Obecny czas: Nie Sty 19, 2020 2:30 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [AK][KP2E] z jakim PW familiar powinien miec synergie?
PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 5:35 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 18, 2011 10:50 pm
Miejscowość: Warszawa
Generalnie, coraz bardziej ograniczacie twórców, a to duży minus, bo prace będę podobne do siebie i nudne

Profil E-mail  

Temat postu: [AK][KP2E] z jakim PW familiar powinien miec synergie?
PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 5:42 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2011 4:48 pm
No to było "jak ja bym to zrobił".

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 5:44 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 18, 2006 3:22 pm
Miejscowość: warszawa
No ok, tylko jakiś czas temu wykłócałeś się cytując fragmenty z poprzedniego konkursu, że konkurs projektowy jest czymś o wiele więcej niż konkurs na kartę, po czym aktualnie w swojej wypowiedzi kompletnie je zrównałeś.

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 5:47 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Póbuje wycisnąć ile sie da z tego pomysłu. Znam definicje konkursu projektowego i konkursu na "kartę". To nie jest juzmój konkurs, to nie są moje pomysły. Zabrneliście jednak juzdaleko z tym pomysłem, mówię jak ja bym to próbował zrobić.
pabi napisał(a):
Whenever you would draw a card, you may scry 1 instead
Twoja opcja też nie dobiera :P (than draw a card.)

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 5:56 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Ograniczenia są po to, żeby nie było potem głosów, że "a ja myślałem, że w konkursie chodzi o co innego" jak było przy AL. Tak więc; być one muszą, ale okrojone do minimum, to już ostatnia ankieta i startujemy z konkursem, więc nie marudzić, a głosować i czekać ;).

Profil GG  

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 6:01 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 01, 2013 6:09 pm
Miejscowość: Piaseczno
Maze napisał(a):
Generalnie, coraz bardziej ograniczacie twórców, a to duży minus, bo prace będę podobne do siebie i nudne

Zgadzam się w 100%, coraz mniej mi się to podoba. Ok, ma być wyzwanie projektowe, ale to zmierza w kierunku Wpisz wording karty do załączonego szablonu. Jeśli sędziowie zdecydują, że to jest nie na temat, to po prostu zdyskwalifikują. Przestańcież tak biurokratyzować.

A co jeśli ktoś ma pomysł na familiara, który nie ma synergii związanej wprost ze zdolnościami PW, tylko z jego typem jako takim? Czemu chcecie arbitralnie odrzucić całą potencjalną kategorię prac?

Image

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 6:09 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

cutfader napisał(a):
A co jeśli ktoś ma pomysł na familiara, który nie ma synergii związanej wprost ze zdolnościami PW, tylko z jego typem jako takim?
trzeba było wypowiadac sie zanim zapadnie decyzja.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 6:15 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
ale zdajecie sobie sprawe, ze jesli kazdy (w tym jury) bedzie widzialo ten konkurs i jego zalozenia tak, jak chce, to i oceny moga byc skrajnie rozne, a co za tym idzie - autorzy sami beda narzekac, ze zostali niesprawiedliwie ocenieni, bo przeciez "spelnilem zalozenia konkursu"
cudfather napisał(a):
A co jeśli ktoś ma pomysł na familiara, który nie ma synergii związanej wprost ze zdolnościami PW, tylko z jego typem jako takim?

z jakim typem? mozna jasniej?

pabi, rzeczywiscie, architekt nie dobiera. miales racje :)
pabi napisał(a):
Projekt to by był, gdybyśmy mieli stworzyć jedną abilitkę, którą miałby każdy z familiarów i która współdziałałaby z odpowiednimi PW.

mozesz to wytlumaczyc? co znaczy "jedna abilitke ktora mialby kazdy i ktora wspoldzialalaby z odpowiednimi pw"? przeciez kazdy PW ma inne kolory i zdolnosci, wiec albo nie da sie tego zrobic, albo Cie zle zrozumialem
pabi napisał(a):
Projekt to by był, gdybyśmy mieli stworzyć cykl 5 stworów dla 5 mono PW reprezentujących swój kolor oraz w pewien sposób swojego PW.

wiekszosc byla za tym, zeby kazdy robil tylko 1 familiara; ...

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 6:24 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 01, 2013 6:09 pm
Miejscowość: Piaseczno
Siedem7 napisał(a):
z jakim typem? mozna jasniej?

Np. z typem "Jace" albo "Chandra" - tym, co jest za myślnikiem w typie karty. Typ użyty jako część składowa mechaniki (np. affinity for Chandras - idiotyczny przykład, ale żeby było wiadomo o co chodzi).

Siedem7 napisał(a):
wiekszosc byla za tym, zeby kazdy robil tylko 1 familiara; ...

No to niech ta większość zrobi jednego, a mniejszość zrobi więcej. W czym jest problem?

Tomasz Pakieła napisał(a):
trzeba było wypowiadac sie zanim zapadnie decyzja.

Tak, bardziej wrogo do potencjalnych uczestników, oby była mniejsza konkurancja :)

Image

Ostatnio edytowany przez cudfather, Sob Mar 30, 2013 6:27 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 6:26 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Nie Gru 21, 2008 12:30 pm
Siedem7 napisał(a):
mozesz to wytlumaczyc? co znaczy "jedna abilitke ktora mialby kazdy i ktora wspoldzialalaby z odpowiednimi pw"? przeciez kazdy PW ma inne kolory i zdolnosci, wiec albo nie da sie tego zrobic, albo Cie zle zrozumialem

pewnie "When enters the battlefield search Jace/Chandra lub Garruk" :E

Wy to bardziej widziecie jak
Jackowy Familiar
:2: :t: draw a card
:t: each player draw a card
:t: : Target player put the top five cards of his or her library into his or her graveyard.

czy jak?

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 6:32 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

@Tomku - włącz mózg i powiedz mi, gdzie moja opcja miała dobierać. Miał być replacement na draw i tyle. Jeśli nie umiesz brać udziału w dyskusji, bo nie masz zupełnie żadnych argumentów, to proszę przynajmniej nie trolluj.

@Rarian - jasne, tylko że to po prostu staje się zwyczajnym pomysłem na kartę. Nie chodzi o ogarniczenia czy ich brak, ale ciągłe uszczuplanie tematu i dążenie do zrobienia jednej karty, która cośtam ma prezentować. Tak naprawdę od chociażby twoich konkursów różni się to tylko tym, że ty miałeś 1-osobową komisję, a tu będzie więcej.

@Siedem7 - wiem i chcę wam pokazać, dlaczego to, do czego dążymy, nie może być konkursem projektowym, ponieważ idziemy w kierunku stworzenia pojedyńczej karty dla pojedyńczego PW, czyli w żaden sposób nie próbujemy tego potraktować jak większy projekt, ale jak zwyczajne, dotychczas występujące pomysły na kartę. Nie mówię w żaden sposób, że mi się temat nie podoba, bo jest świetny, ale z projektowością nie ma nic wspólnego. Czy nie lepiej by było z tego zrobić konkurs na kartę i właśnie powiedzieć ludziom, żeby zrobili jednego familiara dla jednego PW?

Jedna abilitka, która działa na wszystkie PW? To nie jest problem, ale uważam, że jedna karta to za mało. Jasne, że się da coś takiego zrobić. Masz familiara, który jak jego PW wchodzi, to wchodzi z X dodatkowymi counterkami, gdzie X to (czarny - liczba zabitych w tej turze stworów, czerwony - liczba zadanego non-combat damage, niebieski - liczba dobranych kart, zielony - mana w poolu, biały - gain life). Masz familiara, którego możesz zdiscardować z ręki, żeby dać swojemu PW +2 counterki, po czym jak PW zużywa counterki, to możesz familiara za dodatkową opłatą wrócić na rękę. Masz familiara, który dostaje dodatkowe zdolności (związane z jego PW) do końca tury, jeśli PW użyje zdolności. Masz familiara, który ma level upa za używanie przez PW zdolności. Wszystko napisane na szybko i bez głębszego kminienia, ale mimo wszystko chciałem ci pokazać, że da się z tego zrobić projekt, a nie 1 familiar - 1 PW i dziękujemy.

Zrobienie jednej karty to nie projekt. To konkurs na kartę. Chcemy robić projekt - będzie tragiczny przy takich założeniach. Chcemy robić pomysł na kartę - będzie zajebisty przy takich założeniach. Takie przynajmniej moje zdanie :)

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 6:47 pm 
Planeswalker

pabi napisał(a):
@Tomku - włącz mózg i powiedz mi, gdzie moja opcja miała dobierać. Miał być replacement na draw i tyle. Jeśli nie umiesz brać udziału w dyskusji, bo nie masz zupełnie żadnych argumentów, to proszę przynajmniej nie trolluj.

Ależ z reguły schodzimy poziomem do poziomu rozmowcy. Nic nie poradzę, że zrozumiałem to tak jak Siedem7, a jeszcze raz to przeczytałem i nadal tak samo odbieram. Twoim zdaniem możliwe jest stworzenie abilitki dla familiarów wszyskich planeswalkerów. Ja się dopytuję, czy masz na myśli tutorowanie, bo nie widzę cech wspólnych wszystkich typów planeswalkerów (nawet nie kart).
pabi napisał(a):
Jedna abilitka, która działa na wszystkie PW? To nie jest problem, ale uważam, że jedna karta to za mało. Jasne, że się da coś takiego zrobić. Masz familiara, który jak jego PW wchodzi, to wchodzi z X dodatkowymi counterkami, gdzie X to (czarny - liczba zabitych w tej turze stworów, czerwony - liczba zadanego non-combat damage, niebieski - liczba dobranych kart, zielony - mana w poolu, biały - gain life). Masz familiara, którego możesz zdiscardować z ręki, żeby dać swojemu PW +2 counterki, po czym jak PW zużywa counterki, to możesz familiara za dodatkową opłatą wrócić na rękę. Masz familiara, który dostaje dodatkowe zdolności (związane z jego PW) do końca tury, jeśli PW użyje zdolności. Masz familiara, który ma level upa za używanie przez PW zdolności. Wszystko napisane na szybko i bez głębszego kminienia, ale mimo wszystko chciałem ci pokazać, że da się z tego zrobić projekt, a nie 1 familiar - 1 PW i dziękujemy.

Na dłuiższą metę taka propozycja jeszcze bardziej ogranicza kreatywność w tym konkursie. Chyba będzie trudno o konsensus.

Ostatnio edytowany przez Tomek W., Sob Mar 30, 2013 6:53 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 6:52 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Tomek W. napisał(a):
pabi napisał(a):

Ależ z reguły schodzimy poziomem do poziomu rozmowcy. Nic nie poradzę, że zrozumiałem to tak jak Siedem7, a jeszcze raz to przeczytałem i nadal tak samo odbieram. Twoim zdaniem możliwe jest stworzenie abilitki dla familiarów wszyskich planeswalkerów. Ja się dopytuję, czy masz na myśli tutorowanie, bo nie widzę cech wspólnych wszystkich typów planeswalkerów (nawet nie kart).

Zły Tomku, wybacz, nie sprecyzowałem :P Odnosiłem się do:

pabi napisał(a):
Whenever you would draw a card, you may scry 1 instead
Twoja opcja też nie dobiera :P (than draw a card.)

Sorka za brak precyzji i cytatu z mojej strony Tomku W. Z tobą się jak na razie w większości zgadzam ;)

Ostatnio edytowany przez pabi, Sob Mar 30, 2013 6:57 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 6:55 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 28, 2009 10:23 am
Miejscowość: Nowy Targ
Stwór w jakiś sposób podwaja/zwiększa ilość loyality counterów i już ma synenergię ze wszystkimi walkerami. Wygrałem inetrnet!

Spoiler:

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 6:56 pm 
Planeswalker

Bo teraz ja jestem Tomek, a ten drugi to Tomasz :razz:

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 7:04 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

A to przepraszam, poprawię się :/

Co do samego konkursu i tematu, muszę zdecydowanie powtórzyć jedną rzecz. Nie uważam tematu i aktualnych zasad i ograniczeń za złe. Uważam wkładanie tego w ramy konkursu projektowego za złe, za działanie kompletnie na siłę.
Tak jak mówicie - stworzenie cyklu kart współdziałających z PW jest znacznie trudniejsze, wymaga znacznie więcej przykładów i w pewien sposób zawęża możliwości, ale na tym polega (w moim odczuciu) konkurs projektowy, że celem jest zaprojektowanie czegoś, a nie stworzenie pojedyńczej karty. W ten sam sposób przebiegał poprzedni konkurs: mieliśmy 5 gildii, mieliśmy wybrać jedną i dla niej zaprojektować zdolność w pewnym stopniu współpracującą lub odnoszącą się do poprzedniej zdolności - ta część jest dokładnie tym samym, co u mnie ogarniczenie, że ma być dodatkowa zdolność lub keyword umożliwiająca stworzenie familiara dla każdego PW w taki sposób, że te familiary stworzą cykl.

Więc moja propozycja - zróbmy z tego konkurs na kartę z tematem, że tworzymy familiara, który ma reprezentować jednego PW (w ten sposób unikamy dyskusji o cyklach mono/multi i tak dalej), dajmy ludziom możliwość zgłoszenia dwóch kart (max jedna na jednego PW na osobę, żeby była różnorodność) i zaczynajmy zabawę.
Nad konkursem projektowym pomyślmy, bo aktualnie tu każdy proponuje coś innego, a co za tym idzie nikt do końca nie rozumie jego zasad, więc może w czasie już jednego działającego konkursu usiądziemy na skype/ts w parę osób chętnych i przegadamy, co może być w takich konkursach projektowych i ogólnie nakreślimy ich zasady.

Temat postu: Konkurs Projektowy - pytania, opinie i dyskusje
PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 8:19 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Witam, od teraz to jest jedyny wątek do rozmów o II Edycji Konkursu Projektowego.

Co mamy juz ustalonego?

- Konkurs Projektowy II będzie oparty o projekt Familiara dla jednego konkretnego planeswalkera (kwestia tego, czy pod jedną kartę, czy postać zostanie jeszcze poruszona)

Co jeszcze trzeba ustalić?

- Kryteria oceny przez Jury
- Jeden typ PW czy jedna karta PW.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 8:28 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Zapraszam do dyskusji.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 8:40 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dyskusja trwa, poczytaj.

Chciałbym tylko coś przypomnieć:
OmniSzron napisał(a):
Co do konkursów, to ja jestem jak najbardziej za istnieniem komisji. Rozumiem, że niektórzy chcieliby, żeby to "lud" wybierał najlepsze karty, ale prawda jest taka, że lud jest ciemny. Nie raz widziałem podwyższone oceny dla kijowej karty, bo autor wrzucił do niej fajnego arta (najpewniej z cyckami), albo dlatego, że karta była wybitnie silna (a niekoniecznie dobrze zaprojektowana). Poza tym, jaki byłby sens robienia konkursów tematycznych, gdyby niczym się nie różniły od HoFa?

Umówmy się, że HoF będzie takim "konkursem popularności", a oficjalne konkursy powinny być czymś co rzeczywiście rozwija użytkowników AK, czyli wymaga od nich odpowiedzi na problem (temat konkursu) oraz stworzenie czegoś wyróżniającego się na tle pozostałych koncepcji. Oczywiście jakiś pierwiastek głosowania "ludu" można pozostawić. Można na przykład upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zrobić w każdym konkursie "rundę eliminacyjną" uzależnioną od głosów użytkowników, co przy okazji zredukuje ilość kart, które będzie musiała oceniać komisja (win-win). Gdyby taka runda eliminacyjna miała istnieć, to jednak zrobiłbym to na innej zasadzie niż HoF. Zamiast zliczać średnią ocenę, wolałbym żeby do kolejnego etapu przechodziły karty posiadające X (próg do ustalenia) ocen 5+. To eliminuje problem hejtowania kogoś jedynkami przez konkurencję oraz eliminuje karty poprawne i nudne, które i tak nie mają większych szans na wygranie. Ja na przykład wolałbym oceniać w finale karty kontrowersyjne (dużo szóstek i jedynek) niż karty, które dostały chmarę czwórek.

Gdyby udało się wprowadzić taki system i w pierwszej rundzie z konkursu odpadałoby ~80% prac, aby następnie każdy członek komisji otrzymywał od Tomka PM-kę podsumowującą finalistów (z linkami do tematów), to myślę, że nawet osoby, które na ogół nie mają czasu na przesiadywanie na AK mogłyby sobie pozwolić na bycie komisarzami. Każdy komisarz odsyłałby swoją ocenę wszystkich finałowych prac, wraz z kilkoma zdaniami uzasadnienia, a Tomek by to wszystko podliczał i robił ładne podsumowanie z wybranymi zdaniami z komentarzy komisarzy.

Aha, zakładając taką formułę, to wypadałoby, żeby konkursy nabrały bardziej "problemowej" tematyki. Dotychczasowe konkursy były dość frywolne, co pozwalało na popisanie się wyobraźnią, ale nie umiejętnością radzenia sobie z problemami. Na pierwszy "nowy" konkurs sugerowałbym temat:

Zaprojektuj mechanikę wybranej gildii z Return to Ravnica.
Zbliżamy się wielkimi krokami do premiery dodatku Return to Ravnica, w którym Wizardzi zapowiedzieli powrót 5 gildii z oryginalnego bloku Ravniki: :wu: Azorius Senate, :gb: Golgari Swarm, :ur: Izzet League, :rb: Cult of Rakdos, :gw: Selesnya Conclave. Każda z gildii ma otrzymać nową mechanikę, która ma działać synergicznie z jej mechaniką z poprzedniego bloku Ravniki. Twoim zadaniem jest wybranie jednej z tych gildii i zaprojektowanie dla niej własnej mechaniki, zgodnej z powyższym opisem oraz zaprezentowanie jej na maksymalnie 3 kartach. Komisja będzie oceniała mechanikę pod względem pomysłowości, zgodności z color-pie, zgodności z filozofią gildii, synergii z poprzednią mechaniką gildii, stopnia skomplikowania, przyjemności z gry i elegancji. Karty prezentujące mechanikę nie będą oceniane indywidualnie; mają być tylko narzędziem prezentacji pomysłu na mechanikę.

vs.

Robimy konkurs na familiara, no ale to ma być konkurs projektowy, a nie na kartę. Ma być problem i mamy przedstawić nasze rozwiązanie na tenże problem. Gdybym był head leaderem tego konkursu, zarzadziłbym takie kryteria:

- Każdy uczestnik zgłasza jedną pracę
- Tak jak w KPI wybieralismy Gildię, tym razem wybieramy Planeswalkera - kartę. Czyli nie postać z uniwersum, a jedną z kart przedstawiającą właśnie tę postać.
- Każdy ma prawo do 2 poprawek. Jednak ankieta ma być od razu (bo takie są zasady tego forum - z którymi osobiście sie nie zgadzam jednak poddaje)
- Zgłaszamy JEDNEN projekt, do którego musi być dołączone:
--Dlaczego ten planeswalker powiniien mieć takiego towarzysza?
--W jaki sposób chciałeś zobrazować synergie do postaci?
--Karta, w postaci graficznej - stwora o dowolnych podtypach.
--Dodatkowe duperele jak wordingi, linki do artów, słowa wstepu, ankieta itd.

Kategorie oceny:
- Innowacyjność - tutaj zwracamy uwagę na świeżość pomysłu. Nie ma niczego odkrywczego w PW który dobiera karty i w stworku z triggerem "Whenever you draw a card..."
- Synergia - czy rzeczywiście mamy tutaj do czynienia z familiarem, czy jest to tylko stworek w kolorach typa? Jak bardzo są oni "nierozłączni"?
- Wykonanie - ktoś miał tylko dobry pomył na mechanike, ale grafike wstawił "bo niebieska jak Jace", nie potrafił napisac w "pomoc przy karcie" z prośbą o poprawny wording. Karta nie ma stopki, Symbolu edycji, copyrightu a nazwa to Planeswalker's Familiar? Meh, 3...
- Elegancja i prostota - 3 umiejętności kazda odwołująca się do innej zdolności walkera? A mozę "Creature - Wall of text"? Nie lubimy takich. Ma być "o kurde, fajne. Juz wiem jak działa" zamiast "Czekaj, daj mi doczytać..."; "Tam było target non-artifact creature deals no damage to any unblocked czy target blocked" ?
- Flavour - Czyli coś, czego osobiście nie lubię, ale uważam że być powinno. Nie mam na myśli snucia opowieści, jednak fajnie by było, gdyby Liliana władała Specterami, a nie Impami bo ktos się pomylił. Czy też Jace nie wzywał Leviatana a Kiora niebieskie wiewiórki. Ocena wynikałaby z opisu dodanego do projektu, z podtypów kreatur (Gdzie ten Karn spotkał Artefaktycznego Dinosaura?!).

Te dwie opcje zupełnie się ze sobą nie zgadzają. Proponowany temat z jego założeniami nie jest tematem projektowym. Jeśli wykorzystacie ten temat w takiej dokładnie formie, to "elitarność" konkursu projektowego z automatu przestanie istnieć i od konkursu na kartę będzie się różnić jedynie czasem aktywności i większą liczbą oceniających w ostatnim etapie.

//edit: Czy temat z drugą ankietą gdzieś jest?

Ostatnio edytowany przez pabi Sob Mar 30, 2013 9:26 pm, edytowano w sumie 4 razy

PostWysłany: Sob Mar 30, 2013 9:13 pm 
Planeswalker

Witam, od teraz to jest jedyny wątek do rozmów o II Edycji Konkursu Projektowego.

Zapraszam do dyskusji.

Dzięki koleś. Przy kazji wyleciałeś w kosmos ciekawą część dyskusji w wątku z 9-punktową ankietą, na której mi zależało, bo odpwiadała na moje pytanie:
Tomek W. napisał(a):
Wy to bardziej widziecie jak
Jackowy Familiar
draw a card
each player draw a card
: Target player put the top five cards of his or her library into his or her graveyard.

czy jakJace's Phantasm?
.
Ech...
mam nauczkę, że lepiej o nic nie prosić. Przynajmniej w tym dziale.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość