Obecny czas: Nie Sie 09, 2020 8:34 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [EDH] The Gitrog Monster - pierwszy deck
PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 3:36 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 18, 2010 8:56 pm
Na wstępie zaznaczę, że w EDH raczej nie grywam, a jeśli już to preconami, stąd jest to mój pierwszy deck. Żaba z Innistradu zainspirowała mnie do stworzenia pierwszej talii.
Budżet: załóżmy że nieograniczony - prawdopodobnie i tak bede proksował karty, zobaczymy jak mi się tym bedzie grało.
Jeżeli chodzi o poziom, to najpewniej bym grał na warszawskich EDHach w podWieczorkach, ale możliwe że też przeciwko Ravowi czy Bocianowi, czyli poziom trochę poniżej katowickiego afaik :)
A więc:

Image

Rekursja landów:

Rekursja ogólna:

Tutory:

Rampa:

Spot removal:

Sac landów:

Combo:

Crity:

Instanty:

Sorcery:

Artefakty:

Enchanty:

Landy:
,
7 Fetchy
4 Cycling landy

4
4

Woodland Cemetery

Kompletna lista:

4 Forest

4 Swamp

Temat postu: Re: [EDH] The Gitrog Monster - pierwszy deck
PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 11:49 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Miałem nadzieję, że nie będę jedyny, któremu na myśl przyjdzie hypnotoad! :wink:
Nie zmieścisz tutaj ?

PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 2:34 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Zamiast , chyba?

PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 4:53 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Niezła myśl, ale lepiej niech się wypowie jakiś kierowca czarnego.

Jako kierowca zielonego mogę podpowiedzieć, że osobiście nie lubię i - denerwuje mnie to, że ryzykuję przegraną za pomocą własnej karty, wolałbym już i . Wątpię, żebyś potrzebował , a jeśli opierasz deck na zabawie z lądami i do tego masz generała, który ma interakcję z lądami na stole, to wywaliłbym także Signet i . Zamiast tego znacznie lepsze opcje: , , , , a jeśli masz poświecanie, to genialny jest . Lub całkiem stworkowo - , , - wtedy można myśleć o i np Vorinclexie pod niego (zresztą Vorinclexa i tak bym wrzucił, skoro masz reanimację - np zamiast Oba, która wydaje mi się trochę taki sobie). Jeszcze można rozmyślać nad testowaniem tego nowegp szukania ląda/stwora za :g: z delirium. Generalnie starałbym się rampić niż akcelerować artefaktami, zwłaszcza przy Żabie. Oczywiście istnieje ryzyko u itp., ale jest chyba tak samo realne jak ryzyko .
Czy potrzebujesz ? Nie przepadam za tą kartą jeśli nie ma ogromnej konieczności długiego utrzymywania generała i już prawie nigdy jej nie widzę u przeciwników.

PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 6:45 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Co do - nie wiem, wrzuciłem je bo to staple Commandera plus fajnie jakby generał trochę został w grze.

Seedguide Ash Wydaje sę dosyć wolny, poza tym mam chyba za mało sac efektów - z kolei jeśli bym dodał więcej, to przydałoby się więcej kritów które dobrze umierają :)
Thought Vessel dorzuciłem, bo po combo dobierasz bibliotekę i uznałem że może fajnie byłoby ją móc w ręce utrzymać. Ale chyba nie jest to potrzebne. Bardziej chyba przydałoby się coś, co filtrowałoby czarną na zieloną manę w takiej sytuacji.
Zakładając, że wrzuciłbym tą landową rampę zamiast artefaktycznej, to czy 8 basiców (i 6 Forestów) to nie jest za mało?

Natrual Order to fajny pomysł, pewnie wrzucę, Vorinclex chyba powoduje, że stajesz się Archenemy w stole, ale pewnie też się przyda.

PostWysłany: Sob Mar 26, 2016 8:22 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Fergun napisał(a):
Co do - nie wiem, wrzuciłem je bo to staple Commandera plus fajnie jakby generał trochę został w grze.

Gramy w świecie, gdzie do Commandera wyszło , , . Greaves przestały być staplem już jakiś czas temu. Owszem, dalej nie są złe, ale to bardziej dzięki Haste, a nie Shroud. Najlepiej je potestuj i sam ocenisz. Może akurat u Ciebie i w Twoim otoczeniu się sprawdzą.
Jeśli dobrałeś całą bibliotekę i musisz oddać turę, to coś jest mocno nie tak. Jeśli nie musisz oddać tury, to nie przejmujesz się więcej discardem.
Zdarzało się, że po Vorinclexie stawałem się archenemy i wytrzymywałem to, zdarzało się, że przegrywałem, zdarzało się, że nie musiałem oddawać tury. Taki urok tej gry. Wygrywające akcje z Vorinclexem całkowicie wynagradzają mi przegrane przez niego.

PostWysłany: Pon Mar 28, 2016 5:51 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 09, 2002 10:57 am
Miejscowość: Katowice
To może ja się wypowiem, nie tylko jako kierowca czarnego. Hyphotoad albo inaczej Kermit to combo na dredge. Wygrywające za pomocą (którego w Twoim spisie nie ma) w 3-5 turze. Z tego względu wymaga dwóch rodzajów kart - discard outletów (, itp.) oraz kart z dredge (, , itd.). Do tego mana dorki (rampa i paliwo pod wskrzeszarkę), tutory (dorzuć koniecznie Survival), jakaś tam rampa i karty pod combo. Te ostatnie mogą być różne - Mike + Trike, Necrotic Ooze + Devoted Druid + Quillspike, Eternal Witness + Yawgmoth's Will (i jakieś rytuały), pompowanie Mongrela pod Jarada, czy też nieskończona mana na Skirge Familiar + Ulamog (które jako jedyne tu umieściłeś). Z tego względu Twój creature-base jest zupełnie nie pasujący do tego decku. Generalnie - jeśli to faktycznie Twój pierwszy deck - proponowałbym wybór innego generała, gdyż budowanie go inaczej niż competitive nie ma większego sensu, a jeśli tak zrobisz to albo się nim szybko znudzisz (łatwe zwycięstwa, krótkie gry) albo szybko zniechęcisz (hejtowanie od pierwszej tury). Jeśli jednak taka Twa wola, mogę zarzucić spisem, który sam kminię - pod katowickie meta :)

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 12:47 am 
Archmage
Awatar użytkownika

star, chętnie zobaczę spis. Tak jak pisałem, prawdopodobnie będę grał z dwoma grupami- jedną średnio casualową (Warszawskie podWieczorki) i jedną afaik bardziej kompetytywną (ale na ile dokładnie nie wiem, bo nie grałem i nie znam się na EDH - wiem że jest jeden mono blue turns na pewno). To oczywiście przy założeniu, że ten deck mi się spodoba :) Póki co po prostu spodobała mi się sama kreatura, bo jestem fanem Life from the Loam.

PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 9:08 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Cytuj:
Wygrywające za pomocą Dread Return w 3-5 turze.

Raczej nie w Kato :D. Problem z takimi deckami :gb: nastawionymi stricte na combo jest taki, że nie mają niebieskiego żeby je ochronić, jasne, można gras disruptem etc., ale bardzo ciężko przy takim deck-buildingu nie zrobić ze swojego decka typowego glass-cannona, bo żaba wymaga masy średnio-grywalnych kart, które jednak trzeba grać, bo inaczej nie da się skręcić. Bardzo mnie ciekawi jak to złożysz, ale obawiam się, że może być tak, że przy dwóch niebieskich deckach na podzie taki dredge będzie mocno w plecy (inaczej niż np. mono black, który może grać masę comb, ale równocześnie może mieć też quasi-staxowy build i spokojnie grać bez potrzeby szybkiego combo).

Profil GG  

PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 5:23 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Rarian napisał(a):
Raczej nie w Kato

Zobaczymy ;) W każdym razie podstawę takiego decka widzę jako:

Commander:

Dredge:

Discard outlety:

Reanimacja do combo:

Combo (opcja 1):

Combo (opcja 2):

Combo (opcja 3):

Combo (opcja 4):
Dakmor Salvage
Skirge Familiar / itp.

Combo (opcja 5):
trochę mana
Wild Mongrel /

Support do comba:

Rampa:

Disrupt:

Ochrona:

Tutory:

Lądy:
7 feczy
4 cycling

pozostałe fix lądy
X Forest
X Swamp

Combo jest oczywiście do wyboru, można też grać kilkoma jednocześnie (w razie jakby ktoś jedno usunął). Pozostałe sloty wedle uznania, ja jednak zamierzam potestować takie wynalazki jak:

Drogą rampę można zamienić na tańszą (,), powrzucać więcej dorków, więcej dredge i discardu, trochę więcej removalu, jakiś draw żeby nie jeść zupy, gdy ktoś nas wykontruje. Jak to będzie grało - sam jestem ciekaw.

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 9:05 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Cholerka, podoba mi się ten deck Star. Wydaje mi się, że jak ulał siadałby tu , bo zawsze masz delirium, a on ładnie szuka za jedną manę brakującego combo piecu. No i oczywiście bazaar by był turbo dobry jak w każdym dredgu, ale pewnie, tak jak i ja zresztą, go nie masz. Deck ma jednak mimo wszystko znamiona bycia 'szklaną armatą'. Naprawdę dużo rzeczy jest w stanie łatwo wyłączyć Ci combo, bo bolą Cię tak samo kontry, jak i grave hate czy karty typu u czy . Ale combo wydaje się na papierze szybkie i możesz skręcić się na kilka sposobów, więc pewnie deck będzie też wygrywał przyzwoitą ilość gier po prostu wtedy gdy 'najdzie' :). Daj znać jak będzie wypadał w testach, bo jestem bardzo ciekawy.

Profil GG  

PostWysłany: Śro Mar 30, 2016 7:18 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Śmiem podejrzewać, że w decku gdzie cantrip jest bardzo łatwy do uzyskania np. przez discard lądu lub poświęcenie fetcha, może się nieźle sprawdzić także ;) Tak, wiem...

PostWysłany: Śro Mar 30, 2016 3:43 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Zet napisał(a):
Śmiem podejrzewać, że w decku gdzie cantrip jest bardzo łatwy do uzyskania np. przez discard lądu lub poświęcenie fetcha, może się nieźle sprawdzić także ;) Tak, wiem...

Taaa, dodać Imperial Seal, Sylvan Tutor, Bazar oraz LED i mamy najdroższy deck w formacie :) Sam nie mam nawet własnego Mox Diamonda, czy krypty, a co dopiero mówić o droższych zabawkach. W dodatku będę musiał wybebeszyć Sheoldred i Azusę, żeby choć potestować żabę. Ale to raczej dopiero za tydzień, bo jutro najprawdopodobniej nie dam rady się zjawić na cotygodniowym spotkaniu ludzi lubiących ból.

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 12:26 pm 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 13, 2010 6:39 pm
Miejscowość: Wrocław
Spoiler:
EDIT:
To co napisałem wcześniej to bzdura, kajam się, aby nie kasować posta, zawartość umieściłem w spoilerze. Nie zauważyłem, że draw z działa w przypadku kiedy land idzie na cmentarz skądkolwiek. Zatem podstawa:

discard outlet:

etc.

tutory:

etc.

lub podobny efekt

Daje nam to wygraną na instancie (infinity mana, draw, tutors etc.).

"Boże, który nas nie prowadzisz. Boże, który pozwalasz zabijać to co kruche i wywyższasz tępą nienawiść. Boże, który rozmnażasz okrucieństwo i pozwalasz ludziom pastwić się nad innymi. Boże, który wywyższasz najgorszych i dajesz im bicz do ręki... Boże niemiłosierny, nie miej nad nami litości..."

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości