Obecny czas: Nie Lip 21, 2019 10:33 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Scammerzy (złodzieje na MtGO)
PostWysłany: Śro Sie 28, 2013 2:59 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 04, 2004 1:31 am
Miejscowość: Warszawa
ja nie miałem nigdy problemu ze splitami. Jak już mi na splicie zależy, to przed grą umawiam się, że ten kto przegra rzut kostką, ten wygrywa. Chwila gadania, 2-3 zdania z człowiekiem i chyba po tym mieliby wyrzuty sumienia coś scamnąć.

Raz tylko miałem problem z oszustem na mtgo, jak sprzedawałem dolary z pokerstarsa za tixy. Bo tam kasa z konta na konto idzie 3-5 minut, nawet małe sumy. Straciłem koło 10$, taki mega czit...

http://WWW.MagicCardMarket.eu/?referrer=Psychatogpl - Mój ref do najlepszego serwisu sprzedaży i zakupu kart z całego świata!

Temat postu: Re: Scammerzy (złodzieje na MtGO)
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 10:05 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 06, 2009 9:49 am
qqTrevorPhillips, miał wziąć 1 promo Underground Sea, wziął 4, potem tradycyjnie blok, uważać żeby nie handlować z rana kiedy oczy się lepią i nie rozróżniacie 4 od 1 :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 4:01 pm 

Dołączenie: Wto Mar 03, 2015 3:42 pm
W przypadku zakupu tixów pytajcie o referencje. Ci którzy regularnie sprzedają podadzą wam zazwyczaj listę osób, które robią u nich zakupy i zazwyczaj będziecie w stanie zweryfikować sprzedających, minimalizując ryzyko tego typu transakcji. Zwracajcie też uwagę na nicki osób sprzedających jeżeli widzicie że powtarzają się od tygodni, miesięcy to małe szanse, że są to scammerzy. A i uważajcie na nicki generyczne typu Tasigur, Planeswalker, Sorin oparte na nazwach kart. Znam ten biznes ze strony sprzedających tixy, ale rekomendowałbym używanie płatności paypal. Tego raczej nie sprawdzicie z poziomu kupującego, ale możecie spytać o to czy konto paypal jest zweryfikowane.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 6:12 pm 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 25, 2005 11:35 pm
Miejscowość: wrocław
Stanowczo nie polecam jakichkolwiek trejdów z użytkownikiem szaman666 - Tomaszem Pleszczukiem. Prosił, żeby dać mu 50 tixów a przelew zrobi za tydzień jak tylko wróci z urlopu, bo zapomniał zdrapek do przelewów (ściema nr 1). Zgodziłem się, ponieważ wcześniej kilkukrotnie sprzedawałem mu tixy i przeważnie dostawałem kasę w miarę terminowo. Tym razem miało być inaczej. Po ponad tygodniu odezwałem się do niego na facebooku (widnieje tam jako DeadMan Tommy) z ponagleniem. Powiedział, że urlop mu się przedłużył, ale w ciągu 2 dni jego księgowa zrobi mi przelew (ściema nr 2). Pomyślałem, że fajną ma księgową skoro robi mu prywatne przelewy... Zdawałem sobie sprawę, że kręci, ale czekałem na rozwój sytuacji. Oczywiście pani księgowa przelewu nie zrobiła. Potem wykręty i 2 tygodniowy brak kontaktu. W końcu poprosiłem o zwrot tixów. W odpowiedzi dostałem wiadomość:

"Sory wielkie jutro będzie po sprawie"

a po tygodniu ciszy:

"Jacek przepraszam nie ma mnie w kraju. Kase dostaniesz nie martw sie o to. z nawiązką za tą zwłoke. nie bede sie tlumaczyl bo zjebalem i to moja wina ale teraz tego nie naprawie. musisz poczekac jeszcze chwile."

Po kolejnym tygodniu napisał, że ma dla mnie tixy, ale nie 50 tylko 35. Zaproponował, że da mi w zastaw swoje konto na modo a różnicę przeleje mi na konto po powrocie z zagranicy (to musiał być baaaardzo długi urlop). Napisałem mu, że ma mi oddać całość albo przelać kasę i nic innego mnie nie interesuje. Minęły kolejne 2 tygodnie. Napisałem, że może zatrzymać sobie tixy i że przynajmniej wiem ile jest wart jego honor. W odpowiedzi dostałem bezczelną emotkę like'a.

Dałem mu tixy w połowie czerwca. Dziś, 14 sierpnia, zakończyłem z nim znajomość. Napisałem to przede wszystkim ku przestrodze, ale też dlatego, że nienawidzę tego typu chamstwa u ludzi. pzdr

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Sie 19, 2015 12:43 pm 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:50 am
Miejscowość: WRO
Zapomniałeś dodać że tradey robiliśmy kilkukrotnie lub nawet kilkanaście razy. I wszystko było ok.
Nie mam zamiaru się tłumaczyć ani negować tego co napisałeś. Obydwoje wiemy jaka jest prawda- nie taka jaka opisałeś.
Pozdrawiam Jacuś.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 17, 2016 9:36 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Maj 19, 2003 9:08 pm
Miejscowość: Lublin
Również nie polecam handlowania z Tomaszem P. na forum szaman666

Jakiś czas temu dał info na forum, że ma sporo tixow na sprzedaż, poprosiłem go o podane ceny za całość, dogadaliśmy się i następnego dnia mieliśmy dopełnić formalności. Nazajutrz napisał mi, że ma kupca, który daje kilka złoty więcej i już nasza umowa jest nieaktualna.

Po pewnym czasie odezwał się do mnie na MtGO, że ma tixy i to dziwnym trafem identyczną ilość jak wtedy gdy mnie wystawił. Pogadaliśmy chwilę i ustawiliśmy się, że następnego dnia robię przelew i dostaje tixy. W poniedziałek wieczorem podesłał dane, wysłałem mu przelew eksperesowy opiewający na kilka tysięcy złotych i się zaczęło. Mówił, że nic nie dostał, trudno wierzyłem, że rzeczywiście może coś nie tak z nim. Następnego dnia pisze do mnie, że widzi przelew ale nie ma dostępnych środków i że bank do 16 ma to wyjaśnić. Gdy minęła 16 zapytałem kiedy mogę odebrać tixy, on na to, że co prawda bank mu tego dalej nie zaksięgował ale wieczorem mi przekaże. Kiedy nadszedł wieczór dostałem informacje, że dalej tego nie widzi na koncie, w historii też nie ma i nie wie co teraz bo to duża ilość i ma obawy. Zaczęło mnie to irytować i oznajmiłem, że sam pisał o tym, że widzi przelew i dzwoniłem do mojego banku, który potwierdził iż przelew jest zrealizowany. I tak napotkałem na kolejne ściemy z jego strony, mówił, że widzie saldo ale nie ma w dostępnych w środkach i abym wysłał mu potwierdzenie przelewu, co też uczyniłem. Dostałem odpowiedz, że ktoś rzekomo ma się pojawić na X koncie i przekaże mi tixy. Czekałem, czekałem aż dostałem smsa, że moje potwierdzenie to jakiś pic i że jaja sobie robię, położy syna i zadzwoni żeby pogadać. Oczywiście nie zadzwonił, zaczął prawić jakieś śmieszne wywody, że on nie gra deckiem za 1000 tixów (gram na mtgo Jundem) i to dla niego dużo. Po wymianie zdań obiecał mi, że następnego dnia wyjaśni sprawę w banku i jeśli przelew doszedł to mnie przeprosi i przekaże tixy lub odeśle pieniądze. W środę zadzwonił, przerosił, że niby konto ma zablokowane i złożył reklamacje żeby odesłano mi kasę, miałem mieć ją następnego dnia, oczywiście nie miałem. Zapytałem więc łaskawie co z moją kasą, on na to, że dzwonił do banku i za 2-4 dni dostanę zwrot. Zacząłem dalszą wymianę smsów z ów człowiekiem i zapytałem czemu po prostu nie da mi tixów skoro kasę dostał, ja swoją część umowy wypełniłem, więc co mnie interesują jego problemy z kontem? Oczywiście odpowiedzi nie dostałem, za to zapodał mi kolejną serię ściem. Miałem już serdecznie dość i zgłosiłem sprawę do swojego banku o zwrot przelewu. Próbowałem dodzwonić się do niego aby porozmawiać o całej sytuacji ale oczywiście nie miał odwagi aby odebrać. Po dwóch tygodniach szarpania nerwów odzyskałem pieniądze. Jak handluje 15 lat nigdy nie przydarzyła mi się coś takiego. Nie wiem co typ miał na celu w całej tej chorej sytuacji ale szczerze nie polecam handlowania z nim. Mam nadzieje, że moja historia ustrzeże innych.

Ostatnio edytowany przez Mariano, Sob Lut 27, 2016 10:45 am, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Lut 17, 2016 9:54 pm 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:50 am
Miejscowość: WRO
typ nie miał nic na celu i oddał pieniadze jak tylko to było możliwe. gdyby chciał oszukac to by pieniedzy nie oddał, i nie były to 2 tygodnie, a 1.
znasz sytuacje bo bylismy caly czas w kontakcie, handlujesz 15 lat a panikujesz jak dziecko.
dzieki za opinie.. przypomne tylko ze to ty prosiles o tixy jak skamplejący pies bo chciales inwestowac.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 1:23 pm 

Dołączenie: Pon Lut 15, 2016 9:32 am
Ja też sprzedawałem tixy temu użytkownikowi - szaman 666 - niestety nie była to sprzedaż, bo "wyprosił, żeby dać mu "na kreśkę" 230 sztuk. przelew miał pójść za chwilę ale z innego banku.. cóż zgodziłem się, bo uzytkownik miał kilkaset postów tu na forum, nie znalazłem opinii negatywnych...

niestety pieniądze do tej chwili nie przyszły. ma ktoś jakiś kontakt do tego człowieka ? na Mtg Online konto: Szaman666

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości