Obecny czas: Czw Wrz 19, 2019 1:26 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Szukam decku do Moderna
PostWysłany: Wto Wrz 01, 2015 3:28 pm 
Mage

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:50 am
Miejscowość: WRO
To ze wygrywa combem i ze jest ono proste to ok. Ale tu chodziło o to ze combo łatwo przerwać. Np zabijając anafenze no i po combo. Modern jest mocno "combo formatem" wiec odpowiedzi na comba jest dużo. To minus.
Ciężko stwierdzić który deck jest lepszy to zależy od meta. Ja gram na modo gdsię jest najwięcej twinow abzanów i delverow dlatego wybieram decki pod takie meta. Na Twoim miejscu rozegrał bym tym kilkadziesiąt partii ograł deck i grał nim później na turniejach :) w modernie musisz znać opcje jakie może mieć op no i wiedzieć jaka rękę na jaki Mu możesz kp.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lis 07, 2015 11:32 am 
Sorcerer

Dołączenie: Śro Sie 12, 2009 9:16 pm
Witam, chce zlozyc deck na moderna do 600 zl, co mozecie polecic? Zastanawialem sie nad ur delver , ale czarny czy zielony kolor tez moze byc, tylko ur delver duzo wykracza ponad kwote.

Z racji tego ze nie mam praktycznie zadnych kart magica, a grywalem tylko na octagonie, chce cos na szybko zeby ze znajomymi pograc i w miare kompetytywnego. Z gory dzieki za sugestie .

Profil E-mail GG  

Temat postu: Szukam decku do Moderna
PostWysłany: Sob Lis 07, 2015 11:48 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
heniu234 napisał(a):
Witam, chce zlozyc deck na moderna do 600 zl, co mozecie polecic? Zastanawialem sie nad ur delver , ale czarny czy zielony kolor tez moze byc, tylko ur delver duzo wykracza ponad kwote.

W tym zakresie cenowym to tylko Burn bez feczów albo z małą ich ilością. Ew coś w stylu Stupid Life / Soul Sisters, ale te decki nie są dobre. Generalnie decki do Moderna to raczej kosztują więcej niż 1500pln a czasem znacznie więcej.

PostWysłany: Sob Lis 07, 2015 12:08 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 12, 2015 10:25 pm
heniu234 napisał(a):

Spróbuj szczęścia z Living End'em. Dosyć tani, kompetytywny deck. Z droższych kart masz tam parę shock'ów, feczy i Fulminator Mage. W mojej opinii po kupnie x3-4 Bloodstained Mire i dwóch shock'ów(około 300-350 zł) manabase będzie znośne. Reszta kart wyniesie około 50-120 zł. Z czasem gdy będziesz ogrywał ten deck na bank znajdzie się trochę kasy na resztę many i Fulminatory.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lis 07, 2015 2:10 pm 
Archmage

Dołączenie: Pią Lip 26, 2013 9:03 pm
Miejscowość: Warszawa
Za 600 zł powinieś złożyć Elfy. Oczywiście bez kompletu , ale da radę grać bez nich.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lis 14, 2015 6:25 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 17, 2010 11:35 am
Ulubiony typ decku Control/Combo
Ulubione kolory, karty, mechaniki, itd.: :u: :w: :b: , mass removal :E , małe comba,
Budżet i posiadane karty: :g: :r: / :g: :w: fecze, urborg, wurmcoile, różne kontry z zen-som, standard: day's undoingi, tasigur, gideon
Jak kompetytywny (FNMy, PPTQ, Grand Prix...): Im bardziej tym lepiej :-D
Myślałem trochę o UW control. Może takiej jak
Spoiler:

Nie wiem czy to deck kompetytywny czy bardziej rouge deck któremu przyfarciło się na jednym evencie. Największym wydatkiem poza mana base wydają się i . Zastanawiam się jak taki deck może grać na takie trony czy infecty. Czy są jakieś podobne decki w modernie?

SUP DAWG, WE HEARD YOU LIKE PROLIFERATE, SO WE PUT PROLIFERATE IN YO PROLIFERATE SO YOU CAN INFECT WHILE YOU INFECT.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 1:13 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Ulubiony typ decku Midrange, tempo, niedelverowy(idk w sumie dlaczego ale mam niesmak do tego decku):
Ulubione kolory, karty, mechaniki, itd.: Kolory? Szczerze powiedziawszy nie mam ulubionych. Co do kart to chyba Life from the Loam, jednak nie chciałbym decku wokół tej karty zbudowanego(bo już mam xD). Mechaniki... Zapewniające stabilną pozycję na stole.
Budżet i posiadane karty: Budżet? Tak naprawdę można powiedzieć że praktycznie nieograniczony, jednak to zajęłoby dosyć długo aby zbierać playsety Goyfów/Lilian/Snapcasterów, a chciałbym nim po prostu pograć szybko xD. Cenię bardzo elastyczność decku-gdzie 20-30 kartonów mógłbym przełożyć do innego decku aby otrzymywać zupełnie inny rezultat. Posiadane karty: playsety Bloodstained Mire'ów, Verdant Catacomb'ów, gdzieś przewinęły mi się w klaserze dwa Wooded Foothills'y i Windswept Heath, shocklandy GB, RB, GR, WB, x3 Inkwizycje, x2 Thoughseize'y, playset Bloodghast'ów, x2 Abrupt Decay'e i duużo innych. Jestem w trakcie składania jakiegoś Dredge'a, jednak chciałbym spróbować czegoś jeszcze.
Jak kompetytywny Zdecydowanie najwyższy możliwy poziom:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 3:53 pm 
Mage

JamJackall napisał(a):
Ulubiony typ decku Control/Combo
Ulubione kolory, karty, mechaniki, itd.: :u: :w: :b: , mass removal :E , małe comba,
Budżet i posiadane karty: :g: :r: / :g: :w: fecze, urborg, wurmcoile, różne kontry z zen-som, standard: day's undoingi, tasigur, gideon
Jak kompetytywny (FNMy, PPTQ, Grand Prix...): Im bardziej tym lepiej :-D
Myślałem trochę o UW control. Może takiej jak
Spoiler:

Nie wiem czy to deck kompetytywny czy bardziej rouge deck któremu przyfarciło się na jednym evencie. Największym wydatkiem poza mana base wydają się i . Zastanawiam się jak taki deck może grać na takie trony czy infecty. Czy są jakieś podobne decki w modernie?

Ja bym Ci chyba polecił ad neussem. Sprawdź sobie fajne combo z elementami kontroli

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 23, 2015 5:38 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Kwi 28, 2005 1:32 pm
Miejscowość: Trn/Krk
szaman666 napisał(a):
Ja bym Ci chyba polecił ad neussem. Sprawdź sobie fajne combo z elementami kontroli

JamJackall napisał(a):
Jak kompetytywny (FNMy, PPTQ, Grand Prix...): Im bardziej tym lepiej

Trochę się kłóci jedno z drugim ;) To jest deck skrajnie niszowy, który bardzo rzadko cokolwiek ugrywa. Najbardziej oczywisty jest tu do polecenia UR/Grixis Twin - kontrola, która zabija kombem ale wcale nie musi, może też równiedobrze wygrać "fair" grę.

"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy..."

Mój Have/Want

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 23, 2015 6:17 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Revan napisał(a):
To jest deck skrajnie niszowy, który bardzo rzadko cokolwiek ugrywa.

No poza tym, że zrobił top4 na GP na 2870 osób w czerwcu :wink: . Ten deck jest dobry i jak najbardziej "competitive". Ale trzwaymając się bardzo mocno "tego co ugrywa", to Twin wydaje się lepszym wyborem.

PostWysłany: Śro Gru 23, 2015 8:46 pm 
Mage

Raven... bez komentarza.

Ja polecam ad neussem :) twin jednak ma więcej gier wygranych. Jest jednak wg mnie trudniejszy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 23, 2015 10:07 pm 
Mage
Awatar użytkownika

szaman666 napisał(a):
Raven... bez komentarza.

Bez komentarza co konkretnie? Bo jak dla mnie bez komentarza jest fakt, że nawet nie potrafisz dobrze czyjegoś nicku przeczytać... Stwierdziłem niepodwarzalny fakt, że deck jest niszowy i rzadko robi jakieś topy. Bo skoro ostatni raz pojawił się na dużym turnieju w czerwcu, jak zauważył Mikołaj, czyli pół roku temu, to chyba o czymś świadczy. Na MODO jest na 22 miejscu i stanowi niecały 1% meta. Zaś autor pytania o wybór decku napisał, że zależy mu by był on jak najbardziej kompetytywny. Tak więc nie jestem w stanie dostrzec, by cokolwiek co powiedziałem na jego temat było nieprawdą.

Mój Have/Want

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 23, 2015 10:21 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 1:17 pm
Ad Nauseam nie jest jakoś bardzo niszowe. Przecież wygrało 2 MKM series pod rząd - w Pradze (175 graczy) i Madrycie (354 graczy). To chyba o czymś świadczy prawda? :p Póki nie ma dużo BGx i infectów w metagame deck jest przynajmniej porządnym wyborem.

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Śro Gru 23, 2015 11:56 pm 
Archmage

Revan, idź ubierz choinkę, a nie opowiadaj bujd. AdN to solidny deck tier2 z udziałem w meta podobnym do Boogle, Abzan Coco czy Grixis Delver. I jest to lepszy wybór na otwartą meta dużych turniejów niż na FNM, gdzie można ten deck zhejtować, co pokazują turnieje, które ten deck wygrywa. Na naszym podwórku ten deck zrobił top2 największego PTQ w Polsce w Modernie w ubiegłym roku w Wawie : http://psychatog.pl/relacja-finalisty-z ... d-nauseam/

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 24, 2015 1:59 pm 
Mage
Awatar użytkownika

MGGG napisał(a):
AdN to solidny deck tier2 z udziałem w meta podobnym do Boogle, Abzan Coco czy Grixis Delver.

No właśnie, kluczowe tutaj jest to "tier 2". Ja nie twierdzę, że deck jest beznadziejny i do niczego się nie nadaje. Powiedziałem tylko, że jest niszowy (co jest prawdą, bo bardzo rzadko się go spotyka), i że rzadko coś ugrywa na większych turniejach (co również jest prawdą). Nie rozumiem więc zupełnie, o co ten cały ból dupy macie.

szaman666 napisał(a):
Skrajnie niszowe to on ma pojęcie i tyle.

Haha, znawca się znalazł :hahaha:

Mój Have/Want

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 24, 2015 2:53 pm 
Mage

Powiedziałeś ze jest skrajnie niszowy i ze go nie polecasz. Argumenty których użyłeś były bo prostu słabe i nieprawdziwe wiec Ci to zostało szybko wyjaśnione. Poleciłem ten deck do sprawdzenia i przetestowania. Problem masz Tu ze tym deckiem się nic nie ugra a ja go polecam.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 24, 2015 9:26 pm 
Archmage

Revan napisał(a):
No właśnie, kluczowe tutaj jest to "tier 2".

Tier 2 to także m.in. Abzan, Grixis Twin czy Zoo. Czyli według Ciebie "niszowe" i "rzadko coś ugrywające decki"?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 7A/pubhtml
Pod tym linkiem masz jedno z najlepszych źródeł określania pozycji decku w Modernie. Zobacz, ile niszowych i rzadko coś ugrywających decków jest w meta. O dużej cześci z nich pewnie nawet nie słyszałeś :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 25, 2015 8:06 pm 
Mage
Awatar użytkownika

MGGG napisał(a):
Tier 2 to także m.in. Abzan, Grixis Twin czy Zoo. Czyli według Ciebie "niszowe" i "rzadko coś ugrywające decki"?

No nie do końca klasyfikują się one imo w tej samej kategorii, bo jest ich w meta zdecydowanie więcej, i częściej pojawiają się w topkach.
MGGG napisał(a):
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 7A/pubhtml
Pod tym linkiem masz jedno z najlepszych źródeł określania pozycji decku w Modernie. Zobacz, ile niszowych i rzadko coś ugrywających decków jest w meta. O dużej cześci z nich pewnie nawet nie słyszałeś :)

A dzięki, w sumie nie znałem tego. Wygląda na niezłe źródło informacji ;)

Mój Have/Want

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 25, 2015 9:06 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 25, 2013 12:27 am
Bardzo proszę kogoś kto się zna na Ad Nauseam o napisanie primera tego decka :)

"Hey I'm paper, please nerf scissors because I'm fair, neither sharp edges nor hard surfaces here. Rock and scissors are unfair, it doesn't matter if the meta becomes 100 % me because I'm fair, I'm entitled to it".

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Gru 25, 2015 9:40 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Davvi napisał(a):
Bardzo proszę kogoś kto się zna na Ad Nauseam o napisanie primera tego decka :)

https://www.youtube.com/watch?v=ILnDwhcf5VI łap, tutaj koleś dosyć jasno przedstawia plusy i minusy tego deczywa :)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość