Obecny czas: Nie Gru 08, 2019 11:12 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [EDH] Riku, the Spellslinger !
PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 8:58 am 
Mage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 05, 2009 12:05 pm
Cześć,
postanowiłem rozłożyć swojego FikuMiku z racji ostatniego hejtu na decki combo-bombo-wygrałem, a także dlatego że ma sporo kart które mogą się przydać w kolejnej konstrukcji.
Chciałbym zatrzymać decklistę, jednak wiem że w odmętach mojego peceta ona gdzieś przepadnie dlatego zdecydowałem się zamieścić posta tutaj.

Jeśli ktoś sprawnie liczy do 100 łącznie z dodawaniem, odejmowaniem i mnożeniem to jest to deck dla niego gdyż liczenie demedży to sprawa kluczowa ;)
Największym minusem tej konstrukcji jest fakt, że nie robi absolutnie nic (poza jakąś kontrą czy mass bouncem) do momentu posiadania około 20 many na stole - zazwyczaj jest to jakaś 10 tura.

Poziom budżetowości spisu określę na wysoki i zaznaczę fakt, że nie jest to optymalna lista

Generał:
- niestety ludzie go nie lubią i przez to generuje celownik na czole.

Zacznę od kart generujących CA:

Odwrócone fakty, znacznie gorsze ale lepszy rydz niż nic

- mało w tym decku stworów - taki drugi

Wincony:
Dobierałem spalenia głównie instantowe - od biedy mogą służyć jako point removal na jakieś

Z tą kartą nawet Blue Sun's Zenith staje się winconem - jest po prostu przegenialna !

Rampa ftw:

Razem z kartą poniżej skopiowane przez Mirari, lub Riku robią frytki ;)
Szuka a

Niestety nie mam ;(
Szukacie? :D - moja ulubiona rampa - pozwala na znalezienie kompletu ów ;)

Defensywa:
Kontry
Agresywny draw

Więcej many !
Mam dużo many? Wykorzystam to!

Removal
Mam dużo many? Wykorzystam to!

Jak kraść to miliony!

Zazwyczaj służy kopiowaniu kabanów - blockerów, ostatnio moim ulubionym celem jest

Jak kraść to miliony! part2 (element mnożnikowy w decku, służy głównie do skopiowania jakiegoś sprawiając, że dwóch(lub więcej) opponentów dostanie w maskę)

Sztuczki
Zamiast

Future Sight,Melek i Oracle się cieszą
MVP tego decku - sprawia, że niemożliwe staje się możliwe ;)
Nie wiem czemu, ale lubię tę kartę
Tutor po wincon/kopię

Manabase:
Cloudpost engine - generuje chore wręcz ilości many - lubi się z i chciwą playgrupą

Funkcyjne landy
Potencjalny wincon

Tutor po Cloudposta
Duale/Trilandy

Biedafetche

Cycle landy

Basic land - o nawet nie wiedziałem że było ich po równo :p
5
5
5

Jeśli macie jakieś propozycje zmian to chętnie je przeczytam, ba może nawet rozważę.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 3:21 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 14, 2009 11:13 am
Miejscowość: Warszawa
Bardzo zainteresował mnie twój cloudpost engine. Dobrze ci się sprawdzał? W decku nez zielonego jest obv gorszy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 3:42 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Te cloudposty są kluczową częścią tego decku - bez nich ciężko byłoby coś zrobić.
Wcześniej miałem więcej tutorów po dowolne landy, jednak doszedłem do wniosku że wolę efektywniejsze zielone spelle, które nie rysują celownika aż tak bardzo bo basic landy nie są jakimś secret techem, których ludzie się obawiają. Głównym minusem jest dobranie Vesuvy przed cloudpostem, a także wrażliwość na point land removal - jakieś e czy 'y.

Ale generalnie tak - sprawdza się - jednak nie grałbym nimi w decku bez dostępu do zielonego - zbyt wiele surowców trzeba zużyć by się do nich dokopać

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 4:09 pm 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Gru 12, 2013 11:10 pm
Brakuje mi czegoś w stylu :
Mana Reflection + Basalt Monolith
Deadeye Navigator + Peregrine Drake/(Palinchron droższa opcja)

Prophet of Kruphix czy Seedborn Muse to świetne karty do tego decka, ze względu na możliwość zabawy w turach przeciwnika.

Illusionist's Bracers + Riku = mistrzostwo świata (o ile utrzymasz Riku w stole)

Trygon Predator --> Reclamation Sage/Acidic Slime (gdy mamy w stole Deadeye Navigator + Peregrine Drake'a i zrobimy już infinity manę ,możemy soulbondować go z Reclamation Sage'm/Acidic Slime'm gdy Drake jest na exilu i wyciąć przeciwnikowi arefakty/enchantmenty/lądy.)

Blasphemous Act - dobry removal

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 4:24 pm 
Mage
Awatar użytkownika

mr.sosna napisał(a):
Mana Reflection + Basalt Monolith
Deadeye Navigator + Peregrine Drake/(Palinchron droższa opcja)

Prophet of Kruphix czy Seedborn Muse to świetne karty do tego decka, ze względu na możliwość zabawy w turach przeciwnika
mr.sosna napisał(a):
Trygon Predator --> Reclamation Sage/Acidic Slime (gdy mamy w stole Deadeye Navigator + Peregrine Drake'a i zrobimy już infinity manę ,możemy soulbondować go z Reclamation Sage'm/Acidic Slime'm gdy Drake jest na exilu i wyciąć przeciwnikowi arefakty/enchantmenty/lądy.)

To są karty i synergie, którymi nigdy nie zagram. Dlaczego? Bo są nudne.

Prophet i Muza przez chwilę były w tym decku - wyleciały

Zamiast lepiej wsadzić kolejny efekt kopiujący typu - jest dużo bardziej uniwersalny, a zagrany Riku bardzo często spotyka się z hejtem.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 4:39 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Na takie małe hejty i hejciki dobre są odpowiednie buty. Zawsze mam je w taliach, gdzie brak akceptacji generała boli. A tak poza tym no to wygląda mi na to, że (tak jak powiedziałeś) masz bardzo drogie czary i za mało robisz na początku gry. Też chciałem zrobić Riku, ale kopiowanie wszystkiego wydawało mi się za dużym problemem, bo to wymaga jakiegoś podparcia kartami zagrywanymi wcześniej. Rampa i dobieranie kart to chyba za mało, bo pozostaje okno na wbijanie Ci obrażeń jak się wszyscy Ciebie zaczynają bać.

Widziałem dobrego Rikełe na alajach. On wyrabiał się z maną i grał je w tempo, a potem jeszcze kopiował i rzucał podwójne warp worldy, ale to już wymaga dyplomu z liczenia trigerów. Jeśli starałbym się grać na drogie czary, to wrzuciłbym dużo rzeczy rzucających je za darmo: maelstrom wanderer (bo po prostu jest dobry, a cascady sobie pokopiujesz), (ta, ulti wygrywa samo z siebie, ale u Ciebie jeszcze bardziej), , , , (po prostu poszukałem kart z "without paying mana cost" i doszedłem do literki D). Coś mi jeszcze w głowie świtało, aha! Z tym dżinem dobre jest Illusionist's Bracers właśnie i z generałem też. Tylko że te karty nic nie robią z czarami za X, więc musiałbyś je powywalać. Z drugiej storny masz .

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 5:40 pm 
Mage
Awatar użytkownika

smierc, to co piszesz to święta prawda i zdaję sobie z tego sprawę - jednak zamysłem decku było granie spaleń za :x: więc z nich nie zrezygnuję.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 6:01 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

No tak, ale nie mam pomysłów na efektywne wygrywanie czarami za X. Wydaje mi się to niemożliwe, bo taki już ich urok. One są bardziej po to, żeby do decku włożyć ze 2 takie czary, jeśli sobie produkujesz dużo many. Ciężko powiedzieć, czy ktoś Ci w tej kwestii pomoże, bo masz teraz dużą turbo dziurę, przez co na złych obrotach (jak przeciwnicy narzucają tempo), źle się rozpędzasz. Chyba że napisałeś tę listę dla potomnych i nie oczekujesz pomocy :P

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 6:13 pm 
Mage
Awatar użytkownika

Hostile napisał(a):
Cześć,
postanowiłem rozłożyć swojego FikuMiku z racji ostatniego hejtu na decki combo-bombo-wygrałem, a także dlatego że ma sporo kart które mogą się przydać w kolejnej konstrukcji.
Chciałbym zatrzymać decklistę, jednak wiem że w odmętach mojego peceta ona gdzieś przepadnie dlatego zdecydowałem się zamieścić posta tutaj.

Pierwsze dwa zdania z pierwszego posta ;)

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 7:20 pm 
Planeswalker
Awatar użytkownika

:oops: :oops: :oops:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 10:53 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
Cytuj:
Tempt with Discovery Szukacie? :D - moja ulubiona rampa - pozwala na znalezienie kompletu Cloudpostów ;)

wiecej niz 3 nie znajdzie (nie znajdziesz nim jednoczesnie posta i vesuvy, bo go nie skopiuje)

sakura slaby? magus of the future? repeal?

tolaria -> sylvan scrying?

jakis rude awakening? raz, ze to wincon, dwa, ze robi infinity mane z reiterate

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 12:23 am 
Moderator

Dołączenie: Wto Kwi 07, 2009 9:27 pm
Miejscowość: Kraków
@Siedem7
Akurat działa z cloudpostami. Zakładając, że przynajmniej jedna osoba poszuka oczywiście. Karta mówi poszukaj landa, a później jeśli ktoś też poszukał to poszukaj jeszcze raz, czyli można najpierw znaleźć cloudposta, a później coś z kombinacji vesuva/thespian stage/glimmerpost, więc przy grze z 4rema osobami w stole ma szansę znaleźć wszystkie potrzebne landy :P

@Hostile
Tak jak Śmierć pisał - zdecydowanie brakuje Ci większej ilości board presence w early game. Ja wiem, że rampy po dwa basiki są op, ale zrewidowałbym rodzaje rampy w decku - to jest najprostszy sposób, żeby mieć jakieś stwory w stole na początku gry. Zdecydowanie bym grał ami, , a nawet em. Zawsze coś przyblokują/zniechęcą do ataku albo nawet wbiją parę damage'a.
I jak robisz dużo many to może jakieś storm karty? Może nie grapeshot od razu i zagrywanie miliona spelli na turę, ale takie , nawet z 4rema kopiami może zadać całkiem sporo obrażeń przy małym nakładzie kosztów (bo spelle i tak będzie zagrywał przecież :P )

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 8:16 am 
Mage
Awatar użytkownika

Siedem7 napisał(a):
sakura slaby? magus of the future? repeal?

Nie są blokerami (bo czekanie aż będę mógł coś sakurą zablokować mija się z celem i wypacza sens rampy), magus jest wrażliwy na removal, repeal już w ogóle nie wiem po co.

Siedem7 napisał(a):
jakis rude awakening? raz, ze to wincon, dwa, ze robi infinity mane z reiterate

Infinite mana jest dla ciot.

Siedem7 napisał(a):
tolaria -> sylvan scrying?

Nie mam a jego cena jest poza budżetem do rozbudowy dla tego decku ;) Dlatego gram Tolarią.

Siedem7, Wolałbym żeby ludzie jednak w jakiś sposób argumentowali swoje propozycje, a nie wymieniali karty i stawiali znaki zapytania.

jasioo napisał(a):
I jak robisz dużo many to może jakieś storm karty? Może nie grapeshot od razu i zagrywanie miliona spelli na turę, ale takie ignite memories, nawet z 4rema kopiami może zadać całkiem sporo obrażeń przy małym nakładzie kosztów (bo spelle i tak będzie zagrywał przecież )

było w tym decku - nie sprawdziło się z racji istnienia innych zbyt drogich spelli.

jasioo napisał(a):
Zdecydowanie bym grał wood elvesami, farhaven elf, a nawet ondu giantem. Zawsze coś przyblokują/zniechęcą do ataku

Wpadłem na granie i - mogą deczko rozwiązać te problemy ;)

Przemyślę, gdy znowu będę miał ochotę tym pograć ;)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości