Obecny czas: Nie Gru 15, 2019 11:49 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Życzeniowy modern
PostWysłany: Wto Sie 06, 2019 6:06 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Gru 16, 2015 7:23 pm
Miejscowość: k. Tarnowa
Modernowa pula kart powiększa się stale, a ostatnio pojawił się dodatek specjalnie dla tego formatu. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiło sporo zmian w metagame i przez cały ten czas przez stoły przewijało się mnóstwo talii. Niektóre już zapomniane a inne całkiem nowe, jednak jedno jest pewne - ich power level rośnie. Nie obeszło się też bez kilku banów. Większość ma pewnie swoją opinię na temat stanu moderna. Odrzucając jednak na chwilę jego obecną kondycję i wszystkie te spekulacje dotyczące możliwych banów (, i ) zastanawiam się... Jakim byłby modern, którego byście chcieli?

Osobiście chciałbym zobaczyć jak modern wyglądałby z takimi zmianami (oprócz tych trzech powyżej):
1. Brak szybkiej many

- kluczowy element wielu zdegenerowanych combo

2. Nie dla darmowych rzeczy
?
suspendy bez kosztu mana ?
Leyline of X
Pact of X
Force of X
X Shoal
you may exile 2 colored cards rather than pay this spell’s mana cost, np.

3. Usunięcie jednokartowych zagrań typu "Ja mogę grać w magica, ty nie możesz"
?
?

lub

4. Co jeszcze mogłoby odejść
wszystkie czary z phyrexian mana - color pie nie powinno być żartem a płacenie życiem za efekty to nie żadna cena
storm - dodam manę, dobiorę kartę, powtórzę milion razy, odbanuję , zagram do lustra
miracle - cud byłby bardziej odpowiedni gdyby to było coś w stylu "If you have no cards in your hand and draw this then you may pay <less mana> instead"
dredge - wygrywa gry samym faktem ciągnięcia kart, nawet nie musi zagrywać czarów
- ciekawi mnie jaki stwór by go zastąpił
tron landy - legendary czy coś, może gdyby nie było Ancient Stirrings nie byłoby potrzeby nic zmieniać
- to nie jest niebieski efekt
- zero ograniczeń, exile, instant, ląd wchodzi zatapowany, łatwy koszt - trzeba mieć naprawdę mocny powód żeby tym nie grać kiedy ma się dostęp do białego (może :W: sorcery z warunkiem lub :W: :W: instant a ląd wchodzi odtapowany?)
? :E

Chodzi mi tutaj tylko o wyobrażenie, ogólnikowy zarys tego co waszym zdaniem byłoby interesującą zmianą w tym formacie. I bądźmy szczerzy, to tylko gdybanie a nie poważne rozważania.

Profil E-mail  

Temat postu: Życzeniowy modern
PostWysłany: Czw Sie 08, 2019 7:30 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Moim zdaniem modern jest po prostu trochę za silny i za szybki, ale raczej nie da się tego "naprawić". Gdyby zbanować część zaproponowanych przez Ciebie kart, to death's shadow nadal wypierałby setki czy nawet tysiące możliwych talii, które teoretycznie mogłyby robić coś podobnego, ale gorzej, no i wciąż nie dałoby się grać wolnymi taliami. Dużo w modernie robią fecze + shocki i z nimi nigdy nie będziemy mieli czegoś podobnego do standardu, bo zawsze jesteś w stanie grać 3 kolorami niemal bezkarnie. Natomiast gdyby jeszcze zbanować shadowa, to pozostaje np. taki jund albo nawet głupie humany, które mając bardzo osłabione metagame i grając właściwie samymi uczciwymi kartami, byłby też broken i trzeba by zacząć banować jakieś lilianki albo tribal landy.

Ja osobiście byłbym zainteresowany pozbyciem się talii typu dredge, bo co chwilę za dużo miesza w metagame + na pewno ban lootinga, bo wg mnie jest za dobry w za wielu taliach. Dawniej jeszcze myślałem poważnie o banie moxa, bo to właściwie on robił te wszystkie nieuczciwe rzeczy, których miało w modernie nie być.

A bardziej abstrakcyjnie o takim "życzeniowym" modernie, to wolałbym nie mieć w magicu tylu niezbalansowanych kart, które kosztują za mało many, przez co da się w 100% efektywnie dojechać do końca gry czarami poniżej 4 many. Ale modern jest za szeroki i każdy kolejny nierotujący format stanie się za szeroki; nawet gdyby się skupili na nierobieniu takich rzeczy, to w końcu by do tego dochodziło. A i tak jestem pod wrażeniem, że format wymyślony tak ad hoc przetrwał tyle czasu i jest generalnie super różnorodny i jednak przez większość czasu ciekawy i zbalansowany.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Życzeniowy modern
PostWysłany: Sob Sie 10, 2019 1:19 pm 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 05, 2014 12:58 am
Cofnąć się pewnie nie da natomiast zupełnie inną kwestią jest to, że nie tylko nie jest to ograniczane tylko wręcz żyłowane do granic absurdu.

Jeszcze niedawno niektórzy się spinali na "talie dla upośledzonych" czyli Bogla i Burna, które z ręką boga mogły skończyć w T3, podobnie Affinity czy... Mill. :mrgreen:

Ostatnio natomiast mamy totalną jazdę bez trzymanki. W mainstreamie Hogaak, którego - mimo wszystko - można jakoś okiełznać i wejść z nim w jakąś interakcję. Gorzej z tym co zaserwowano w M20. + + i mamy T2 kill. Taki drugi Infect. Połowa talii w tym czasie będzie miała na stole fetcha / stapowany shock / ewentualnie wystawioną fiolkę.

Skrajną patologią, powstałą w jakichś chorych snach, jest Allosaurus, który ma w dupie to, że jest na draw-ie i kończy w T0. Może szansa na to jest 0,5%, nie wiem, nie liczyłem, natomiast jest to wykonalne, o czym się zresztą przekonałem. Ja wiem, że , że , ale... no nie powinno być fizycznej możliwości kończenie rozgrywki w takim momencie. :?

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości