Obecny czas: Sob Gru 15, 2018 9:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 326 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co nowego w Legacy, czyli rzut okiem na świat szeroki
PostWysłany: Śro Mar 07, 2018 11:48 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Nie wiem nawet czy jeszcze jacyś ludzie zaglądają na to forum, ale może ktoś odpowie. Czy podobnie do mnie zauważacie zdecydowaną dominację Grixis Delvera? Ja mam wrażenie, że praktycznie nie ma po co brać innego decku do ręki, chyba, że liczy się na to, że grając Stompy zawsze będzie miało się Challice/Moona/Trini w 1st turze. Oczywiście meta jest wciąż zróżnicowane, sądzę jednak, że wynika to głównie z tego, że ludzie mają swoje pet-decki a zmiana decku do Legacy wiąże się z ogromnymi kosztami, więc mało kto się na to decyduje. Czy tylko ja mam takie wrażenie? Czy sądzicie, że meta Legacy mogą nadejść niedługo jakieś zmiany?

I na koniec kontrowersja. Ban dla a - nie zabije to niebieskich decków, ale wyeliminuje najmocniejszą kartę z poola i pozwoli grać kompetytywnie deckom, które są nie grają niebieskim. Najchętniej wyrzuciłbym a, ale to już chyba nie jest taką kontrowersją - sądzę, że wielu ludzi nie będzie zdziwione jeśli Dr Shaman prędzej czy później wypadnie z tego formatu którego podwaliną jest Brainstorm.

PostWysłany: Śro Mar 07, 2018 12:24 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
Problemem jest fakt, ze Delver to praktycznie talia typu Turbo-Xerox. Niesamowicie efektywna, posiadajaca disprupt w postaci kontr i discardu, a w dodatku ustalajaca tempo od pierwszej tury. No i nieskonczony strumien ksztaltowania reki dzieki brainstormom i ponderom. Nie ma ona praktycznie zlych matchupow, poza fringe deckami, ktore sa wypierane przez inne talie obecne w formacie.
Ban brainstorma nie jest dobrym pomyslem, gdyz pozwoli to jeszcze bardziej rozbestwic sie szybkim combom obecnym w Legacy. Niebieskie decki i FoW sa jedyna bariera, a Brainstorm jest jednym z glownych powodow, dlaczego sie gra tym kolorem.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Mar 07, 2018 12:58 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Berłoś napisał(a):
Ban brainstorma nie jest dobrym pomyslem, gdyz pozwoli to jeszcze bardziej rozbestwic sie szybkim combom obecnym w Legacy. Niebieskie decki i FoW sa jedyna bariera, a Brainstorm jest jednym z glownych powodow, dlaczego sie gra tym kolorem.

Nie mogę się z tym zgodzić - grając Stormem, Reanimacją lub S&T znacznie bardziej wolę po drugiej stronie stołu widzieć kontry niż Challice/Trini czy też discard lub/i hatebearsy. No może grając S&T wolę Trini niż kontry, ale to wyjątek :razz:

PostWysłany: Śro Mar 07, 2018 3:12 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Mikołaj napisał(a):
Nie mogę się z tym zgodzić - grając Stormem, Reanimacją lub S&T znacznie bardziej wolę po drugiej stronie stołu widzieć kontry niż Challice/Trini czy też discard lub/i hatebearsy. No może grając S&T wolę Trini niż kontry, ale to wyjątek :razz:

Storm swietnie radzi sobie z kontrami za pomoca discardu, po prostu czekasz do ostatniego momentu, zabijasz reke discardem i wtedy nawet nie potrzeba az tak duzo stormu krecic zeby zabic. Zwykle kontrole daja wystarczajaco duzo czasu, delver narzuca czasem zbyt duze tempo. Na trini/chalice masz po side recall lub cos pod burning wishem. Decki grajace tymi artefaktami nie maja zwykle zadnych kontr wiec pozbycie sie ich ze stolu otwiera prosta droge do zwyciestwa.
Duzo gralem S&T i delver byl jednym z najgorszych matchupow, gdyz pod fow/daze/spell pierce jest prawie niemozliwoscia zresolwowac showa. A jak czekasz, to i tak dostaniesz discard. Swego czasu gralem nawet mainowo na boseju, ale wastelandy w delverze zwykle psuly ten plan.
To co mialem na mysli mowiac o delverze to to, ze ma on wszystko od destrukcji (discard/wastelandy), poprzez kontry az do niesamowitego tempa ktore narzuca. No i wszystko obudowane jednomanowymi cantripami.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Co nowego w Legacy, czyli rzut okiem na świat szeroki
PostWysłany: Śro Mar 07, 2018 9:59 pm 
Apprentice

Dołączenie: Pią Lip 18, 2014 12:30 pm
Miejscowość: Rumia
Od siebie dodam, że jest raczej filarem formatu aniżeli jego nowotworem. Utrudnia życie combom, czasami też kontrolom, ale zdycha od wszystkiego. Decki mocno reaktywne typu delver sobie z nim radzą. Nawet reanimatory dostały . Grasz shamanem jak manabase pozwala, tak jak grając niebieskim gra się fowem.
A ban mocno uderzy w kontrole, bo jednak wtasowywanie sobie niepotrzebnych kart i landów jest przydatne. Abstrahując od zatłuczenia tego, co zostało z miracli. Znowu ban w to raczej wzmocni comba w mecie. A sam osobiście jakoś tego nie chcę :P

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2018 9:57 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Gru 28, 2007 9:59 pm
Kazaruks, twój post przyśpieszył rozwój mojego nowotworu. :lol:

Profil GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 326 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość