Obecny czas: Sob Lut 22, 2020 10:17 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uwagi do regulaminu MTGNews.pl
PostWysłany: Śro Mar 23, 2011 9:36 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 23, 2009 10:17 am
Miejscowość: Kraków
ppoi napisał(a):
Ej właśnie dlaczego ja tak wogule dostałem bana za spamowanie na tydzien ??

ppoi napisał(a):
za spamowanie

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Uwagi do regulaminu MTGNews.pl
PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 9:51 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 17, 2011 5:06 pm
Miejscowość: Gdynia
Mam nastepujace pytanie, na ktore nie znalazlem odpowiedzi w regulaminie:
Czy pisanie na forum w jezyku innym, niz polski, jest dozwolone?
Znam troche francuski, lacine oraz niemiecki i chcialem poszpanowac przed innymi uzytkownikami. Czy jest taka mozliwosc?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 9:54 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 06, 2009 9:49 am
Non, non, nein :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 9:58 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 08, 2005 9:30 am
Miejscowość: Kraków | Kielce
Cytuj:
Mam nastepujace pytanie, na ktore nie znalazlem odpowiedzi w regulaminie:
Czy pisanie na forum w jezyku innym, niz polski, jest dozwolone?
Znam troche francuski, lacine oraz niemiecki i chcialem poszpanowac przed innymi uzytkownikami. Czy jest taka mozliwosc?

To jeden z punktów netykiety, która też obowiązuje. Możesz cytować, sypać powiedzonkami po angielsku, lecz co do zasady posty piszesz po polsku. Albo nie piszesz i jesteś wrogiem publicznym #1.

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 10:01 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 17, 2011 5:06 pm
Miejscowość: Gdynia
Dziekuje za wyjasnienia, na pewno sie zastosuje.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 10:14 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 08, 2005 9:30 am
Miejscowość: Kraków | Kielce
Gulanog napisał(a):
Dziekuje za wyjasnienia, na pewno sie zastosuje.

Polecam się!

Temat postu: Re:
PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 9:38 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 10, 2011 8:07 pm
Miejscowość: Warszawa
*Mruck* napisał(a):
Tylko początek się teraz zmienił:
0- 9 Apprentice
10- 49 Sorcerer, a dale tak samo chyba

Zobacz to :cry: :
niunix98

Apprentice

Dołączenie: Czw Lis 10, 2011 8:07 pm

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 10:55 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 26, 2004 7:06 pm
Miejscowość: Kraków / Bielsko-Biała
10+ Apprentice
50+ Conjurer
100+ Sorcerer
250+ Enchanter
500+ Mage
1000+ Archmage
2500+ Planeswalker

Tak to teraz wygląda, jakiś czas temu było zmieniane, jak przybywało postów użytkownikom na forum. :)

Mój Have/Want
Tixy

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 12:44 am 
Mam pytanie odnośnie regulaminu.
Czy można zobligować modów usuwających posty do informowania o przyczynie ich usunięcia, najlepiej w formie informacji który punkt regulaminu złamały? Robi się trochę irytujące jak posty są tak sobie usuwane bo nie pasują komuś do światopoglądu.
Pozdrawiam.

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 12:52 am 
Administrator

Dołączenie: Nie Sie 22, 2004 11:28 pm
Miejscowość: Krosno/Krakow
Ach, tak. Generalnie tak robimy, ale tym razem zapomniałem. Twój post w "pytaniach do sędziego" nie dotyczył pytania, został wysłany po poleceniu moderatora, by zakończyć dyskusję w tym temacie, a także zawierał wulgaryzmy. Jeśli chcesz podyskutować o własnej wizji moralności w grze, masz jak najbardziej do tego prawo i możesz założyć odpowiedni wątek na forum ogólnym.

Post w żadnym razie nie został skasowany ze względu na różnice światopoglądowe.

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 12:55 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
wild_animal napisał(a):
Mam pytanie odnośnie regulaminu.
Czy można zobligować modów usuwających posty do informowania o przyczynie ich usunięcia, najlepiej w formie informacji który punkt regulaminu złamały? Robi się trochę irytujące jak posty są tak sobie usuwane bo nie pasują komuś do światopoglądu.
Pozdrawiam.

alez to juz jest w regulaminie ujete:
Cytuj:
Zasady obowiązujące moderatorów:

* Moderatorzy są zobowiązani pilnować przestrzegania powyższych zasad przez użytkowników, a w przypadku ich łamania, do zastosowania dostępnych im restrykcji (adekwatnie do rozmiaru problemu) lub informowania administratorów.
* Zabrania się moderatorom stosowania gróźb, choćby w celu przywołania do porządku użytkownika nie postępującego zgodnie z regulaminem.
* Moderatorzy są zobowiązani do argumentowania swoich decyzji i posunięć, jeśli zostaną o to poproszeni przez użytkownika.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 11:56 am 
Amplitur napisał(a):
Ach, tak. Generalnie tak robimy, ale tym razem zapomniałem. Twój post w "pytaniach do sędziego" nie dotyczył pytania, został wysłany po poleceniu moderatora, by zakończyć dyskusję w tym temacie, a także zawierał wulgaryzmy. Jeśli chcesz podyskutować o własnej wizji moralności w grze, masz jak najbardziej do tego prawo i możesz założyć odpowiedni wątek na forum ogólnym.

Post w żadnym razie nie został skasowany ze względu na różnice światopoglądowe.

Proszę wklei go i zaznacz mi te wulgaryzmy (chyba że słowo zjebka - stało się słowem zbanowanym). Dwa - ciekawe że została w tym temacie cała reszta dyskusji łącznie z postami które akurat regulamin łamią, a cisnących personalnie Greg.'owi, który raczył napomknąć (zgodnie z tematem dyskusji dotyczącej triggerów) że zamiast przycinać na triggerach, lepiej grać fair.
Sorry, ale wygląda to bardzo słabo, dla mnie usunąłeś to bo jest Ci nie pomyśli i tyle. Daleko się z taką moderacją nie zajedzie.

BTW - już drugi raz mój post poleciał, i przyczyny nie dostałem, więc nie żartujmy z tym że zwykle się tak dzieje. Jak moderacja tak dyscyplinuje użytkowników to może niech zacznie od siebie.

Edit:
Narzędziem moderatorskim, stosowanym przez innych modów z powodzeniem, jest też edycja posta (np w wypadku sytuacji gdy któreś słowo budzi wątpliwości). Z tego co wiem nie trolluje forum na tyle żeby usuwać wpisy z urzędu po całości jako sankcję za recydywę, więc tym bardziej Twoje tłumaczenie wydaje się słabe. Więcej - ono jest słabe.

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 12:35 pm 
Administrator

Powtórzę: post został usunięty za kontynuowanie dyskusji w nieodpowiednim dziale, po poleceniu od moderatora, żeby tego nie robić.

Jeśli masz jakiekolwiek inne zdanie na ten temat, to wygląda na to, że po prostu będziesz musiał z tym żyć.

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 3:21 pm 
Ok - chciałem tylko wiedzieć że na forum można trollować ludzi którzy propagują jednak podchodzenie fair play ( i to odnośnie tematu) a ich poparcie jest karane usuwaniem postów. Nie pytam czemu nie usunąłeś reszty - widać tamto jest ok i na temat (zwłaszcza uwagi o gramatyce autora postu). Ale to jest zwykły debilizm zwłaszcza że to dział z założenia dla graczy początkujących. Ale masz rację - niech uczą się od początku że "przycinanie" jest cool i świadczy o byciu Pro-. I teraz w swej wszech władzy i poczuciu urazy możesz tego posta skasować i wsadzić mi bana bo widzę że uzyskanie wyjaśnień do całego posta przerasta pana moderatora.

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 3:38 pm 
Administrator

Nie będę się starał opisać moich wrażeń po przeczytaniu powyższego posta, bo na szczęście mamy dostępną buźkę, która doskonale pasuje: :rolleyes:

Jedno tylko mnie interesuje, bo być może nasze oznaczenia na forum są nieczytelne i możemy to poprawić. Jak doszedłeś do wniosku, że "pytania do sędziego" to forum z założenia dla początkujących?

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 3:53 pm 
Może stąd, że pytania tam padające rzadko kiedy zadają pro-/semipro-gracze którzy zwykle zasady ogarniają. Ale spoko - pogodziłem się z faktem ze to ja nie ogarniam forum/zasad moderacji, i że moderator ma zawsze racje - więc nie przerywam samozachwytu.

Rozumiem że moderatorów wolno trollować tak samo jak strollowano Grega.'a w tamtym temacie? Upewniam się bo jak wspomniałem wyżej nie ogarniam tego forum.

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 4:07 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 26, 2004 7:06 pm
Miejscowość: Kraków / Bielsko-Biała
wild_animal, bronisz Grega, jak rozumiem, bo uważasz, że miał rację.
Amplitur usunął Twojego posta po informacji w temacie, żeby już nie prowadzić w nim dyskusji pobocznych, ponieważ nie do tego służy forum "Pytania do Sędziego". Ty jednak nie dajesz za wygraną i uważasz, że zrobił to ze względu na inne poglądy, nadużywając władzę do tępienia przeciwników w dyskusji, tak? Możesz mi wierzyć, Amplitur jest doświadczonym sędzią i również pochwala grę fair play - jednak poza tym dostrzega sposób gry "competitive", czyli bez ułatwiania gry przeciwnikowi.
Turnieje mają testować nie tylko umiejętności w dobieraniu kart i zagrywaniu ich w odpowiedniej kolejności, lecz także ogarnianie zasad w stopniu pozwalającym wykorzystać swoje karty w optymalny dla przebiegu gry sposób. "Pomagając" przeciwnikowi, ustawiając za niego w optymalny sposób triggery - odcinasz ten element rozgrywki turniejowej, na co gracze "competitive" się nie godzą (i mają rację). Jeśli grasz tylko przy kuchennym stole, z przyjaciółmi, dla zabawy - oczywiście możesz się umawiać z nimi na to, że zawsze zakładacie optymalne podejmowanie decyzji i jeśli da się ułożyć triggery lepiej albo gorzej, to w domyśle są lepiej. Na turniejach nie ma takiego domysłu, więc nawoływanie do tego mija się z celem, ponieważ gracze grający "for fun" już tak robią, a pozostali - nie chcą tak robić, bo liczy się dla nich nie sama zabawa płynąca z gry, ale współzawodnictwo i wyłanianie najlepszego gracza.

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienie pozwoli Ci się uspokoić i z trochę większym umiarem podchodzić do działań moderatorów/administratorów. Podkreślę jeszcze raz - nieważne, jaki byś pogląd tam propagował, post zostałby usunięty, ponieważ temat nie służył do dyskusji.

Mój Have/Want
Tixy

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 4:15 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 6:28 pm
Miejscowość: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków ;]
Nikogo w tym temacie nie strollowano, to raz. Uwaga o języku nie była całkiem nieuzasadniona, a Gulanog jest "competitive" graczem i ma prawo uważać, że Magic to gra skilla i skorzystanie na błędzie przeciwnika nie jest nie fair (a na pewno nie jest "przycinką", jak to określił Greg - przynajmniej jeśli chodzi o triggery). Nie promujemy zachowań nie fair, ale to, co Wizardzi i twórcy zasad turniejowych uważają za fair lub nie fair nie musi się pokrywać z tym, co ty za takie uważasz.

Akurat sporo pytań zadają właśnie ludzie ogarniający tę grę, to dwa. Sam Gulanog - że tak do niego wrócę - nieraz zadawał tam pytania, a reprezentował Polskę na MŚ i, żeby było śmieszniej, sam jest sędzią. Nie jest zresztą jedynym sędzią, który się do nas zwracał w tym dziale. Regularnie pojawiają się też pytania od Ulricha, który ma na koncie dobre występy na dużych turniejach. Nie chce mi się szukać dalej, ale tacy gracze też pytają. Ostatnio mieliśmy może nawał pytań elementarnych, ale to wynika raczej z kiepskiego wyboru działu przez pytających niż z jakiegoś specjalnego przeznaczenia naszego działu.

Poza tym kwestię "co mówi regulamin w sprawie kasowania postów" rozwiązaliśmy już dawno, a to nie jest miejsce na dyskusję czy Greg miał rację i jakie zachowanie jest fair, więc z góry ostrzegam: albo dyskusja się przenosi na priv/do innego działu, albo będę kasować dalsze posty niezwiązane z tematem (żale "moderacja może wszystko", "moderacja ma zawsze rację" itd. też uważam za niezwiązane z tematem). Żeby potem nie było.

PS. A tak na marginesie, my nie "banujemy" słów. Tym niemniej uważam, że "zjebka" to słowo, które nie przystaje do oczekiwanej przez nas kultury języka.

[edit]
Ostrzegałam.
To nie miejsce na takie dyskusje.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 01, 2013 4:57 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sie 11, 2007 7:25 pm
Zrobię może małego disclaimera, bo właśnie ogarnąłem, ze mój post jakiegoś bałaganu narobił. W tamtym poście w pytaniach chodziło mi o sytuacje w której uczestniczyłem i gdzie opp upierał się, że jak powiedziałem "najpierw zresolvuje exalted, a potem anioł" to nie jest to dokładne i jednoznaczne, więc on nie wiedział o co chodzi i geist jest 2/2. Jak ktoś mnie pyta o triggery to oczywiście nie odpowiadam mu "przecież to jest obv przycinaczu" i nie miałem na myśli, że samo pytanie o kolejność jest próbą oszustwa. Pewnie za mało albo nawet wcale nie wyjaśniłem tego wtedy i potem uznałem, ze już trudno i chciałem zostawić tamten watek tak jak był.
To w sumie tyle.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości