Obecny czas: Sob Gru 15, 2018 9:16 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [AK][Konkurs] Custom Planechase
PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 10:46 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 01, 2013 6:09 pm
Miejscowość: Piaseczno

- Konkurs -
Custom Plane

Image
Image

Witajcie po długiej przerwie. Tym razem konkurs będzie nietypowy: zadaniem jest stworzenie kart typu Plane i/lub Phenomenon. Ich pełną listę znajdziecie pod tym linkiem:
http://gatherer.wizards.com/Pages/Searc ... ecial=true

Do tworzenia tych kart potrzebny jest specjalny template do MSE:
http://sourceforge.net/projects/msetemp ... r/download
By ich użyć należy utworzyć w MSE nowy set (style Planechase nie są dostępne jeśli wybierzemy typ kart Magic, musimy wybrać Planes).

Dla wszystkich użytkowników niezaznajomionych z działaniem kart Plane i Phenomenon:
http://mtgsalvation.gamepedia.com/Planechase_(variant)
http://archive.wizards.com/Magic/magazi ... feature/51

Kart Plane i Phenomenon można używać jako urozmaicenia normalnej rozgrywki. Świetnie pasują np. do takich formatów, jak Commander, jednak ich niewielka liczba sprawia, że po pewnym czasie mogą się znudzić. Konkurs ma dwa cele: po pierwsze, możecie zmierzyć się z nowym wyzwaniem (do tej pory w konkursach tworzyliście karty sensu stricto); po drugie, kartami Plane można grać! Ponieważ nie są one częścią żadnego sankcjonowanego formatu, nic nie stoi na przeszkodzie ich wydrukowaniu i użyciu przy kolejnej rozgrywce EDH.

REGULAMIN KONKURSU:
:t: Prace konkursowe można zgłaszać do 28 lutego do godziny 23:59
:t: Każdy użytkownik może zgłosić maksymalnie 2 karty (dowolny miks plane i phenomenon)
:t: Karty biorące udział w konkursie prosimy oznaczać tagiem [CP] (Przykład: [AK][CP] Nazwa Planu)
:t: Wątki z pracami konkursowymi muszą zawierać sześciostopniową ankietę z opcją "dla autora" i możliwością zmiany głosu. Autor głosuje na "dla autora"
:t: Dozwolone są dwie poprawki liczone liczbą edycji pierwszego postu. Trzecia edycja skutkuje dyskwalifikacją pracy. Moderatorom biorącym udział będziecie musieli w tej kwestii zaufać :)

Trzy prace o najwyższej średniej ocen użytkowników zostaną zabrane przeze mnie i przez Tomka na warszawskie coniedzielne spotkanie Commanderowe, tam po całym dniu gry rozdamy ankiety i wybierzemy zwycięzcę publiczności!

NAGRODY:
Zwycięzca konkursu otrzyma wysokiej jakości proxa swojej karty (wysyłka pocztą). Proxy tworzy Tomasz Pakieła.

Zatem do dzieła!

Image

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 11:00 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Tomek wymyślił, że alternatywną metodą wyłonienia zwycieżcy mogłoby być wydrukowanie 3-5 pięciu najwyżej ocenionych prac i zabranie ich na jedno z niedzielnych spotkań warszawskiej grupy EDH. Tam plany byłyby przetestowane i grupa mogłaby wyłonić zwycięzcę. Pozwala to także startować w konkursie mi i Tomkowi. Jaki sposób byście woleli?

Image

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 11:06 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 02, 2013 8:23 pm
Ten drugi, niech karta będzie przetestowana od strony praktycznej, i też weźcie udział.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 11, 2015 1:34 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
Przetestowanie jest nierealne. Grajac poda 4+ przewijamy okolo 10-15 planow ze standardowych 40 (jeden zestaw PC). Ponad polowa z nich w danej sytuacji na stole kompletnie nic nie robi lub jest zmieniana tak szybko ze nie ma czasu miec wplywu na cokolwiek. Odbior planow zalezy w duzym stopniu od konkretnej sytuacji na stole i powiazania strategii naszej talii z tym planem. No bo co mam powiedziec, jak dostane z fenomenu wratha, kiedy mialem najwiecej stworkow na stole? Albo gram kontrola i pojawi sie glorious anthem?

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 11, 2015 3:10 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Można zmniejszyć liczbę planów w talii, żeby zwiększyć szansę trafienia customów. No i myślę, że głosowanie nie polagałoby na "ten plan najbardziej pomógł mi wygrać" tylko na "ten plan wygląda na ciekawy i chciałbym go trafić".

Image

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 11, 2015 4:10 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
bo gracze potrafia odroznic jedno od drugiego :hahaha: Niestety emocje zaburzaja osad. No i w czasie gry bedziesz sie bardziej zastanawial jak wykorzystac plan, a nie nad tym jaki to fajny design.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 11, 2015 5:38 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
zupelnie mi sie ten konkurs nie podoba. nigdy nie gralem planami wiec tak naprawde nie mam pojecia, jaki maja wplyw na rozgrywke i nie wiem od ktorej strony to ugryzc, a nie mam az tyle czasu, zeby usiasc, uczyc sie planow z gatherera, mechanik rozgrywki i myslec nad czyms, o czym nie mam pojecia.

niestety, musze zrezygnowac.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 1:41 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 27, 2009 12:29 am
Siedem7 napisał(a):
nigdy nie gralem planami

Spróbuj. Moim zdaniem fantastyczna sprawa! :spoko:

cudfather napisał(a):
3-5 pięciu najwyżej ocenionych prac i zabranie ich na jedno z niedzielnych spotkań warszawskiej grupy EDH.

:wymiot:

Ja mam kilka pomysłów na plany, ale nie wiem, czy znajdą uznanie wśród graczy. (bo mają duży impakt na rozgrywkę, a takie najbardziej lubię)

Faza 3: jakieś 2/3 ludzi gra combem, pozostała 1/3 gra staxem;
Faza 4: ludzie pukają się w głowę i mówią "Pieprzyć to, wracamy do fazy pierwszej". :razz:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 6:24 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 24, 2012 10:46 pm
O, kolejny konkurs dla grających w commandera. Nothing to do here.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 8:35 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2011 4:48 pm
wonder, dla każdego designera, a to że robisz konkurs, którego efektem będzie karta dla każdego commanderowca to jeszcze lepiej. Nie często trafia sie nam w AK robić karty, które rzeczywiście będą grane przez innych :)

BTW. Dzisiaj dziwnie w autobusie jedna pani sie na mnie patrzyła, jak wpadłem na pomysł planu, podskoczyłem grzebiąc w torbie by zapisać wording na skrawku kartki :P

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 02, 2015 11:26 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sie 03, 2005 3:09 pm
Co się stało z tym konkursem?

PostWysłany: Śro Lip 29, 2015 3:41 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 24, 2007 6:58 pm
Miejscowość: Katowice - Kraków
Podbijam pytanie? :E
Nagroda (prox) akurat mi się strasznie nie przyda, ale chciałbym zobaczyć, jak ludzie w Wawie są katowani moim planem. :P

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość