Obecny czas: Nie Sie 25, 2019 7:50 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ogólne rozmowy o standardzie
PostWysłany: Śro Gru 09, 2015 3:54 pm 
Enchanter

Dołączenie: Sob Gru 03, 2005 9:34 pm
W B/R aggro, wersja +/- http://www.mtggoldfish.com/deck/349038#paper
po SB praktycznie zawsze wrzucam & zastanawiam sie nad przeniesieniem do main.
Jest jakiś archetyp, na który nie powinienem wsajdowywać / powód za nie graniem nimi w main?

Profil GG  

Temat postu: Ogólne rozmowy o standardzie
PostWysłany: Śro Gru 09, 2015 9:23 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 15, 2014 9:29 am
Rany, w takim decku totalnie grałbym :D

W sumie to jedyny draw jaki tu widać, osobiście grałbym 2 sztuki w main. to chyba najczęstsze zagrożenie dla tego enchantmentu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 12, 2015 1:59 pm 
Apprentice

Dołączenie: Czw Sty 29, 2015 2:00 pm
Wczoraj przeszedłem sie na fmn i frekwencja marna 10 osóbi ekipa 8 od edh..wybór był oczywisty dołaczylem się do edh. Duzo osób przestało grać obecny standard.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 12, 2015 4:29 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 15, 2014 9:29 am
Ja wczoraj na wieczornym FNM byłem jedną z 6 osób... ale grałem z 3 rogue deckami. Mimo że frekwencja nie powala to można zagrać całkiem fajne partie :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 11:38 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Mar 27, 2011 5:14 pm
Miejscowość: CK
U mnie w mieście to samo ludzie przestają grać ale co się dziwić jak za cenę decku do T2 można kupić deck do moderna. Wizardzi strzelają sobie w głowę tą skróconą rotacją. Poczekam aż Fetche wyrotują to może T2 stanieje ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 8:37 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2002 3:45 pm
Miejscowość: Rawa - Wisła, Kłodnica - Odra, huty, kopalnie, wzgórza i lasy
W Katowicach w każdy piątek standard gra 40-50 osób. Sęk w tym, że to jest łączna frekwencja rozbita na trzy turnieje w dwóch sklepach.

Standard na pewno nie umrze. Może mieć chwilę przestoju, zwłaszcza, że do wiosennej rotacji jest mało premier eventów w tym formacie, ale potem wróci do normy. Zwłaszcza, że już teraz ceny kart z BFZ próbują przebić dno i z Oathem będzie tak samo. Jeśli w Innistradzie nie będzie enemy fetchy, to czeka nas przeskok z najdroższego standardu do najtańszego (no...nie licząc decków z Jacem).

Ezra Thomas - Your an oxygen of a waste slot - Like · Reply · 3 · 2h
Renaud Giraldeau - You're a rare slot with waste oxygen. - Unlike · Reply · 4 · 2h

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 6:33 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 10:47 pm
Miejscowość: Sosnowiec
https://www.youtube.com/watch?v=UzrjdSbcmic Profesor gardłuje się o Standard - że drogi, za szybko rotuje, i w ogóle Wizardzi nie szanują drzew.

Za, przeciw, poszedłem grać Edh/moderna? :P

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 9:25 pm 
Apprentice

Dołączenie: Pon Wrz 22, 2014 6:58 pm
Miejscowość: Szczecin
wujo444 napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=UzrjdSbcmic Profesor gardłuje się o Standard - że drogi, za szybko rotuje, i w ogóle Wizardzi nie szanują drzew.

Za, przeciw, poszedłem grać Edh/moderna? :P

Do tej pory grałem tylko standard i faktycznie, przez tą ekspresową wręcz rotację, zaczynam coraz poważniej myśleć o zmianie formatu lub całkowitym zaprzestaniu w dalsze granie. Dodatki wychodzą jeden za drugim. Nie zdąży się człowiek dobrze zapoznać i rozegrać deckiem, który montuje i testuje przez kilka tygodniu, a tu nagle okazuje się, że za chwile połowa kart Ci wypada i się martw... Zdecydowanie chciałbym aby w kwestii rotowania coś zostało zmienione, żeby kolejne dodatki były wypuszczane później no, ale... moje gadanie to jedno, a hajs musi się przecież zgadzać. Osobiście średnio widzę przyszłość standardu i podejrzewam, że podobne podejście siedzi w głowach wielu obecnych graczy z tego formatu.

Ostatnio edytowany przez Walczano, Nie Sty 31, 2016 12:06 am, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 9:38 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Wrz 16, 2011 8:13 pm
Miejscowość: Opole
Na razie nie wygląda to źle, przecież.
Też mam obawy, co do szybkości rotacji, ale jak naprawdę to wygląda okaże się dopiero po pełnym cyklu.
Scena PRO raczej nie ucierpi.
Scena low-level (czyli takie FNMy i inne bardziej casual eventy) też, bo masowo grane będą 0-tier decki.
Boję się tylko i mid-level, ale najbardziej o ceny kart, bo szybsza rotacja wymusi szybsze kupowanie kart.
Ale w sumie to wróżenie z fusów...

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 1:09 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 30, 2013 12:01 pm
Mimo wszystko wypada mniej kart w trakcie rotacji, a tyle samo zostaje. Do tej pory rotacja była raz w roku, wypadał blok i core set czyli 2 duże dodatki i 2 małe, albo 3 duże i 1 mały. Zostawało to samo. Teraz zawsze wypada 1 duży, 1 mały, a zostają 2 duże, 2 małe, ale dzieje się to co pół roku. Wygląda jakby było to samo, ale nie będzie takiego 'pierdolniecia' na rotacji, zbliża się rotacja zobaczymy co się stanie, wydaje się że będzie łagodniej i przewidywalnej. Już można zapewne przewidzieć jakieś konstrukcje, plus coś nowego dojdzie. Ja jestem dobrej myśli.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 7:56 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Sob Lut 06, 2016 7:26 pm
Nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie wiec w razie czego prosze o przeniesienie.
Chce grać 2 sztuki Thing in the Ice w decku i czy żeby zaoszczędzić na kupowaniu dwóch sztuk mogę wsadzić checklisty i stosować tylko jednego jako "token" czy potrzebuje dwóch sztuk w razie gdyby pojawili sie razem na polu bitwy? Chciałbym grać tą talią na turniejach takich jak Game Day wiec chce uniknąć jakichś problemów czy pretensji.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 8:15 pm 
Enchanter

Dołączenie: Czw Kwi 12, 2012 9:34 pm
Miejscowość: Kraków
Musisz mieć tyle sztuk kartona iloma grasz. Checklista to nie karton.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2016 12:33 pm 

Dołączenie: Wto Cze 19, 2007 12:29 pm
Miejscowość: Warszawa
Czy biały kolor ma jakikolwiek hate na enchantmenty poza ?

Profil GG  

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2016 6:42 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lis 27, 2009 6:08 pm
w standardzie?
Enlightened Ascetic
Dromoka's Command
Fate Forgotten
Felidar Cub
Isolation Zone
Radiant Purge

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2016 9:31 pm 

Dołączenie: Wto Cze 19, 2007 12:29 pm
Astacius napisał(a):
w standardzie?
Enlightened Ascetic
Dromoka's Command
Fate Forgotten
Felidar Cub
Isolation Zone
Radiant Purge

Dzięki, gather mi tylko angelic purge wypluł i samemu miałem zaćmę :D

Profil GG  

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 9:32 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 15, 2014 6:58 am
Na jakie talie używany jest side'owy Kalitas?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 11:30 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

o jakim deku mówisz? Generalnie widać co robi na pierwszy rzut oka: hate'uje grób i lifelinkuje, więc jest dobry przeciwko .deck oraz wszelakim małym aggro.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 9:09 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Nie Mar 08, 2009 1:12 pm
Kalitas jest dobry na talie operujące na grobie, aggro i talie oparte na kreaturach. Jest za to cinki na kontrole

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 7:17 pm 

Dołączenie: Pon Lip 11, 2016 7:04 pm
Heja :)

Jestem nowa i na forum i w Magicu. Czytałam, że do Standardu gra się kartami z ostatniego core set i trzech ostatnich dodatków, czyli teraz to będzie Origins oraz Oath of the Gatewatch, Zendikar Expeditions i Shadows over Innistrad? A za chwilę Oath of the Gatewatch wypadnie i na jego miejsce wejdzie Eldritch Moon? Co oznacza, że Origins jest finalnym setem bazowym (core set)? To znaczy, że już zostanie "na zawsze" jako fundament talii i tylko nowe dodatki bedą się pojawiać?

Czy dobrze rozumiem, że do Modernu po prostu buduje się talię z dowolnych kart i ona nie musi sie zmieniać? No jest tam jakaś lista niedozwolonych kart (do której jeszcze nie dotarłam), ale ogólnie to można sobie zbudować talię i nia grać cały czas? Czy ta lista niedozwolonych kart się zmienia? Czy to jest jedna ogólna oficjalna lista, czy każdy klub ma swoją?

Będę wdzięczna za odpowiedzi :)
Pozdr.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 11:22 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

alcha napisał(a):
Jestem nowa i na forum i w Magicu. Czytałam, że do Standardu gra się kartami z ostatniego core set i trzech ostatnich dodatków, czyli teraz to będzie Origins oraz Oath of the Gatewatch, Zendikar Expeditions i Shadows over Innistrad? A za chwilę Oath of the Gatewatch wypadnie i na jego miejsce wejdzie Eldritch Moon? Co oznacza, że Origins jest finalnym setem bazowym (core set)? To znaczy, że już zostanie "na zawsze" jako fundament talii i tylko nowe dodatki bedą się pojawiać?

Uhm, mam nadzieje, że jakiś mod przeniesie, bo to niewłaściwy dział na takie pytania :)

Co do standardu: dawniej legalne były własnie Core sety i bloki rozszerzeń, niemniej reguła ta została zmieniona i żeby się tu nie rozwodzić nad niezbyt istotnymi szczegółami w różnicach między oboma modelami i czym są/były core sety, po prostu przejdźmy do aktualnych zasad: w roku wychodzą dwa bloki po dwa sety (dodatki) każdy. Jednorazowo ważne są trzy najnowsze bloki, a gdy pojawi się nowy blok, najstarszy odpadnie. Obecnie najstarszym blokiem jest quasi-blok składający się z dodatków Dragons of Tarkir i Magic Origins, i wyrotuje w październiku. Następne dwa to Battle for Zendikar / Oath of the Gatewatch oraz Shadows over Innistrad / Eldritch Moon i będą one legalne razem z kolejnym blokiem, Kaladesh / Aether Revolt, aż do rotacji na początku przyszłego roku.

Zendikar Expedition nie jest i nie był dodatkiem legalnym w standardzie.

alcha napisał(a):
Czy dobrze rozumiem, że do Modernu po prostu buduje się talię z dowolnych kart i ona nie musi sie zmieniać? No jest tam jakaś lista niedozwolonych kart (do której jeszcze nie dotarłam), ale ogólnie to można sobie zbudować talię i nia grać cały czas? Czy ta lista niedozwolonych kart się zmienia? Czy to jest jedna ogólna oficjalna lista, czy każdy klub ma swoją?

Ograniczeniem jest wydrukowanie karty w dodatku od 8th edition włącznie wzwyż, więc nie są to wszystkie karty; prawie wszystkie karty legalne są w formatach Legacy oraz Vintage, oraz kilku mniejszy o których nie chciałbym mówić by zbytnio nie mieszać pytania. Lista kart niedozwolonych, zbanowanych, jest wspólna dla wszystkich sklepów i dostępna np. tutaj: http://magic.wizards.com/en/gameinfo/ga ... ats/modern Karty nie zmieniają się, można nimi grać ile Wizardzi pozwolą, a lista kart zbanowanych aktualizowana jest co 3 miesiące, i zwykle nie są to więcej niż parę pozycji w ciągu roku.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość