Obecny czas: Pią Wrz 20, 2019 7:00 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: [AK][AK Masters][AKM] - stars of the set
PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 6:58 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
@Pakiela - myślałem że to temat w którym wrzucamy najciekawsze i najfajniejsze karty, które powstał i które mogą tworzyć archetypy w limited.

Jak ma działać madness? To proste... wystarczy włożyć do seta jakąś igłę z AK, na pewno taka jest, jak nie ma to chętnie sam zrobię. Każde środowisko draftowe potrzebuje takich comb, normalny cube ma chociażby + .

Świątynia przy sac enginie to przecież trochę gorszy (czyt. nie tak przegięty) skullclamp. Po co był np LED w cubie modowym skoro siadał w jednym na milion decków?

Profil GG  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 7:52 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Miejscowość: Warszawa
Dlaczego wrzuciłem akurat takie karty? Bo są jednymi z najlepiej zrobionych (2 pierwsze) lub archetypem kompletnie pominiętym (equip), a najfaniejsze opcje jak Zombie gentleman zostały już zamieszczone.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 9:55 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 14, 2009 1:54 pm
Rarian napisał(a):
najciekawsze i najfajniejsze karty, które powstał i które mogą tworzyć archetypy w limited

Zgrubsza o to mi chodziło. Z tego samego powodu ninjawalker imo nie pasuje. Nawet liliana's raven będzie wymagał sporego poświęcenia, żeby go jakoś zsynergizować. Chcemy ninjutsu w kostce?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 10:40 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2011 4:48 pm
Dealus napisał(a):
a najfaniejsze opcje jak (...) zostały już zamieszczone.
Serio? AK się wyczerpało?

Rarian, Pregenitus jak i Natural Order coś jeszcze robią.
Dealus napisał(a):
archetypem kompletnie pominiętym (equip)
No to mamy dwie definicje archetypu.
pi pit peano napisał(a):
Chcemy ninjutsu w kostce?
A mamy Ninjutsu w AK?

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 11:10 pm 
Planeswalker

Dobrze Tomku, następnym razem ty zrobisz własną kostkę w której będą tylko karty które tobie się podobają, pomyśleć że ktoś po 50 dupnych kartach zrobi jedną dobrą i już odbija. Wybacz cube nie polega na wrzuceniu tam 100 kontr, 100 klonów i dorzuceniu do tego 30 innych crit coby było co klonować.

pi pit peano napisał(a):
Chcemy ninjutsu w kostce?

jako abilitka nie powinna sprawiać problemu, w końcu nie potrzeba nic specjalnie pod nią budować.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 12:51 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dealus napisał(a):
pomyśleć że ktoś po 50 dupnych kartach zrobi jedną dobrą i już odbija.
Serio to napisałeś? O człowieku... :rockpunk: :shock: :rockpunk:

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lis 29, 2013 6:39 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sie 08, 2012 2:09 pm
Moje propozycje:
Spoiler:

Takie tam coś.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 11, 2013 11:31 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sie 03, 2005 3:09 pm
pi pit peano napisał(a):
Ten etap zakończymy w niedzielę 1 grudnia o 12.00 w południe.

Chodziło o grudzień którego roku? :wink:

PostWysłany: Śro Gru 11, 2013 11:47 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Pora spojrzeć prawdzie w oczy - w AK nie ma tylu dobrych kart.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 12:24 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 01, 2013 6:09 pm
Miejscowość: Piaseczno
Nieprawda. Po prostu brak osoby zdeterminowanej, która by taki projekt ciągnęła. Nie pomaga także brak wygodnej bazy danych w stylu gatherera.

Image

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 12:27 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
cudfather napisał(a):
Nieprawda. Po prostu brak osoby zdeterminowanej, która by taki projekt ciągnęła. Nie pomaga także brak wygodnej bazy danych w stylu gatherera.

zbierzcie karty i namowcie VILQ'a?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 12:35 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 01, 2013 6:09 pm
Miejscowość: Piaseczno
Skatalogowanie wszystkich kart (a nawet tylko tych dostępnych w wersji graficznej) byłoby bardzo długą pracą. Nie ukrywam jednak, że pomoc techniczna znacząco ułatwiłaby takie zadanie. Potrzebny byłby uproszczony klon Gatherera wraz z systemem wprowadzania nowych rekordów.

Nie wiem, czy VILQ w ogóle zagląda do AK ani czy byłby zainteresowany współpracą. Ale zawsze mogę siętego dowiedzieć ;)

Image

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 12:38 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Berłoś napisał(a):
zbierzcie karty
No to nie ja nakładam jakieś durne "4 karty na osobę" wymysły. Ja nie mam problemu z przebiciem isę przez kilka godzin przez całego hofa i wszystkie propozycje, które dostały średnie w granicach 5.0 (szkoda tylko, że bardzo rzadko w hofie pojawia sie lista kart które nie były w top3 a miały 5.0+). Tym sposobem mógłbym podrzucić nawet 100 kart (z czego 16 moich :P - tak, mam juz listę. Dawno. Zanim był regulamin do tego wątku.)

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [AK][AK Masters][AKM] - stars of the set
PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 4:02 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Składam autokrytykę - po prostu życie przycisnęło, głównie święta, dzieci i rozjazdy - teraz jeszcze duraki z firmy wymyślili durny egzamin na 'przedświętami'.

Tyle usprawiedliwień. Co do samego wątku - jestem zadowolony, wkleję swoją wypowiedź z innego wątku:

Spoiler:

Tu jest +/- statystyka, myślę że etap propozycji możemy uznać za zamknięty, teraz może (też tu) zajmijmy się dyskusją w celu utrącenia tych kilku kart, które są nadwyżkowe/psują color breakdown/nie bardzo się nadają. Pierwotnie zamierzonych głosowań chyba nie ma sensu przeprowadzać - liczba propozycji jest zgrubnie bliska liczbie slotów. Ja obiecuję swoją opinię w tej materii przekazać do jutra wieczór:)

p.s. z natury rzeczy nie jestem w stanie ogarniać całości tematu, nigdy też nie czułem się 'właścicielem pomysłu' czy 'szefem projektu' - no i w całości podpisuje się pod postem cudfathera. Jeśli ktoś byłby chętny organizować kolejne etapy, to byłaby rzecz wielce pożądana. Fakt, mam takie ogólne wrażenie że ten projekt wcale nie musi się toczyć mega szybko.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [AK][AK Masters][AKM] - stars of the set
PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 9:16 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Obiecana ściana tekstu. Po kolei kolorami:

Białe: Saint-Azoun, Seht i Exile zostają, czwartej karty jakoś nie mogę odnaleźć. Gdyby coś białego miało wylecieć, jak dla mnie byłoby to Seht
Niebieskie: zastanawiam się nad Lost God’s Temple. Karta mi się podoba itede, nie wiem tylko, czy jest grywalna w jakimkolwiek limited. Jeśli będzie trochę mass removalu i jakieś sacrifice outlets, jak dla mnie mogłoby być. Niech bieglejsi się wypowiedzą.
W niebieskim najbardziej podoba mi się brak kabanów – same małe sprytne efekty. Tak powinno być.
Czarne. Same cuda, w tym 3 synergiczne i przy okazji wyznaczające przyszłe ‘archetypy’, jeden sweep pasujący do niebieskiego ‘thorgala’ i ten koleś w kapelutku, którego wszyscy lubią (imo najlepsza karta evah, to kruk).
Czerwone: Naprawdę nie mamy sensownego smoka? Jeślibym coś wyrzucał, to drugą z kart Hellboya – to co podobało mi się w niebieskich, w czerwonym trochę przeszkadza. Gwiazdy w tym kolorze powinny trochę bardziej dawać po garach.
Zielony. Nice. Jeśli tak zostanie, set będzie wymagał ponadnormatywnej ilości fajnych non-basiców. Ja nie mam z tym problemu, uwielbiam fajne duale, jednak nie wiem czy tyle uda się zrobić. Jak już będą, to trzeba będzie dać dużo fajnych multikolorów, i to najlepiej potrójnych, żeby było co tymi landami czarować. I to też jest dobre, gdyż ponieważ w propozycjach multikolorowych mamy makabryczną przewagę banta. Więc będzie okazja wyszukać więcej pozostałych kolorów.W ogóle w multi są spore braki, o czym dalej.

Overall, z monokolorów najsłabszy wydaje mi się biały. Ani te karty jakoś nie wyrażają koloru, ani nie miałbym pomysłu jak lepić na nich sensowny archetyp. Czerony też odrobinę słabuje, reszta gra.

Artefakty:
Torus mnie nie przekonuje, natomiast w edge of lighting przewrotnie nie dodawałbym remindera, ale nie będę się upierał.

Multikolor.
Kandydaci do wylotu: Erin: za słaby. Hired Manhunter: pretty un-epic.

Karty których nie rozumiem: Mecra: nie broni się, nie rozumiem drugiej umiejki, nie wiem po co trzecia – zajrzę jeszcze w jej wątek ale jest zbyt dziwna. Madness: nie kumam, zajrzę w wątek,

Warunkowo:Santri: wydaje mi się, że uzależniona jest od choćby kilku kart z poisonem.

W multikolorach i artefaktach do zrobienia jest najwięcej.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 9:27 pm 
Planeswalker

Ze względu na zmianę zasad wyboru kart na stary, zamieszczę tu listę rzeczy, które nie powinny trafić do Cube'a w obecnej formie:

- Mecra -> brak asasynów i ninj przez co traci ona sens.
- Madness -> karta piękna, ale nie widzę żadnej grywalności tej karty w limited
- Santri -> brak balansu co było omawiane w jej wątku
- anti-chronicler -> tylko jeśli pojawi się jeszcze parę millujących kart

Reszta zdaje się być ok (choć zastanawia mnie plvl jednego z saintów;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 14, 2013 12:20 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Ogólnie, poczekałbym z tym przedsięwzięciem na nowe forum. Bedzie tam świetny panel "cardmakera" z wszystkimi kartami stworzonymi przez każdego z nas. Będzie je mozna sobie wszystkie pooglądać, ustawić ocenami itd. :loveit:

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 14, 2013 2:01 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 12, 2010 10:58 am
Miejscowość: Wrocław
Tomasz Pakieła napisał(a):
Ogólnie, poczekałbym z tym przedsięwzięciem na nowe forum
Tomasz Pakieła napisał(a):
Ogólnie, odłożyłbym to w nieskończoność.
Masz, poprawiłem żeby było widać, co piszesz.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 14, 2013 6:14 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Samuel Kalkin, nie masz racji.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość