Obecny czas: Sob Maj 25, 2019 1:49 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Początki na Arenie
PostWysłany: Wto Sty 29, 2019 9:40 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Pomysł na temat wziął się stąd, żeby znalazły się w nim informacje dla osób, które już trochę pograły i chcą wiedzieć jakie tryby wybrać dalej.

Na samym początku można grać tylko preconami gry towarzyskie, ale zaraz później odblokowujemy rankingowe. Gry rankingowe są prawdopodobnie łatwiejsze, póki jesteśmy na samym dole drabinki. Można tam iść z byle czym, bo przeciwnicy też będą mieli byle co. Jak nam będzie dobrze szło, to awansujemy.

Ja zapłaciłem 5$ dla kryształków i paczek, żeby zagrać drafta. Wybrałem traditional drafta, bo wydawało mi się to poniekąd logiczne. Poszedłem 2-2 i miałem niezłych przeciwników.

Potem zagrałem ranked drafta i z przeciętną talią poszedłem 7-0, bo miałem słabych przeciwników (i może trochę szczęścia, nie wiem).

Teraz będę bardzo powoli ciułał rare wildcardy, żeby jeszcze bardziej ulepszyć precona. To wcale nie idzie tak szybko, jak czytałem.

Czyli dla mnie to będzie wyglądało mniej więcej tak, że kilka draftów, aż się spłukam z kamieni, potem grindowanie standardu dla zdobycia monet i tak w kółko.

Profil E-mail  

Temat postu: Początki na Arenie
PostWysłany: Śro Sty 30, 2019 8:57 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
smierc napisał(a):
Ja zapłaciłem 5$ dla kryształków i paczek, żeby zagrać drafta. Wybrałem traditional drafta, bo wydawało mi się to poniekąd logiczne. Poszedłem 2-2 i miałem niezłych przeciwników.

Potem zagrałem ranked drafta i z przeciętną talią poszedłem 7-0, bo miałem słabych przeciwników (i może trochę szczęścia, nie wiem).

Traditional Draft ma dużo lepsze vaule kiedy wygrywasz, więc nie zdziwiłbym się by competetive gracze wybierali go nad "ranked". Nagrody za rangę są jedynie symboliczne, więc jeśli ktoś chce "grindować" arenę to wbijanie wysokiego rankingu jest chyba najmniej efektywnym sposobem na robienie tego. No i zaczynając "ranked" trafiasz albo na ludzi, którzy dopiero zaczynają, albo nie potrafią wyjść z bronze, więc nie dziw się, że było łatwo - w wyższych kategoriach jest trudniej.

smierc napisał(a):
Czyli dla mnie to będzie wyglądało mniej więcej tak, że kilka draftów, aż się spłukam z kamieni, potem grindowanie standardu dla zdobycia monet i tak w kółko.

Mniej więcej tak wygląda to dla wszystkich, trzeba tylko nie spłukiwać się z kamieni za szybko, bądź wcale a wtedy robienie decków jest znacznie prostsze - możesz cały czas nawalać drafty, dzięki czemu szybko powiększasz kolekcję kart za pomocą boosterów, z których draftujesz i boosterów, które wygrywasz.
smierc napisał(a):
To wcale nie idzie tak szybko, jak czytałem.

Mi też wydaje się, że idzie to nie za szybko jeśli chce się posiadać dużą kolekcję. Z drugiej strony - opcja free to play w magica na oficjalnym programie to nowość i fajnie, że to wprowadzili. Gram w mtg od 2002 roku - chyba po raz pierwszy podoba mi się elektroniczny produkt wydany przez wotc.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość