Obecny czas: Nie Lip 21, 2019 10:55 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Spekulowanie cenami na mtgo
PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 1:22 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Zauważyłem na mtggoldfish, że ceny niektórych, często raczej losowych kart, drastycznie zmieniają się na przestrzeni nawet 1 dnia. W wielu przypadkach wydaje się to nawet nie być spowodowane wynikiem pojedynczego turnieju albo artykułem na temat jakiejś talii.

W przypadku np. Rest in Peace albo Stony Silence, pewnie po prostu dużo ludzi zainwestowało w nie i ciągle kupują lub sprzedają, w zależności od ceny rynkowej. Stąd wahania. Te karty są chyba dobrym przykładem kart, które kiedyś były bardzo tanie, ale okazały się grywalne, czy wręcz niezastąpione.

Powoli przejdę do meritum. Problem ze skupowaniem kart jest taki, że jednocześnie u bota kupisz 4 sztuki karty. Jeśli chcesz kupić więcej, wchodzisz do nowego bota, u którego cena została zaktualizowana i może być taka sama, ale może już być trochę wyższa. Słyszeliście o przypadkach, żeby ktoś wszedł do trejda z 30 kont i kupił 120 sztuk danej karty w tym samym momencie? Albo jakaś grupa osób, która by się zgadała i kupiła karty po normalnej cenie w tej samej chwili, żeby po trejdzie jej cena już znacząco wzrosła? Mechanizmy obronne botów swoją drogą, bo podejrzewam, że nie dałoby się w kółko kupować danej karty po dolarze i sprzedawać po 2 dolary minutę później, ale po ustabilizowaniu się ceny rynkowej, byłoby się pewnie na bardzo dobrej pozycji.

Co o tym myślicie? To chyba nawet nie jest zakazane.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 3:40 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Nie Mar 08, 2009 1:12 pm
Musiałbyś skupować karty które są w miarę grywalne w eternalach, takie które niewiele kosztują i dopiero zaczynają grać. Jeśli chodzi o standard to najlepiej chyba inwestować w foliowane mythicki. Cena teraz jest niska z powodu pre ale zazwyczaj do rotacji idą w górę ponad 100%. A to co napisałeś o skupowaniu 4 sztuk nie ma sensu bo jak jesteś wystarczająco szybki i zwinny to możesz kupić po wyjściowej cenie. Większość kart ma jednak tak duże supply że twoje zakupki nie bardzo interesują rynek chyba że chcesz zainwestować większe pieniądze. Kiedyś skupiłem 100 sztuk ramosian rally które grało w mono w i było z masek (przypominam że boostery z masek były z całego bloku więc karty kosztują jakieś chore pieniądze z tego dodatku) ale cena dopiero poszła do góry jakiś rok później. Sęk tkwi w tym żeby najpierw skupić z mtowikiprice a na końcu z cardhoarder,goatbots,dojotrade i całej rezty która nie jest wymieniona na mtgowikiprice.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 07, 2016 9:59 am 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lis 20, 2012 4:11 pm
Miejscowość: Warszawa (nie słoik)
Ja spekulowałem na , gdy kosztowało 1.2 tix, bo uważałem, że karta jest niedowartościowana i faktycznie cena poszła w górę, ale dopiero po roku od mojej spekulacji. Żałuję, że nie kupiłem więcej kopii. Ogólnie - da się, ale trzeba mieć szczęście, więc można równie dobrze iść do kasyna.... ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 07, 2016 2:22 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

No ja też sobie kupiłem trochę kart na późniejszą sprzedaż. Najlepiej wyszedłem na remandach, zarabiając już 2 razy po ok. 50 centów od sztuki i na simian spirit guidach, na których zarobiłem 2 razy po ok. 40 centów od sztuki i mam kolejne, które ponownie drożeją (edit: aha dopiero co spadły :P). A i jeszcze na shatterstormach zarobiłem też bardzo dużo. Większość cen jednak stoi w miejscu.

Polecam używanie narzędzi w mtggoldfish, żeby dostawać powiadomienia jak ceny się zmieniają. Można wtedy kupować karty po okazyjnych cenach i sprzedawać jak drożeją. Trafiło mi się nawet, że nagle cena overgrown tombów spadła o jakieś 50 centów i w ciągu pół godziny ją unormowałem, w kółko skupując je z tych głównych sieci i sprzedając tym prywatnym bez zaktualizowanych cen.

Ale przy moim wkładzie pieniężnym (jakieś 50 dolarów), zysk jest niewielki- szczerze mówiąc to zarobiłem trochę, ale w tempie mniej więcej 50 centów na godzinę, a jeszcze nie wiadomo kiedy większość zainwestowanych pieniędzy sobie odmrożę.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 07, 2017 8:35 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Może są jeszcze jacyś szaleńcy na forum, którzy inwestują w karty na mtgo i mają ochotę podzielić się doświadczeniami?

Ja koło kwietnia zainwestowałem ok. 50 dolarów w karty, które miałem nadzieję, że podrożeją. Na początku popełniałem błędy, np. inwestowałem w vintage i cudem wyszedłem na tym mało stratny. Nadal mam kilka library of alexandria, które są 3 razy tańsze, niż jak je kupowałem.

Sporo analizowałem wpływ flashback draftów na ceny poszczególnych kart. Na niektórych zarobiłem naprawdę sporo na przestrzeni dosłownie dni, a za to Teferi, Primal Command, Linvala i Mindbreak Trap okazały się kompletną wtopą:P

Obecnie uważam, że najłatwiej jest kupować staple do paupera, które potrafią co tydzień zmieniać ceny z 20 centów do dolara. Oczywiście boty nie kupują ich po dolarze, ale ok. 30 centów od sztuki można wyciągnąć.

Najlepszym trafieniem do tej pory okazała się Ayli, której kupiłem ok. 30 sztuk po 6 centów i sprzedałem 28 sztuk po 50 do 70 centów.

2 razy mi się też zdarzyło, że bot się popsuł i kupowałem karty, które taniały (!) po każdej traskacji. Najpierw skupowałem chromatic shpery taniej, niż po cenie u innych botów i ich cena cały czas spadała, aż w końcu się coś odblokowało jak już miałem ok. 30 sztuk tej karty. Drugim razem trafiłem to samo ze snow-covered mountainami i na nich zarobiłem bodajże coś koło 20 tixów. Raz popsuł się cardhoarder, a raz mtgotraders.

Po tych kilku miesiącach z 50 tixów mam karty warte w tym momencie 100-110 tixów, dokupiłem sobie rzeczy do talii warte ok. 20 tixów i zacząłem składać talię do moderna i włożyłem w nią równo 50 tixów. Da się na tym powolutku dorabiać i nie trzeba się na tym za bardzo znać, po prostu trzeba się tym trochę zainteresować i część okazji jest dość oczywistych. Po jakimś czasie widać już po wykresach cen, że na danej karcie prawie na pewno się zarobi.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Spekulowanie cenami na mtgo
PostWysłany: Sob Maj 06, 2017 10:38 am 
Sorcerer

Full set Amonketh osiągnął minimum przed pro tourem. Szacuje gain na poziomie 60 % od obecnej ceny (70 tixów). Z pojedyńczych kart rhonas liliana i gideon (AMN) wydają się silnymi pozycjami. Po pro tourze mentor będzie dobrym pickiem. Marath, Oloro, Vial i Breya nie osiągneły prawdopodobnie maximum przed ruszającymi turniejami w EDH. Vial, Breya i Oloro dostaną prawdopodobnie bana w przeciągu tygodnia od startu (od 10 maja) ale i tak jest okienko tygodnia na sell. Z kolei Marath wydaje się mocnym pickiem z printem tylko w commanderze i bardzo małym supply (tylko goatbots i 3 boty na mtgowikiprice mają więcej niż 2 sztuki).

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 06, 2017 4:43 pm 
Archmage

Dołączenie: Sob Kwi 12, 2008 10:53 pm
Miejscowość: Bractwo Soku Mocy
Rozmowy o wzroscie ceny w skali roku kiedy w ciagu ostatnich 10 dni pojedyncze mythici z t2 skoczyly o 400% <3. Piękna bańka z relentless deadem który czeka na PT. I spekulacjach bez mozliwosci skupienia sensownej czesci rynku to juz wiecej da zobaczenie filmików jakie w artykulach sie pojawiaja bo januszy biznesu coraz bardziej.

Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Maj 07, 2017 12:45 am 
Sorcerer

Normalne jest to że na pro tourze ceny idą do góry. Było tak zawsze i nie ma tu żadnych spekulacji. Format jest świeży po banach i nie wierze że żadna karta z amn nie będzie grana. Biorąc pod uwagę to jak się zachowywały poprzednie sety an pójdzie do góry. Możesz wierzyć lub nie nic od tego nie zależy. Przynajmniej dla mnie ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 13, 2017 12:46 pm 
Enchanter

Dołączenie: Śro Mar 21, 2007 9:18 pm
Miejscowość: Staszów
Również zajmuję się spekulowaniem na mtgo, a za cel upatrzyłem sobie karty ze starszych dodatków z moderna, które nie miały przedruków i nie ma ich dużo na rynku.

Faktycznie dużym problemem jest zabezpieczenie na botach w ograniczeniu zakupu 4 kart.

Na chwilę obecną siedzę z ok 60 i 40 kupione po ok. 0.2-0.3 tixa

Pytanie do ludzi zajmujących się spekulacją, co myślicie i założeniu dedykowanej grupy na FB, w której będzie można wymieniać się informacjami jak również robić wspólne akcje wykupowania danej karty w tym samym czasie, zanim ich ceny zostaną zaktualizowane?

Ponadto w dobrej cenie można w tej chwili nabyć chittering ratsy, które grają w pauperze i mają sensowne skoki cenowe

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości