Obecny czas: Pon Cze 24, 2019 9:24 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Temat postu: Szukam decku do Moderna
PostWysłany: Sob Paź 21, 2017 8:49 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 10, 2011 8:07 pm
Miejscowość: Warszawa
Myślę, że
Darecki napisał(a):
8

ma aż za duży potencjał.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Szukam decku do Moderna
PostWysłany: Sob Paź 21, 2017 9:54 am 
Apprentice
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Mar 10, 2016 12:37 pm
Miejscowość: Płock
Efekt dodawania do listy bez patrzenia na aktualny stan xd chociaz pewnie skończy się na MonoG Stompy xd

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sty 05, 2018 8:00 pm 
Apprentice

Dołączenie: Wto Gru 05, 2017 8:37 am
Ulubiony typ decku (Aggro, Tempo, Combo, Midrange, Control...): Midrange, Tempo/Aggro, w tej kolejności.
Ulubione kolory, karty, mechaniki, itd.: Nie przepadam za niektórymi mechanikami U, poza tym bez preferencji.
Budżet i posiadane karty: kart brak (4x Llanowar Elves ;) ) na start jakieś 400PLN
Jak kompetytywny (FNMy, PPTQ, Grand Prix...): FNM, fajnie by było gdyby miał możliwość stopnniowej rozbudowy, ale bez spiny

Chciałbym zacząć przygodę z Modernem, dlatego chciałbym na start dość budżetowy deck. Fajnie by było gdyby można go w przyszłości upgradować, jeżeli granie w tym formacie mi siądzie. Tymczasem deck byłby w użyciu głównie na FNM-ach (w strefie ;) ). Myślałem o polecanym często Burnie, ale wydaje mi się niezbyt ciekawy do gry (mało interaktywny), a ja lubię trochę kartonów poprzekręcać.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 10:49 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 04, 2002 10:16 pm
Miejscowość: Nosgoth
No niestety ale za 400zł w modernie to tylko fun decki możesz mieć np. taki
https://www.mtggoldfish.com/deck/857220#paper

i możesz go powoli ulepszać do RG Land Destruction
https://www.mtggoldfish.com/deck/874839#paper

choć to taki raczej tier 2, ale jak głównie na fnmach będziesz grał to spoko wybór

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Sty 09, 2018 10:40 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
ULTN7, Tutaj masz całkiem ciekawą decklistę + kilka pokazowych gier deckiem:
https://www.channelfireball.com/videos/ ... en-evolve/

Oczywiście cena mana base do każdego decku w Modernie to więcej niż 400pln, ale na początku możesz grać tańszymi zamiennikami feczów/shocklandów. Reszta tego decku na 100% mieści się w budżecie. Możesz też obciąć kolor czerwony co znacznie obniży koszt mana base. Bez feczów będziesz też musiał znaleźć zamiennik dla Narnam Renegade, ale deck powinien wciąż dawać radę na poziomie FNM.

PostWysłany: Wto Sty 09, 2018 11:27 am 
Apprentice

Dołączenie: Wto Gru 05, 2017 8:37 am
Ok, dzięki za sugestie Ker, i Mikołaj. :) Porobię proxy zobaczę jak to tam działa. :)
Wiem, że manabase w Modernie to koszta, jeżeli Modern siądzie to i w to sie zainwestuje dlatego właśnie szukałem decku, który w razie czego można obciąć i stopniowo szlifować.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 09, 2018 8:16 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 10, 2011 8:07 pm
ULTN7, tutaj masz fajną playlistę z omówieniami talii. Nie wszystkie są do moderna i nie wszystkie są budżetowe, ale na pewno znajdziesz tu jakieś perełki (są tutaj obie wcześniej wspomniane talie). Dodatkowo, ogląda się to po prostu bardzo przyjemnie, więc uważaj, żeby się nie uzależnić :razz:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 16, 2018 3:07 pm 

Dołączenie: Czw Lis 02, 2017 5:45 pm
W takim budżecie i nie chcąc grać U polecałbym gobliny.

Deck tier 1,5 można złożyć za 500zł, a droższe wersje potrafią nawet zdobyć top 8 na poważnych turniejach. Najdroższą kartą będzie goblin guide, ale na początku możesz proxować lub grać nie pełnym kompletem.

Jak zdobędziesz wszystkie karty będziesz mógł niektóre użyć do złożenia mono-red burn a potem boros/naya burn.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Sty 19, 2018 11:59 am 
Apprentice

Dołączenie: Pią Sty 05, 2018 11:57 pm
Cześć!

Ulubiony typ decku (Aggro, Tempo, Combo, Midrange, Control...): Midrange lub Aggro.
Ulubione kolory, karty, mechaniki, itd.: Bardzo lubię smoki, elfy też, ulubione kolory to R i G
Budżet i posiadane karty: białe Angele :), do 400 pln
Jak kompetytywny (FNMy, PPTQ, Grand Prix...): głównie FNM, zależy mi, żeby w miarę szybko zacząć grać ale też mieć możliwość rozbudowy decku na turnieje

Generalnie bardzo chciałem smażyć oponenta za pomocą smoków, więc marzyło mi się zrobienie kombinacji typu gobliny + tanie smoki, bądź elfy + tanie smoki, ale z tego co widzę nie ma miejsca dla takich talii w modern, a jedyne grywalne decki ze smokami w modernie to Ponza i Skred (za drogi).

Miałem przyjemność testować budżetowe elfy i budżetową Ponze i gobliny.

https://www.mtggoldfish.com/articles/bu ... down-elves (z kumplem vs poniższy deck i gobliny a także na trunieju proxy 4 różne decki)

https://www.mtggoldfish.com/articles/bu ... stone-rain (testy z kumplem tylko vs gobliny, elfy i control)

Wydaje mi się, że przyjemniej gra mi się elfami, pomyślałem om dodaniu do nich Shaman of the Pack, i przy usunięciu Collective Company i Chordów i tańszych źródłach czarnej many można by było złożyć coś grywalnego na FNM nawet za 200 (np czerpiąc czarną manę ze swampów i deep shade elves), jest wiele możliwości ulepszeń , wersja z dodatkiem białego chyba nawet nieźle sobie radzi na turniejach.

Budżetowa Pozna mniej mi się podobała, ale testowałem ją z mniejszą ilością oponentów, ponadto odstraszają mnie ceny blood monów. Co sądzicie o tych dwóch deckach, który lepszy na FNMy, żeby nauczyć się grać i który ma lepsze perspektywy jeśli chciałbym grać nim na większych turniejach? Może są jeszcze jakieś inne decki ze smokami w modern które przegapiłem, możę Skred bez Skreda i Snow Covered landów ma sens? :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 11:37 am 
Apprentice

Dołączenie: Czw Cze 05, 2014 1:47 pm
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Siema,

Jak myślicie, czy warto składać reanimatora pod Griselbranda (goryo, though the breach etc) wersje z shoalami pod obecny meta modernu? Ugra to coś?

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 2:29 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 1:17 pm
Jak lubisz układankowe glass cannony to tak. Nie jest i nie będzie to ścisłe tier 1, ale deck co jakiś czas wypływa i robi wyniki - na przykład na Modern Challenge z początku stycznia jest lista, która zrobiła 7-1.
W ogóle to w obecnym kształcie formatu można grać i wygrywać czym się chce. Jeśli lubisz i ograsz swój deck to prędzej czy później pyknie ;p

"Wróciliśmy na site, gdzie po raz kolejny dopadły mnie wątpliwości. Przecież nie rozegrałem tym deckiem ANI JEDNEJ GRY!!! Sodek stwierdził, żebym – cytuję - „nie pierdolił” i po tym - jakże trudnym do zbicia argumencie – na niecałe dziesięć minut przed końcem zapisów, poszedłem opłacić swój udział."

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 8:33 pm 
Apprentice

Dołączenie: Czw Cze 05, 2014 1:47 pm
Miejscowość: Zamość / Warszawa
ok dzięki za odpowiedź :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 10:58 pm 

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 8:48 pm
Ulubiony typ decku (Aggro, Tempo, Combo, Midrange, Control...): Controla
Ulubione kolory, karty, mechaniki, itd.: Niebieski biały (troche czerwony)
Budżet i posiadane karty:kart raczej nie posiadam przydatnych do czegokolwiek ;) budżet moze nie nieograniczony, ale nigdzie mi sie narazie nie spiesz :)
Jak kompetytywny (FNMy, PPTQ, Grand Prix...):chcialbym zeby deck byl mocny.

Po dluuuuuugiej przerwie stwierdzilem ze fajnie byloby miec jakas talie do grania, w format nierotujacy :) bede wdzieczny za wszelkie porady :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 12:56 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 23, 2007 12:23 pm
Dreef napisał(a):
Ulubiony typ decku: Controla

Dreef napisał(a):
Ulubione kolory, karty, mechaniki, itd.: Niebieski biały (troche czerwony)

Robercie, przyzywam Cię.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości