Obecny czas: Pon Lis 18, 2019 9:54 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [EDH BUDGET] Ghave, Guru of Spores
PostWysłany: Śro Kwi 26, 2017 4:50 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 07, 2015 10:51 am
Miejscowość: Chrzanow
Jako ze uwielbiam counterki, a Ghave jest tanszy niz barszcz, postanowilem zrobic sobie EDH. Jednak napotkalem problemy. Troche za duzo tego wszystkiego mam. Deckiem chce tworzyc jak najwiecej tokenow, counterkow, zeby karty takie jak lub robily z nich dobry uzytek.

Update.

Moim aktualnym celem w decku jest ogarniecie lepszej synergii, niskie CMC ze wzgledu na grajace staxy, i znalezc do decku odpowiednie sztuczki typu "twoje permanenty odtapowuja sie"

Creature (22)

1x
1x
1x
1x - Chyba zmienie na
1x
1x
1x
1x - zamierzam ja wyrzucic - nie wnosi nic ciekawego a duzo kosztuje.
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x - nie wiem czy go nie wyrzucic dopoki nie bede mial Parallel Lives i moze kiedys Doubling Season.

Instant (8)

1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x - moze sie wydawac crapem, ale mi w decku wiele razy robil frytki
1x

Sorcery (7)

1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x

Enchantment (11)

1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x - zastanawiam sie czy warto dorzucic , warto miec z 3-4 stale dopaki ze wzgledu na duza ilosc tokenow ktora moze ten deck generowac
1x - wymienic na Cryptolith Rite?

Artifact (13)

1x
1x
1x
1x - to do wyrzucenia, mimo ze pare razy sie przydalo
1x
1x
1x
1x
1x
1x - wydaje sie byc fajna opcja ze wzgledu na to ze moge poswiecac swoje tokeny ktorych mam od groma
1x
1x
1x 2 karty z protekcja mojego generala sa wystarczajce, czy lepiej dorzucic wiecej?

Land (38)

1x
1x
1x
1x
8x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
4x
1x
1x
1x
1x
6x
1x - To
1x - I to musze wymienic na duale typu
1x
1x
1x - wymienie na

Maybeboard (To lista kart które zamierzam kupić badz leza jako "moze kiedys tym zagram" - doradzcie czego nie kupowac, co jest slabe)

1x - wydaje sie byc slaby ze wzgledu na wysoki CMC
1x - Wacham sie, niby wysoki cmc ale ma tania abilitke
1x - w pewnych sytuacjach moze byc dobre, moze warto by dolozyc do decku cos co wraca z grobu enchanty/artefakty?
1x - w polaczeniu z counterkami wydaje sie byc bardzo dobra karta
1x - zamiennik Darksteel Ingot ktory moze byc blokerem, ale jednak nie mam problemu z kolorami
1x - niby niszczy stworki, ale szkoda jest je poswiecac na -1/-1. Wydaje mi sie byc dobry tylko na fungus-tribalu.
1x - group hug ktory wydluzy przezywalnosc? Mi da najwiecej korzysci.
1x Zawsze te 3-4 karty mozna pociagnac
1x Moze byc tutorem po Ashnod's Altar lub cos innego, ale chyab go nie wstawie ze wzgledu na 13 artefaktow w calym decku
1x Wydaje sie slabe ze wzgledu na target tylko jednego permanentu
1x Odwrotny Cathars' Crusade
1x Deathtouch zawsze dobry ale nie wiem czy znajde na niego miejsce
1x
1x Mimo braku drzew w decku jest lepszym landem niz
1x Nie wiem czy mnie bardziej nie zaszkodzi
1x Wydaje sie byc dobry
1x - kolejny dopak do stworow
1x Kolejny dopak do stworow
1x Musi byc. Drozsza wersja
1x Nie wiem czy taki efekt jest w moim decku dobry, i czy warto go upchac
1x
1x Generator many ale o wysokim cmc
1x
1x Wydaje sie byc dobrym sac outletem, fajnie wspolgra z Catacomb Sifter
1x Za duzy cmc, ale jakbym wsadzil takiego ...
1x Wydaje sie byc dobry.
1x Chcialbym moc go w decku uzywac. Ale moj deck nie opiera sie na artefaktach...
1x Fajny bloker
1x Wydaje sie najlepsza karta na strzelanie w stworki
1x Pasuje do decku jak wegiel do Slaska
1x
1x - wydaje sie byc warty

Wydaje mi sie ze wyciaganie z grobu artefaktow, enchantow itp jest dobre, ale mam wszystkiego mniej wiecej po rowno i nie wiem czy sie oplaci.

Ostatnio edytowany przez Rakott Sob Maj 27, 2017 5:15 pm, edytowano w sumie 4 razy

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 17, 2017 11:41 am 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Update. Deck zaczal byc zagrozeniem nie tylko dla siebie samego :E

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [EDH BUDGET] Ghave, Guru of Spores
PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 11:53 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Zamiast odkrywac na nowo kolo jak kilka osob przedemna(w tym przypadku jeszcze brakuje kilku szprych np. Doubling Season) i robic jakies comba, moge wykorzystac Ghave'a do tego co sie najlepiej nadaje - tokeny!
Chcialbym robic miliony tokenow i je dopakowac. Po sprawdzeniu klasera i rozlozeniu Nahiri mam karty pasujace do nowej taktyki Ostateczny Wpierdol.
Chcialbym aby w tym wariancie decku counterki raczej sluzyly jako paliwo dla tokenow z Ghave'a + tworzyly kabany dla Overwhelming Stampede, Dragon Throne of Tarkir itp.
Niefajne w moim przypadku jest to, ze nie mam wiedzy odnosnie lepszych kart niz te ktore mam.
Chcialbym przerobic talie i wsadzic cos z tych kart ktore wygrzebalem:

Dopak:

- niby nic, ale deathtouch + trample ktore chcialbym miec czesto w kartach to cos fajnego.
Pakuje crity counterkami, niszczy kabany i enchanty za 3 many - wydaje sie fajna karta

Wincon
Wrzucic to na np. Ghave'a lub innego kabana ktorym nie chce atakowac i przy ilosci tokenow ktore bede mial nabiera sensu
Dopak + rekursja, chyba jedna z lepszych kart
Jesli odpowiednio go zagram moze byc winconem

Nie wiem czy +2/+2 za 6 many jest oplacalne
Wydaje sie za drogie
Protekcja na stworki jest wazna, Poki nie zdobede Eldrazi Monument moze byc jego zamiennikiem.

Counteroroby

w sumie rampa
Nie wiem czy bedzie cos robil w zwiazku ze raczej bede chcial tworzyc tokeny, a nie poswiecac. Chyba ze wsadze do decku jakies stwory z Undying
jw z tym ze z hexproofem moze sie stac zagrozeniem
W krotkim czasie moze stac sie ogromny

Tokenoroby:

Jesli robi sie nieciekawie na stole
Jeden z lepszych tokenorobow
jw jesli mam za duzo many
Potrajacz tokenow, wydaje sie bardzo mocna karta zwlaszcza w poalczeniu z i
Pozwala mi komfortowo narobic counterkow z moich toksow, a z wymienionymi wyzej Parallelami nawet je podwoic.
Podwaja tokeny ale wydaje sie drogi w manie i slabszy przy
Z Trade Postem/Mikaelusem/Darettim w sumie bylby fajny, ale wydaje mi sie ze bez nich moglby cos zrobic tylko z podwajaczami counterkow/toksow wiec musze go przetestowac

Moze jeszcze wrzucic Whip of Erebos?
Potrzebuje wrzucic jeszcze jakas protekcje dla moich tokenow typu Eldrazi Monument ale nie mam pomyslu co.

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 12:04 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Śro Mar 14, 2012 5:43 pm
Miejscowość: Katowice/Piotrowice
Cytuj:
Niefajne w moim przypadku jest to, ze nie mam wiedzy odnosnie lepszych kart niz te ktore mam

Na salvacji masz duży artykuł o token, co prawda dawno nieaktualizowany, ale zawsze gorzej grzebać w starych dodatkach niż 2/3 ostatnich rotacjach t2, a tam jest dużo starszych kart wymienionych.
Spoiler:

Co do talii, to zastanów się jak chcesz się odbudowywać po cie. Takie token decki, które pierwsze kilka tur musza rozbudować board i dostają w to wszystko riftem na pysk są średnio okej. Szczególnie, gdy nie masz jak zagrać od razu połowy podniesionej ręki w jednej turze.
Gdzie grasz to edh? Kato/Krk?

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 2:56 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Najlepiej podjedź w któryś czwartek do mtgspotu :-) na żywo lepiej i łatwiej się pomaga i podpowiada.
Dobrze jest też opanować wyszukiwanie w Gathererze lub innej bazie, po tekstach kart, kolorach i cmc.
Przykładowo jak szukasz tokenorobów, to możesz próbować wpisać "create token each", cmc < 5, kolory zielone lub białe, a do tego nie czerwone i nie niebieskie. I już łatwiej coś ciekawego znaleźć. Chociażby . Potem można wyrzucić each, wyrzucić cmc, a dodać enter battlefield, typ creature. I już powinno dać się odszukać a, nie mówiąc o , czy . To oczywiście tylko przykład.

PostWysłany: Pon Maj 22, 2017 10:06 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Hellu napisał(a):
Cytuj:
Niefajne w moim przypadku jest to, ze nie mam wiedzy odnosnie lepszych kart niz te ktore mam

Na salvacji masz duży artykuł o token, co prawda dawno nieaktualizowany, ale zawsze gorzej grzebać w starych dodatkach niż 2/3 ostatnich rotacjach t2, a tam jest dużo starszych kart wymienionych.
Spoiler:

Co do talii, to zastanów się jak chcesz się odbudowywać po cie. Takie token decki, które pierwsze kilka tur musza rozbudować board i dostają w to wszystko riftem na pysk są średnio okej. Szczególnie, gdy nie masz jak zagrać od razu połowy podniesionej ręki w jednej turze.
Gdzie grasz to edh? Kato/Krk?

Zamierzam grac dopiero :D Poki jestem jeszcze uziemiony w domu staram sie ogarnac decka, gramy z ziomkami w Chrzanowie (jeden gra w mtgspocie Derevi staxem). Zamierzam najpierw do Katowic pojechac, pozniej sie zobaczy ale napewno zachacze o Krakow - MTG to gra towarzyska, lubie poznawac nowych ludzi.
- Chce jak najlepiej pod swoj budzet ogarnac rampe, mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie miec spelle ktore wyszukuja landy, np. lub + oczywiscie signety, sol ring, chromatic lantern itp. Hexproof nie dziala przeciwko tej karcie?
Spelle typu "twoje karty w reku kosztuja X many mniej" pewnie nie mieszcza sie w moim budzecie.
Ten token deck mysle ze sie szybko rozbuduje przy pomocy dublowaniu tokenow/counterow (moze tutory po enchanty?), poswiecaniu stworow za mane.
Wiecej na ten temat ogarne jak pogram z wieksza iloscia osob (ktore dluzej graja i ogarniaja wiecej niz ja), potestuje w boju - 3-4 decki na stole w Chrzanowie to malo zwlaszcza jesli jeden tak bardzo staxuje

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 5:29 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 12, 2011 8:31 pm
Miejscowość: Katowice
po pierwsze przyśpiesz rampę:
grasz zielonym, masz dostęp do lepszych kart niż mana kamyki i wtedy śmiało graj
, , , , ,
,
to Twoi 1manowi przyjaciele
a wymień na a i dorzuć jakieś tanie landy z podtypami

, , , , mtg]Nature's Lore[/mtg]
możesz grać też ,
+ tak na szybko brakuje mi

fajny były , , ,

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 8:11 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

EDIT: Jednak nie.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość