Obecny czas: Wto Sty 22, 2019 11:33 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Talia czarno-niebieska początkujący
PostWysłany: Śro Gru 19, 2018 2:27 pm 

Dołączenie: Nie Gru 09, 2018 1:44 pm
Witam, niedawno zacząłem grę i z czarnego welcome decku i 30 dodatkowych kart (common/uncommon) złożyłem talię. Teraz w miarę nauki gry chciałbym ją rozbudowywać/poprawiać/modyfikować żeby na sam koniec po jakimś tam czasie mieć coś przyzwoitego, co nada się do ogrania znajomych a po dłuższym czasie i wielu modyfikacjach może na turniej. Oczywiście jak w temacie chodzi mi o talię czarno-niebieską najbliższą obecnej mety i zgodnie z działem do Standardu. Obecnie talia wygląda tak:

1x
3x
3x
1x
2x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
2x
1x
1x
1x
1x
2x

2x
1x
3x
2x
1x
3x

14x
10x

Wiem, że talia to zbiór randomowych słabych kart, ale od czegoś trzeba zacząć. Bardziej chciałbym wiedzieć w kierunku jakiej talii zmierzać, co zbierać i kupować. Z góry dziękuję za pomoc

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Talia czarno-niebieska początkujący
PostWysłany: Pią Gru 21, 2018 11:57 am 
Apprentice

Dołączenie: Nie Gru 09, 2018 11:07 am
Poogladaj sobie jakie talie graja czarno-niebieskie .
Np tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=F-mix1AhKZY

W nowym dodatku Ravnica jest gildia Dimir czarno-niebieska to Cie interesuje. Mozesz sobie wpisywac w google np dimir standard deck (czyli legalny turniejowo deck). Kupowac tanie karty z nich i probowac samemu cos z tego skladac.

Creature za 2 many bedaca 2/2 (czy za 3 i 3/3) i nie majaca zdolnosci jest do wyrzucenia od razu. Karty bedace za 5 czy 6 many musza byc bardzo potezne zeby grac, Twoje oczywiscie nie spelniaja tego kryterium.

Z kart ktore wypisales a ktore mozesz rozwazac do gry (nie to, ze sa super ale maja zastosowanie) to:

1xGrasping Scoundrel
1xDivest
1xGravedigger
1xDiregraf Ghoul
1xMurder
2xNegate
1xTempest Caller
3xExclusion Mage
Sleep

14xSwamp
10xIsland

Teraz porownaj sobie karty jakie masz Murder i Lichs caress. Sa do siebie bardzo podobne ale jedna jest sporo lepsza od drugiej. Murder jest lepszy jakbys mial watpliwosci a od murder jest lepszy walk the plank. Tak krytycznie trzeba patrzec na kazda karte.

Profil E-mail  

Temat postu: Talia czarno-niebieska początkujący
PostWysłany: Wto Sty 01, 2019 4:31 pm 
Apprentice

Dołączenie: Pon Sie 14, 2017 7:00 am
Te karty koniecznie wyrzuć z talii:

(Efekt ETB nie robi praktycznie nic żadnej z metowych talii a 3/3 za :3: :b: to słaba opcja)
(Drogi nie robiący nic zapychacz. Mono-red i Tempo zdążą cię zabić zanim go zagrasz a jak zdążysz nic ci to nie da, Golgari go zabije kontrole skontrują)
(Fatalny removal sorcery speed :3: :b: :b: trzy życia tego nie wynagradza)
(Jak powiedział Tempest krity bez zdolności są do wyrzucenia)
(Średnie nawet w zombie tribalu którym twoja talia nie jest)
( :3: :b: i nawet niema pewności, że zabije krite)

Myślę ,że największym problemem twojej talii jest brak skoncentrowania się na jednej rzeczy. Są tam zombie , co mogłoby być początkiem tribalu do którego nijak pasuje niebieski wskrzeszenia nie dość, że graveyard decki są obecnie dość słabe znowu niebieska mana nie pasuje do koncepcji. Są tu również elementy konrolii . Powinieneś skoncentrować się na jednej rzeczy.

Kolejnym problemem jest to ,że nie wiem jaki masz budżet. Bez sensu jest polecać komuś chcącemu wydać kilkadziesiąt złoty kart jak , lub

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość