Obecny czas: Pią Maj 24, 2019 5:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 518 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: 2 pytania
PostWysłany: Czw Cze 15, 2017 11:03 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 22, 2013 6:56 pm
1. Czy jest legalny w Pauperze? Na tej liście jest pominięty. http://gatherer.wizards.com/Pages/Card/ ... eid=249676
2. Chcę mieć pewność dociąga 7 kart wiec tracę 7 życia potem poświęcam i 7 życia odzyskuję. Rozumiem że na Infect to nie działa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Cze 15, 2017 11:31 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
MindRot napisał(a):
1. Czy Augur of Bolas jest legalny w Pauperze? Na tej liście jest pominięty. http://gatherer.wizards.com/Pages/Card/ ... eid=249676

Jest legalny. Wydaje mi sie ze te listy nie zawieraja paupera, sprawdz np. a - http://gatherer.wizards.com/Pages/Card/ ... eid=430593
MindRot napisał(a):
2. Chcę mieć pewność Griselbrand dociąga 7 kart wiec tracę 7 życia potem poświęcam Children of Korlis i 7 życia odzyskuję.

tak
MindRot napisał(a):
Rozumiem że na Infect to nie działa.

nie dziala, bo infect zamiast zadawac obrazenia naklada counterki

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Cze 22, 2017 2:58 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

1. Czy przyczepiony do blokuje dodawanie życia.
2. Na stole jak zamieniam landa w krita to placac 1 mana dociągam zawsze karte ze zdolności Mentora?

Profil E-mail  

Temat postu: Re: 2 pytania
PostWysłany: Czw Cze 22, 2017 3:12 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 30, 2008 10:56 am
Miejscowość: Bractwo Soku Mocy
MindRot napisał(a):
1. Czy przyczepiony do blokuje dodawanie życia.

Nie. Bondsy blokują activated abilities, zaś zdolność wardenki to triggerred ability. Activated abilities mają zawszę formę koszt : efekt , zaś triggerred to [when/whenever/at] warunek : efekt (innymi słowy: aktywowane zdolności trzeba 'aktywować', zaś triggerowane 'wyzwalają się same' przy zaistnieniu odpowiedniego warunku)
Cytuj:
2. Na stole jak zamieniam landa w krita to placac 1 mana dociągam zawsze karte ze zdolności Mentora?

Nie. Nie możesz zapłacić, bo abilitka Mentora nie zatriggerruje, bo w opisanym przypadku żaden stwór nie wszedł na Battlefield -> Mishra's Factory ciągle tam jest, zmienia się tylko jej typ, zaś Mentor patrzy na zmianę strefy gry.

przeczytałem Twój wywód, po czym z ciekawości sprawdziłem od kiedy jestem zarejestrowany na forum, okazało się, że od 2007. To oznacza, że to co przeczytałem powyżej było najbardziej absurdalnym wywodem od prawie 10 lat

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lip 06, 2017 9:02 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

1. Na polu bitwy mam i zagrywam kolejnego a ten ma Shroud więc co się stanie z trigerem Anafenzy dodawania countera?
2. Jak kontroluję to wejdzie odtapowany?

Profil E-mail  

Temat postu: Re: 2 pytania
PostWysłany: Czw Lip 06, 2017 9:53 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 30, 2008 10:56 am
Miejscowość: Bractwo Soku Mocy
MindRot napisał(a):
1. Na polu bitwy mam i zagrywam kolejnego a ten ma Shroud więc co się stanie z trigerem Anafenzy dodawania countera?

No a co się ma stać? :) Wejdzie na stos, zejdzie z niego, a któraś mangusta dostanie counterek...
Shroud zabezpiecza przed targetowaniem. Kluczowe jest tutaj własnie słówko target. W umiejętności Anafenzy takowe nie występuje, zatem shroud nie ma tu nic do rzeczy.
Cytuj:
2. Jak kontroluję to wejdzie odtapowany?

A czy Diregraf Ghoul ma jakąkolwiek triggered ability (czyli taką, która się zaczyna od słów when, whenever lub at)?

przeczytałem Twój wywód, po czym z ciekawości sprawdziłem od kiedy jestem zarejestrowany na forum, okazało się, że od 2007. To oznacza, że to co przeczytałem powyżej było najbardziej absurdalnym wywodem od prawie 10 lat

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 4:09 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

1. Atakuje mnie land a ja go exiluje tym . Czy wraca jako land czy krit na pole bitwy i co się stanie z counterem?
2. wyexilowal karte przeciwnikowi zagrywam i blinkuje Maggota. Co z karta przeciwnika wraca do niego czy przepada a potem ponownie exiluje jakąś kartę z ręki przeciwnika.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 5:13 pm 
Archmage

Dołączenie: Wto Gru 09, 2014 2:16 am
1. Wróci jako ląd z counterem. Przeciwnik, gdy ponownie go zanimuje, będzie miał większego typa.
2. Wróci mu na rękę, a potem będziesz mógł mu wywalić nową (lub tę samą).
Żeby się pozbyć czegoś na stałe tego typu efektami, muszą mieć dwie oddzielne zdolności (jak ) i w odpowiedzi na rozpatrzenie efektu, zagrywasz na przykład aniołka.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Sie 23, 2017 8:18 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

1. Przeciwnik chce zagrać z grobu z flashbacka . Czy mogę odpowiedzieć na Soulsa czy jest za późno?
2. Czy może zagrać z grobu za 0 mana i wrócić Islanda?

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Sie 23, 2017 8:23 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
1. Przeciwnik chce zagrać z grobu z flashbacka Lingering Souls. Czy mogę odpowiedzieć na Soulsa Faerie Macabre czy jest za późno?

Jest juz za pozno, gdyz jedna z pierwszych rzeczy przy zagrywaniu czaru jest przeniesienie go na stos.
Cytuj:
2. Czy Snapcaster Mage może zagrać Daze z grobu za 0 mana i wrócić Islanda?

Nie, gdyz flashback to alternatywny koszt, podobnie jak wrocenie wyspy na reke, a tylko jeden z takowych przysluguje na zagrywany czar.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 25, 2017 9:50 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

1. blokuje i przeciwnik zagrywa . Czy Kor mimo protekcji zginie?
2. poświęca krita i przeciwnik odpowiada w zombiaka. Czy dostanę 2 życia?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sie 25, 2017 10:45 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

MindRot napisał(a):
1. Kor Firewalker blokuje Goblin Guide i przeciwnik zagrywa Skullcrack. Czy Kor mimo protekcji zginie?

Tak, gdyz protekcja powinna sprewentowac, ale skullcrack jej to uniemozliwil.
MindRot napisał(a):
2. Gutless Ghoul poświęca krita i przeciwnik odpowiada Shock w zombiaka. Czy dostanę 2 życia?

Tak, umiejetnosci sa niezalezne od zrodla, ktore je wyprodukowalo. Zawsze w tym momencje przytaczam przypowiesc o zolnierzu rzucajacym granatem - jesli nawet po tym jak go rzucil zastrzelisz zolnierza, to nie wplynie to na tor lotu granatu, ani na fakt kiedy granat wybuchnie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 06, 2017 1:28 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

1. W grobie mam zagrywam reanimacja jest możliwa ale podobno Baron zginie na polu bitwy z tą aurą bo ma protekcje na czarny. Czy to prawda?
2. Mam na polu bitwy jest tura przeciwnika. Zagrywa z ręki i jednocześnie flashbacka. Czy zdąże wyexilować Souls z grobu żeby nie wprowadził 2 kolejnych spirytów. Podobno nie bo ma piorytet. Prawda czy fałsz.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 06, 2017 1:36 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
1. W grobie mam Blood Baron of Vizkopa zagrywam Animate Dead reanimacja jest możliwa ale podobno Baron zginie na polu bitwy z tą aurą bo ma protekcje na czarny. Czy to prawda?

Tak, bedziesz musial poswiecic barona.
Cytuj:
2. Mam na polu bitwy Relic of Progenitus jest tura przeciwnika. Zagrywa z ręki Lingering Souls i jednocześnie flashbacka. Czy zdąże wyexilować Souls z grobu żeby nie wprowadził 2 kolejnych spirytów. Podobno nie bo ma piorytet. Prawda czy fałsz.

Nie zdarzysz usunac z dokladnie tego powodu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 13, 2017 6:37 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

1. Przeciwnik ma na polu bitwy z 1 counterem czyli blokuje wszystkie spele za 1 mana. Czy mogę cofnąć artefakt płacąc 2 mana?
2. Jak wygląda sprawa reanimowania z grobu ponieważ ma shroud.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 13, 2017 7:55 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

MindRot napisał(a):
1. Przeciwnik ma na polu bitwy Chalice of the Void z 1 counterem czyli blokuje wszystkie spele za 1 mana. Czy mogę cofnąć artefakt Repeal płacąc 2 mana?

Nie mozna zagrac repeala w CotW za 1U, bo CMC kieliszka na stole to 0, czyli Repeal kosztuje w tym przypadku U.
MindRot napisał(a):
2. Jak wygląda sprawa reanimowania Empyrial Archangel z grobu Animate Dead ponieważ ma shroud.

Wszystkie zdolnosci kart bedacych pernamentami (krity, artefakty, enchantmenty, planeswalkerzy) dzialaja tylko i wylacznie na polu bitwy, chyba ze jest to inaczej napisane na karcie. Aniolek nie ma shrouda bedac w grobie, a pozniej juz animate dead nie targetuje.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 6:23 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

1. Jak kopijuje to wejdą kolejne 2 tokeny czy nie?
2. ma na sobie 2 countery czy jest jakiś sposób żeby te countery na coś się przydały?

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 7:48 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 15, 2010 4:12 pm
MindRot napisał(a):
1. Jak Kiki-Jiki, Mirror Breaker kopijuje Pia and Kiran Nalaar to wejdą kolejne 2 tokeny czy nie?

Kiki-Jiki nie kopiuje PaKN - są legendą.

MindRot napisał(a):
2. Energy Chamber ma na sobie 2 countery czy jest jakiś sposób żeby te countery na coś się przydały?

Zwykle chamber woli nakładać countery na inne rzeczy niż sam na siebie. Jak już nie miałeś lepszego celu to możesz go zmienić w kopie czegoś, co te counterki wykorzystać, opcjonalnie jakiś tech z (albo jak zmienisz chamber w stwora)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 28, 2017 7:47 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

1. Zagrywam i dodaję na pole bitwy więc Titan wyszukuje 2 landy czy nie?
2. Przeciwnik atakuje który ma na sobie 7 counterów doszło do bloku z kritem 2/2. Ponieważ kontroluję poświęcam i usuwam countery z landa. Czy land zginie w bloku czy wyłączy się z combatu przy poświęceniu?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Wrz 28, 2017 8:00 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

MindRot napisał(a):
1. Zagrywam See the Unwritten i dodaję na pole bitwy Primeval Titan więc Titan wyszukuje 2 landy czy nie?

tak
MindRot napisał(a):
2. Przeciwnik atakuje Mountain który ma na sobie 7 counterów doszło do bloku z kritem 2/2. Ponieważ kontroluję Vampire Hexmage poświęcam i usuwam countery z landa. Czy land zginie w bloku czy wyłączy się z combatu przy poświęceniu?

najpierw musielibysmy wiedziec jak to sie stalo, ze gora atakuje i jakiego rodzaju sa to countery. Jesli przyjmiemy ze zagrany byl na nia jakis czar ze zdolnoscia Awaken (np. ), a countery sa +1/+1, to nawet jest 3 opcja, tzn. zginie jako stwor 0/0 zaraz po rozpatrzeniu zdolnosci wampira.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 518 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości