Obecny czas: Pią Wrz 20, 2019 7:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [EDH] Child of Alara
PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 9:25 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
ImageImage

moj pomysl na child of alara. na wstepie zaznacze, ze lubie grac kartami typu czy . jeszcze nim nie gralem i czesc kart jest poki co tylko dobra na papierze, ale potrzebuje paru rad zeby zamknac spis i zaczac wreszcie skladac ten deck. epicentrum calego decku ma byc general. deck ma smigac w krakowskim meta, ktore nie jest az tak cuthroatowe, a czesto brakuje nam mass removalu.

1

landy (38)
10 guildgates +
4 shocklandy z zielonym pod
2 landy do poswiecania: i

- dla depthsow

5 rainbow landy (, , , , - exotic orcharda jeszcze nie mam)

12 basicow

rampa (16)
priorytetem jest oczywiscie ta, ktora szuka nonbasicow albo pozwala ich zagrac wiecej w jednej turze. i tak:

,
,

- SWIETNA karta :)

poswiecanie childa (6)

rekursje (5)

wincony (13)

U, B i R Myojiny
i

: NO z poswieceniem childa szukajacy razera - tyle wysrac!
po wszystkie gaty

pozostale (draw, sztuczki i odpowiedzi - 14)

demonic i

, (zabija anafenze, RiP i leyline), , , )

pod tutorem

Ostatnio edytowany przez Siedem7 Śro Kwi 01, 2015 5:18 pm, edytowano w sumie 5 razy

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 11:05 pm 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
42 sylvan scrying
43 recross the paths

Usunąłbym. Pierwsze nie rampi i w gruncie rzeczy jest to jedynie strictly worse Demonic Tutor. W drugim wypadku karta wydaje się zbyt losowa. Po pierwsze nie wpływamy na otrzymany land, po drugie clash często nie zadziała (choć tu już Ty będziesz najlepiej wiedzieć jak się ma curve Twojego decku do innych).
Usunąłbym TC. Mówimy o formacie w którym często będziesz kończył bez grobu, przez co efekt będzie mocno overcosted, a też nie jest aż tak wybitny.
Siedem7 napisał(a):
75 makeshift mannequin - do niego nie jestem przekonany. pozwala odpalic albo usunac opponentom childa kiedy tylko chca za pomoca chociazby twitcha. no, nie wiem.

Wywaliłbym. Jak zauważyłeś, zbyt łatwo będzie oppom manipulować dzieckiem.
Siedem7 napisał(a):
82 fated return chyba wiadomo

Bardzo, swego czasu, mi się podobała ta karta. W praktyce okazała się za droga jak na ten efekt.
Siedem7 napisał(a):
83 might of the nephilim - jak wyzej, zabicie na 2 strzaly, tylko tym razem pewniejsze, bo z zaskoczenia

Tego typu jednorazówka w multi nie jest dobra.
Siedem7 napisał(a):
89, 90 thornling i aetherling - do nich nie jestem przekonany. niby wszystko przezywaja i zabijaja, ale tak naprawde to nic nie robia. w dodatku maja kiepskie obraski

Będą zżerać mnóstwo many, a takich ilości nie posiadasz.
Siedem7 napisał(a):
95 spearbreaker behemoth - daje niezniszczalnosc tym kilku typom ktorzy sami z siebie jej nie maja i szukany przez NO. raczej zda egzamin.

Praktycznie nie masz rzeczy, których chciałbyś tak bronić. Szkoda slota, według mnie.
To z 7 kart.
Do tego wywaliłbym terrastodona, slithermuse, memory plunder (mimo wszystko wydaje się zbyt randomowe).
Poważnie zastanowiłbym się też nad soul of ravnica ze względu na gigantycznie koszty wykorzystania. I tak by wyszło mniej więcej 11. Znika trochę z CA, ale zwróc uwagę na to, że i tak masz mnóstwo CA (także powtarzalnego).

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 6:43 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

thx za rady. jesli chodzi o behemotha, to chroni pare winconow (anioly, myojiny, primordiale, primus) no i pozwala zdecydowac czy chce odpalic CoA czy nie, jesli opponent zagrywa removal. tutaj sklanialbym sie jednak, zeby go zostawic. jesli chodzi o majty nephilima, to tez bardzo chcialbym, zeby zostaly. lubie ta karte, a mozliwosc wydymania Rariana, Riardina czy Jaska jak sie wytapuja jest bezcenna.
Dealus napisał(a):
82 fated return chyba wiadomo

Bardzo, swego czasu, mi się podobała ta karta. W praktyce okazała się za droga jak na ten efekt.

tak myslisz? coz, szkoda. w takim razie ten slot jeszcze przemysle.
Dealus napisał(a):
memory plunder (mimo wszystko wydaje się zbyt randomowe).

tu akurat sie nie zgadzam. memory plunder to zazwyczaj najlepsza karta jaka mozesz miec na rece, bo jest odpowiedzia na wszystko (w krk ludzie nie chca grac gravehatu, bo zajmuje sloty w decku, w ktore moznaby wsadzic typow po 11+ mana). bardziej sklanialbym sie ku obcieciu go z powodu chorego w 5c decku kosztu

co do pozostalych, Twoja argumentacja mnie przekonuje i pewnie z nich zrezygnuje. dzieki za pomoc.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 10:38 am 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Siedem7 napisał(a):
bo jest odpowiedzia na wszystko (w krk ludzie nie chca grac gravehatu, bo zajmuje sloty w decku, w ktore moznaby wsadzic typow po 11+ mana)

Kwestia różnic w meta :razz: W takim razie pewnie się sprawdza.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 1:01 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Cytuj:
Kwestia różnic w meta :razz: W takim razie pewnie się sprawdza.

Wiesz, weź poprawkę na to co pisze Ensen, bo przez ostatnie 2 lata był w Krakowie dwa razy i ocenia nasze meta przez pryzmat tego co zapamiętał sprzed X czasu :D. Teraz gravehate jest praktycznie w każdym decku. Niemniej zgadzam się, że plunder to sensowna karta. Bywa mocno losowa, ale zawsze jest przynajmniej tym skyshroud claimem czy innym cultivatem a każda inna opcja gdy będzie akurat rise of the dark realms czy jednym z miliona time warpów jest warta tego jednego slota. Nie wiem jak w 5c z takim biednym mana basem, ale w każdym UBx decku siada jak złoto.

Profil GG  

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 2:20 pm 
Sorcerer
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 09, 2002 10:57 am
Miejscowość: Katowice
Jeśli już używasz i bram, to zaopatrz się w , żeby przynajmniej mieć szansę na skorzystanie z tego wincona. W przeciwnym przypadku nie ma sensu nimi grać.

Profil E-mail GG  

Temat postu: Re: [EDH] Child of Alara
PostWysłany: Śro Sty 14, 2015 11:34 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 19, 2007 4:16 pm
Miejscowość: Białystok / Trójmiasto
A nie chcesz się trochę pobawić z counterami?
+ pomagają z reaktorem.

Można wtedy dodać do tego np:

Wtedy masz też potencjalnie jako removal:

Takie zabawki też:

Sporo tego jest: jakieś storage landy, przesuwanie-manipulacje counterów itp. Masz 5 kolorów, tylko nie wiem czy chcesz w tę stronę kierować deck.
Pzdr

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 10:18 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

wybacz, jakos umknal mi Twoj post. niestety nie skorzystam, bo chce miec jak najmniej kart ginacych od childa. taki vorel i cala reszta nic nie robia na dzien dobry, czyli najpewniej zejda robiac mi -1 karte na rece i nie dajac nic w zamian. enginu tez nie potrzebuje, bo removal mam akurat w command zone :P sorry, ale nie ten typ decku.

zmiany, zmiany - aktualna lista w 1. poscie.
+4 rainbow landy, -1 rampa (recross the paths, bo nikt tego nie ma), -3 basici

-1 bo nikt nie ma - jak znajde to dodam
-1 mannequin bo slaby
-1 corpse dance bo nikt nie ma
-1 dark depths - tez nikt nie ma
-2 thornling, aetherling
-1 allied strategies - nikt nie ma
-1 utter end - chyba nie jest az takie dobre
-1 terastodon - nie lubie tej karty

+1 rude awakening

wciaz jeszcze zostaly mi 4 karty za duzo w decku. ale teraz, kiedy juz wszystko kupilem co sie dalo, moge od przyszlego tygodnia zaczac ostro grac i napisze co jeszczde mi sie nie sprawdza.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 17, 2015 11:50 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

wnioski po dzisiejszym graniu:

zagralismy chyba z 7 czy 8 gier, wygralem 4, w tym 2 efektem maze enda.
pare kart okazalo sie nawet nie srednimi, co FATALNYMI i poleca z decku - reactor, rude awakening, dig through time. z kolei brakuje drawu i paru kontr. mana base tez nie smigal tak dobrze jak powinien, ale to dlatego ze brakowalo mi paru ramp i rainbow landow (exotic orchard, r.pool, forbidden orchard). niestety, fajne karty jak lysy aniol albo jego starsza siostra tez sie nie sprawdzaja. robia to samo co general tylko gorzej, kosztuja mase many i maja trudne koszty.

i tak zmiany wygladaja nastepujaco:
OUT
angel of despair
ashen rider
darksteel reactor - no nie da sie tym wygrac. mialem 2 razy w stole, raz gra skonczyla sie na 7, drugim razem na 4 counterach, a w early zal na to tutorow.
keranos - nic nie robi. lightning bolt w tym formacie niemalze nic nie robi, a bez senseia rzadko kiedy mam draw. szkoda 5 many
gargadon - chyba najwieksze rozczarowanie. dopoki jest suspendowany mozna ze 2, maks 3 razy poswiecic nim childa, a pozniej dostajemy wanilie, ktora ginie od childa. w dodatku ma w koszcie najgorszy ze wszystkich kolorow tego decka.
far wanderings - threshold sie nie sprawdza, bo za rzadko mam cos w grobie
spelle z delvem - j.w.
undying evil - za rzadko cos robi
relic of progenitus - za czesto mi sa potrzebne wlasne karty w grobie
might of the nephilim - meta ewoluowalo i najchetniej co ture odpalalbym childa, wiec rzadko mam okazje nim atakowac. majty sie nie mieszcza

karty, ktore chcialbym dodac:
- juz wlozylem do decku, okazalo sie NADZWYCZAJ dobre
- j.w.
bo mialem za malo takich efektow, a sa potrzebne, zwlaszcza po wygraniu gry maze endem
wiecej drawu! tutaj pewnie i fakty
? chociaz jest cholernie drogi jak na swoj efekt (bound za tyle samo many robi 2,5 razy wiecej, jest instantem i nie targetuje)
i loam do wracania zepsutych gatow z grobu?
pare kontr na locki, komba i inne kontry - , , i , bo na cryptica mana base chyba mi nie pozwoli
utter end, bo jednak brakuje tej dodatkowej sztuki removalu

pomysle nad nowym spisem i na dniach wrzuce.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 18, 2015 1:36 am 
Archmage

Dołączenie: Sob Wrz 21, 2013 2:04 am
Może ?

PostWysłany: Śro Lut 18, 2015 1:43 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 14, 2009 11:13 am
Loam to chyba must in w takim decku.
Recross doszedł? Nie wiedziałem, że da się mieszkać na takim zadupiu ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 18, 2015 10:48 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

recrossa chyba dostalem od jakiegos niemca, z ktorym Jasiek handlowal...
do loama nie jestem przekonany, bo poza gatami nie ma wiecej landow ktore chce i musze reanimowac, a az tak czesto nie gina - wystarczy mi te kilka witnessek i innych pierdolek. zastanawiam sie czy wlasnie po to nie grac restorem, bo dodatkowo robi za rampe.
sudden reclamation jest fajne, ale chyba bardzo drogie jak na efekt. nie wiem czy nie lepsze

i potrzebuje jakiegos gravehate. relic wylecial, poki co mam bojuke, scrabbling clawsy i pharike, a to za malo. moze doloze ground seala, bo nawet jak zginie to przynajmniej zwraca karte, tyle, ze jest bardzo obustronne - tez mam duzo targetowania grobu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 18, 2015 1:07 pm 
Moderator

Dołączenie: Wto Kwi 07, 2009 9:27 pm
Restore jest tylko ok jak grasz dużo fetchy. Póki nie zupgradujesz manabase to nie masz co o nim myśleć. Ogólnie to było chyba największe rozczarowanie c13. Ludzie się na niego bardzo napalili, a okazuje się, że coś robi tylko w bardzo specyficznych buildach.
Popieram przetestowanie grim discovery - jedna z Twoich ulubionych kart z bloku zendikara, w sumie to idealny deck dla niej :P (przynajmniej w wersji z gate'ami)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lut 18, 2015 8:41 pm 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 12, 2011 8:31 pm
Miejscowość: Katowice
Trzeba pamiętać, że Restore może wrócić landa z grobu przeciwnika

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 11:16 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

dostalem jakiegos nadprogramowego recross the paths. Hawaj, to od Ciebie? chyba go nie zamawialem? skad masz moj adres? :>

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 11:57 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 14, 2009 11:13 am
Znalazłem w crapie a i tak miałem przesyłki to wysłałem na koszt firmy, a co tam ;) Cholernie długo te priorytety idą ostatnio, chyba złoże jakąś reklamację.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 10:19 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

update 1. postu

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Mar 31, 2015 4:50 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

po testach wyszlo, ze pare kart nie dziala tak jak powinno lub zwyczajnie nie sa potrzebne. szukam wiec odpowiednikow za nastepujace syty:

nigdy nie uzylem zdolnosci, nie bylo potrzeby. mam tyle tutorow po landy ze prawie zawsze mam volraths stronghold
drogie jak cholera, jak mam 5 mana open to wole zagrac cos co z childem dobierze 5+ kart
jw.

- drogie jak na swoj efekt, market kosztuje 6 a tower 8 many mniej
nigdy nie bylo potrzeby uzywac na sobie, a na opponentow nie bylo czasu/many
jw.
drogie, nie ma czasu/many na takie zabawy
jw.
ma czerwona i biala w koszcie, a w 99% przypadkow to i tak tylko regrowth
drogie jak cholera
drogie, nie ma czasu na zagrywanie go, coturowy bolt to za malo w tym formacie jak na 5 mana
sorcery, tylko stwory

w sloty landow chyba chcialbym wlozyc urborg (zeby dark depthsy i pare innych, ktore rozwazam, dawaly mane, poza tym filtruje mane na myojina) oraz jakies 2 inne landy (exotic orchard jak bede mial i pewnie basica)

pozostale karty to az 9 slotow i zastanawiam sie, czy nie wlozyc tutaj jakiegos calego enginu, np. z loamem i landsami, ktore kontroluja stol:
, , , , (to na 100% jest na celowniku), (w ostatniej kolejnosci, ale na pewno byloby targetem), , , , i (w slocie landow, zamiast backwoodsow etc) i inne tego typu duperele.

co o tym myslicie? macie jakies inne propozycje albo pomysly na te 9 slotow?

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Kwi 01, 2015 12:28 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:06 am
Dobre te zmiany generalnie. Sam się rozczarowałem naya charmem, niby w walkerach pozostałe opcje też powinny siadać, ale to i tak zawsze regrowth i wsadziłem zamiast niego po prostu regrowtha. Parę kart, które wyjmujesz od początku wydawało mi się bez sensu (np. klątwa świń, grałem nią tylko w mono u i rozważał w :ug:, przecież 5c ma milion lepszych opcji) i dobrze, że je wyjebałeś. Takie pójście w land.dec wydaje się dobrą opcją. Szkoda, że child to nonmbo z cruciblem bo by siadał jak złoto w tej talii.

Profil GG  

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 6:48 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość