Obecny czas: Śro Paź 16, 2019 11:28 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [AK][Stories] Searching for Four.
PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 1:36 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Kwi 19, 2011 4:48 pm
Miejscowość: Warszawa
Witajcie, pamiętacie pierwsza odsłonę [AK][Stories] ? Jak nie, zapraszam pod TEN link.

Za pierwszym razem zmagaliście się z ciężką rolą bajarza w (d)opowiedzeniu pewnej historii zwiazanej z kartami, które wam pokazałem. Tym razem jednak pójdziemy o krok dalej, ja bede robił to co lubię najbardziej, a wy mi w tym pomożecie robiąc coś, co zauważyłem lubi wiekszość z was. Ja lubię robić karty od mechanicznej strony. Wy? Wy lubicie karty tworzone w troszeczke inny sposób. O co chodzi? O robienie karty na podstawie czegoś (grafiki, smiesznego tekstu, nazwy itd.) Chciałbym, abyśmy wspólnie zrobili takie karty. Czemu liczba mnoga? Ponieważ każdy bedzie robił własną wersję, jednak z drobną pomocą z mojej strony.

Zadanie wyglada nastepuąco:
- Tworzycie w tym wątku (każdy ma prawo do jednego postu oficjalnego, który może edytowac 2 razy - inne posty bez ograniczeń) swoją ospoilerowaną kartę (w spoilerze musi róznież znaleźć się wording karty jak i ewentualne teksty zwiazane z historią, flavem czy czymkolwiek związanym z kartą).
- Ode mnie, otrzymujecie Wording karty - bez flavu, typu, kosztu, koloru, arty - sam wording.
- Nie roszczę sobie żadnych praw do przedstawionej poniżej mechaniki.

Z zasad to chyba wszystko, mogę jeszcze powiedzieć, że najfajniej byłoby, gdyby każdy, który wrzuci tu swój pomysł dopiero po opublikowaniu swojego przegladał spoilery innych :)

A teraz mechanika karty:

Image

wersja tekstowa:

Search your library for four cards and reveal them. If you reveal four cards with the same names, choose one of them and put that card into your hand. Exile the rest, then shuffle your library.

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 8:17 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 5:37 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Ok, wszystko poprawione. Czekam na wasze pomysły!

AlphaGo is a pretty sweet name for an unbeatable Go-playing robot, so I feel like I should name my imagined, sci-fi MTG playing computer too: Skynetdeck, AlphaDrawGo, AlphaCawGo, AlphaBetaUnlimited, DeepMonoBlue, or DeepUWControl?

I also considered naming it Owen Turtenwald, but apparently that name is already taken by another unstoppable MTG supercomputer.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [AK][Stories] Searching for Four.
PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 7:05 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Wrz 16, 2012 11:37 am
Spoiler:

Ostatnio edytowany przez Sigmar39, Pon Cze 03, 2013 8:20 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [AK][Stories] Searching for Four.
PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 7:51 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Mar 29, 2013 10:20 pm
Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 8:08 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

To może ja sprostuję troszeczke. Wyjaśnię, jak działa ta karta:
A wiec jest to tutor, który nakazuje nam znaleźć 4 karty.. Ale co to do końcac oznacza? W magicu, każdy efekt, proszący nas byśmy wyszukali karty o pewnej charakterystyce nie musi dojśc do skutku. Jednak, gdy efekt prosi nas o wyszukanie pewnej ilości kart bez określonych charakterystyk, nie możemy "nie znaleźć", czego efektem zawsze będzie pokazanie 4 kart przeciwnikowi (chyba, że nie mamy tyle w bibliotece). Pragnę zauważyć, że w przypadku pokazania kart, które nie posiadają takiej samej nazwy, karty te również zostaną wyexileowane - z tym wyjątkiem, że wszystkie, bo nie spełnimy warunku, który pozwoli nam wybrac jedną z nich i wziąć ją na rękę. Czyli:
- Mając w decku tylko 3x (a nawet 4), możemy używając tego tutora znaleźć 3 gryfy, do tego jakiegoś basica i wyexileowac wszystkie 4 karty = pure profit.
- Nie uda nam się nigdy wziąć na rekę karty, ktorej nie posiadamy w 4 sztukach w bibliotece podczas szukania - to miał być drawback tego tutora.

Siedem7, prosiłbym o podanie rarity w spoilerze.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lip 14, 2013 12:03 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Ok, myslę, że wiecej zgłoszeń nie dostaniemy. Otwieram dyskusję na temat kart, a Moderatorów prosze o edytowanie postów zgłoszonych prac w celu usunięcia spoilerów.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość