Obecny czas: Nie Sie 09, 2020 9:46 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 150 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomysł Na... - pytania, opinie i dyskusje
PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 12:29 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
To odpowiedni temat do dyskutowania i pytania w sprawach naszego nowego konkursu.

Profil GG  

Temat postu: Pomysł Na... - Edycja Pierwsza - pytania, opinie i dyskusje
PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 3:10 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sty 03, 2009 12:14 am
Chciałbym spytać, czy osoba wystawiająca kartę ma jakieś prawo do poprawek, jeśli tak, to do ilu? I ile osób liczy sobie szanowne grono jury (a jeśli to nie top secret, to kto wchodzi w skład)?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 3:32 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Chciałbym spytać, czy osoba wystawiająca kartę ma jakieś prawo do poprawek, jeśli tak, to do ilu? I ile osób liczy sobie szanowne grono jury (a jeśli to nie top secret, to kto wchodzi w skład)?

Bardzo dobre pytanie o poprawki, wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Standardowo dopuszczalna jest jedna poprawka, chyba, że ktoś chce poprawić jakieś drobne literówki (niezmieniające działania karty) i sensownie uargumentuje większą liczbę editów, wtedy karta nie zostania zdyskwalifikowana mimo większej niż 1 liczby poprawek, no ale standardowo przyjmijmy, że każdemu na jedną kartę przysługuje jedna poprawka. Na opinię jury składają się głosy redaktorów AK (czyli na chwilę obecną moje i Hansa), oczywiście nikt z nas nie będzie brał udziału w konkursie. No, ale tak jak pisałem w regulaminie, głosy jury stanowią tylko 50% oceny karty, reszta w Waszych rękach :).

Profil GG  

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 10:08 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sty 03, 2009 12:14 am
Proponuję inną formę - zamiast średniej z ocen pod kartą - ankietę do wyboru z nazwami kart. Póki co niektórzy stawiają już oceny, nie dając autorowi możliwości poprawienia karty, czego przykładem może być karta pt. Giewont.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 10:32 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 12, 2006 11:09 pm
Miejscowość: Amsterdam
Alveaenerle napisał(a):
Proponuję inną formę - zamiast średniej z ocen pod kartą - ankietę do wyboru z nazwami kart. Póki co niektórzy stawiają już oceny, nie dając autorowi możliwości poprawienia karty, czego przykładem może być karta pt. Giewont.

Jesli chodzi o ankiety, to system dziala tak samo jak w HoF - oceny wyraznie odbiegajace od ogolu nie uzasadnione postem nie beda brane pod uwage. Zaproponowany przez Ciebie system o tyle mi sie nie podoba, ze zalozeniem konkursu bylo, aby wynik karty byl jakims tam zlotym srodkiem miedzy "glosem ludu" i "glosem jury". W glosowaniu na nazwe karty ciezko jest mi sobie wyobrazic, jak Rarian i ja mielibysmy ten "glos jury" od siebie dodawac. Tymczasem w systemie z ankieta i srednia jest krotka pilka - polowa oceny to ankieta, po 1/4 ode mnie i Rariana.

To tez nie jest tak, ze sobie taka formule konkursu wzielismy zupelnie z czapy - jest ona jakos tam przemyslana i uzasadniona. Jesli nie bedzie sie sprawdzala w praniu - wtedy bedziemy sie zastanawiac nad zmianami. Na razie jest na to jeszcze zdecydowanie za wczesnie.

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 11:05 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

@Alveaenerle:
Właściwie pozostaje mi tylko zacytować wypowiedź Hansa i dopisać, że, z moich obserwacji wynika, że większość osób daje ankiety dopuszczające zmianę ocen, co również częściowo eliminuje przedstawiony przez Ciebie problem problem (bo po zaakcentowanej przez autora poprawce każdy ocenę może zmienić). Nad systemem głosowania odbyła się całkiem długa dyskusja i zdecydowaliśmy, że taki system, łączący wolę i gust użytkowników z oceną niezależnego jury będzie najlepszy, bo bardzo dużo pozostawia on w Waszych rękach, a równocześnie nie każe Wam wybierać tej jednej najjedyńszej z grona wielu kart. Czy mieliśmy rację stawiając na niego okaże się już wkrótce :).

Profil GG  

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 4:48 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 16, 2009 8:18 pm
Też uważam, że powinna być ankieta z nazwami kart, albo coś co pełniłoby podobną funkcję. W tej chwili duży wpływ na ocenę karty ma czas w którym została opublikowana - inni ludzie wystawiają oceny w różnym czasie, czasem jakaś karta zdobędzie mało głosów i jest szybko zapomniana, a z małą ilością ocen średnia jest trochę zafałszowana.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 4:53 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
@ up +1

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 5:17 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Też uważam, że powinna być ankieta z nazwami kart, albo coś co pełniłoby podobną funkcję. W tej chwili duży wpływ na ocenę karty ma czas w którym została opublikowana - inni ludzie wystawiają oceny w różnym czasie, czasem jakaś karta zdobędzie mało głosów i jest szybko zapomniana, a z małą ilością ocen średnia jest trochę zafałszowana.

Dlatego na półmetku konkursu (19 lipca) opublikuję pełną listę dotychczas zgłoszonych kart (ktorą zresztą na bieżąco uzupełniam tutaj, gorąco zachęcam do zapoznania się z nią) z równoczesną prośbą, aby każdy zainteresowany ocenił te, których jeszcze nie ocenił, tydzień później zrobię to samo. W ten sposób zminimalizowane zostaną różnice w ilości oddanych głosów (które póki co i tak nie są znaczące). System, o którym piszecie miał naprawdę wiele wad:

:1: co jeśli są dwie, albo nawet trzy karty, które się komuś najbardziej podobają, a nie umie wybrać najlepszej? w obecnym systemie może każdej po prostu dać po szóstce, w proponowanym, musi wybierać (a jeśli dopuści się oddanie kilku głosów na kilka kart to ankieta będzie bardzo niemiarodajna)
:2: obecny system nie jest czasochłonny, z chwilą końca konkursu, wyniki ankiet zostają podliczone, jury w kilka dni zajmuje stanowisko i ocenia każdą kartę, a następnie zostają obliczone i podane do wiadomości publicznej wyniki końcowe
:3: w obecnym systemie da się łatwo połączyć vox populi z oceną jury, kiedyś było sporo narzekań, że wszystko jest w rękach użytkowników, a nie każdy oceniający zna się na card makingu i przez to ciekawe karty często przepadały, a premiowane były karty z błędami lub niezrównoważonym power levelem, z drugiej strony stworzenie autorytarnego systemu, w którym o wszystkim decyduje jury jest również złym pomysłem, chcieliśmy stworzyć złoty środek i wydaje nam się, że taki system oceniania jest mu najbliższy
:4: tak czy siak oceny odbiegające od ogółu nieuzasadnione postem nie są brane pod uwagę, więc na dobrą sprawę, to czy kartę oceniło 10 czy 20 użytkowników nie ma większego znaczenia, bo i tak ocena jest przekrojem gustu grupy użytkowników, a oceny skrajne i nieuzasadnione nie mogą na nią wpłynąć

Mam nadzieję, że chociaż częściowo Was przekonałem :).

Profil GG  

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 6:53 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Rarian napisał(a):
co jeśli są dwie, albo nawet trzy karty, które się komuś najbardziej podobają, a nie umie wybrać najlepszej? w obecnym systemie może każdej po prostu dać po szóstce, w proponowanym, musi wybierać (a jeśli dopuści się oddanie kilku głosów na kilka kart to ankieta będzie bardzo niemiarodajna)

akurat najbardziej podobac sie moze tylko 1 :P to jakies skrajne przypadki kiedy chce sie zaglosowac na wiecej niz 1 karte. zgadzam sie z Wampirem, powinienes zrobic ankiete z nazwami kart z konkursu.
Rarian napisał(a):
z równoczesną prośbą, aby każdy zainteresowany ocenił te, których jeszcze nie ocenił

tu zdecydowane nie. juz na 1. stronie z 22 watkow 19 jest konkursowych, a te karty powinno sie oceniac na tle innych, a nie caloksztaltu AK, jak to ma miejsce dotychczas w watku karty. dalej - naprawde mi sie nie chce patrzec na kazda z X kart i myslec czy zasluguje na ocene 3 czy 4 czy cokolwiek, niektore naprawde odpychaja ( :P ), czy to dzialaniem, przekombinowaniem, sciana tekstu czy czymkolwiek innym i zastanawianie sie czy zasluguje na 1 czy 2 jest niesprawiedliwe, bo na przyklad karta zasluguje na wyzsza ocene, ale juz pierwsze wrazenie ja spalilo (w moim odczuciu np. Giewont z milionem poprawek i przekombinowanym dzialaniem albo Oilery z 4 umiejetnosciami). tak samo uwazam ze karty bez flavour textu sa o przepasc ponizej tych z flavourem, i mimo ze karta czesto na to nie zasluguje, czesto zanizam ocene lub nawet nie chce mi sie jej oceniac. zreszta Oilery na przyklad nawet nie chcialo mi sie czytac, wiec nie mam czego ocenic. zreszta jest ich tak duzo, ze to co najmniej nuzace stawiac bezplciowa 3 po raz 20 z rzedu jakiejs karcie. prawdziwe perelki (jak na razie, ale moglem cos pominac, bo nie czytam forum na bierzaco, a jak skonczy mi sie L4 to juz w ogole bede odizolowany od internetu) jak zauwazylem same wynikaja, nie jest juz tak jak dawniej.
Rarian napisał(a):
tak czy siak oceny odbiegające od ogółu nieuzasadnione postem nie są brane pod uwagę, więc na dobrą sprawę, to czy kartę oceniło 10 czy 20 użytkowników nie ma większego znaczenia, bo i tak ocena jest przekrojem gustu grupy użytkowników, a oceny skrajne i nieuzasadnione nie mogą na nią wpłynąć

a to juz moim zdaniem glupie. jedynek nie stawiam bo mi sie nie chce (chyba, ze jakas karta wybitnie na nia zasluguje - planeswalker niszczacy wszystkie landy i wracajacy na reke :P ), ale innym moze lepiej/latwiej postawic krotka jedynke zamiast pisac glupiego posta, od ktorego zacznie sie 20 postow flamu i klotni czy to broken czy nie.
Rarian napisał(a):
obecny system nie jest czasochłonny,

samo podliczanie moze i nie, ale za to ocena kazdej karty juz tak :P

moja propozycja:
jak napisal Wampir, ankieta z nazwa kazdej karty/kilka ankiet zeby podzielic liczbe kart, pozniej nastepna runda czy cos i dla kazdego po 1 glosie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 8:13 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Siedem7 napisał(a):
tu zdecydowane nie. juz na 1. stronie z 22 watkow 19 jest konkursowych, a te karty powinno sie oceniac na tle innych, a nie caloksztaltu AK, jak to ma miejsce dotychczas w watku karty. dalej - naprawde mi sie nie chce patrzec na kazda z X kart i myslec czy zasluguje na ocene 3 czy 4 czy cokolwiek, niektore naprawde odpychaja ( ), czy to dzialaniem, przekombinowaniem, sciana tekstu czy czymkolwiek innym i zastanawianie sie czy zasluguje na 1 czy 2 jest niesprawiedliwe, bo na przyklad karta zasluguje na wyzsza ocene, ale juz pierwsze wrazenie ja spalilo (w moim odczuciu np. Giewont z milionem poprawek i przekombinowanym dzialaniem albo Oilery z 4 umiejetnosciami). tak samo uwazam ze karty bez flavour textu sa o przepasc ponizej tych z flavourem, i mimo ze karta czesto na to nie zasluguje, czesto zanizam ocene lub nawet nie chce mi sie jej oceniac. zreszta Oilery na przyklad nawet nie chcialo mi sie czytac, wiec nie mam czego ocenic. zreszta jest ich tak duzo, ze to co najmniej nuzace stawiac bezplciowa 3 po raz 20 z rzedu jakiejs karcie. prawdziwe perelki (jak na razie, ale moglem cos pominac, bo nie czytam forum na bierzaco, a jak skonczy mi sie L4 to juz w ogole bede odizolowany od internetu) jak zauwazylem same wynikaja, nie jest juz tak jak dawniej.

Dlatego to będzie prośba, a nie 'nakaz', po prostu lista kart będzie (a właściwie jest) po to, żeby każdy, kto nie zagląda na bieżąco do AK mógł zobaczyć jakie karty biorą udział w konkursie i je, wedle własnej woli, ocenić. Nie ma żadnego przymusu, zresztą trochę nie rozumiem tych narzekań, bo póki co każda karta konkursowa ma naprawdę sporo głosów, z których da się wyciągnąć miarodajną średnią.
Siedem7 napisał(a):
akurat najbardziej podobac sie moze tylko 1

No tak, ale może być kilka wśród których nie będziesz umiał wybrać :) ja tak miałem przy poprzednich konkursach AK.
Siedem7 napisał(a):
a to juz moim zdaniem glupie. jedynek nie stawiam bo mi sie nie chce (chyba, ze jakas karta wybitnie na nia zasluguje - planeswalker niszczacy wszystkie landy i wracajacy na reke ), ale innym moze lepiej/latwiej postawic krotka jedynke zamiast pisac glupiego posta, od ktorego zacznie sie 20 postow flamu i klotni czy to broken czy nie.

To jest po to, aby wyeliminować głosy złośliwych ludzi, którzy dają każdej karcie jedynki albo takich, którzy zawsze dają jedynki danemu autorowi "bo go nie lubią". A w tym, żeby nie wygrała karta, która jest brokenem lub ma tak ewidentne wady, że zasługuje na 1, już moja i Hansa głowa, naprawdę tak nisko oceniasz nasze doświadczenie w card-makingu, by twierdzić, że karta, która jest oczywistym brokenem i której z miejsca wystawiasz 1 mogła cokolwiek wygrać, nawet po odrzuceniu Twojej nieuargumentowanej jedynki :)?
Siedem7 napisał(a):
samo podliczanie moze i nie, ale za to ocena kazdej karty juz tak

Bez obaw, ocenimy to szybko i sprawnie :).

Dla tej edycji system oceniania na pewno zostaje taki jak jest, jeśli faktycznie by się nie sprawdził (w co wątpię), w następnej przemyślimy inne opcje.

Profil GG  

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 11:27 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Podbijam wątek, żeby przypomnieć, że jesteśmy już na półmetku konkursu :). Póki co zgłoszona została oszałamiająca liczba 23 kart, z których większość jest naprawdę ciekawa i pomysłowa. Poziom jest naprawdę wysoki, ale może być jeszcze wyższy, tak więc zachęcam wszystkich, którzy tego nie zrobili do tego, by wzięli udział w konkursie, tym samym przypominam, że lista wszystkich kart dotychczas zgłoszonych znajduje się tutaj, więc jeśli ktoś przegapił jakąś kartę ma ją szansę zobaczyć, skomentować, bądź ocenić.

Profil GG  

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 11:30 am 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 19, 2011 1:14 am
Karty są zgłaszane do 5 sierpnia. A jak długo będzie można na nie głosować?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 12:11 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Karty są zgłaszane do 5 sierpnia. A jak długo będzie można na nie głosować?

Również do 5 sierpnia, bo wtedy zostaną podliczone średnie poszczególnych kart konkursowych, potem, przez parę dni, jury będzie obradowało by wydać swoją opinię i wystawić ocenę każdej karcie, a następnie wyniki zostaną ogłoszone i zaprezentowane.

Profil GG  

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 7:11 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 12:22 pm
Ja mam taką sugestię czysto techniczną: eksportujcie karty jako obrazki w formacie PNG, o wiele lepsza jokość karty. Przy jpg czasami aż tło się przy tekście "zagina".

Zgadzam się, Wizard nie jest intuicyjny, ale 70% polskich graczy z niego korzysta od lat, więc są już tak do niego przyzwyczajeni, że nawet jeśli draw to by była kombinacja 6 klawiszy w rytm Final Countdown, do by uznali ją za intuicyjną ;p

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 12:48 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lip 20, 2004 9:45 am
Miejscowość: Legnica/Wrocław
Czy tylko mi dziwnym wydaje się ustalenie ostatecznego terminu zgłoszenia prac i zakończenia głosowania jako ten sam. W takich konkursach zwykle po wpłynięciu prac przeznacza się kilka dni na oddanie głosów przez użytkowników.

Edit:
Nie zauważyłem, że pod uwagę bierze się średnią z ocen, a to trochę zmienia. Ale zawsze jeden dzień więcej na oddanie głosów by nie zaszkodził ;]

Aktualizacja z 11.03.2015 :
WANT: viewtopic.php?f=55&t=35265

PostWysłany: Śro Sie 03, 2011 10:21 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Edit:
Nie zauważyłem, że pod uwagę bierze się średnią z ocen, a to trochę zmienia. Ale zawsze jeden dzień więcej na oddanie głosów by nie

Może faktycznie masz rację z tym "dodatkowym dniem", tak więc głosy z ankiet podliczone zostaną 6tego sierpnia. Równocześnie przypominam, że termin zgłaszania prac upływa 5 sierpnia o godzinie 00:00.

Profil GG  

PostWysłany: Nie Sie 07, 2011 5:11 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 24, 2007 6:58 pm
Miejscowość: Katowice - Kraków
Ten konkurs będzie co miesiąc?

PostWysłany: Nie Sie 07, 2011 5:13 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ten konkurs będzie co miesiąc?

Tak ;). Dziś premiera kolejnej edycji. Wyniki z pierwszej - TUTAJ.

Profil GG  

PostWysłany: Nie Sie 07, 2011 10:42 pm 
Fajne nagrody, ale ktoś musi ponarzekać, więc szkoda, że rotują te karty.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 150 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość