Obecny czas: Nie Sie 18, 2019 11:58 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sliver deck
PostWysłany: Śro Lut 27, 2008 3:28 pm 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 27, 2008 1:53 pm
Miejscowość: Czarnków
Witam
Chcialbym sie dowiedziec, co myslicie o decku zlozonym z Sliverow?
Bo spotkalem sie z niemilymi komentarzami, ze to deck dla dzieci i "noobow" nie umiejacych grac w magica....
A co wy o tym sadzicie?
Wg mnie deck jak kazdy inny, i nawet taki trzeba umiejetnie rozlozyc...

Profil E-mail Tlen GG  

PostWysłany: Śro Lut 27, 2008 3:40 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Gru 13, 2007 2:22 pm
Miejscowość: exeter
Jagred napisał(a):
Bo spotkalem sie z niemilymi komentarzami, ze to deck dla dzieci i "noobow" nie umiejacych grac w magica....

Nie tyle co dla noobow co taki deck na sliverach topow w turniejach nie porobi. Owszem nawet milo sie tym gra i optymalne slivery sa duzo tansze niz decki z goyfami i innymi dorgasnymi karcioszkami, ale jak juz mowilem topow w turniejach nie probsz. Jesli natomiast interesuje cie gra z kumplami na podworku czy w szkole i deck na sliverach daje ci przyjemnosc z grania to jak najbardziej graj nim!!

P.S. prosze o wybaczenie braku Polskich znakow, ale nie mialem moznosci zastosowania takowych.

PostWysłany: Śro Lut 27, 2008 6:39 pm 
Jagred napisał(a):

A czy słyszałeś jakieś argumenty użyte w podparciu tej hipotezy? :neutral:

Na turniejach nim nic nie zdziałasz większego, ale co do sceny "osiedlowej" to deck taki wypaść może naprawdę bardzo dobrze. Nie zgadzam się jednak z przedmówcą w jednej materii - że Slivery są tanie. Stare Slivery bywają naprawdę drogie, droższe nawet od Goyfa (np. ). A deck zbudowany wyłącznie ze Sliverów z bloku Time Spiral może kiepsko grać nawet "osiedlowo", choć zależy oczywiście to od tego z kim grasz.

Temat postu: Re: Sliver deck
PostWysłany: Śro Lut 27, 2008 7:24 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 01, 2006 3:46 pm
argumenty na poparcie tezy o "decku dla noobów"

1. Ta talia to ślepy zauek ewolucji - istny paragraf 22 (dla osób, które nie wiedzą, co to paragraf22 - jest to sytuacja sama sobie zaprzeczająca, bez wyjścia).

Talia, która nie działa, jesli nie jest złożona z samych sliverów i jednocześnie nie działająca, jeśli nie mamy w niej rzeczy innych niż slivery. Każdy sliver daje zdolności wszystkim naszym sliverom. Fajnie, tylko popatrz sobie na koszty tych kart. inne stwory za tą samą ilośc many są dużo mocniejsze, a takie same stwory kosztują znacznie mniej many. Dopiero kiedy mamy tych sliverów kilka na stole, jest jako tako. A do tego czasu albo już przegraliśmy, albo nasze dzielne potworki łapią removal za removalem i dalej jest kupa. A my jak wariaci wysypujemy się z ręki prosto pod wrotki. I wtedy okazuje się, że mamy talie, która nie przetrwa kontaktu z wrogiem, bo nie mamy jak obronic sięprzed kontrami/removalem, ani dobrac karty kiedy tego potrzebujemy. A jeśli zmniejszymy ilośc sliverów, to okaże się, ze mamy stwora za sporo many, który coś dodaje co drugiej kreaturze w naszym decku. W dodatku nawet tej co drugiej nie zagrywamy, bo mamy co innego do roboty.

Mit o "niepokonanych sliverach" narodził się z gry z nowymi, niedoświadczonymi graczami, którzy dopiero zaczynaja przygodę z mtg i myślą, że to konkurs na "kto zagra najlepszą kartę". A rzeczywistośc jest zupełnie inna - przeciwnik ani nie będzie czekał, aż zagramy co nam potrzeba, ani nie pozwoli nam tego zrobic "gładko" - wspomniane kontry, removal, discard itd. I co z tego, że jak mamy na stole , i , to nasze stworki mogą zaatakowac za 30 jeśli do takiej sytuacji doprowadzamy mając 1 life, a po stronie przeciwnika straszy nas samotny .

W dodatku slivery to zawsze jest deck wielokolorowy, który musi władowac sporo kasy w mana base, a i tak moze trafic na color screw, bo mając same slivery i tak gramy "off the top" i musimy sobie radzic tym, co dobierzemy.

PostWysłany: Śro Lut 27, 2008 7:30 pm 
Czuję się nawrócony. :razz:

qki napisał(a):
W dodatku slivery to zawsze jest deck wielokolorowy, który musi władowac sporo kasy w mana base, a i tak moze trafic na color screw, bo mając same slivery i tak gramy "off the top" i musimy sobie radzic tym, co dobierzemy.

Na to jednak jest sposób. Sam nigdy S nie grałem ale kumpel z osiedla+ :razz: ma deck na hmm nie pamiętam nazwy w tej chwili - sliverze z PC który daje wszystkim Sliverom "Tap: add one mana of any color to your mana pool" oraz . Co nie zmienia faktu, że jeden WoG i po kłopocie. :wink:

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 10:18 am 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 27, 2008 1:53 pm
Miejscowość: Czarnków
Bo ja wlasnie mam fajna talie ze sliverow, ale szczerze przyznam sie ze jestem dopiero bardzo poczatkujacym graczem.
Mam slivery pozwalajace na tapowanie kazdego innego slivera jako dowolny land, do tego haste, i do tego sliver dajacy mozliwosc ciagniecia karty po puszczeniu slivera, wiec w praktyce moze wygladac tak, ze jak podejda karty, to robie slivera, ciagne karte, tapuje go na land, puszczam nastepnego, ciagne karte, tapuje go, i znow poszczam, wszystko w jednej turze.
Udalo mi sie w 5 turze, miec 15 sliverow, kazdy po 20/20
No i przetrwac do tej 5 tury...

Jedyna wada, to duza przypadkowosc tej talii.

Profil E-mail Tlen GG  

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 11:33 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 01, 2006 3:46 pm
nie ma czegoś takiego, jak "tapowanie na land"

gdyby pozwalał wykorzystywac slivery "jako dowolny ląd", to ja chcę ;]

Dzięki wspomnianemu stworkowi, każdy sliver ma zdolnośc jak , czyli daje dowolny kolor many za tapnięcie.

Problem w tym, że zamiast robic coś konstruktywnego (czy może raczej destruktywnego), ty tapujesz swoje slivery, żeby zagrac więcej sliverów. A w międzyczasie przeciwnik cię rozjeżdża jakimś losowym lataczem.

I zdjęcie jakiegoś slivera rozbija to wszystko w perzynę. Problem polega głównie na tym, że slivery nie działają "same z siebie", tak, jak np. daje ci dodatkowe karty i tyle.

I przegrywasz przez card advantage, bo potrzebujesz dwóch, czy trzech stworów, które musisz dobrac, zagrac i nierzadko jeszcze poczekac całą turę, żeby zrobic to, co przeciwnik robi jedną kartą.

Powiedzmy, że zagrałeś w 2 turze tego slivera od haste, w 3 gemhide i zostaje ci 3 many, kosztem rezygnacji z ataku (1 ląd i 2 slivery, może 3). W tym czasie przeciwnik zagrał , a jak zaczynał, to zdążył już zapuścic i i został ci 1 sliver, w dodatku nie dający many ani nie mający haste. później leci jakaś kontra, venser czy inne cudo i znowy masz na stole 1/3 kombinacji, która w komplecie byłaby i niezła, ale nie jest.

Da sięwykorzystac slivery do pewnego stopnia - to w zasadzie - dopiero jak są dwa, to masz równowartośc 2x . tylko jak z dwóch watchwolfów jeden zginie, to drugi nie zamienia się w grizzly bears.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości