Obecny czas: Śro Sie 05, 2020 2:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Podoba się alternatywny pomysł?
Tak 66%  66%  [ 6 ]
Nie 11%  11%  [ 1 ]
1 22%  22%  [ 2 ]
Razem głosów : 9
Autor Wiadomość
 Temat postu: [AK][AK Masters] Tworzenie AK-Masters - alternatywa
PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 10:59 pm 
Enchanter

Dołączenie: Śro Lut 08, 2012 11:16 pm
Na początku chcę zastrzec że nie myślę o sobie jako o nieomylnym, wiec jeśli się nie zgadzacie, to po prostu nakrzycie tu na mnie, wypowiedzcie się w ankiecie i tyle, pomogę też w Waszym sposobie jeśli ten się nie spodoba.

Myślę, że zupełnie źle podchodzimy do tworzenia AKM, Staramy się go stworzyć tak, jak tworzy się set, wybiera się jakieś wątki przewodnie (tak jak "stars of the set"), pewnie potem będziemy chcieli tworzyć jakieś customowe zapychacze itp.

Jednak moim zdaniem to podejście trzeba zastosować tylko do dual landów. (gdzie naprawdę trzeba to zaprojektować by dobrze grało, ponieważ duale w cubach bez crapu bardzo często są high pickami)

Cuby prawie zawsze zaczynały od "zbioru kart, którę lubię" i potem były balansowane żeby wszystkie kolory miały co robić, może jakaś karta dominuje zbyt bardzo, a inna nic nigdy nie robi.

Proponuję, by tworzyć to tak, jak robi się decki na sealdzie, czyli na początku odseparować playable od unplayable i zobaczyć, z czym mamy do czynienia, czego brakuje. (A może środowisko wyjdzie nam wielokolorowe?)

Moja propozycja jest taka, żeby na początku, na dziko, każdy wrzucał do jednego google spreadsheeta propozycje kart do każdego koloru.

Link: https://docs.google.com/spreadsheet/pub ... utput=html

Narazie nie udostępniam edycji, bo pomysły na kolumny mogą się zmienić, a nie chcę żeby praca innych się marnowała.

wrzuciłem już część moich propozycji, żeby nie przyjść z gołymi rękoma. (są to wybrane karty z HoFów starszych niż sierpień 2013
--

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 11:12 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
Nicpon napisał(a):
Moja propozycja jest taka, żeby na początku, na dziko, każdy wrzucał do jednego google spreadsheeta propozycje kart do każdego koloru.

bez rysunkow jest to bez szans do ogarniecia

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [AK][AK Masters] Tworzenie AK-Masters - alternatywa
PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 11:16 pm 
Enchanter

Berłoś napisał(a):
Nicpon napisał(a):

bez rysunkow jest to bez szans do ogarniecia

Hm, myślałem że link do AK wystarcza.

Czy instalacja plugina "mouse over" + link do obrazka to też za dużo?

w sensie ze każdy sobie zainstaluje analog https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... zoom-plus/ do swojej przeglądarki i po najechaniu na taki link:
http://img829.imageshack.us/img829/50/lasthope.png
pojawia się obrazek.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 11:50 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Nicpon napisał(a):
Czy instalacja plugina "mouse over" + link do obrazka to też za dużo?

w sensie ze każdy sobie zainstaluje analog https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... zoom-plus/ do swojej przeglądarki i po najechaniu na taki link:
http://img829.imageshack.us/img829/50/lasthope.png
pojawia się obrazek.

fajny plugin, zainstalowalem i rzeczywiscie by pomogl. Choc mysle ze lepsze byloby zalozenie strony, gdzie w formie obrazkowego spoilera moznaby glosowac, wybierac i ogladac karty lub ich propozycje. Moze gdzies tu jakis informatyk sie znajdzie?

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 11:57 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2011 4:48 pm
Akutualnie wydaje mi się, że AK-Masters prowadzone przez PPP jest w porządku. Potrzebujemy czegoś, co na 100% musi znaleźc sie w naszej kostce (mam na mysli stars of theset). Fakt faktem, wydaje mi się, że powinno tego być przynajmniej 5 razy wiecej niz jest aktualnie planowane. Jednak gdy to sie okaże nie będzie przecież "za późno" by pozyskać kolejne propozycje.

Tl,dr - daj jeszcze szanse pomysłowi PPP. Ja mysle, że kosta to dobry pomysł.

Plugin dla Chroma - https://chrome.google.com/webstore/deta ... ikhf?hl=pl

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 12:59 am 
Enchanter

Tomasz Pakieła napisał(a):
Tl,dr - daj jeszcze szanse pomysłowi PPP. Ja mysle, że kosta to dobry pomysł.

Czy ja gdzieś napisałem że jestem przeciwny "kostce"? Nie rób mi tutaj proszę podstawowych kłamliwych chwytów retorycznych.

Mi chodzi o to że,
Mój pomysł wydaje się szybszy i po wstępnej wersji skupia się na testowaniu przez granie, co bardzo brakuje kartom z AK

Sposób który narazie się wykluwa, pasuje do wspólnego tworzenia setu, z zaplanowanymi synergiami i chase kartami i wypełniaczemi, w schematu wizardów (slot na małego białego latacza, slot na dużego białego latacza)
a mi chodzi o to, że wystarczy wrzucić wszystko co nam się podoba, trzymając tylko kolory + creature/noncreature. i już będzie chodzić, szybko i przyjemnie.
ktoś powiedział że ciasta z samych bakali nie upieczesz. a moim zdaniem na tym polega cube, że ma same bakalie.
oczywiście, niektórzy nie lubią takich dzikości, po jakimś czasie może się przesłodzić, ale wiesz :wymiot: :wymiot: :wymiot:
Zauważ, że we wszystkich cubach, wszytkie karty są playable, a większość grała w constructed.

Wyobrażam sobie to tak, że najpierw kazdy tam powrzuca karty które lubi, potem będziemy proponować głosować nad zmianami, proponując zmiany ze względu na potrzeby i wnioski z playtestów.

Cytuj:
Potrzebujemy czegoś, co na 100% musi znaleźc sie w naszej kostce (mam na mysli stars of theset)

No i to napewno zostanie wrzucone do spreadsheeta i próby usunięcia skończą się wielkimi prostestami
Cytuj:
Fakt faktem, wydaje mi się, że powinno tego być przynajmniej 5 razy wiecej niz jest aktualnie planowane.

Temu właśnie chciałem zaradzić.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 1:15 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dobra, jak mi zrobisz taki szablonik albo powiesz jak mam go zrobić (pełna instrukcja - mam gmaila) to wrzuce swoje propozycje.

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 1:27 am 
Enchanter

Mój plan polega na zrobieniu tego jednego spreadsheeta publicznym, żeby wszyscy w jednym miejscu na bierząco edytowali.

Ma to zalety bycia w jednolitym formacie dla wszystkich i możliwości wspólnych poprawek. (np nie ma arta w dobrej rozdzielczości, to autor może wrzucić)
Wady to wandalizm (Ale jest w google docsach historia modyfikacji, można revertnąć)

Chcę jeszcze poczekać z otwarciem edycji, by najpierw ustalić kolumny jakie sa potrzebne - np Berłoś słusznie zaproponował obrazek.
Teraz wymyśliłem kolumnę uwagi.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 1:38 am 
Moderator
Awatar użytkownika

- Uwagi uznałbym za "ewentuale zmiany".
- Co z kwestią ujednolicenia setu?
- Link do grafiki uznałbym obowiązkowym gdy jedna osoba ma te karty "odtworzyć" w Hi-Res.
- Karty ustawiałbym od razu kosztami - curve'm. Nie wiem jak, ale przydałoby się.
- Jak wielki set robimy? Ile w takim secie potrzebne jest mass/point removalu? Ile Duali?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 1:41 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Nicpon napisał(a):
Chcę jeszcze poczekać z otwarciem edycji, by najpierw ustalić kolumny jakie sa potrzebne - np Berłoś słusznie zaproponował obrazek.
Teraz wymyśliłem kolumnę uwagi.

to zaproponuje kolejna kolumne: rola w secie - czyli system swego rodzaju tagow np. mana fixing, latacz, removal, azeby widziec co juz jest, czego jest za duzo i co nalezy jeszcze dodac.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 1:48 am 
Enchanter

- Co z kwestią ujednolicenia setu?
- Jak wielki set robimy? Ile w takim secie potrzebne jest mass/point removalu? Ile Duali?

Ja nie chce robić drugiego cuba, połowa z tych kwestii jest już dysktowana w innych tematach
(tak dla raportu moja opinie to
- nie ujednolicamy setu, część magii setu to to że są różne ramki, różne symbole edycji i wszystko tak jak było "wydrukowane" wczęśniej
- draft dla opty 8 max 10 osób, proporcje z http://www.cubedrafting.com/2009/03/20/ ... your-cube/, ale to najlepiej przedyskutować po stworzeniu tego skoroszytu, bo będziemy wiedzieli czy np jest tyle super kart mulitcolorowych, że trzeba wrzucić dużo duali)

Cytuj:
- Link do grafiki uznałbym obowiązkowym gdy jedna osoba ma te karty "odtworzyć" w Hi-Res.

Niech będzie zawsze obowiązkowy, żeby łatwo przeglądać
Cytuj:
- Karty ustawiałbym od razu kosztami - curve'm. Nie wiem jak, ale przydałoby się.

Da się bez problemu. Trzeba tylko sortować po każdym wrzuceniu nowych.

Można jeszcze liczyć i rysować różne proporcje :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 2:09 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Nicpon napisał(a):
Link do png karty PLUS link do grafiki (artu), jeżeli karta nie jest w HD.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 2:18 am 
Enchanter

Nicpon napisał(a):
Link do png karty PLUS link do grafiki (artu), jeżeli karta nie jest w HD.

a skąd mamy to wytrzasnąć? reverse image search + czas? nie wiem czy każdemu będzie się chciało.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 2:22 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Nicpon napisał(a):
a skąd mamy to wytrzasnąć? reverse image search + czas? nie wiem czy każdemu będzie się chciało.

akurat kazdy wklejajac swoje propozycje nie ma ich tak duzo, azeby nie poswiecic chwili czasu na znalezienie grafiki.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 2:22 am 
Moderator
Awatar użytkownika

A sory, myślałem o wrzucaniu własnych kart. Ale jak będzie to wspólna baza, fajnie jakby autorzy kart dodawali takie rzeczy. Przy okazji, to chyba nie jest taki kłopot?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Gru 02, 2013 7:05 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Sorki, dopiero teraz zauważyłem wątek. Nie do końca ogarniam sposób, ale postaram się to jeszcze przetrawić - generalnie nie mam nic przeciwko, myślę że powstanie tej kostki i tak jest przesądzone:)

Zostawiłbym tylko w spokoju to, co już ogarnialiśmy - landy i perły. Perły postaram się dziś ogarnąć, chyba nie będzie z tym problemu.

Co do grafiki, zawsze myśałem że każdy ma tak jak ja - cała grafika leży na dysku w jakimś podkatalogu MSE:)

Pisząc o bakaliach nie miałem na myśli powerlevelu, raczej żeby po prostu były synergie, a nie same efektowne niszówki.

Czy mógłbym ci wysłać Tomku 2 grafiki celem przerobienia 2 swoich kart na HiRes? Ewentualnie wkleiłbym gdzieś tu linki do Shacka.

EDIT:
zgłosiliśmy 10 multi 4W/4U/5B/4R/4G i 3 colorless. To razem 34. Monokolorowe generalnie mi się podobają, są też równo rozłożone. Gorzej z multi - mam dziwne wrażenie, że za dużo tam Banta, co gorsza ciężko go będzie wyhejtować, bo te bantowekarty są niezłe. Jak się zastanowię - napiszę w odpowiednim wątku, ale te 4 karty trzeba będzie stamtąd jakoś usunąć.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Gru 02, 2013 10:02 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Bez problemu mogę przerabiać karty na hi-res. Potrzebuje do tego arta i pełnego tekstu karty. Pełnego. Wraz z Flav em, ilustratorem i copyrightem. No i symbol edycji. Wysyłaj cie symbol na maila ( tomekpakiela@gmail.com) wraz z całą resztą informacji.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 6:31 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Dobra, wysłałem pierwszą sztukę.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 7:17 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Na pewno doby set symbol wysłałeś?

W mailu karta nie jest legendą - nie mam zamiaru nastepnym razem robić całego researcha czy dobrze przepisałeś własną kartę... Zostawiłem jak napisałeś. Poprawić?

Karta:
Spoiler:

Ostatnio edytowany przez Tomasz Pakieła Wto Gru 03, 2013 8:32 pm, edytowano w sumie 4 razy

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 7:28 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 12, 2010 10:58 am
Miejscowość: Wrocław
Będę obserwował ten projekt. Wydaje mi się bardzo interesujący, ale mam zastrzeżenia co do metody kolaboracji. Anyways - powodzenia! :)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość