Obecny czas: Nie Lip 12, 2020 3:40 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Moduł AK na głównej
PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 1:24 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 25, 2010 11:23 pm
Miejscowość: Warszawa
Mam do was - użytkowników AK - prośbę.

Ponieważ kompiluję cały czas listę bugów i syfu wszelakiego dla naszego developera, to chciałbym, żebyście zerknęli na moduł AK na głównej, pobawili się nim trochę i dali mi znać co działa, co nie działa i co by się tam jeszcze przydało, a co jest niepotrzebne.

Od czasu wczesnego launchu bety nowej głównej mieliśmy schrzaniony system logowania, który obecnie został już naprawiony. To znaczy, że możecie się zalogować na głównej przy pomocy swojego nicku i hasła z forum. Klikając koło zębate w prawej części czarnego paska na górze strony, wchodzicie do ustawień swojego konta. W tych ustawieniach możecie wrzucać swoje karty z AK i będą się one pokazywały na stronie głównej. Przy wrzucaniu możecie pominąć pole "Alias" (to jakiś badziew z Joomli) i pole z linkiem do forum (ale możecie też dać link do wątku z forum i wtedy można jednym klikiem przejść do dyskusji na forum).

Przy okazji możecie trochę zapełnić listę kart z AK na głównej i na cudzych kartach zobaczyć jak działa system oceniania i komentowania bezpośrednio na stronie.

Do tego wątku wrzucajcie wszystkie spostrzeżenia wynikające z interakcji z modułem AK. Zbiorę je potem do kupy i przekażę deweloperowi.

Dodatkowo, chciałem zapowiedzieć, że wciąż (pomimo żółwiego tempa powstawania strony głównej) mamy ambitne plany dotyczące działu AK na głównej. Przede wszystkim, chcemy dać wam więcej światła, pokazując wasze prace ludziom, którzy normalnie nie zaglądają do AK, czy nawet na forum i grupując je w elegancki klaser. Do tego, chcemy wprowadzić oficjalne wsparcie dla HoFa i konkursów wraz z wyróżnieniami, które pojawiałyby się na stronie i na forum. Docelowo chciałbym jeszcze, żeby podsumowania HoFa i konkursów pojawiały się na głównej jako regularne artykuły dla entuzjastów cardmakingu. Niech starania Maze'a i reszty moderacji będą znane nawet osobom nie zaglądającym do AK. :)

Image IZZET LEAGUE | Image JESKAI WAY | Image SĘDZIA L2

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 1:33 am 
Administrator
Awatar użytkownika

BTW, te dwie losowe karty, które Rarian i Desecrator wrzucili zaraz po premierze bety wiszą tam cały czas i mają obie po 2300+ odsłon (w tym niecałe 650 unikatowych). The Sightseer ma 108 oddanych głosów, a Extraplanar Angel - 93.

O to mi przede wszystkim chodzi, gdy mówię o otwarciu AK dla szerszego grona odbiorców.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 24, 2014 1:19 am 
Administrator
Awatar użytkownika

No i jak? Mieliście już trochę czasu, żeby się pobawić AK na głównej? Jakie wrażenia?

BTW, dzięki osobom, które wrzuciły świeże karty. Niestety obecna wersja modułu nie pokazuje połówek w ocenach (jedna z rzeczy do poprawienia), ani konkretnej liczbowej oceny (kolejna rzecz). Zaglądając jednak do panelu administracyjnego mogę ujawnić specyficzne dane:
Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 24, 2014 1:33 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2011 4:48 pm
No ja mam jakieś swoje pierwsze przemyslenia. Ogólnie, to sporo linków nie działa (klikam na kartę w swoim panelu to liczę, że otworzy mi się jej wątek z komentarzami, a nie odświeży strona :P). Nie rozumiem również, czemu mamy do czynienia z 5-cio stopniową ankietą a nie 6-cio, która jest nawet biowiązkowa w wątkach AK. We własnym panelu fajnie byłoby gdybyśmy mieli bezpośredni dostep do podglądu komentarzy a nie samej oceny. Również dobrą opcją byłaby możliwośc grupowania/segregacji wrzuconych przeze mnie kart. Ewentualnego jakiegoś ich porządkowania we własnym zakresie (cykle, grupy, częsci setu, luźne projekty w chronologicznej kolejności - chociażby za pomocą zakładecz czy też dopisków w styl "ta karta jest częscią Nazwa_Grupy_Jako_hiperłącze_pokazujące_wszystkie_karty_tej_podgrupy).
BTW. Kto to ocenia? Wrzucone zostały narazie najlepsze karty tego działu a te mugole dają średnie na poziomie trzech xD

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 24, 2014 2:10 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Tomasz Pakieła napisał(a):
Również dobrą opcją byłaby możliwośc grupowania/segregacji wrzuconych przeze mnie kart. Ewentualnego jakiegoś ich porządkowania we własnym zakresie (cykle, grupy, częsci setu, luźne projekty w chronologicznej kolejności - chociażby za pomocą zakładecz czy też dopisków w styl "ta karta jest częscią Nazwa_Grupy_Jako_hiperłącze_pokazujące_wszystkie_karty_tej_podgrupy).

Czy tagowanie by wystarczyło? Mógłbyś potem wyświetlać wszystkie karty swojego (a może i cudzego) autorstwa, które mają konkretny tag. W ten sposób można by grupować i karty z tego samego setu, cyklu, koloru, funkcji i czego tylko dusza zapragnie.

Tomasz Pakieła napisał(a):
BTW. Kto to ocenia?

Nie mam pojęcia. Jacyś ludzie z głównej. Możesz ich nazwać filistynami, albo może vox populi.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 24, 2014 2:15 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Cytuj:
Nie mam pojęcia. Jacyś ludzie z głównej. Możesz ich nazwać filistynami, albo może vox populi.

koszmar TP, teraz nawet ludzie nieznajacy go beda mu mogli wystawiac 1, a on z tym nic nie bedzie mogl zrobic :razz:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 24, 2014 12:29 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Nie miałem na mysli konkretnie swoich kart. Ogólnie oceny są bardzo niskie. Może ludzie nie wiedzą, że to AK i nie podoba im sie grafika? :D
OmniSzron napisał(a):
Czy tagowanie by wystarczyło?
W zupełności.

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 26, 2014 11:03 am 
Planeswalker

Dołączenie: Nie Kwi 10, 2011 11:54 pm
a może oceny wreszcie nie są zawyżane przez ochyyy i achyyy twórców?:D Nie wiem czy dobrze myślę, ale tutaj właśnie najczęściej oceniają ludzie , którzy już zrobili jakieś karty. W efekcie oni inaczej patrzą na twórczość AK, niż typowy gracz... ;)

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Moduł AK na głównej
PostWysłany: Śro Gru 25, 2019 10:18 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 06, 2009 9:50 am
Miejscowość: Radom
Mareczq napisał(a):
a może oceny wreszcie nie są zawyżane przez ochyyy i achyyy twórców?:D Nie wiem czy dobrze myślę, ale tutaj właśnie najczęściej oceniają ludzie , którzy już zrobili jakieś karty. W efekcie oni inaczej patrzą na twórczość AK, niż typowy gracz... ;)

Akurat osoby które dłużej siedzą w AK często są bardziej powściąglie w ocenach bo mają wyższe oczekiwania pod względem technicznym.

Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Sty 01, 2020 12:00 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Zgadzam się.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości