Obecny czas: Nie Gru 15, 2019 2:04 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [EDH] Magic Commander 2014/2015 (wybór precona)
PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 1:08 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 22, 2014 1:58 pm
Miejscowość: Olsztyn
Na początek małe oświadczenie:
Wiem, że sporo jest talii, które są lepsze od preconów (bądź po prostu tańsze), ale uznałem je za dobry punkt startowy (zamierzam w przyszłości przebudować deck, o ile uznam zmiany za potrzebne) po dobrych recenzjach z wielu źródeł.

Oto moi faworyci:
1. Built From Scratch (Mono Red; spis w spojlerze)
Spoiler:

2. Wade Into Battle (Boros; spis w spojlerze)
Spoiler:

Będę z góry wdzięczny za wszelkie porady i sugestie (komentarze w stylu "Po kiego bierzesz precona?!" nie będą brane pod uwagę).
Czekam na wasze komentarze! :popcorn:

Ostatnio edytowany przez Zanmato, Czw Kwi 07, 2016 3:37 pm, edytowano w sumie 1 raz

Temat postu: Re: [EDH] Magic Commander 2014/2015 (wybór precona)
PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 1:56 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Precon to jeden z najlepszych pomysłów na start :) A na start w EDH nie ma NIC tańszego od Precona (może poza kupką stu losowych kart w cenie crapu).
Jeśli już upatrzyłeś sobie te dwie talie, to ja bym stawiał na Darettiego: porządne karty, dobra baza do rozbudowy staxa i/lub BigReda. Aggro-tribal, jakim jest Kalemne, to dość karkołomny wybór do formatu multiplayer, chyba, że inni gracze też mają precony i stawiają pierwsze kroki. Ale nawet wtedy Daretti powinien przynieść więcej frajdy, chociaż pewnie wymaga większego ogrania, niż obracanie Borosa w prawo.

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 2:24 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Zet napisał(a):
Precon to jeden z najlepszych pomysłów na start :) A na start w EDH nie ma NIC tańszego od Precona (może poza kupką stu losowych kart w cenie crapu).
Jeśli już upatrzyłeś sobie te dwie talie, to ja bym stawiał na Darettiego: porządne karty, dobra baza do rozbudowy staxa i/lub BigReda. Aggro-tribal, jakim jest Kalemne, to dość karkołomny wybór do formatu multiplayer, chyba, że inni gracze też mają precony i stawiają pierwsze kroki. Ale nawet wtedy Daretti powinien przynieść więcej frajdy, chociaż pewnie wymaga większego ogrania, niż obracanie Borosa w prawo.

Dziękuję za odpowiedź! :D
Ponoć granie taliami aggro w EDH nie jest dobrym pomysłem... Jak się do tego odniesiesz?

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 2:32 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Krótko, bo zaraz się zbieram na EDH ;) : wydaje mi się, że złożenie aggro, które zajedzie 3-4 graczy jest trudniejsze, niż złożenie komba, które się wykręci przy tylu graczach, czy nawet kontroli, która wszystko może poniszczyć, zatruć grę i czymś tam przy okazji pozabijać.

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 3:12 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Cytuj:
Ponoć granie taliami aggro w EDH nie jest dobrym pomysłem... Jak się do tego odniesiesz?

To jest trudne z jednego prostego względu - przeciwnicy mają po 40 życia a nie po 20 i jest ich kilku (od 2 do 4 zazwyczaj), więc musisz wbić jakieś 80-160 dmg zamiast 20 jak w 'normalnych' magicach. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że każdy każdego leje trochę po mordzie, ale wiele talii (kontrole i dedykowane combo decki) przy stole, będzie raczej stało w bazie, bo combat dmg często ich w ogóle nie obchodzi, więc wcale nie ułatwią Ci zabijania.

Czy więc da się złożyć aggro? Jasne. Ale mimo wszystko to aggro trzeba oprzeć na konkretnych synergiach; albo skupić się na zabijaniu generałem i zrobić jakiegoś voltrona (czyli deck, którego głównym celem jest wbicie 21 generalskich każdemu opponentowi) albo korzystać w tym aggro ze sprawdzonych synergii na wbicie multum dmg (czyli np grać słynną w :g: :x: deckach synergią + ). Deck oparty tylko na przekręcaniu stworów w prawo złożony bez zielonego nie ma imho absolutnie prawa zaistnieć w jakichś lepszych meta, a i ten z zielonym w najbardziej competetive grach nie wyrobi. Jeśli więc chcesz grać aggro, polecałbym raczej sięgnięcie po jakiś wcześniejszy precon i granie np. em albo bo boros to najsłabsza dwukolorowa kombinacja w edh.

Profil GG  

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 3:53 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Pią Kwi 05, 2013 6:55 pm
Miejscowość: Huntingdon /UK / Sosnowiec
Rarian, ale aggro decki (zwłaszcza Prossh) mają ten problem, że bez ciężko jest im zabić wszystkich oponentów za jednym zamachem. To jest chyba największa wada aggro decków w EDH.

:b: :g: :r:

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 3:53 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Zet, Rarian - Dzięki wam zdecydowałem, iż sięgnę po precon z Darettim - zwłaszcza opinia Rariana mnie w tym utwierdziła. Dziękuję za odpowiedzi - byliście bardzo pomocni! :D

Swoją drogą... Wpadłem na Planeswalker.pl (jestem ich stałym klientem) i zobaczyłem wciąż dostępne (jeszcze) precony z C13 i mam w związku z tym do was pytanie - Czy warto wziąć deck "Power Hungry" (Jund)?
Decklistę znajdziecie w tym linku -----> http://tappedout.net/mtg-decks/power-hu ... mmander-1/

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 4:00 pm 
Sorcerer

Dołączenie: Pią Kwi 05, 2013 6:55 pm
Miejscowość: Huntingdon /UK / Sosnowiec
Sam jestem kierowcą Prossha od początku jego istnienia (aktualny deck znajdziesz na forum) i powiem ci że Prossh ma jedną dużą wadę, jest nudny. Najłatwiej jest wygrać po przez: Zagrywasz Prossha za 2X + Behemoth + np. = twoje tokeny są 2X-2x + przekręcasz karty w prawo i w tym momencie prawdopodobnie wygrywasz lub Prossh + + = wygrywasz :) Wszystko zależy od tego jak chcesz składać Prossha.

:b: :g: :r:

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 11:22 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 20, 2010 7:10 am
Zanmato napisał(a):
zobaczyłem wciąż dostępne (jeszcze) precony z C13 i mam w związku z tym do was pytanie - Czy warto wziąć deck "Power Hungry" (Jund)?

Spośród trzech decków, które wymieniłeś (Daretti, Kalemne i Prossh), zdecydowanie najsłabsza jest Kalemne. Podpiszę się pod tym, co już ci pisali Rarian i Zet: po pierwsze, Boros jest najsłabszą kombinacją kolorów w całym EDH, a po drugie, jeśli już koniecznie chcesz składać Borosa, to są na to dużo lepsze sposoby niż jakiś randomowy Giant Aggro Tribal. Daruj sobie Kalemne i wybierz coś innego.

Zostają zatem Daretti i Prossh - oba decki są dobre i warte uwagi. Większy potencjał ma na pewno Prossh, bo jeśli będziesz chciał w niego później zainwestować, to możesz złożyć bardzo mocną maszynę z kilkoma różnymi infinite kombami, milionem tutorów plus solidną opcją aggro w ramach backupu. Minus Prossha jest taki, że w wersji rozbudowanej i wypasionej jest bardzo drogi - to jest jednak trójkolorowy deck i sama w miarę przyzwoita manabase będzie kosztowała sporo pieniędzy, że nie wspomnę o reszcie kart.

Daretti ma na pewno niższy sufit niż Prossh, ale za to jest dużo tańszy w rozbudowie: po pierwsze, jest monokolorowy (przyzwoita manabase będzie kosztowała ułamek tego, co w Prosshu), a po drugie, już w preconie jest sporo całkiem dobrych kart, więc na początek nie trzeba zbyt wiele wymieniać. Daretti ma też tę zaletę, że gra się nim trochę inaczej niż większością typowych decków - jeśli lubisz kombinowanie i wyciskanie value z każdego drobiazgu, to ta talia może ci sprawić sporo frajdy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 12:14 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 09, 2002 10:57 am
Miejscowość: Katowice
Może i aggro (zwłaszcza niezielone) jest najsłabszym pomysłem na talię do EDH, lecz za to satysfakcja z rozjechania oponentów takim deckiem jest znacznie większa :) W każdym razie gdybym już decydował się na budowę aggro, to po uprzednim ograniu się w lokalnym meta oraz w samym Commanderze. Jeśli zaś chodzi o generała, to popieram wybór Darettiego - daje sporo możliwości budowy, poczynając od aggro, poprzez combo, na staxie i masówkach w stypu kończąc. Możesz dzięki niemu ogarnąć swój ulubiony styl grania w EDH.

Profil E-mail GG  

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 1:28 pm 
Apprentice

Dołączenie: Czw Sty 29, 2015 2:00 pm
prekon to dobra baza wyjściowa do formatu :) zapewni Ci niezbędne karty do rozbudowy :) Ja kopiłem Ur 2015 i jestem mega zadowolony z zakupu. lubie izetowy styl gry :) i z psyjemnością upgrejduje deck :) Napewno bd dobrze się bawił :) Boros jest najsłabszym deckiem z tych co wymieniłeś. z Prosh jest dośc drogi do złożenia. wiec na start mono red jak znalazl :)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości