Obecny czas: Wto Gru 10, 2019 8:12 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Freyalise, Llanowar's Fury
PostWysłany: Śro Wrz 30, 2015 9:50 pm 
Conjurer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 18, 2015 1:23 pm
przyznam, ze totalnie nie ogarniam commandera ale jak dla mnie tekst, ze "mam 103 karty i nie wiem co uciac" brzmi tak abstrakcyjnie, ze az poplulem monitor xddd (absolutnie no offence feelforce ;) )

powaznie w edh sa takie problemy? wiem, ze przy 60-kartowych taliach takie problemy to norma, ale zawsze wydawalo mi sie, ze przy wiekszej ilosci kart - tym bardziej jak gra sie na 1 sztuce kazdej karty - takie problemy sa rzadsze xdddddd

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Wrz 30, 2015 10:22 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Jak masz po 1 sztuce każdej karty i grasz deckiem słabo przetestowanym, gdzie najchętniej przetestowałbyś wszystko, to ciężko się rezygnuje z tych opcji. Ale jak masz głównie karty bez synergii, to 3 karty jest bardzo łatwo wyrzucić, ale tutaj chodzi raczej po prostu o to, co jest najsłabsze.
A od siebie dodam, że nie grałbym żadnym hejtem na lataczy, co najwyżej , chociaż chyba i tak szkoda pieniędzy na niego, póki masz jakieś gorsze zamienniki i docelowo w talii nie będziesz pewnie grał żadną z tych kart.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Freyalise, Llanowar's Fury
PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 7:38 am 
Mage

Dołączenie: Sob Maj 14, 2005 7:56 pm
już zdążyłem uciąć. jest pierwszy w kolejce do opuszczenia talii.

Spoiler:

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 8:19 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lut 12, 2002 8:32 pm
Miejscowość: Sosnowiec
A ja właśnie wróciłem do a, bo za często PW ginęli mi od ataków, których nie mogłem zablokować. To tylko luźne testy i pewnie karta w końcu wyleci, ale ponieważ Spider kosztuje 50gr to zakup wychodzi taniej niż sproxowanie ;)

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 4:39 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Zet napisał(a):
Spider kosztuje 50gr

O, chyba kiedyś go widziałem za jakąś siódemkę.

Co do wywalania kart: tak bardzo potrzebujesz Rogue's Passage, że masz sylvan scring, crop rotation i reap and sow? Wszystkie te karty bym wywalił, bo są zwykłymi landami, ale kosztują manę.
Commune with Nature jest tutaj prawdopodobnie gorsze od foresta.
Life from the Loam to strata slota. Prawie nigdy się nie przyda.
Od Seek the Horizon każdy draw jest lepszy. A jak nie masz, co za to wsadzić, to po prostu wywal i daj cokolwiek.
Nie wiem, czy Animist Awakening jest dobre, ale i podwajaczki many (jak np. ) są lepsze.
Za dużo overrun efektów. Raczej sam craterhoof starczy, ale stampede może zostać.
Zrezygnowałbym z krosan grip i może reclamation sage, bo przecież po to masz generała.
- nie wiem, ile kosztuje, ale jest jednym z najlepszych draw enginów w formacie.
Jak chcesz grać bardziej na tokeny, to jeszcze będzie dobry.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 4:58 pm 
Mage

Dołączenie: Czw Paź 14, 2010 6:19 pm
smierc napisał(a):
Life from the Loam to strata slota. Prawie nigdy się nie przyda.

wat? :E W moim meta każdy zielony gra Life from the Loam. Świetny engine z feczami/cycling landami i wraca istotne lady po zniszczeniu. Jak dla mnie to must have a nie strata slota.

smierc napisał(a):
Zrezygnowałbym z krosan grip i może reclamation sage, bo przecież po to masz generała.

Wydaje mi się, że Krosan Grip spokojnie ujdzie. W combo-meta jest koniecznością. A Reclamation Sage kosztuje o :1: :g: mniej niż Freyalise i sprząta inne targety gdy ona może spokojnie rosnąć +2 a nie wejść,zniszczyć coś i być na strzała.

Z resztą Twoich uwag się zgadzam smierc.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 6:37 pm 
Mage

smierc napisał(a):
Co do wywalania kart: tak bardzo potrzebujesz Rogue's Passage, że masz sylvan scring, crop rotation i reap and sow? Wszystkie te karty bym wywalił, bo są zwykłymi landami, ale kosztują manę.

zawsze wydawał mi się kapitalnym non-basiciem bo potrafi wcisnąć grubą świnię bez bloku. W takim razie jakie non-basici uciąć, a jakie inne polecacie do Freyalise? , , świetnie odsysają z lądów bibliotekę. Te karty były wielokrotnie mi polecane na tym forum jako idealne do tego typu talii w edh.
smierc napisał(a):
Od Seek the Horizon każdy draw jest lepszy. A jak nie masz, co za to wsadzić, to po prostu wywal i daj cokolwiek.

Pozostały dociąg lądów: , , , , , , , włożyłem dla spotęgowania rampy aby jak najszybciej odsycić talię z lądów by móc rzucić np. + z jak najlepszym efektem.
smierc napisał(a):
Nie wiem, czy Animist's Awakening jest dobre, ale i podwajaczki many (jak np. ) są lepsze.

jest w talii i powiem tylko tyle, że jak dla mnie ta karta wymiata i już nie raz pomogła mi wygrać całą batalię, a na tyle gier co grałem chyba ani razu mi nie podeszło więc jest nadal w fazie testów.
smierc napisał(a):
Za dużo overrun efektów. Raczej sam craterhoof starczy, ale stampede może zostać.

i to chyba nie tak dużo. Nie zawsze podejdzie ten czy tutor po niego.
smierc napisał(a):

Też się nad tym zastanawiałem, ale tak jak napisał
JurekBrodnica napisał(a):
Wydaje mi się, że Krosan Grip spokojnie ujdzie. W combo-meta jest koniecznością. A Reclamation Sage kosztuje o :1: :g: mniej niż Freyalise i sprząta inne targety gdy ona może spokojnie rosnąć +2 a nie wejść,zniszczyć coś i być na strzała.
Zgadzam się z jego opinią i chyba na razie te dwie karty zostaną w talii.
smierc napisał(a):
Jak chcesz grać bardziej na tokeny, to jeszcze będzie dobry.

jest w planach :wink:
Zet napisał(a):
A ja właśnie wróciłem do a, bo za często PW ginęli mi od ataków, których nie mogłem zablokować.

Zet ma chyba dobry pomysł z tym powrotem do więc wrzucam z powrotem pająka i ucinam . Co w ogóle sądzicie o ? Czy ta karta jest wg Was dobra w tego typu taliach? Dodam, że kolega grający jako commander często boostuje właśnie latające świnie... ekhm smoki, które robią inne smoki jak wcisną dmg.

Spoiler:

PostWysłany: Pią Paź 02, 2015 7:45 am 
Archmage
Awatar użytkownika

W najbliższym czasie uaktualnię spis, bo doszły nowe zabawki: nowy Ulamog, , testuję jednak a. Spider nie wiem, czy długo utrzyma się w talii, wczoraj też mnie wkurzył , a na wolne miejsce czeka juz /

@feelforce - Reap and Sow, Crop Rotation i Sylvan Scrying są super, jak masz potężny ląd do wyszukania. Pomijając nawet powinien się sprawdzić także .

PostWysłany: Pią Paź 02, 2015 8:06 am 
Mage

Zet a jakie non-basici z mojego spisu byś uciął?

Spoiler:

PostWysłany: Pią Paź 02, 2015 8:45 am 
Archmage
Awatar użytkownika

feelforce napisał(a):
Zet a jakie non-basici z mojego spisu byś uciął?

Nie lubię LftL jeśli nie gram grobem, więc odpadają cycling landy.
Passage jest drogi w użyciu - lepiej zadbać o trample.
Treetop wchodzi tapnięty, a poza tym manlandy opłacają się tylko w przypadku masówki, ale nawet po masówce lepiej zacząć się agresywnie odbudowywać, niż marnować manę na ożywienie takiej pierdółki i atakowanie nią za raptem 3 dmg.
Oran-Rief można w sumie potestować pod tokeny, ale czy gra jest warta świeczki, to nie wiem, bo jak wyżej - wchodzi tapnięty.

PostWysłany: Sob Paź 03, 2015 9:32 am 
Mage

Czy oprócz , które jest horrendalnie drogie i , które już mam w talii polecasz jeszcze jakieś non-basici?

Spoiler:

PostWysłany: Sob Paź 03, 2015 9:40 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
Rarian w azusie gra (nie dotyczy go color identity check), bo ma kilka landow nie dajacych w ogole many (jakies maze of ith i inne), moze brac mane z bez painu, nie musi odpalac fetchy i tak dalej, ale wtedy bys musial dodac tez inne landy, bo inaczej nie ma sensu

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Paź 03, 2015 9:59 am 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Miejscowość: Kraków
Cytuj:
Rarian w azusie gra urborg, tomb of yawgmoth (nie dotyczy go color identity check), bo ma kilka landow nie dajacych w ogole many (jakies maze of ith i inne)

Akurat maze'a nie gram, ale urborg jest spoko z areną, eye of ugin, ancient tombem, i boseiju. Ale pewnie w innym mono g niż azusa bym nim raczej nie grał.

Profil GG  

PostWysłany: Nie Gru 13, 2015 1:13 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Wrzuciłem aktualny spis do pierwszego posta. Zmiany raczej kosmetyczne.
Wywaliłem starego Ulamoga (z bólem serca), Regrowtha i Reap and Sow.
W to miejsce testuję: Overrun Kozę, Greaves, żeby dać kozie kopa, oraz Blade of Selves.
Zobaczymy, jak to się wszystko sprawdzi na dłuższą metę. I szukam miejsca dla testowania ;)

PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 9:05 pm 
Mage

---

Spoiler:

Ostatnio edytowany przez feelforce Czw Sie 04, 2016 3:17 pm, edytowano w sumie 7 razy

PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 9:33 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 20, 2010 7:10 am
feelforce napisał(a):
także ze względu na lokalną metę jest tutaj martwą kartą więc się jej pozbyłem.

Piszesz, że w lokalnej mecie masz Ghave'a, Karadora i Oloro - jeśli przeciwko tym deckom Bane jest martwą kartą, to twoja meta jest co najmniej dziwna... :huh:
feelforce napisał(a):
W przyszłości planuję dodać:
[...]

Fastbond już od dawna ma bana w tym formacie.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 6:17 am 
Mage

Spike napisał(a):
Piszesz, że w lokalnej mecie masz Ghave'a, Karadora i Oloro - jeśli przeciwko tym deckom Bane jest martwą kartą, to twoja meta jest co najmniej dziwna... :huh:

Są to raczej talie budżetowe i jak gramy najczęściej w 3 osoby to tylko jedna z nich (Karador) pojawia się na stole. Wtedy 2 umiejętność Freyalise + Krosan Grip zazwyczaj wystarcza. Kartą, która najbardziej mnie boli jest

Spike napisał(a):
już od dawna ma bana w tym formacie.

OK dzięki, nie wiedziałem.

Spoiler:

PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 11:52 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Chyba jedyny powód, żeby używać Solemna w mono G to Birthing Pod. Jeśli się nim nie bawisz, to są lepsze rzeczy od Solemna.
A propos Twojego PW: zmiany ok, ale nie wrzucałbym Thought Vessela. Podobnie, mono G ma lepsze opcje rampy, a wątpię, żebyś bardzo potrzebował więcej niż 7 kart na ręce.
Edit: brakuje za to jakichś masowych akceleracji: Vorinclexa, Mana Reflection, albo to nowe za 7 mana :)

PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 5:32 pm 
Mage

Zet napisał(a):
Chyba jedyny powód, żeby używać Solemna w mono G to Birthing Pod. Jeśli się nim nie bawisz, to są lepsze rzeczy od Solemna.
A propos Twojego PW: zmiany ok, ale nie wrzucałbym Thought Vessela. Podobnie, mono G ma lepsze opcje rampy, a wątpię, żebyś bardzo potrzebował więcej niż 7 kart na ręce.
Edit: brakuje za to jakichś masowych akceleracji: Vorinclexa, Mana Reflection, albo to nowe za 7 mana :)

Masz na myśli ? Pewnie pojawi się w talii po pre OGW. i ciężko zdobyć.

LOG - ostatnie zmiany:
IN:
+
+
+
+
+

OUT:
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Spoiler:

Ostatnio edytowany przez feelforce, Sob Sty 09, 2016 7:41 pm, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 7:36 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Jak bardzo chcesz dodatkowego niszczenia lataczy, poza em:

A tak na marginesie, właśnie się zastanawiam, jakby zrobić z mojej Freyalisy młodą :)
W dalszym ciągu pozostawić token-goodstuff, dorzucić może dla poprawienia drawu z , Freyalisę wrzucić do środka.
Młodą łatwiej zagrać, zadziała z , łatwo flipować i zawsze zrobi nam draw. Zagranie drugi i trzeci raz też nie sprawi kłopotu. Generalnie wydaje się mniej "wybuchowa", ale pewniejsza. Do tego zaletą może być jej niepozorność - jej mocną stroną może być jej słabość :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości