Obecny czas: Wto Wrz 17, 2019 2:19 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Darmowe tixy wtf
PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 12:19 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Nie Mar 08, 2009 1:12 pm
Dzisiaj na becie miałem bardzo dziwną sytuację
Chciałem sprzedać pewnemu botowi karty ale jak wszedłem to w oknie chatu nie pojawiło się sell tylko informacja "pick card/tix to buy them". Nie miał kart tylko tixy więc z czystej ciekawości skrobnołem 1200. dałem confirm i nagle na koncie pojawia mi się 1200 tixów a kredyt u bota mam 0. I tu pytanie WTF?!?. To jest normalne? Czy mogę je zatrzymać czy nie? Dzisiaj jest dzień dziecka czy może jakaś akcja promocyjna sklepu :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 12:24 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Błąd w oprogramowaniu bota. Lol jego właścicielowi na pewno nie o to chodziło. Możesz mu to oddać, ale teoretycznie chyba nie musisz.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Darmowe tixy wtf
PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 12:38 pm 
Sorcerer

Wydaję mi się że nawet na pewno nie muszę bo wina leży jednak po jego stronie + dał informację że tixy sprzedaje a kart nie kupował (brak informacji o kupnie kart, zresztą próbowałem sprzedać karty pisując sell w oknie chatu i żadnej reakcji nie otrzymałem). Nad zwrotem się zastanowię, prawdopodobnie poczekam na odzew ze strony bota. Ciekawi mnie co wy byście zrobili- w pewnym stopniu wpłynie to pewnie na moją decyzję

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 12:53 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Oddaj mu je. Pewnie część Ci podaruje w ramach wdzięczności.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 1:23 pm 

Dołączenie: Nie Lut 24, 2013 11:26 pm
Ja bym zatrzymał. W ten sposób motywujesz do poprawy działania systemu :> I wcale nie jestem złośliwy po prostu niektóre uzyskiwane wyniki badań są bardzo kosztowne. Jeżeli używał nieprzetestowanego oprogramowania jego problem, chciałbym spotkać takiego bota...

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 1:29 pm 
Administrator

Dołączenie: Nie Sie 22, 2004 11:28 pm
Miejscowość: Krosno/Krakow
AndrzejKa napisał(a):
Ja bym zatrzymał. W ten sposób motywujesz do poprawy działania systemu :>

No tak, można wręcz powiedzieć, że zabierając mu te 1200 tixów zrobiłeś mu przysługę...
AndrzejKa napisał(a):
Jeżeli używał nieprzetestowanego oprogramowania jego problem, chciałbym spotkać takiego bota...

Pewnie podobnie racjonalizują sobie kradzieże złodzieje rowerów. Użył słabego zapięcia, to jego problem, następnym razem będzie wiedział.

Oddałbym.

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 1:34 pm 

Dołączenie: Nie Lut 24, 2013 11:26 pm
Bawią mnie takie moralizatorskie teksty. Ale jeżeli masz w dupie swój interes ja mam tym bardziej.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 1:37 pm 
Sorcerer

Złodziej rowerów idzie z myślą kradzieży rowerów. Ja wszedłem z myślą sprzedaży kart + informacja pick tix to buy it jest dosyć dziwna jak na boty i gdyby jej nie było to nawet bym nie wpadł żeby coś takiego zrobić. Jak płaci za oprogramowanie w którym jest błąd to sprzedawca tego oprogramowania powinien mu sam te tixy zwrócić. Jak popełnił błąd i sam czegoś nie ustawił to jest wyłącznie jego wina i od mojego sumienia zależy czy oddać mu te tixy czy nie. Złodziejstwo to nie jest porównałbym to raczej z trefnym bankomatem do którego idziesz z myślą wybrania stówki a wychodzisz z tysiącem

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 1:42 pm 
Administrator

Dołączenie: Nie Sie 22, 2004 11:28 pm
Miejscowość: Krosno/Krakow
Tylko że w przypadku bankomatu nie ma po prostu jednej osoby, która dostaje mocny cios finansowy w wyniku pomyłki. Tu jest. Bardziej porównałbym to ze znalezieniem decku po turnieju na stoliku. Pewnie formalnie go nie kradniesz, ktoś go po prostu zostawił przez pomyłkę w miejscu publicznym. Jasne, popełnił błąd. Też nie przyszedłeś na turniej z myślą, żeby zabrać komuś deck. Ale wydaje mi się oczywiste, że należy go oddać.

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 1:54 pm 
Sorcerer

True. W takim wypadku jeśli poszkodowanemu zależy to powinien się ze mną skontaktować. Poczekam 2 tygodnie jak nie dostanę odzewu to pewnie zatrzymam

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 2:15 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

luck13 napisał(a):
Złodziejstwo to nie jest porównałbym to raczej z trefnym bankomatem do którego idziesz z myślą wybrania stówki a wychodzisz z tysiącem

Znajomy miał tak, że mu wypłaciło więcej. Z konta też mu więcej pociągnęło.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 2:19 pm 
Sorcerer

Karma straszna rzecz. Mojemu wypłaciło więcej niż chciał ale z konta nie pociągneło. Idiota nie oddał i rozszarpały go wściekłe króliki :(

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 2:26 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 1:17 pm
Miejscowość: Warszawa
Nie chce nikogo do niczego przekonywać, ale oddanie tak "zarobionych" tixów to nie kwestia dobrej woli, ale normalności i ludzkiej przyzwoitości. Nie wiem jak nisko trzeba upaść, aby jeszcze się usprawiedliwiać, że przecież mógł nie używać nowego programu.. Serio, bądźmy polaczkami w stereotypach, ale nie w rzeczywistości.

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 2:34 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Wrz 29, 2013 10:06 pm
Miejscowość: Grajewo
Jakbyś podniósł portfel na ulicy i znalazłbyś w nim dowod osobisty danej osoby i 3.6k złotych - oddałbyś czy nie? Zastanów się w swoim serduszku i wybierz poprawną odpowiedź

"Instrukcja karty mówi, żeby przetasować, to przetasuj. To naprawdę niewiele roboty :P"
- Amplitur

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 2:41 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 1:17 pm
Mnie by zjadły wyrzuty sumienia. Myśl, że dla kogoś to np mogła być wypłata za miesiąc pracy, dzięki której planował przeżyć najbliższe tygodnie nie dałaby mi spojrzeć sobie w oczy. Ale może jestem miękkim frajerem, kto wie.

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 3:25 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 22, 2013 9:09 pm
Cytuj:
akbyś podniósł portfel na ulicy i znalazłbyś w nim dowod osobisty danej osoby i 3.6k złotych - oddałbyś czy nie? Zastanów się w swoim serduszku i wybierz poprawną odpowiedź

lol, szkoda że są tacy ludzie w Polsce co by to zatrzymali. To jest kradzież tylko się trochę inaczej nazywa. Ciekawe co ty byś zrobił jak by ci wypadł portfel z pensją z całego miesiąca za którą miałeś wyżyć do następnej wypłaty. Koleś oddał by ci portfel ale kasę by sobie zatrzymał mówiąc że nic tam nie było. Jestem bardzo ciekaw czy byś mu odpowiedział ''jasne przecież to moja wina że zgubiłem ten portfel masz prawo kasę sobie zatrzymać mój błąd.'' luck13, oddaj te tixy to jest 3,5 tys zł wyobraź sobie że sytuacje mogła się przytrafić tobie.
AndrzejKa napisał(a):
Ja bym zatrzymał. W ten sposób motywujesz do poprawy działania systemu :> I wcale nie jestem złośliwy po prostu niektóre uzyskiwane wyniki badań są bardzo kosztowne. Jeżeli używał nieprzetestowanego oprogramowania jego problem, chciałbym spotkać takiego bota...

:facepalm: :facepalm: :facepalm: Gdy bym ja coś takiego napisał spalił bym się ze wstydu

Ostatnio edytowany przez Kałoł F, Czw Lip 10, 2014 6:32 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 4:01 pm 
Archmage

Dołączenie: Sob Kwi 12, 2008 10:53 pm
Miejscowość: Bractwo Soku Mocy
Mój kraj taki piękny...
Moralizujące gadki wygrały dziś dla mnie internety. Bo racja są totalnie bez sensu. Ten wątek nie powinien powstać bo autor powinien mieć wystarczająco dużo jakiejś ludzkiej przyzwoitości i napisać do gościa. Albo nazwać wątek zajebałem 1200 tixów uspokójcie moje sumienie

Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 4:14 pm 
Sorcerer

Ten wątek powinien powstać i bardzo dobrze że powstał bo dzięki temu napisałem do gościa. Możecie uznawać to za kradzież dla mnie dalej jest to głupota sprzedającego który najwidoczniej nie dba o swoje rzeczy. Jakbym pakował taką kasę na konto to sprawdziłbym 2 razy przed wystawieniem jej. I tak twój kraj taki piękny bo chcesz żeby za głupotę nie było żadnych konsekwencji, życie sprawiedliwe a polędwica wołowa po 5 zł za kilogram.

Ostatnio edytowany przez luck13, Czw Lip 10, 2014 4:40 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 11, 2014 2:31 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Cze 28, 2012 12:18 am
Nie jestem nawet w stanie skomentować takiej postawy. Pozostaje mi mieć nadzieję że dla prawowitego właściciela to nie jest równowartość dwóch miesięcy pracy zabrana przez kogoś kto dla cudzego wysiłku nie ma poszanowania, a mała kwota którą przypadkiem stracił.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 11, 2014 3:13 am 
Sorcerer

Tixy oddane, wątek do zamknięcia

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości