Obecny czas: Pon Gru 10, 2018 2:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uwagi do regulaminu MTGNews.pl
PostWysłany: Wto Lip 15, 2003 9:16 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 10, 2001 5:42 pm
Miejscowość: Londyn
W tym wątku możecie się dzielić swoimi wątpliwościami co do poszczególnych punktów regulaminu tego forum.

Ostatnio edytowany przez Vader Śro Lis 16, 2005 11:01 am, edytowano w sumie 7 razy

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 19, 2003 10:20 am 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Mar 24, 2002 9:13 pm
Miejscowość: Wawa
1.Ciekawe jak się mają normy etyczne i czysto praktyczne do zasady "Zabrania się przekręcania w jakichkolwiek celach słów z języka polskiego typu: cóż, również, góra na: cush, roowniesh, goora itp."

2.Ciekaw też jestem po co oddzielne zasady dotyczące wulgaryzmów, skoro jest nadrzędna zasada o elementarnych zasadach kultury osobistej

3.Ciekaw jestem (po wczorajszym wyroku na jedną taką artystkę, jeśli ktoś oglądał tv to wie) jakie będzie kryterium treści "społecznie obraźliwych" a zwłaszcza (stwarzające olbrzymie pole do nadużyć) "nieodpowiednich" (i czy to czasem nie powinno brzmieć "obraźliwych i nieodpowiednich wg światopoglądu administratora")

4.Ciekaw jestem jak będzie sprawdzane "na ile jest dla danego użytkownika możliwe" wypowiadanie się zgodnie z zasadami gramatyki i interpunkcji...

5.Proszę o wypowiedzenie się użytkowników, którzy są rozpraszani przez animowanych avatarów, bo to uzasadnienie wydaje mi się wielce zabawne... może jednak chodzi o miejsce na dysku mimo wszystko.

6.Ciekaw jestem, w jaki sposób będzie sprawdzane, czy dany użytkonik, który używa takiego samego avatara jak inny, 1 - sam go stworzył, ew. ściągnął z jakiejś strony, itp. czy 2 - zabrał go temu innemu

7.Ciekaw jestem jak liberalnie/ostro będzie oceniana beztreściowość danego postu, moim zdaniem bardzo trudno stworzyć post, który nie zawiera żadnej treści w swoich słowach

No dobrze, 7 punktów, szczęśliwa liczba, więc się tu zatrzymam... pomijając to co powyżej, to zasad twardych będę się trzymał, bo admin wymyślił i to jego forum, natomiast tworzenie miękkich zasad - zaleceń (których można przestrzegać, albo nie i nic z tego nie wyniknie, bo to tylko dobra wola użytkownika), czy też warunkowych nakazów, gdzie warunków nie da się spełnić, uważam za pozbawione większego sensu... Swoją drogą wiele tych zaleceń należałoby jednak zmienić na nakazy, np. odnośnie nie wysyłania podziękowań...

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 19, 2003 10:35 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 25, 2002 10:59 pm
Miejscowość: Kalisz / Wwa
Cytuj:
1.Ciekawe jak się mają normy etyczne i czysto praktyczne do zasady "Zabrania się przekręcania w jakichkolwiek celach słów z języka polskiego typu: cóż, również, góra na: cush, roowniesh, goora itp."

Praktyczne - nie musisz czasami odcyfrowywac jakis dziwnych wyrazow, poza tym brzmi troche lepiej pisanie cóż niż cush...

Cytuj:
2.Ciekaw też jestem po co oddzielne zasady dotyczące wulgaryzmów, skoro jest nadrzędna zasada o elementarnych zasadach kultury osobistej

Dla przypomnienia.

Cytuj:
3.Ciekaw jestem (po wczorajszym wyroku na jedną taką artystkę, jeśli ktoś oglądał tv to wie) jakie będzie kryterium treści "społecznie obraźliwych" a zwłaszcza (stwarzające olbrzymie pole do nadużyć) "nieodpowiednich" (i czy to czasem nie powinno brzmieć "obraźliwych i nieodpowiednich wg światopoglądu administratora")

Masz racje, dlatego moderatorzy są sprawdzani przez liberała zwanego Vaderem. Poza tym są wybierani spośród ludzi odpowiedzialnych :P

Cytuj:
4.Ciekaw jestem jak będzie sprawdzane "na ile jest dla danego użytkownika możliwe" wypowiadanie się zgodnie z zasadami gramatyki i interpunkcji...

Nie będzie sprawdzane. Ale może nie zauważyłeś, że nawet sami użytkownicy zwracają czasami uwagę na rażące błędy.

Cytuj:
5.Proszę o wypowiedzenie się użytkowników, którzy są rozpraszani przez animowanych avatarów, bo to uzasadnienie wydaje mi się wielce zabawne... może jednak chodzi o miejsce na dysku mimo wszystko.

Nie chodzi o miejsce na dysku. Skopiuj sobie strone jakiejś dyskusji na dysk i zmień wszystkie avatary na animowane i dodaj jeszcze kilka animowanych ikonek to zobaczysz o czym mowa. Każdy grafik / projektant stron www powie Ci, że ruch rozprasza i skupia wzrok na obrazku zamiast na tekscie.

Cytuj:
6.Ciekaw jestem, w jaki sposób będzie sprawdzane, czy dany użytkonik, który używa takiego samego avatara jak inny, 1 - sam go stworzył, ew. ściągnął z jakiejś strony, itp. czy 2 - zabrał go temu innemu

Hmm data wysłania avatara na serwer??? Jak nie będzie to znaczy, że wziął z gotowych.

Cytuj:
7.Ciekaw jestem jak liberalnie/ostro będzie oceniana beztreściowość danego postu, moim zdaniem bardzo trudno stworzyć post, który nie zawiera żadnej treści w swoich słowach

Zostaw to mnie :P

Cytuj:
No dobrze, 7 punktów, szczęśliwa liczba, więc się tu zatrzymam... pomijając to co powyżej, to zasad twardych będę się trzymał, bo admin wymyślił i to jego forum, natomiast tworzenie miękkich zasad - zaleceń (których można przestrzegać, albo nie i nic z tego nie wyniknie, bo to tylko dobra wola użytkownika), czy też warunkowych nakazów, gdzie warunków nie da się spełnić, uważam za pozbawione większego sensu... Swoją drogą wiele tych zaleceń należałoby jednak zmienić na nakazy, np. odnośnie nie wysyłania podziękowań...

Spokojne zalecenia ładniej brzmią od kategorycznych nakazów, a z poprzedniego forum wiem, że po kilku dyskusjach użytkownicy zaczęli się stosować do pewnych zasad (ta część która uczesniczyła / czytała dyskusje, FAQ). A dla użytkowników nie stosujących się zawsze było odwołanie do zasad forum, z uprzejmą prośbą o dostosowanie się.

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 19, 2003 3:26 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 31, 2002 6:00 pm
Miejscowość: Centrum Wszechświata
Hmm, a cush :P:P:P trzeba uczynić, aby zostać moderatorem? I czego trzeba dokonać, aby zostać zbanowanym? Bowiem legendy głoszą, że pewien użytkownik naszego wspaniałego forum został z niego wyrzucony... ciekaw jestem, jakiej zbrodni przeciw społeczeństwu się dopuścił?

I co do animowanych avatarów: udzielam się na wielu internetowych forach, i muszę przyznać, że animowane avatary rzeczywiście rozpraszają. Ogólnie avatary bardzo często przeszkadzają, w szczególności, jak są bardzo jaskrawe - czerwono-żółto-białe (np. mój), jednakże avatary bardzo pomagają przy przeglądaniu forum. Ale animowane rzeczywiście przeszjkadzają.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 19, 2003 4:46 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Newton:

1. Nie napisałem, że wszystkie zasady z tego wynikają, tylko większość. :P
2. I podkreślenia.
3. Jakby tak myśleć, to trzeba by stwierdzić, że wyroki sądów nie są wydawane zgodnie z prawem, tylko światopoglądem sędziów (częściowo tylko ograniczonym zasadami prawa). ;) :P Zatem stwierdzam, że moje wiedza o społeczeństwie i sumienie są na takim poziomie, że mogę pretendować do roli osoby potrafiącej zindentyfikować sytuację, w której zasady moralne i etyczne są ewidentnie łamane tudzież gdy ktoś jest obrażany. Oczywiście jest tak w moim subiektywnym odczuciu, bo nikt nie może tego stwierdzić obiektywnie (m.in. dlatego, że obiektywizm nie istnieje).
4. W ostateczności można zapytać. A chodzi o to, że nie będziemy raczej dręczyć ludzi z różnymi "-leksjami".
6. Tu także można zapytać. Chyba nikt nie będzie kłamał w takiej błahej sprawie.
7. Ja już widziałem dużo. Naprawdę łatwo zidentyfikować, kiedy ktoś pisze tylko po to, żeby pisać.

Jak napisał Delta, zasady są głównie po to, żeby można było się do nich odwołać przy uświadamianiu jakiemuś początkującemu użytkownikowi, że źle czyni.

Tutaj cytat:
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat[...]"

Nie będziemy tworzyć zasad normujących wszystkie możliwe czynności na forum, bo to bez sensu. Poza tym ufam w rozsądek użytkowników (oczywiście w moim subiektywnym odczuciu). Między innymi dlatego nie wszystko jest nakazem. A do punktów etykiety nie będących nakazami ostatecznie też można się odwołać.

Pieczarka:

Jakoś nie łykam tego złośliwego dowcipu.

Aby zostać moderatorem trzeba spełniać wymogi, które akurat wymyślił w tej chwili administrator. Zwykle mają coś wspólnego z rzetelnością i wyróżnianiem się w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Oczywiście jeśli mamy już dosyć moderatorów w danym dziale, to nie przyjmujemy nowych.

Żeby zostać zbanowanym trzeba notorycznie i z premedytacją łamać zasady forum (oczywiście poziom notoryczności i premedytacja ocenia niezawisła komisja w składzie: Vader). Aktualnie nikt nie jest zbanowany. Nie pamiętam, czy ktoś był na starym forum.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 19, 2003 6:15 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Paź 31, 2002 6:00 pm
Miejscowość: Centrum Wszechświata
Vader napisał(a):
7. Ja już widziałem dużo. Naprawdę łatwo zidentyfikować, kiedy ktoś pisze tylko po to, żeby pisać.

Tak, na przykład
pewna osoba z bardzo popularnego polskiego portalu na temat MtG napisał(a):
To powyżej to prawda.

albo:

zgadzam się.

Takie posty są denerwujące, ludzie piszą je tylko po to, aby nabić posty... dobrze, że nasi moderatorzy pracują wspaniale eliminując ww. treści z naszego pięknego forum :P (nie ma to jak się podlizać, co nie?)

I niestety z treści twego postu, Vader, wywnioskowałem, że nie potrzebujecie moderatora nielubiącego pieczarek :cry:

Profil E-mail  

Temat postu: poczepiam się jeszcze...
PostWysłany: Sob Lip 26, 2003 12:40 pm 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Mar 24, 2002 9:13 pm
Miejscowość: Wawa
1 - jeśli ktoś chce być zrozumiany, to będzie się wypowiadał zrozumiale, jak nie, to będzie pisał w suahili, czy tu naprawdę potrzebna jest oddzielna regulacja? poza tym co z IMHO, BTW, WTC <edit:WTF> (a propos, czy można pisać WTC <edit: WTF>, skoro wulgaryzmy są zabronione? :P)? przecież wszystkie te skróty są trudniejsze do odczytania i zrozumienia niż zwykłe coosh...
2 - niech będzie, chociaż z tego naprawdę można zrobić podpunkt, albo nawias
3 - w liberalizm vadera śmiem wątpić z doświadczenia na tym forum, ale trudno, jego forum i on tu może sobie dobierać ludzi, którzy podzielają jego zasady i wartości :P
4 - można pytać, ale to nie zmienia braku większego sensu tej zasady, powiedzenie "odtenteguj się, mam dysleksję" w odpowiedzi nie kosztuje tak wiele, zwłaszcza, że panuje powszechne patologiczne łgarstwo w tej kwestii... prawdę mówiąc nie sądzę, żeby ktokolwiek pisał specjalnie na niższym poziomie niż potrafi, byłby to przejaw tak perfidnej złośliwości, że nawet ja nie potrafię sobie takiej wyobrazić :P
5 - z pieczarkami się nie zgadzam, to forum jest chyba jedynym, które zabrania animowanych gifów w avatarach i nie zauważyłem, żeby przez to zyskiwało na przyjrzystości w porównaniu z innymi - o ikonkach się nie wypowiadam, bo to inna sprawa...
6 - to samo co w czwartym jeśli chodzi o pytania, a data nic nie mówi, bo mógł nie widzieć czyjegoś avatara przed wysłaniem go tutaj, nowi użytkownicy chyba dość szybko tworzą sobie własne...
7 - niech będzie...

ale najbardziej mnie rozbawiło to z "ludźmi dobrej woli"... naprawdę, większość zasad tutaj to zwykłe przypomnienie netykiety i dobrego wychowania (oraz ortografii), więc skoro już zakładamy, że większość ludzi istotnie ma dobre zamiary na tym forum (jakieś kuriozalne wypowiedzi mi się tworzą :P) to nawet te zasady w większości nie są potrzebne - poza technicznymi, jak np. edytowanie postów... naprawdę, myślicie, że jak ktoś będzie tu bluzgał i nie będzie punktu w zasadach, że tak nie wolno, to się zdziwi, że go zbanowaliści? :P

Ostatnio edytowany przez newton, Nie Lip 27, 2003 5:17 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 26, 2003 4:04 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Cytuj:
1 - jeśli ktoś chce być zrozumiany, to będzie się wypowiadał zrozumiale, jak nie, to będzie pisał w suahili, czy tu naprawdę potrzebna jest oddzielna regulacja? poza tym co z IMHO, BTW, WTC (a propos, czy można pisać WTC, skoro wulgaryzmy są zabronione? )? przecież wszystkie te skróty są trudniejsze do odczytania i zrozumienia niż zwykłe coosh...

Regulacja jest potrzebna, żeby nie rozprzestrzeniały się złe wzorce (dziwnym czasem te złe często łatwiej się przyjmują niż te dobre). Przyznam że w tym przepisie chodzi bardziej o poziom języka i estetykę niż o zrozumiałość, bo akurat większość internautów rozumie zangielszczone polskie wyrazy (niektórzy nawet uważają, że są "cool" :P).
Skróty można rzeczywiście umieścić w FAQ'u. Nie mam nic przeciwko nim, bo istotnie ułatwiają komunikację.
Chyba jestem nie na czasie, bo ni epotrafię rozszyfrować wulgarnego znaczenia skrótu WTC (jesli ktoś chce mi wyjaśnić, to niech jednak nie pisze tutaj w takim razie).

Cytuj:
3 - w liberalizm vadera śmiem wątpić z doświadczenia na tym forum, ale trudno, jego forum i on tu może sobie dobierać ludzi, którzy podzielają jego zasady i wartości

A ja wyczułem w wypowiedzi Delty (conajmniej) odrobinę ironii.

Cytuj:
4 - można pytać, ale to nie zmienia braku większego sensu tej zasady, powiedzenie "odtenteguj się, mam dysleksję" w odpowiedzi nie kosztuje tak wiele, zwłaszcza, że panuje powszechne patologiczne łgarstwo w tej kwestii... prawdę mówiąc nie sądzę, żeby ktokolwiek pisał specjalnie na niższym poziomie niż potrafi, byłby to przejaw tak perfidnej złośliwości, że nawet ja nie potrafię sobie takiej wyobrazić

To wcale nie tak. Ludzie piszą w internecie poniżej swoich możliwości bardzo często, zwykle z powodu lenistwa. A Ty zapomniałeś kropek na końcu zdań (i wielkich liter na początku. :P

Cytuj:
5 - z pieczarkami się nie zgadzam, to forum jest chyba jedynym, które zabrania animowanych gifów w avatarach i nie zauważyłem, żeby przez to zyskiwało na przyjrzystości w porównaniu z innymi - o ikonkach się nie wypowiadam, bo to inna sprawa...

Zatem potraktuj to jako kolejne moje widzimisię, bo z tego punktu akurat nie zrezygnuję.

Cytuj:
6 - to samo co w czwartym jeśli chodzi o pytania, a data nic nie mówi, bo mógł nie widzieć czyjegoś avatara przed wysłaniem go tutaj, nowi użytkownicy chyba dość szybko tworzą sobie własne...

Ja z doświadczenia wiem, że ludzie nie kłamią w sprawach, na których im nie zależy.

Cytuj:
ale najbardziej mnie rozbawiło to z "ludźmi dobrej woli"... naprawdę, większość zasad tutaj to zwykłe przypomnienie netykiety i dobrego wychowania (oraz ortografii), więc skoro już zakładamy, że większość ludzi istotnie ma dobre zamiary na tym forum (jakieś kuriozalne wypowiedzi mi się tworzą ) to nawet te zasady w większości nie są potrzebne - poza technicznymi, jak np. edytowanie postów... naprawdę, myślicie, że jak ktoś będzie tu bluzgał i nie będzie punktu w zasadach, że tak nie wolno, to się zdziwi, że go zbanowaliści?

Lepiej przypomnieć przed niż po fakcie.
Jeśli te zasady sprawią, że chociaż jedna osoba nie zrobi czegoś, czego nie powinna była zrobić, to znaczy, że warto było je umieścić.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 26, 2003 4:42 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 30, 2003 3:18 pm
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
* Wymaga się przestrzegania zasad ortografii i interpunkcji języka polskiego (na tyle na ile jest to dl adanego użytkownika możliwe), oraz poprawiania takich błędów, jeśli zostaną one zauważone.

Treść tego paragrafu jest dla mnie nie do końca jasna. To znaczy, że użytkownik ma sam poprawiać swoje błędy, czy inni też mają mu je wskazywać? Ponieważ nie jestem pewien to tylko powiem, że zauważyłem w tym fragmencie jedną literówkę oraz że przed oraz nie ma przecinka :P :P :P

Cytuj:
pewna osoba z bardzo popularnego polskiego portalu na temat MtG napisała:
to powyżej to prawda.
albo:
zgadzam się.

Wzrusza mnie bardzo jak widzę takie określenia jak "bardzo popularny polski portal". Świadczy to o tym, że jeszcze istnieje kultura na polskich stronach o mtg. Oni też nigdy nie określają was inaczej niż "Pewna Bardzo Wielka Strona" :)

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 26, 2003 6:44 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Cytuj:
Treść tego paragrafu jest dla mnie nie do końca jasna. To znaczy, że użytkownik ma sam poprawiać swoje błędy, czy inni też mają mu je wskazywać? Ponieważ nie jestem pewien to tylko powiem, że zauważyłem w tym fragmencie jedną literówkę oraz że przed oraz nie ma przecinka

Według mnie treść jest kryształowo przejrzysta. :) Należy poprawiać swoje błędy, kiedy ktokolwiek je zauważy.
Nikt nie jest doskonały. Już poprawiłem.

Cytuj:
Wzrusza mnie bardzo jak widzę takie określenia jak "bardzo popularny polski portal". Świadczy to o tym, że jeszcze istnieje kultura na polskich stronach o mtg. Oni też nigdy nie określają was inaczej niż "Pewna Bardzo Wielka Strona"

Nie "Bardzo wielka" a "Bardzo duża" zdaje się. Ale pieczarka mocno zawoalował swoje stwierdzenie - ja myślałem, że ma na myśli jakąkolwiek inna stronę. :P Ja zwykle piszę "Inny wiodący serwis o M:tG w Polsce" i wszyscy wiedzą o co chodzi. :) To ja zacząłem ten proceder, ale mój adwersarz słabo się wysilił, bo wydaje mi się, że jego określenie nie jest aż takie wysublimowane. ;) :P (tylko nie rozwijajmy tego wątku, bo nie o tym jest dyskusja; ale ze mnie hipokryta, sam rozwinąłem)
Zjawisko, o którym pisał pieczarka to ogólna tendencja na internetowych forach.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 04, 2004 3:22 pm 
Może trochę zmienię wątek ale mam pytanie. O co chodzi z tymi "tytułami" pod ksywami? Domyślam się żę to jest związane z postami ale czy ktoś mógłby mi to przybliżyć?

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 05, 2004 12:05 am 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Sie 11, 2001 10:57 pm
Miejscowość: Krk
Ten stopien okresla, ile masz postow. Sa pewne granice, po przekroczeniu ktorych dostajesz kolejne stopnie wtajemniczenia w zyciu na forum. Granic nie pamietam, ale po 750 jest Planeswalker, po 2000 Wizard of the Coast.
Nie masz sie za bardzo co nimi przejmowac, tak naprwde nie sluza do niczego, poza ładnym wygladem

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 05, 2004 2:01 pm 
Na starym forum kiedyś to było opisane, chyba tak:
0 - 19 Apprentice
20 - 49 Sorcerer
50 - 99 Wizard
100 - 199 Mage
200 - 749 Archmage
750 - 1999 Planeswalker
Powyżej 2000 - Wizard of The Coast

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 05, 2004 3:12 pm 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lis 23, 2003 4:48 pm
Miejscowość: Suwałki
Tylko początek się teraz zmienił:
0- 9 Apprentice
10- 49 Sorcerer, a dale tak samo chyba

Shit happens.

Profil GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 5:13 am 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Gru 03, 2002 6:35 pm
Miejscowość: nadaję z kibla - tam sie moge skupić :)
A ja troche z innej beczki:
1. mamy 2006 rok wiec wszystkiego Magicowego wszystkim
2. czemu mtgnews.pl ??? mtgnews.com mi sie ZLE kojazy z nieuczciwa zaloga i wy******* rancored elf'a ktory stanowil rdzen tej strony - szczegolnie w dziale nowych dodatkow
3. pozdrowienia dla tych ktorzy jeszcze mnie pamietaja :)

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 11:05 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 17, 2003 8:30 pm
Miejscowość: Warszawa
Ad1 I wzajemnie
Ad2 To była jedyna jeszcze wolna sensowna polska domena, którą znaleźliśmy ;)
Ad3 Pozdrawiam

ul. Abrahama 12 (Gocław: nad jeziorem Balaton) Poniedziałek - Piątek 9:00-19:00 (w grudniu przed świętami do 20:00), Sobota 9:00-17:00
ul. Koszykowa 34/50 (Centrum: Pl. Konstytucji, księgarnia MDM) Poniedziałek - Piątek 10-19, Sobota 10-19 (po 15 w sobotę prosimy o wejście od ul. Pięknej) (W sklepie przy pl. Konstytucji jest czynna gralnia MtG i planszówkowa w godzinach otwarcia sklepu oraz są prawie codziennie turnieje MtG)

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 12:10 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 27, 2004 10:35 am
Miejscowość: Krakow
Uaktualnienie regulaminu:

* Zabrania się posługiwania niepełnymi/skróconymi/potocznymi nazwami kart. Posty zawierające nazwy takie jak 'Goyf', 'Pies', 'Igła' etc. będą kasowane bez ostrzeżenia.

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 3:52 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 18, 2003 11:51 am
Miejscowość: Wrocław
Rozbity_Bezel napisał(a):
Uaktualnienie regulaminu:

* Zabrania się posługiwania niepełnymi/skróconymi/potocznymi nazwami kart. Posty zawierające nazwy takie jak 'Goyf', 'Pies', 'Igła' etc. będą kasowane bez ostrzeżenia.

Można wiedzieć dlaczego?

Jeśli już raz w danym poście wpisało się całego, czternastoliterowego Lightning Angela, to czy nie będzie można później skrócić nazwy do anioł?

Niby może to zwiększyć czytelność postów, ale też bez przesady, mało komu będzie się chciało postować, jeśli każda, ale to każda nazwa musi być wpisywana w pełni.

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 2:37 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sty 03, 2006 2:45 pm
Miejscowość: whitestock
bo mimo ze gram w MTG 9lat nie zawsze wiem jaka karte ktos ma na mysli uzywajac jakiegos dialektu ze wschodniego dorzecza Odry.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. 2GB account is free! http://db.tt/qvs6zuVb

Profil E-mail GG  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 8:11 pm 
Zasłużony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 18, 2003 11:51 am
Miejscowość: Wrocław
ViRnik:

jeśli w poście jest przedtem wpisana ztagowana karta, ciężko (w moim odczuciu) będzie się nie domyślec, że, na ten przykład [mtg]Wild Mongrel[/mtg] to *pies*, nie mówiąc już o tym, że oczywistym wydaje się fakt, że [mtg]Tarmogoyf[/mtg] to 'Goyf.

Swoją drogą (znowu - moim zdaniem) o ile wymóg wpisywania pełnych nazw kart JEST dla mnie utrapieniem, to większość nazw slangowych jest raczej uniwersalna (Psychol, anyone?), a jeśli czegoś nie wiem, mogę zawsze spytać autora postu w PW (preferowana opcja, po co śmiecić w tematach) lub pisząc w temacie.

Dla wyjaśnienia: nie mówię, żeby *OD POCZĄTKU* pisać w poście tylko GAAIV na [mtg]Grand Arbiter Augustin IV[/mtg], bo jest to nawet dla mnie nieczytelne. Pytam jedynie, dlaczego już po jednym podaniu pełnej nazwy karty nie mogę napisać tylko Augustyn?
Co motywuje taką akurat restrykcję, skoro opcja, o której mówię (moim zdaniem) *NIE* umniejsza czytelności posta?

Profil E-mail GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość