boxa zarobię 100$" jest w błędzie. Natomiast sklepy/handlarze zarabiający na długofalowej sprzedaży singli widzą, najprawdopodobniej faktycznie wyciągną średnio z każdego kupionego boxa ok 100$. Choćby dlatego, że zazwyczaj kupią je taniej niż klient detaliczny i sprzedają single drożej.

Nie chce też mi się wierzyć w to, że ceny kart tam zawartych spadną szczególnie bardziej niż tydzień po ich spoilerach. Rynek antycypuje zmianę ceny przed pojawieniem się towaru fizycznie na rynku. Oczywiście możliwe są wahania w zależności od ilości otwartych boxów, ale pewnie będzie to ilość porównywalna do poprzednich mastersów, więc niewielka. Oczywiście - będzie możliwość kupienia bardzo tanio od ludzi, którzy chcą upłynnić karty po draftcie czy sealedzie - jednak globalna cena większości kart z tego dodatku będzie raczej zbliżona do obecnej, czyli tej z której wyliczane jest EV.

Warto też zaznaczyć, że ev boxa jest liczone na ok 380$ - to topper ma dodawać kolejne 50$. Jaka będzie realna cena topperów tego nie wie nikt.

"produkt jest dobrze wyceniony"

Jeśli założeniem jest utrzymanie zbliżonej ceny granych singli to ten produkt jest dobrze wyceniony. Oczywiście problemem dla sceny jest to, że lepiej by było gdyby cena singli spadła, by zwiększyć ilość osób zainteresowanych robieniem decków do mtg.

Odnosząc się jeszcze do pana od sprzedawania browarów w pociągu i inwestowania w mtg. Nie sprzedawałem browarów w pociągach, nigdy nie handlowałem singlami na większą skalę, ale w ostatnich latach zdarzyło mi się kilka razy zarabiać na boxach mastersów właśnie. Zysk nie był spektakularny, ale te 25% można było zrobić bez żadnego problemu kupując boxa MMA13, MMA15 i MMA17 przed premierą (już po spoilerach!) i sprzedając go parę miechów później. Tutaj pewnie będzie podobnie - jeśli kupiłeś boxa za 1000pln to pewnie bez większej trudności sprzedasz go na wiosnę za 1200pln.

[LEGO], Zazdrościłem Ci tej Pragi, więc jak tylko nadarzyła się mi okazja jechać (wszystko załatwione za mnie, oraz okazało się, że mogę wziąć urlop na początku stycznia) zdecydowałem się na wycieczkę. Także pewnie spotkamy się na miejscu. :-D

PostWysłany: Pią Gru 07, 2018 9:06 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 17, 2003 8:30 pm
Miejscowość: Warszawa
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zamówili w Planeswalker.pl swoje boostery i boxy Ultimate Masters.
Dostaliśmy od dystrybutora alokację, która okroiła znaczną część naszego łącznego zamówienia hurtowego, ale:
W związku z tym, że kilka osób zrezygnowało m.in. z powodu braku płatności, udało się żeby wszyscy nas klienci w pełni dostali swój przydział produktów i dodaliśmy z powrotem do sprzedaży jeszcze trochę boxów.
W związku z otrzymywaniem dostaw Ultimate Masters w kilku częściach, ostatniej z nich spodziewamy się w drugim tygodniu grudnia.
Realizujemy już pierwsze zamówienia od daty premiery - powinniście stopniowo dostawać dzisiaj (dziś premiera) e-maile z potwierdzeniem wysyłki lub gotowością do odbioru w sklepach na ul. Abrahama lub ul. Koszykowej (w zależności kto co wybrał).
Osobom, które później zamawiały wyślemy informację oraz Ultimate Masters po otrzymaniu kolejnej partii towaru: w nadchodzącym tygodniu.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie, przepraszamy za opóźnienie w niektórych przypadkach i cieszymy się, że wszyscy nasi klienci dostaną ten limitowany produkt, mimo, że ograniczenie było mocne i nakład jest już wyczerpany.

ul. Abrahama 12 (Gocław: nad jeziorem Balaton) Poniedziałek - Piątek 9:00-19:00 (w grudniu przed świętami do 20:00), Sobota 9:00-17:00
ul. Koszykowa 34/50 (Centrum: Pl. Konstytucji, księgarnia MDM) Poniedziałek - Piątek 10-19, Sobota 10-19 (po 15 w sobotę prosimy o wejście od ul. Pięknej) (W sklepie przy pl. Konstytucji jest czynna gralnia MtG i planszówkowa w godzinach otwarcia sklepu oraz są prawie codziennie turnieje MtG)

Profil E-mail GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości