Obecny czas: Czw Gru 05, 2019 6:33 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Brak dostępu do internetu"
PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 6:47 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 10, 2011 8:07 pm
Miejscowość: Warszawa
Cześć,

Mam problem. Otóż zawsze kiedy gram na modo (a zwłaszcza kiedy draftuję), mniej więcej raz na 30min-1h mój internet przestaje działać. Jestem cały czas połączony z Wifi (jestem połączony bezprzewodowo), ale pokazuje mi się mały wykrzyknik w żółtym trójkąciku i pisze "brak dostępu do internetu". Kiedy tak się dzieje, po prostu rozłączam się z siecią i znowu łączę, ale jest to dość problematyczne, kiedy gram na modo, ponieważ po reconnecie muszę od nowa włączać grę i dołączać do rozgrywki, co zajmuje 2-3 minuty. Zdarza się to praktycznie zawsze, kiedy draftuję, tzn. w trakcie wybierania kart, a nie samego grania. Szukałem rozwiązania na reddicie, ale wygląda na to, że jestem jedyną osobą z tym problemem. Aha, takie disconnecty czasem zdarzają mi się nawet jeżeli nie jestem w żadnej grze, ot, przeglądam facebooka. Jednak nie jest to tak częste, jak w czasie grania na modo. Korzystam z Windowsa 10, mam zewnętrzną kartę sieciową TP-Link, mój modem to jakiś PLAY, nie mam internetu po kablu. Zastanawiam się, czy to nie jest wina jakiegoś Firewalla, czy jak to się nazywa. Nie wiem jednak, jak to sprawdzić i poradzić sobie z tym problemem. Koniecznie powiedzcie, jeżeli znacie jakieś rozwiązanie. Mogę też podać dodatkowe specyfikacje mojego komputera, jeżeli będzie trzeba. Warto wspomnieć, że coś takiego nie ma miejsca na moim laptopie, więc jest to prędzej wina komputera niż modemu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 6:53 am 
Enchanter

Dołączenie: Czw Sie 04, 2005 12:14 pm
Miejscowość: Wrocław
Problem leży po stronie IPS'a*. Urywa ci sieć przy normalnym korzystaniu, nie ma problemu, ale grać online praktycznie się nie da.

Internet Provider Service

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 10:32 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 10, 2011 8:07 pm
Miejscowość: Warszawa
Czy to oznacza, że nie mam na to żadnego realnego wpływu?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 8:30 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 11, 2005 2:35 pm
A czym sie rozni polaczenie na stacjonarce? Tamten połaczany jest z modemem kablem, czy te po wifi? Mieszkasz w bloku/osiedlu moze ktorys sasiad ma jakies wifi super mocne ktore sieje fale, albo jest fanem krotkofalówek i tez cos sieje? Sproboj pozyczyc inny modem i sprawdzic na nim - zobaczyc czy jak pojedziesz po kablu RJ to bedzie sie powtarzać. Moze internet z play sie przełacza miedzy sieciami (LTE--->4g) i trzeba go zablokować. Walcz :)

Profil GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości