Obecny czas: Pią Lis 22, 2019 1:03 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [EDH BUDGET] Yidris - Wheel Cascade
PostWysłany: Czw Cze 22, 2017 1:19 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 07, 2015 10:51 am
Miejscowość: Chrzanow
Kupilem sobie Entropic Uprising. Nie mam dostepu do czarow ze stormem (np. ), a ze mialem juz Nekusara to postanowilem go rozbudowac pod wheel of pain.
Chcialbym, abyscie mi doradzili proporcje odnosnie rampy i reszty decku, co wyrzucic i co sie nie sprawdza. BARDZO nie chcialem pisac tematu w stylu "siema, to znowu ja, mam kupke kart, zlozcie mi decka plox" ale przyznam sie szczerze ze pierwszy raz mam do czynienia z takim czyms, w zaden sposob nie przypomina moich wczesniejszych deckow i nie bardzo wiem jak sie za niego zabrac. To dopiero drugi po Ghavie deck ktory chcialbym zlozyc tak troszke bardziej competitive.
W "normalnej" wersji wheela, bez paina, nie mam kompletnie pojecia jak ten deck mialby zabijac. Same nie da rady.
Majac tyle spelli nasuwa sie samo pytanie: czym ja zaplace za wiecej niz 2-3 spelle? Dla mnie to wyglada tak: Wbijam sie Yidrisem. Castuje np. , cascaduje, zagrywam kolejny - i brak many, 4 spelle zagrane, i jakbym mial Tendrils of Agony zagrac albo Grapeshot to chyab nie tedy droga (chyba ze mialbym na stole jednoczesnie Kydele i Waste Not ale mala szansa na to).

Kart z X w koszcie chyba nie ma co wrzucac ze wzgledu na cascade - chcialbym Yidrisa miec jak najdluzej na stole, ale rownoczesnie zeby deck sobie poradzil bez niego.

KOMANDOS:

LANDY
Moj manabase jest lipny, narazie sie chce skupic na reszcie talii. Docelowo chce ich miec 39. W planach mam wywalenie landow typu na takie jak ,, - tutaj mysle ze sobie poradze.

RAMPA
Tu najwiekszy problem. Nie wiem czy lepiej isc w mana rocki, czy moze w mana dorki skoro mam zielony. Za mana rocki przemawia do mnie to ze daja z reguly wiecej many (np. ) co daje lepszy efekt z .
Inspiruje sie postem Mtgmaster'a i w miare mozliwosci ogarne sobie drozsza rampe: viewtopic.php?f=182&t=83107
Poki co postanowilem miec:

3 Signety

Mysle ze za signety moglbym wrzucic i ten drugi, ale nie wiem co lepsze, podobno signety to staple. I zwiekszyc rampe?
Nie wiem czy nie za wolny

PAIN

Nie wiem w sumie czy on jest dobry w talii ktora raczej celuje w karaniu wszystkich po rowno, a ~5dmg co ture jest chyba zbyt wolne
- do tego przydaloby sie troche spelli potrzebnych tez do Yidrisa

- Wydaje sie 100x lepsze niz Vial Smasher, no ale ja sie nie znam

Nie wiem czy Trouble taki dobry skoro wole by nikt nic nie mial na rece
Lubie takie karty

OBRONA
- nie wiem czy spoko, zwlaszcza ze mnie tez moze zabolec

- wydaje sie niezlym wylacznikiem planeswalkerow

NISZCZENIE
Kompletnie nie wiem czy to sie nadaje do grania ale wydaje sie fajne

Chaos.
Chyba sie oplaca 2 stwory za ~4 many

Lubie exilowac
Lepsze od ?
Wydaje mi sie ze jak puszcze to w odpowiednim momencie i taki Derevi nie odtapuje sobie landow... ale poza tym, uzywanie 2 kart na niszczenie calego stolu przeciwnika sie chyba nie kalkuluje. Ale ja sie nie znam.
Chyba jeden ze slabszych niszczen, zbyt drogi
chyba lepszy jest ale on nie oszczedza Yidrisa

PROTEKCJA/EVASION

Jak budzet pozwoli to zmienie na lightningi

Polecali w internecie jako jeden z najlepszych sposobow dawania double strike'a

TOKSY

Yidris jest wizardem :D
Wydaje mi sie w tym decku nawet lepsze niz Army, mimo ze wchodza tapniete

- chyba sie nie zmiesci?

DRAW

Nie wiem czy nie lepiej wsadzic zamiast tego czegos co by wszyscy mogli ciagnac
Za spory koszt, czy on ma od razu trafic do grobu?
Cipher pod Yidrisa... spada do grobu kiedy Yidris spadnie?

Chyba lepsze jest

INNE

Deck sie kreci wokol tej karty, ale jedna karta gry nie wygra...
Strasznie podobaja mi sie takie karty, ale w tym decku chyba to nie zatrybi - za wolno bym sie odbudowywal, mam racje?
Deck budzetowy, to i tutory budzetowe... zastanawialem sie tez nad Signal the Clans do miedzy innymi Nekusara, Guiltfeedera, Kydele
, Nie wiem czy nie za drogie. Zawsze sie widzi Vampiric/Demonic tutory.
Moim zdaniem daje dobry efekt z wheelami + discard efektami

Slaba synergia z reszta decku, ale jest mnostwo stworkow w meta ktore chcialbym przejac, np. Derevi, Willbreaker, jakies absurdalnie dobre manodajki
Nie wiem czy zycie az tak sie przydaje skoro jest tak ulotne, ale mysle ze w polaczeniu z i moge to wsadzic do decku

, Polecaja te karty bo maja cascade
Warto cos takiego wsadzac tylko dla cascade?

Dodatkowa tura za 3 many
Wydaje sie wart slota
Tutor po wincony przeciwnika. Chcialbym to wrzucic, ale nie wiem czy to dobra karta, bardzo drogie cmc.
Chaos. Ale z drugiej strony, np. staxom obojetne kto je kontroluje...
Czy ja wiem czy te kopiowanie spelli jest warte slota? I czy nie lepszy jest ?
Kolejna kopiejka, ale chyba droga
Dziala to na karty w grobie i np. command zone? Jesli tak, daje to duze pole do blokowania Dereviego i innych, a moich za bardzo nie rusza.

Bouncery typu warto uzywac? Sa dobre w polaczeniu z wheel efektami, a duzej ilosci Cyclonic Riftow nie ma.

Ostatnio edytowany przez Rakott, Pią Paź 13, 2017 4:12 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

Temat postu: [EDH BUDGET] Yidris. Chaos, consume us!
PostWysłany: Pią Cze 30, 2017 2:37 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 15, 2010 4:12 pm
Rakott napisał(a):
Cipher pod Yidrisa... spada do grobu kiedy Yidris spadnie?

spada

Rakott napisał(a):
Dziala to na karty w grobie i np. command zone?

"artifacts and creatures" istnieją tylko na battlefieldzie, w grobie i command zone są najwyżej creature cards

Profil E-mail  

Temat postu: [EDH BUDGET] Yidris - Wheel Cascade
PostWysłany: Śro Paź 18, 2017 1:05 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 07, 2015 10:51 am
Miejscowość: Chrzanow
Po dlugich testach wyszlo mi cos takiego:
Troche uposledzona hybryda spellslingera i wheela, ale nie chce grac sam ze soba Stormem lub powoli palic Nekusarem. Daje rade ze wzgledu na troche kontroli, wheel, niski cmc i efekty typu , co pozwala zazwyczaj zagrywac 6-8 spelli (lacznie z cascade). Paradox Engine tu jest kluczem, majac duzo rampy moge sie krecic w nieskonczonosc. Napewno wsadze tu i Cyclonic Rifta jesli go znajde w jakims sklepie, zastanawiam sie czy cos jeszcze jest tu do wlozenia budzetowego? (nie liczac lepszej rampy i landow ktore sa za drogie)

Land (39)

1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
3x
1x
1x
1x
4x
1x
1x
4x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
4x
1x
1x
1x
1x

Instant (6)

1x
1x
1x
1x
1x
1x

Sorcery (21)

1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x

Creature (10)

1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x

Artifact (20)

1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x

Enchantment (3)

1x
1x
1x

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [EDH BUDGET] Yidris - Wheel Cascade
PostWysłany: Śro Lis 28, 2018 7:26 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Wto Paź 03, 2017 5:33 pm
Postowałeś w 2015 roku, strasznie mało ruchu tutaj. Nie wierzę że nikt nie chce podjąć dyskusji na temat tego ciekawego generała. Ja wczoraj skończyłem kolejny upgrade Yidrisa posługując się wieloma topowymi spisami z neta i obserwacjami, bo moje doświadczenia są nijakie. Średnio zadowolony jestem bo nawet nie mam jak stestować tego co złożyłem

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość