Obecny czas: Sob Gru 14, 2019 12:25 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [EDH] Mikaeus, the Unhallowed
PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 8:23 pm 
Apprentice

Dołączenie: Śro Lip 22, 2015 10:14 pm
Miejscowość: Kraków
Deck przeszedł sporo modyfikacji, obecnie został rozłożony na rzecz Meren, ale nadal jest w każdej chwili gotowy do złożenia z powrotem według listy, której ostatnia wersja wygląda tak:

Commander:
0

Landy:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16-36

Akceleracja:
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52 - robi też za removal na artefakty/enchantmenty/Ionę

Removal:
53
54
55
56 + masowe wskrzeszenie
57

Undying Toolbox:
58

Sac fodder:
61
62 - zdarza się, że sama wygrywa grę reanimując elementy combo od oponentów
63
64
65

Sac Outlet:
66
67
68
69
70
71

Tutory:
72
73
74
75
76

CA:
77
78
79
80
81
82
83
84
85

CQ:
86

Rekursja:
87
88
89
90
91
92

Drain:
93
94

Robią frytki:
95
96
97
98

Kontrola:
99 - nie ma to jak przekierować w siebie albo zagrany za 13, ale przydaje się też do ochrony combo.

Wersja archiwalna jakby to kogoś ciekawiło:
Spoiler:

Ostatnio edytowany przez malens, Sob Maj 14, 2016 2:21 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 8:45 pm 
Mage

Dołączenie: Wto Sty 25, 2011 12:14 am
w landach brakuje ci
/

brakuje ci do szukania urborga i jak nie stac cie na phyrexian tower kup kosztuje po przedruku 5,38 pln

ale głowny problem tego decku to krecenie sie wokol generała który kosztuje 6 mana bez niego to kupa slabych kart np taki Tatterkite

polecał bym cos z pakietu dobry solidnych zawodnikow :D Mindslicer / Myojin

mozna dolozyc najnowszy land zeby dalo sie zagrac generała po 3 kontrach jakos :)

no i granie mono B bez i a jest passe:)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 9:01 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Cytuj:
83 Sign in Blood - Prawdopodobnie Sign i Whisper wymienię na Ambition's Cost i Ancient Craving, może zostawię po jednym... Jak sądzicie?

Zdecydowanie sign, whisper >>>>> cost i craving, zawsze tańsze CA jest po prostu lepsze.

Na pewno od falkenrath nobla lepszy jest , a jak go nie masz to ten nowy ally a najlepiej obaj, bo obaj zabijają równie skutecznie.

Do tego i i (kosztuje niecałe 4 zł). No i tak jak pisał Sin, contaminacja i szkielet :). Jak coś jescze wymyślę to dam znać. Btw w krakowskim meta bardzo fajnie będzie siadało w deck Jaśka na turach, sam je ostatnio wsadziłem do MBC.

Profil GG  

Temat postu: Re: [EDH] Mikaeus, the Unhallowed
PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 9:58 pm 
Apprentice

Expedition Map - wspominałem

Command Beacon rzeczywiście może mieć sens, pomyślę.

Skeletona mam, ale... na tą chwilę nie bardzo go w tej talii widzę ;P Może włożę za Chainbreakera i zobaczymy czy będzie lepiej.

Zulaport jest Humanem, Priest jest humanem - troszkę nonbo z commanderem ;P Blood Artist prawda że lepszy, ale co do wymiany Falkenrath -> Zulaport już nie jestem tego taki pewien.

Ashnods już nawet ma przewidzianego slota, z tym że no w Polsce na razie nie udało mi się go znaleźć.

Mischief rzeczywiście może być fajny, nie ma to jak dostać 2 tury za 2 many i jeszcze Jaśka tych 2 tur pozbawić ;D

Używam słabszej/mocniejszej wersji Corpse Dance czyli Diabolic Servitude - z undyingiem działa tak, że jeśli stwór zginie to Servitude wraca na rękę a krit z counterem na stół. Wadą jest możliwość zniszczenia servitude -> zexilowanie krita, za to wraca na stół na stałe a nie na turę (o ile nie ma Mikaeusa w stole, z nim oba wracają na stałe)

Barrena i Bojuki rzeczywiście zapomniałem, wrzucę.

Myojin mi się nie podoba bo z undyingiem wraca bez countera, lipa. Mindslicer bardziej by podszedł ;D

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 10:35 pm 
Mage

heh popelniasz podstawowy blad patrzysz na kazda karte przez pryzmat generala i jego obecnosci na stole

myojin wchodzi discard rak opów i wtedy generał w stól wcale nie potrzebujesz generala zeby myojin byl swietny

myndlicer jest lepszy nie przez to ze wraca z counterkiem a ze masz duzo sac outletów i latwo na nim zbudowac przewage na stole

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 10:38 pm 
Apprentice

Nie do końca to miałem na myśli, chodzi o to że Mindslicera mogę wykorzystać wielokrotnie, czy to wracając go z grobu czy to undyingiem.

Natomiast jedynym sposobem wykorzystania ponownie Myojina jest wrócenie go na rękę, a w tej chwili tylko Phyrexian Reclamation to potrafi.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 10:39 pm 
Mage

ale edh nie polega na discardowaniu rak w kólko a zabijaniu :)

uzywasz myojina zeby wygrac :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 12:45 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 15, 2014 9:29 am
Zasugeruję (kosmiczne z Mikaeusem), (z commanderem na stole + jeszcze coś wychodzisz na więcej mana) i (jedyne słuszne rozwiązanie dla pustego pola i pełnego grobu, a przy Mikaeusie to wszystko zostanie). No i może jeszcze skoro chcesz kręcić grobem a dużo potworków to Zombie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Maj 18, 2016 11:16 am 
Apprentice

W pierwszym poście aktualny spis. Wake the dead testowałem, ale za rzadko siadało niestety. Przez jakiś czas grałem zarówno slicerem jak i sadistic hypnotist, ale obecnie gram więcej kart wspierających combo i zdaje się deck działać lepiej.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości