Obecny czas: Pią Wrz 20, 2019 7:59 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ranking / Spis gotowych talii Commander
PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 11:21 am 
Enchanter
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Wrz 16, 2011 8:13 pm
Miejscowość: Opole
Prowadzę klub planszówkowy i chciałbym zinteresować bywalców Commanderem.
Jestem pewien, że nikt nie będzie budował talii tylko oprzemy się na gotowych.
Stąd moje pytanie, czy jest gdzieś spis wszystkich wydanych gotowych talii?
Czy są jakieś wybitnie słabe albo wybitnie mocne?
Które są najlepiej zbalansowane do gry 1v1 oraz multiplayer?
Będą to zakupy w zasadzie na całe życie (jeśli gracze nie będą sobie chcieli kupić swoich to może zrobię to jako wyposażenie klubu).
Interesuje mnie w sumie tylko kolor talii i jej "trudność". Poczytałem sobie tutaj troszkę i widzę, że ludzie największą wagę przywiązują do relacji cena całej tali / cena poszczególnych wartościowych kart. Od razu zaznaczam, że to kryterium jest nieważne, ponieważ talie będą traktowane jak gra planszowa - czyli coś w stylu zamkniętej całości.
Dzięki za wsparcie :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 11:44 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
Miejscowość: Warszawa
Oficjalnie wyszly tylko 4 generacje commanderow:
commander: http://archive.wizards.com/Magic/magazi ... arcana/732
commander 2013: http://archive.wizards.com/Magic/magazi ... ature/269c
commander 2014: http://magic.wizards.com/en/articles/ar ... 2014-10-31
commander 2015: http://magic.wizards.com/en/articles/ar ... 2015-11-06

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Ranking / Spis gotowych talii Commander
PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 12:05 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
A pierwszy Commander?
http://archive.wizards.com/Magic/magazi ... arcana/732
Nie jest zaliczany?

PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 12:11 pm 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sty 25, 2009 2:20 am
:oops: jest i juz poprawilem sie

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 6:46 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 07, 2015 10:51 am
Miejscowość: Chrzanow
Do nauki dobry jest Prossh z C2013
monokolorowe 2014 sa moim zdaniem nudne - wyjatkiem jest dosyc trudny do ogarniecia na poczatek Daretti
Dobrym pomyslem bedzie nazwanie deckow np ten jest aggro - czyli stworki, tamten combo itp, i niech sobie gracze twojego klubu wybiora jaki typ talii najbardziej im spasuje.
Commander to format multiplayerowy coza tym idzie tam kazdy deck nadaje sie do grania multi.
Ceny automatycznie oznaczaja, ze sa tam wartosciowsze karty - np. mono czerwony jest troche lepiej zbudowany niz taki mono zielony. Tak samo 2013 Mind Seize - jest to najdroszy deck z 2013, jedna karta (True-Name Nemesis) jest warta okolo 80zl
Pierwsze gotowe decki sa albo niedostepne albo za chora cene. Polecam kupic zestawami, bo taniej wychodzi - np. 5x Commander 2015

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 11:16 am 
Archmage

Dołączenie: Pią Wrz 07, 2012 9:43 pm
A przy okazji: czy istnieją jakieś artykuły (najlepiej po polsku) jak zacząć w EDH?
Na razie dość ogólnie przejrzałem nasze forum i psychatoga i wygląda to tak:
1. Weź kupkę kart z klasera/ kup precon
2. Wstaw na forum
3. Zastosuj się do ochrzanów, krytyk i wskazówek
4. Masz talię do EDH (ale do Katowic lepiej nie jedź).

Chodzi mi o to że jak siadam do 60 kartowego konstrukted to:
-muszę przejmować się jednym przeciwnikiem
-łatwiej panować nad prawdopodobieństwem
-jeśli jakiś pomysł nie działa, to odkładanie kart do pudełka trwa krócej, niż rozmontowywanie 100kart
Ostatni argument to oczywiście czyste lenistwo.
Na luzie, bez konkretnych planów snułem kiedyś rozmyślania o Olivii Voldaren (i żeby był tribal wampirów). Czytając forum doszedłem do wnisku, że to zły pomysł, bo:
- nie ma niebieskiego
-jak była relacja z wyprawy Rariana do Katowic, to grający Olivią nie zdążył zagrać nic
-coś tam jeszcze
Jakieś porady, typu: jak poznać, czy legenda nadaje się na generała, czy jakieś karty robiące 1 za 1 są warte uwagi, etc.

Riardin napisał:
Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 1:47 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Ogólnie nie chcę się za bardzo rozpisywać, natomiast:
mam13 napisał(a):
- nie ma niebieskiego

to w niczym nie przeszkadza
mam13 napisał(a):
-jak była relacja z wyprawy Rariana do Katowic, to grający Olivią nie zdążył zagrać nic
żadną talią początkującego nie miałbyś szans z tego typu taliami, ale i tak prawie nikt na świecie czymś takim nie gra.

Jeśli chcesz być ogarniętym graczem commandera, to na pewno czeka Cię bardzo długa droga. Po pierwsze, jest to najtrudniejszy istniejący format o tyle, że nie wystarczy umieć zagrać brainstorma w dobrym momencie, co musisz przewidzieć tak niesamowicie dużo możliwych sytuacji i rozkminić istniejących już interakcji, że pierwszy raz optymalnie zagrasz całą partię pewnie po setkach czy tysiącach gier. Po drugie nie ma sensu starać się wygrywać za wszelką cenę. Na początku tego możesz nie zrozumieć, ale zdarza się, że wygrywają najgłupsze decki, które mają karty nie robiące nic aż dobiorą kombo, na które nikt akurat nie będzie w stanie odpowiedzieć. Taka wygrana jak dla mnie o niczym nie świadczy i kończy grę tak jakby w połowie, gdy wszyscy zastanawiają się co dalej robić i jak uzyskać przewagę. Szkoda godziny tasowania się i rzucania kritów, żeby zobaczyć u przeciwnika 2 enchantmenty zabijające razem cały stół. Tak naprawdę możesz grać czym chcesz i jeśli nastawiasz się na zabawę, to raczej będziesz miał zabawę. Nie martw się, że na początku nie będziesz miał szans, bo w multiplayerowym singletonie liczy się polityka, a większość osób nigdy nie dopracowuje swoich talii tak idealnie, żeby mieć absolutnie uniwersalne zagrożenia i odpowiedzi. Graczy bez lądów albo ze słabymi kartami się atakuje ostatnich, więc raczej nie odpadniesz natychmiast w każdej grze.

Natomiast jeśli mógłbym dać jakieś wskazówki do budowania talii na szybko, to potrzebujesz mieć sporo rampy nie droższej niż za 3 many- w rakdosie może być ciężej, bo masz tylko artefakty do rampy. Znajdź co najmniej 8 sztuk, do tego możesz jeszcze dodać i czy jakieś inne, niekoniecznie drogie w pieniądzach rzeczy, które wg Ciebie miałyby sens. Do tego potrzebujesz źródeł dobierania kart. To mogą być pojedyncze rzeczy jak , albo wielorazowe . Na końcu skup się na jednej, góra dwóch strategiach. Najlepiej, żeby miały coś wspólnego, ale to Ci wyjdzie przy zbieraniu kart. I w zasadzie upakuj w decku jak najwięcej synergii. Olivia jest słabsza o tyle, że jedyne, czego potrzebuje, to dużo many i jakiejś protekcji. Raczej nie spodziewałbym się spektakularnych rozgrywek w jej wykonaniu, bo musi długo żyć, żeby był z niej pożytek i musisz w nią pakować dużo many, którą zwykle lepiej przeznaczyć na coś innego. Gdybym miał ją dla Ciebie składać, wrzuciłbym tam jakieś wampiry (bo tak sobie zażyczyłeś), , coś co działa z counterami +1+1 (np. ) i mając już zapełnione 2 strategie, kilka ostatnich slotów poświęciłbym na y dla generałki, i może garstkę innych odpowiedzi. Nie próbuj przekombinować i nie wkładaj do swojej talii kart, które tylko wydają Ci się fajne- oczywiście o ile chcesz mieć sensowną talię- np. na niektóre talie jest dobre, ale pamiętaj, że nie chcesz mieć kupki losowych kart, tylko chcesz, żeby te karty coś robiły razem. Już na miejsce tej karty wolałbym w Olivii kolejnego wampira. Chcesz mieć dynamiczną i solidną talię; nie marnuj całej tury i drogiego slota na coś, czego w talii nie potrzebujesz.

Natomiast jak znaleźć dobrego generała? Właśnie po tym, jak łatwo można wokół niego zbudować talię. Pomogłem komuś złożyć synergiczną i ostatnio po kilku modyfikacjach jest chyba moją najsilniejszą talią, mimo że pracowałem nad nią bardzo krótko. Wygrywa ponad 50% 4-osobowych gier i jedyne, co tam wkładałem, to rzeczy, które mnie mieliły, parę rzeczy, które coś robią z grobem i bodajże 2 karty powiększające armię tokenów, a kart pasujących do czegoś takiego w historii magica było pełno.

Póki postępujesz zgodnie z tym kluczem, powinno być dobrze. Nie bój się testować nawet totalnego crapu, jeśli teoretycznie pasuje do strategii- jeśli coś jest synergiczne, to zobaczysz jak działa Twoja talia i najwyżej później zmienisz te karty na lepsze i droższe. Jeśli Twoja talia nie działa- pewnie masz za mało rampy i drawu. No albo jednak wampirowe tribale są za słabe w Twoim metagame ;]

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 1:57 pm 
Mage

Dołączenie: Sob Maj 14, 2005 7:56 pm
@ mam13

Gram w commandera od ponad roku, odkąd wyszły ubiegłoroczne zestawy. Kupiłem mono-biały, mono-zielony, mono-niebieski zestaw C14 i tegoroczny BG C15. Przez ten rok dowiedziałem się, że:
- mono-kolorowe talie w EDH ssą (chociaż i tak gra mi się bardzo przyjemnie mono-zieloną na Freyalise, ale władowałem w nią ponad 600zł na różne bardzo potrzebne karty i wywaliłem większość elfów, poza tymi szukającymi lądu na stół)
- graj tylko z ludźmi, którzy mają talie na takim samym poziomie jak Twoja, bo gdy pojedziesz w miejsce, gdzie grają super taliami za 2000-10000 zł to przegrasz w kilka tur
- EDH ma mimo wszystko większy fun niż ciśnięcie w standardzie/modernie, oklepanymi do znużenia taliami i największa siła EDH jest w grze na luzie przy piwku ze znajomymi

Spoiler:

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 2:31 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Cytuj:
- mono-kolorowe talie w EDH ssą (chociaż i tak gra mi się bardzo przyjemnie mono-zieloną na Freyalise, ale władowałem w nią ponad 600zł na różne bardzo potrzebne karty i wywaliłem większość elfów, poza tymi szukającymi lądu na stół)

Bzduuuuuuuura. Chyba jedna z wiekszych jakie tu przeczytałem. Mono red, mono black, mono green mogą mieć naprawdę solidne buildy, a mono u to w zasadzie jeden z najlepszych możliwych do złożenia w tym formacie decków. Baaaa, nawet colorless deck może być całkiem solidny.
Cytuj:
- graj tylko z ludźmi, którzy mają talie na takim samym poziomie jak Twoja, bo gdy pojedziesz w miejsce, gdzie grają super taliami za 2000-10000 zł to przegrasz w kilka tur

To też zależy. Znam parę osób, które siadają z nami w krk na competitive podach i co prawda nic nie wygrywają, ale takie gry w środowisku, gdzie combo czyha za każdym rogiem bardzo dużo ich uczą. Grając na noob podzie możesz nasłuchać się wielu głupot, półprawd i po prostu bzdur, grając na podzie z ludźmi, którzy zjedli zęby na formacie możesz usłyszeć wiele cennych rad odnośnie buildu, doboru kart i zmotywować się by poprawić deck.

Jeżeli interesuje Cię power level meta to na początek polecam się dowiedzieć jaki Twoje meta ma stosunek do combo. Bo wielu graczy (jak np. Śmierć) gardzi combami i uważa je za zaprzeczenie formatu, a wielu uważa je wręcz za jego esencję. Kraków tutaj przebył dość długą drogę od 'combo jest bleh' do 'combo jest ok, chyba że ktoś gra dedykowanym combo deckiem, który nie robi nic poza skręcaniem się' (na osobę z hermit combem dalej byśmy krzywo patrzyli). Absolutnie nie zgadzam się ze Śmiercią, że gry w meta gdzie każdy deck ma combo kończą się z dupy i z poczuciem wśród graczy, że zmarnowali czas. Bynajmniej, u nas odkąd każdy deck ma dostęp do comba gry nie stały się wyraźnie krótsze, a stały się wręcz trzy razy bardziej skill intensive i generalnie; ciekawsze.

Tak więc jeśli Twoje meta gra combem, to nie bój się sam nim grać. Jeżeli natomiast panuje przekonanie, że zabijanie kombinacją dwóch kart to magicowe faux pas to znaczy, że meta zbyt competitive nie jest i że zwykły wampirowy tribal na przyzwoitych kartach powinen dawać radę :).

Profil GG  

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 2:40 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

feelforce napisał(a):

Nie zgadzam się, że ssą. Tzn ssą na poziomie początkującym, ale potem to inna bajka. Monokolorowe talie wymagają po prostu większych nakładów i pracy i finansowych, żeby porządnie działały, ale jak już działają, to potrafią zdominować multikolorowy stół.
feelforce napisał(a):

+1000. Tzn nie tyle nie graj z lepszymi taliami, co miej na uwadze, jak to się może skończyć i wychwytuj pomysły, techy, zagrania.
feelforce napisał(a):
- EDH ma mimo wszystko większy fun niż ciśnięcie w standardzie/modernie, oklepanymi do znużenia taliami i największa siła EDH jest w grze na luzie przy piwku ze znajomymi

Muszę zaznaczyć, że ja bardzo lubię grać z nieznajomymi i nie piję piwa, więc przez twierdzenie, że EDH to format do piwa ze znajomymi czuję się dyskryminowany :razz:

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 6:22 pm 
Conjurer

Dołączenie: Pią Lut 13, 2015 9:32 pm
@mam13

Jako punkt startowy polecam zapoznać się z listami budżetwocyh talii do EDH z goldfisha: http://www.mtggoldfish.com/articles/sea ... +commander

Moim zdaniem, większość z tych talii wygląda naprawdę solidnie i sprawiają wrażenie bardzo funowych.

Dobrym pomysłem jest też kupno precona i upgrade'owanie go. Moim zdaniem 3- i 2-kolorowe decki mają naprawdę silnych generałów, pod których można zbudować potężne talie.

Jeszcze jedna dobra rada - staraj się dla własnego dobra unikać zasady "składanie talii z kupki kart z klasera". Dużo ludzi chwali tę metodę, że niby sprawia dużo funu, itp. Z własnego doświadczenia wiem jednak ,ze ta metoda prowadzi jedynie do nieciekawych gier nudnymi taliami. Nie ma nic ciekawego w graniu śmieciokartami typu - prędzej czy później dochodzi się do wniosku, że taka gra w zasadzie jest płytka i nie przynosi żadnych emocji.

Co do grania przeciw dużo silniejszym taliom, to jest to na pewno lepsze niż granie silnym deckiem vs reszta słabiarzy. W tej drugiej sytuacji cały stół przeważnie Cię zfokusuje, i jeśli twój deck nie ma jakiegoś supercomba albo hard staxa to odpada ze stołu jako pierwszy w 75% przypadków (tak wiem, statystyka bez pokrycia :P). Sytuacja ta zdarza się szczególnie często właśnie w gronie tzw. "fun graczy".

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 6:40 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Ketjovv, generalnie się zgadzam, poza tym fragmentem:

Cytuj:
Co do grania przeciw dużo silniejszym taliom, to jest to na pewno lepsze niż granie silnym deckiem vs reszta słabiarzy. W tej drugiej sytuacji cały stół przeważnie Cię zfokusuje, i jeśli twój deck nie ma jakiegoś supercomba albo hard staxa to odpada ze stołu jako pierwszy w 75% przypadków (tak wiem, statystyka bez pokrycia :P). Sytuacja ta zdarza się szczególnie często właśnie w gronie tzw. "fun graczy".

Grając mocnym deckiem w słabej playgroupie wygrywasz jakieś 95% gier (te 5% to sytuacja gdy każdy ze słabszych dobierze po strip minie :D).

Generalnie jestem zdania, że granie swoim deckiem w takiej dobrej playgroupie jest dobre na początek (o ile ktoś nie ma natury osoby łatwo się zniechęcającej), bo uczy Cię rozumienia formatu, siły kart, podstaw deckbuildingu, optymalizacji gry i polityki najwyższego sortu. Moim zdaniem więcej nauczysz się i wyniesiesz z gry grając na podzie z solidnymi deckami niż grając na podzie z deckami z klaserów.

Profil GG  

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 7:05 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 27, 2009 12:29 am
Cytuj:
Grając mocnym deckiem w słabej playgroupie wygrywasz jakieś 95% gier (te 5% to sytuacja gdy każdy ze słabszych dobierze po strip minie :D).

+ Milion
Ketjovv napisał(a):
Nie ma nic ciekawego w graniu śmieciokartami typu Craw Wurm - prędzej czy później dochodzi się do wniosku, że taka gra w zasadzie jest płytka i nie przynosi żadnych emocji.

Widać, że nie grałeś draftów Conspiracy i nie masz pojęcia o tym, jak może być emocjonujące czekanie aż ktoś dobierze jakikolwiek removal na klocka, który dominuje na stole. (co wydarza się nawet na uber mocnych podach - "ma ktoś jak zdjąć tego Propheta/Ugina/Blightsteela?") :razz: Zresztą jeżeli ktoś jest w stanie złożyć synergiczny deck na vanillach z wsparciem Murugandy, to jest to milion razy ciekawsze niż 20massremoval.dec
Ketjovv napisał(a):
W tej drugiej sytuacji cały stół przeważnie Cię zfokusuje

Jak masz gówno deck, ale w pierwszej turze wysypiesz się z ręki w stylu Sol Ring, Sensei, Skullclamp i w drugiej Solemn, to licz się z tym, że i tak stół sfokusuje się na tobie. I nie ma znaczenia to, jaki masz deck, tylko jaką sytuację stwarzasz na stole. A jak masz złożoną talię na przeszkadzajkach w stylu Confusion in the Ranks, lub psuciu gry wszystkim dookoła, to nie dziw się, że cały stół chce skrócić cię jako pierwszego i wrócić do normalnej, bezstresowej rozgrywki. :E

Wracając do Topicu. Moim zdaniem najlepsza do nauki gry jest edycja z 2014. Proste w działaniu karty (może poza Darettim) i dość klarowne jeżeli chodzi o synergie. Poziom wyżej w rozwoju jest edycja z 2013 roku, aczkolwiek w taliach jest tam straszny bajzel i mnóstwo kart jest od czapy (np. w Derevi 40% kart to straszny syf). Obecna edycja na początek jest chyba jednak najlepsza, bo jest gdzieś pomiędzy prostotą i klarownością 2014, a jednocześnie jest trochę więcej synergii i kombinowania. Jeżeli chodzi o edycję z 2011 - to ja się bawiłem przy niej najlepiej, ale był tam zdecydowanie największy bałagan i bardzo szybko rozłożyłem te decki.

Faza 3: jakieś 2/3 ludzi gra combem, pozostała 1/3 gra staxem;
Faza 4: ludzie pukają się w głowę i mówią "Pieprzyć to, wracamy do fazy pierwszej". :razz:

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 7:29 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
No albo gry, gdzie ktoś słaby rzuca i dosaje ostre cięgi, a kombo deck się śmieje, bo dostaje 5 tur bezkarnego rampienia się i rozstawiania pasjansa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 9:26 pm 
Conjurer

Dołączenie: Pią Lut 13, 2015 9:32 pm
Gizmoo napisał(a):
Zresztą jeżeli ktoś jest w stanie złożyć synergiczny deck na vanillach z wsparciem Murugandy

Nawet w takim decku bym nie grał crap wurmem :p

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 10:06 pm 
Archmage

Dołączenie: Pią Wrz 07, 2012 9:43 pm
Przede wszystkim chciałbym Wam bardzo podziękować za rady :-) Czytając teraz ten temat mam takie poczucie ,,Welcome in your new home young wizard". Prosiłem o podręcznik i dostałem go.
Z Olivii i wampirów zrezygnowałem jakiś czas temu (aktualnię luźno kminię Sultai/ Mardu- ciężej będę kminił w styczniu, jak budżet przestanie iść na prezenty dla siebie, dla rodziny, a zacznie na magica).

Riardin napisał:
Spoiler:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 12:04 am 
Mage

Dołączenie: Sob Maj 14, 2005 7:56 pm
smierc napisał(a):
No albo gry, gdzie ktoś słaby rzuca i dosaje ostre cięgi, a kombo deck się śmieje, bo dostaje 5 tur bezkarnego rampienia się i rozstawiania pasjansa.

hahaha znam z autopsji :razz:
Rarian napisał(a):
Mono red, mono black, mono green mogą mieć naprawdę solidne buildy, a mono u to w zasadzie jeden z najlepszych możliwych do złożenia w tym formacie decków. Baaaa, nawet colorless deck może być całkiem solidny.

Możesz podrzucić jakieś linki ze spisami tych mono-kolorowych talii? Bardzo jestem ciekaw jak się różnią od tych moich.

Spoiler:

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 12:28 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Możesz podrzucić jakieś linki ze spisami tych mono-kolorowych talii? Bardzo jestem ciekaw jak się różnią od tych moich.

Co do blacka to ja gram teraz czymś takim, tzn. gram bardzo rzadko, bo nominalnie gram 5c hordą, to mój taki pet deck, ale jak mi się nudzi to sięgam po coś takiego - http://deckstats.net/decks/43187/370462 ... -dance-ftw :).

Mono reda Zeta masz tutaj, co do mono u to w zasadzie każde dobrze złożone jest świetne, ale najlepsze przeciwko któremu grałem to turka.dec Sina, ale to musiałbyś jego poprosić o spis.

Odnośnie natomiast mono greena, to możesz obczaić ten deck Zeta, a jak kiedyś będę miał czas to może wpiszę moją Azusę.

Tzn. żebyśmy się źle nie zrozumieli - w super competetive meta, żaden deck, poza mono u, nie będzie nigdy najlepszy, ale można stworzyć naprawdę kapitalne decki radzące sobie bardzo dobrze niemal wszędzie.

Profil GG  

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 8:50 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Rarian napisał(a):
Tzn. żebyśmy się źle nie zrozumieli - w super competetive meta, żaden deck, poza mono u, nie będzie nigdy najlepszy, ale można stworzyć naprawdę kapitalne decki radzące sobie bardzo dobrze niemal wszędzie.

Żaden MONO deck, poza mono U nie będzie miał szans być najlepszy. To tak gwoli ścisłości ;)

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 10:49 am 
Moderator
Awatar użytkownika

No tak tak, o to chodziło :).

Profil GG  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości