Obecny czas: Pon Lis 18, 2019 5:26 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [EDH] Powrót po wielu latach - pytania
PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 1:18 pm 

Dołączenie: Pią Paź 13, 2017 1:09 pm
TL;DR - czy da się grać w Magica w formacie Commandera w Krakowie towarzysko? Wydając około 200 pln na start a potem może powoli coś dokupywać.

Cześć wszystkim,

W Magica grałem pod koniec 8 edycji (dawno temu dla mnie), kart już żadnych nie mam (oddałem znajomym za "flaszkę" na studiach). Szukam teraz jakiejś karcianki, wspomnienia robią swoje. Nie chcę grać turniejowo, bardziej raz na tydzień (może częściej lub rzadziej) pograć towarzysko w Krakowie, ewentualnie robić za warzywo na turnieju :D Specjalnie dużych kosztów tez nie chcę ponosić, ale liczę te kilkaset PLN na start. Wybrałem ten format bo wydaje mi się najsensowniejszy przy moich założeniach. Bedę wdzięczny za wszelkie informacje i porady. Z chęcią wysłucham też rad co do innych formatów, które mogą bardziej pasować do moich założeń.

@ off-top: nie wiem czy temat w dobrym dziale, jeżeli nie to przepraszam i proszę admina o przeniesienie wątku

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 5:50 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 07, 2015 10:51 am
Miejscowość: Chrzanow
Commander JEST towarzyski :)
Bylem raz w Magic Cafe, zagralem, bylo spoko, przeciwnik nie mial decku za 5k. Podobno competitive gracze graja raczej gdzies u siebie w domach (gdzies przeczytalem takie info).
Co do skladania Commandera ja jestem leniwy - wole sobie kupic precona i odpowiednio go modyfikowac pod swoje potrzeby (w Commanderach 201X masz zazwyczaj karty do dwoch-trzech strategi ktore mozna sprzedac, np. Yidris Wheel lub Chaos).
Jesli chcialbys skladac od zera to mysle ze cie to troche drozej wyniesie niz precon, ale wieksza satysfakcja jesli zaczniesz sporo wygrywac. Jakbys kiedys chcial pograc competitive to wpadnij do Katowic

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [EDH] Powrót po wielu latach - pytania
PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 6:01 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Śro Mar 14, 2012 5:43 pm
Miejscowość: Katowice/Piotrowice
Rakott napisał(a):
Jakbys kiedys chcial pograc competitive to wpadnij do Katowic

ee tam, w Krk też są turbo competitive decki. No i Krk ma solidnego reprezentanta - Sosne :rolleyes:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 6:31 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Ale żeby w Krk pograć competitive, to trzeba się zgadać, znać miejscówkę i specjalną sekwencje pukania w drzwi :-P
A pierwsza zasada krakowskiego cEDH to:
You do not talk about Fight Club.

PostWysłany: Sob Paź 14, 2017 5:20 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Paź 07, 2012 9:28 pm
...a w Poznaniu, że "Policja Medżik" ma ostatnie słowo ;) Zapraszam, gdybyś był kiedyś nawet przelotem. I najlepiej zacząć szukać ludzi w Planszy, bo na Wildzie jest sklep ze Starym Wilkiem, który wygnał starą gwardię płatną toaletą...

And the forests will echo with laughter."

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Paź 14, 2017 9:12 am 

Dzięki za rady. Czy ktoś może doradzić co warto kupić na start z prebuild decków, ewentualnie dodać w dwóch słowach jak dany deck gra?. Miło by było gdyby dawało to w przyszłości więcej niż tylko jedną słuszną ścieżkę rozwoju.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Paź 14, 2017 9:22 am 
Archmage

Dołączenie: Wto Gru 09, 2014 2:16 am
Cheshiredog napisał(a):
Czy ktoś może doradzić co warto kupić na start z prebuild decków, ewentualnie dodać w dwóch słowach jak dany deck gra?. Miło by było gdyby dawało to w przyszłości więcej niż tylko jedną słuszną ścieżkę rozwoju.

Ciężko mówić, jak nie wiadomo, co lubisz. :P
Jeśli chodzi o preconstructed, to najpierw zawęź talie do tych, które możesz niedrogo lub łatwo dostać. Niektóre są drogie, a inne po prostu ciężko dostępne.
Ogólny trend w tych deckach jest taki, że zazwyczaj mają motyw przewodni i "ten drugi", całkiem łatwo jest to wychwycić po prostu sprawdzając, co robią generałowie wydrukowani w tych deckach.
Chyba w każdym decku prekonstruowanym, poza "twarzą" talii, są jeszcze 2 inne legendarne stwory zawierające wszystkie kolory talii. 3 karty na każdy deck, a powinny pokazać, w które strony można rozbudowywać talię.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Paź 16, 2017 7:47 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Jest około 7-8 osobowa playgroupa competetive, do której należę, ale od jakiegoś roku-dwóch nie grywamy w sklepach tylko w mieszkaniach :). Za to w magic cafe w czwartki, jak i w dragonusie w poniedziałki oraz w hexie w środy są grywane casualowe commandery, gdzie znajdziesz playgroupy i z pre-conami i deckami do 500 zł :) generalnie polecam pozapisywać się do grup „hexowy magic”, „dragonus m:tg” i „mtg - magic cafe” na facebooku, tam znajdziesz wszystkie informacje :D.

Cytuj:
i Krk ma solidnego reprezentanta - Sosne

:D

Profil GG  

PostWysłany: Pon Paź 16, 2017 2:27 pm 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Udało mi się znaleźć lokalne wsparcie :D
Wstępnie jestem na tym, że jak chwilę pogram to kupię jakiś pre con deck. Obecnie myślę nad Green + Black z 2015 albo Blue + Black + Red z 2017

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości