Obecny czas: Pią Sty 17, 2020 1:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 8:13 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lip 04, 2006 1:03 pm
Miejscowość: Bytom
Powiek krótko. Podzielam zdanie Argantara.

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 8:51 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 27, 2004 10:35 am
Miejscowość: Krakow
Ktos sie domysli, a ktos inny juz nie. Ktos pytajacy o podstawy skladania talii w klinice nie musi dodatkowo zastanawiac sie co znacza skroty wypisane przez chetych do pomocy uzytkonikow.

Zreszta, jesli ktos przyklada sie do pisania i nie wrzuca postow na ilosc, to nie bedzie dla niego problemem napisanie poprawnej nazwy karty. Piszac wypracowanie do szkoly tez skracasz lub zmieniasz wyraz jesli raz na poczatku napisales go poprawnie? Zreszta, Virnik powiedzial dokladnie to samo tylko, ze w skrocie.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 9:51 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 18, 2003 11:51 am
Miejscowość: Wrocław
Rozbity_Bezel napisał(a):
Ktos sie domysli, a ktos inny juz nie. Ktos pytajacy o podstawy skladania talii w klinice nie musi dodatkowo zastanawiac sie co znacza skroty wypisane przez chetych do pomocy uzytkonikow.

Co prawda dalej wydaje mi się to trochę abstrakcyjne (anioł... hmm... w talii mamy tylko Lightning Angele, może chodzi mu o Islanda? Nie nie, to pewnie Boros Signet, tak, na pewno!), ale ok, widzę, że żadnej zmiany tutaj się nie da wprowadzić.

Zreszta, jesli ktos przyklada sie do pisania i nie wrzuca postow na ilosc, to nie bedzie dla niego problemem napisanie poprawnej nazwy karty.

Jeśli już przykładam się do pisania, to zużywam na to mój czas, który cenię sobie bardzo wysoko; w związku z tym nie oczekuję żadnych peanów, podziękowań czy kopa w dupę, ale chcę mieć przynajmniej trochę radości z faktu, że piszę (co lubię robić - ale żeby sprawiło mi to przyjemność muszę mieć pewien komfort pisania, ergo nie mieć konieczności żmudnego wklepywania Firemane Angel za każdym razem, kiedy piszę o tej karcie).

Piszac wypracowanie do szkoly tez skracasz lub zmieniasz wyraz jesli raz na poczatku napisales go poprawnie?

Kazuistyka, ale pozwolę sobie odpowiedzieć - nie, nie robię tego. Dlatego, ze wypracowania pisane do szkoły wymagają innego - formalnego - stylu pisania, natomiast forum, które traktuje o hobby ma (chyba, nie wiem, może się mylę) odrobinę inne wymogi. Kultura pisania w internecie w jakiś sposób kształtuje nasz język, w normalnym życiu raczej nie używasz '+1' albo 'seconds Ktokolwiek', prawda?

W zasadzie widzę, że niczego nie wskóram pisząc tutaj - po prostu uparcie przedstawiam mój punkt widzenia.
Jako, że traci to dla mnie swój urok, przestanę się wypowiadać w Klinice; niech młodzi gracze czerpią z pełnych geniuszu i jakże trafnych i kwiecistym językiem napisanych rad przeróżnych Teferich, których posty są długie na linijkę - dwie, ale przynajmniej nie zawierają skróconych nazw kart, za to radzą w aggro-kontroli a'la Angelfire jako przyspieszenia używać Rite of Flame.

Rzekłem.

EDIT:
Nie chcę, żeby to wyglądało na szantaż; pisałem już, że nie oczekuję niczego w związku z tym, że chce mi się czasem skrobnąć coś w Klinice Talii. Po prostu pokazuję, jak poprawka do regulaminu może wpłynąć na ludzi - nie mówię tylko o sobie.

EDIT2:
O boże, ja myślałem, że nowa ustawa odnosi się tylko do Kliniki Talii, a tu wygląda na to, że do wszystkich działów.
Sytość nad sytościami!
Ciekawe, o jaką kartę chodzi, kiedy autor posta pisze Jitte; hmm... No nie wiem, na pewno to jakaś zagraniczna (z całą pewnością nie 'z lewego dopływu dorzecza Odry' gdzie przecież mieszkamy) nazwa na Plains, dam głowę!
Kurczę, czymże też może być TaN? Ah, no tak, jest tutaj T, to pewnie część nazwy modułu (nie daj boże posłużyć się skrótem) Urza's Power Plant + Urza's Tower + Urza's Mine.
Psychol... Ach, NA PEWNO Thirst for Knowledge, ten gość na obrazku wygląda na umysłowo chorego!

Śmieszne to trochę. A trochę żałosne.

Ale ostatnie, może głupie, pytanie - dostawaliście dużo PMów o tym, że posty, w których są wpisywane skrótowe nazwy kart są nieczytelne?
Jeśli tak, ok, może faktycznie się mylę, a spora część nie jest po prostu obyta z nazwami potocznymi kart lub nie potrafi rozumować na tyle logicznie, żeby zrozumieć pewne proste połączenia, jak między Siege-Gangiem a Gang-Bangiem.
Jeśli nie, to po prostu utrudnianie użytkownikom życia.

Ostatnio edytowany przez Jester, Nie Wrz 23, 2007 10:09 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 10:08 pm 
Mage

Dołączenie: Sob Lip 17, 2004 5:46 pm
Piszac wypracowanie do szkoly tez skracasz lub zmieniasz wyraz jesli raz na poczatku napisales go poprawnie?

Niekoniecznie, ale istnieją też synonimy, które pozwalają pisać zamiast "Adam Mickiewicz" - poeta, wieszcz, wielki Polak, ponieważ czytający wie, że jest to na temat tego. Agrantarowi nie chodzi o uporczywe pisanie "ziemniak" zamiast Solemn Simulacrum i "kura" zamiast Masticore, tylko o sytuacje, gdzie wcześniejsza karta jest już zasugerowana. Wiele zasad ma na celu ułatwienie korzystania z forum, ale też wydaje mi się, że nie powinniśmy podchodzić do forumowiczów jak do przedszkolaków. Jeśli nie potrafi się ktoś domyśleć w rozmowie o Lightning Angelu, że nie chodzi o Akromę czy Mistform Ultimusa, to powinno się karcić tępaka, a nie tego, kto poświęca swój czas na pomoc innym.

Zbędne usztywnianie zasad doprowadzi do zniechęcenia tych, którzy będą mieli coś ciekawego do napisania. Na żadnym poważnym zagranicznym forum nikt się nie pluje, jak napisze się Dr.Teeth zamiast Psychatog.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 10:40 pm 
Enchanter

Dołączenie: Nie Lis 13, 2005 10:22 am
o ile w klinice załozmy ze to ma sens, to w dziale t2 jak sie napisze ten goyf to mozna bedzie sie chyba domyslec o co chodzi

sma nie znam wszystkich najnowszych kart ale jakoś mi nie przeszkadza to że ktoś pisze skrótami, to raczej naturalne, po co się męczyc skoro mozna to napisać szybciej:P

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 10:59 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 17, 2003 8:30 pm
Miejscowość: Warszawa
Myślę, że warto ludziom mówić żeby w miarę porządnie pisali (np. w działach dla początkujących choć raz nazwę, a najwyżej potem dopiero skróty), ale nie wprowadzać restrykcje. Zakaz ogólny usunęliśmy z regulaminu.

tymczasowo tylko ul. Abrahama 12 (Gocław: nad jeziorem Balaton) Poniedziałek - Piątek 9:00-19:00, Sobota 9:00-17:00.
Wszystkie produkty są dostępne na miejscu od ręki (magazyn jest połączony ze sklepem).

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 2:35 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 20, 2007 8:22 pm
Miejscowość: Poland,Podlasie,Bialystok :P
Agrantar napisał(a):
Rozbity_Bezel napisał:
Uaktualnienie regulaminu:

* Zabrania się posługiwania niepełnymi/skróconymi/potocznymi nazwami kart. Posty zawierające nazwy takie jak 'Goyf', 'Pies', 'Igła' etc. będą kasowane bez ostrzeżenia.

A dlaczego nie można?
Sądze że to wcale nie jest tak ważne,ale jeżeli wy tak uważacie to spoko :wink:

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 4:07 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Wrz 17, 2006 3:47 pm
Miejscowość: Kraków
Kuba S napisał(a):
Agrantar napisał(a):
Rozbity_Bezel napisał:
Uaktualnienie regulaminu:

* Zabrania się posługiwania niepełnymi/skróconymi/potocznymi nazwami kart. Posty zawierające nazwy takie jak 'Goyf', 'Pies', 'Igła' etc. będą kasowane bez ostrzeżenia.

A dlaczego nie można?
Sądze że to wcale nie jest tak ważne,ale jeżeli wy tak uważacie to spoko :wink:

Primo- Fajnie się bawi w archeologa, nie?
Secundo- Wyobraź sobie, że jesteś nowym graczem całkiem zielonym i nagle ktoś zaczyna Ci mówić o igłach i innych rzeczach. Zrozumiesz? Pewnie nie...

Profil GG  

Temat postu: Zasady forum MtGNews.pl
PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 6:25 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 12, 2006 11:09 pm
Miejscowość: Amsterdam
viewtopic.php?p=565046#p565046

Podobno ninejszy temat jest odpowiednim miejscem na tego typu dyskusje...

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 11:36 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 08, 2005 9:30 am
Miejscowość: Kraków | Kielce
Regulamin forum został uzupełniony i ujednolicony (dodałem punkty, które obowiązywały na podforach już wcześniej, ale brakowało ich tutaj). Proszę wszystkich o zapoznanie się z jego nową wersją.

PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 9:26 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2009 9:00 pm
Mam propozycję - oznaczanie tematów z tego dzialu tagiem [FUN] albo coś w tym rodzaju - Dawalo by to lepszy podgląd na glownej "co na forum"

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Zasady forum MtGNews.pl
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 10:22 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

mariusznet napisał(a):
Mam propozycję - oznaczanie tematów z tego dzialu tagiem [FUN] albo coś w tym rodzaju - Dawalo by to lepszy podgląd na glownej "co na forum"

A ta propozycja odnosi się do czego? Bo napisałeś to w globalnym temacie.

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 7:42 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2009 9:00 pm
O sorry - Dział Ciekawostki.

Profil E-mail  

Temat postu: Uwagi do regulaminu MTGNews.pl
PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 3:26 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Paź 10, 2005 11:08 am
Miejscowość: Jaworzno
Witam. Czy moderator usuwający X jego zdaniem niewłaściwych postów z wątku jest zobowiązany wyjaśnić powody takiej decyzji dyskutantom czy może "przycinać" wątki do woli bez słowa?

Profil GG  

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 3:28 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Gru 29, 2006 11:49 am
Miejscowość: Kraków / Racibórz
Regulamin napisał(a):
* Moderatorzy są zobowiązani do argumentowania swoich decyzji i posunięć, jeśli zostaną o to poproszeni przez użytkownika.

EDIT: dla przypomnienia viewtopic.php?f=52&t=42055#

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 1:37 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Paź 10, 2005 11:08 am
Miejscowość: Jaworzno
Krótko i na temat. Mija 3 miesiąc od usunięcia (z zupełnie niejasnych dla mnie do dnia dzisiejszego powodów) założonego przeze mnie wątku w którym udzielała się masa osób. Dla zainteresowanych wątek: http://mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=123&t=49200.

Z wątku wynika, że na redakcyjnej kanwie poruszono ten temat więc chciałbym się dowiedzieć, o ile to nie jest tajne, jak ów dyskusja się zakończyła. Odnoszę wrażenie, że państwo redaktorzy chyba uznali, że facet sobie pokrzyczy i mu przejdzie, udajmy więc że sprawy nie było. Niestety należę do tej grupy osób, które nie lubią jak się ich traktuje jak rozrabiające dzieci i próbuje "ustawiać do pionu", tłumacząc ich wyimaginowane złe zachowanie cytatami z gatunku:

Cytuj:
Jak proszę o spokój to słyszę "Ne ne nenene, i taaak mi nic nie zrobisz! Trele le le! Pif paf, twója mama ma wielki tyłek!", a jak zadziałałem z kopyta to nagle ton się zmienia na "My, uczciwi obywatele tego kraju, szanujący Konstytucję i zasady demokracji protestujemy przeciwko niegodnemu traktowaniu!".

Jednocześnie administrator Chmura tak chętnie wciskający przycisk Delete nad godzinami czyichś przemyśleń i odpisywania w nagrodzie za klasyczne trollowanie oraz skrajny debilizm prezentowany przez użytkownika Ppoi po ogólnoforumowej debacie (a jakże, troll musi mieć specjalny wątek nim się go wykopie) wręcza mu uwaga, emocje rosną. Taaaak ! Tygodniowego bana <famfary> !!! Wiecej: http://mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=123&t=50743

Krótko mówiąc starym użytkownikom kasujemy wątki bez mrugnięcia okiem, zaś zaśmiecającym co drugi topic na forum stekiem bzdur (z pełną premedytacją zresztą) pojebom, po wnikliwej debacie (a jakże), dajemy tygodniowy urlop na wymyślanie nowych metod trollingu. Po porstu ręce opadają. Nie wspomnę już nawet, że bezkarne wyśmiewanie się lub obrażanie czyjejś wiary (czy to za pomocą np. awatara czy też słownie) jest na tym forum również uważane za rzecz z gatunku dopuszczalnych. Nie wiem jak inni userzy udzielający się w tamtym wątku, ale ja uważam takie postępowanie za osobistą obrazę mojej osoby. Nie pozostaje mi nic innego niż pozostawić swojego slota na tym forum kwiatkom pokroju Ppoi czy Bulera i skipnąć. Mam też szczerą nadzieję, że przy jakiejś okazji będę mógł powiedzieć kilku osobom co o nich myśle face to face. Pozdro.

Profil GG  

PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 4:01 pm 
Zasłużony

Dołączenie: Wto Kwi 12, 2005 1:33 pm
Z panem Sołtysem bardzo mocno różnimy się poglądami i z tego co pamiętam - nie raz się kłóciliśmy się na tym forum w różnych tematach, ale uważam że jest to jedna z osób z którymi warto się kłócić - to po prostu rozwija.
Temat, który poruszył niestety ostatnio bardzo mocno mnie dotyczy. Kiedy byłem w redakcji ten temat nie istniał, dziś widzę to z zewnątrz:

Mtgnews.pl stało się oazą dla kretynów i idiotów, głupota nie jest tutaj piętnowana a raczej gloryfikowana, moje posty które pokazują jak głupie są niektóre pomysły są kasowane. 13 latek może pisać temat "najfajniejsza karta w magicu?!?!!?!?!" ale to mój post leci jak napisze że temat jest kretyński. Temat Sołtysa był ostry, wiele rzeczy się tam działo i sporo osób spamowało, oczywiście - skasujmy. Po co się męczyć i moderować? Przecież temat z najlepszymi kartami prościej ogarnąć i 13 latki mają gdzie pisać.
Ludzie, weźcie się ogarnijcie, jesteśmy na forum o magicu na którym NIC SIĘ NIE DZIEJE, nie ma żadnych artykułów, żadnych konkursów, cała impreza żyje tylko z forum na którym lecą komentarze które próbują coś zmienić - kretyńskie zaś królują.
Pan ppoi wrócił po tygodniu, znów spamuje. BRAWO DLA NIEGO! Złamał system, jest dzieckiem, trollem i kretynem więc może.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 6:46 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 28, 2007 6:33 pm
Miejscowość: Warszawa/Lublin
W sumie to nieczęsto zgadzam się z Goozem, ale tym razem w pełni popieram. Rzadko zaglądam/pisuję ostatnio na forum, ale przeglądając kilka dosłownie losowych tematów, uderza jakaś dziwna fala trollingu(którego wcześniej aż tyle nie było) i - albo idiotyzmu - albo niekończących się prowokacji. Czy to w offtopie, czy klinice, czy de facto - jakimkolwiek innym dziale forum.

Może zamiast skrajnie skrupulatnie windykować regulamin, trzeba nieznacznie go zmienić? Albo nawet - banować tych, którzy faktycznie nie umieją pewnych norm zaakceptować, zamiast niszczyć pracę tych, którzy może ledwie czasem jakieś normy(netykiety) naruszają?

Profil GG  

Temat postu: Re: Uwagi do regulaminu MTGNews.pl
PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 8:44 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

SOLTYS MASTER napisał(a):
Krótko i na temat. Mija 3 miesiąc od usunięcia (z zupełnie niejasnych dla mnie do dnia dzisiejszego powodów) założonego przeze mnie wątku w którym udzielała się masa osób. Dla zainteresowanych wątek: http://mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=123&t=49200.

Z wątku wynika, że na redakcyjnej kanwie poruszono ten temat więc chciałbym się dowiedzieć, o ile to nie jest tajne, jak ów dyskusja się zakończyła. Odnoszę wrażenie, że państwo redaktorzy chyba uznali, że facet sobie pokrzyczy i mu przejdzie, udajmy więc że sprawy nie było. Niestety należę do tej grupy osób, które nie lubią jak się ich traktuje jak rozrabiające dzieci i próbuje "ustawiać do pionu", tłumacząc ich wyimaginowane złe zachowanie cytatami z gatunku:

Cytuj:
Jak proszę o spokój to słyszę "Ne ne nenene, i taaak mi nic nie zrobisz! Trele le le! Pif paf, twója mama ma wielki tyłek!", a jak zadziałałem z kopyta to nagle ton się zmienia na "My, uczciwi obywatele tego kraju, szanujący Konstytucję i zasady demokracji protestujemy przeciwko niegodnemu traktowaniu!".

Jednocześnie administrator Chmura tak chętnie wciskający przycisk Delete nad godzinami czyichś przemyśleń i odpisywania w nagrodzie za klasyczne trollowanie oraz skrajny debilizm prezentowany przez użytkownika Ppoi po ogólnoforumowej debacie (a jakże, troll musi mieć specjalny wątek nim się go wykopie) wręcza mu uwaga, emocje rosną. Taaaak ! Tygodniowego bana <famfary> !!! Wiecej: http://mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=123&t=50743

Krótko mówiąc starym użytkownikom kasujemy wątki bez mrugnięcia okiem, zaś zaśmiecającym co drugi topic na forum stekiem bzdur (z pełną premedytacją zresztą) pojebom, po wnikliwej debacie (a jakże), dajemy tygodniowy urlop na wymyślanie nowych metod trollingu. Po porstu ręce opadają. Nie wspomnę już nawet, że bezkarne wyśmiewanie się lub obrażanie czyjejś wiary (czy to za pomocą np. awatara czy też słownie) jest na tym forum również uważane za rzecz z gatunku dopuszczalnych. Nie wiem jak inni userzy udzielający się w tamtym wątku, ale ja uważam takie postępowanie za osobistą obrazę mojej osoby. Nie pozostaje mi nic innego niż pozostawić swojego slota na tym forum kwiatkom pokroju Ppoi czy Bulera i skipnąć. Mam też szczerą nadzieję, że przy jakiejś okazji będę mógł powiedzieć kilku osobom co o nich myśle face to face. Pozdro.

Nic mnie, ani nikogo nie obchodzi do jakiego gatunku należysz i co lubisz, a czego nie. Twoje ironizowania i sarkazm jest gówniarski (tak jak i pisanie "jestem człowiekiem, któremu bla bla bla"), a pisząc tego posta złamałeś co najmniej dwa punkty regulaminu forum, do którego masz jakieś roszczenia. Temat łamał dwa punkty regulaminu od początku swojego istnienia i było Ci to tłumaczone, tyle że nie chcesz przyjąć tego do wiadomości. Na sytuacje takie też jest regulamin, którego ostatni akapit polecam przeczytać. Dowiesz się tam jaka jest instancja w takim przypadku. Nie wiem na jakiej podstawie piszesz tutaj z pretensją i w przekonaniu, że ktoś coś musi. Uszanuj zasady, bo tylko w ich ramach możemy rozmawiać.

PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 10:37 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 28, 2007 6:33 pm
Miejscowość: Warszawa/Lublin
Cytuj:
Nic mnie, ani nikogo nie obchodzi do jakiego gatunku należysz i co lubisz, a czego nie.

Sugerujesz, że społeczność forumowa jak i magicowa jest wobeć siebie absolutnie obojętna? Bo na przykład DLA MNIE, poglądy i przekonania Sołtysa są w pewien sposób ważne. Wiadomo, to nie ten poziom ważności co przy opiniach bliższych mi osób, ale mimo wszystko jego zdanie ma dla mnie znaczenie, cóż, to smutne, że dla Ciebie nie. Myślałem, że w zbiorowości jaką są Magicowcy w Polsce tworzą się grupy pozwalające mówić o jakichś interakcjach stałych i wzajemnie od siebie zależnych - widzę jednak, że w tym wypadku głównym priorytetem jest jednoznaczna i bezkrytyczna windykacja regulaminu, zamiast merytorycznych punktów i o grupie 'członków forumowej braci' mówić widać nie wolno.
Poza tym Sołtys chyba wyraźnie napisał, że wie, że choć nie ma do tego prawa jako takiego, to prosiłby(z szacunku do jego osoby, choćby) o informację ad. usuwania danych postów. I choć na tego typu forach, zawsze propagowana była władza autorytarna ośrodka moderatorskiego, to w tym wypadku, chyba faktycznie taka informacja(z zwykłej przyzwoitości) mu się należy.

Nie chcę wchodzić w tego typu konflikty, ani zajmować którejkolwiek ze stron - ale kiedy sztywne prawo zaczyna górować nad zdrowym rozsądkiem i przyzwoitością - to coś chyba jest nie tak i znak, że coś przydałoby się zmienić. W końcu to forum jest dla ludzi, nie ludzie dla forum.

Tyle ode, idąc zgodnie z powszechnie uznawanym nurtem e-dram i dyskusji, to co napisałem, czy cokolwiek innego co bym napisał i tak nie będzie miało większego znaczenia(bo wszakże, nikt z dyskutujących swego zdania nie zmieni), niemniej pozdrawiam i życzę dobrej nocy

~Elendix

Profil GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości