Obecny czas: Pią Wrz 20, 2019 7:53 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [w trakcie powstawania]
PostWysłany: Sob Lip 12, 2014 6:27 pm 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
Miejscowość: Kraków
POSTARAM SIE NA DNIACH DOKONCZYC

nie chce mi sie tagowac. mam nadzieje ze Szpajk albo inny mod sie tym zajmie.

ponizej zebralem wszystkie mniej lub bardziej grywalne karty do edh jakie mi przyszly do glowy i posortowalem je funkcjami i kolorami. moze komus sie przyda.
oczywiscie zdaje sobie sprawe ze sporo przegapilem. dopisujcie pod spodem co zapomnialem, dopisze przy okazji.
aha, poza pojedynczymi, nie znam kart z therosa, ostatniego core setu, commanders arsenalu ani conspiracy.

Draw, jednorazowy i powtarzalny:
Spoiler:

skullclamp
sword of fire and ice
memory jar

Discard:
Spoiler:

Point removal na potwory i niepotwory:
Spoiler:

Mass removal, ponza i sweepery:
Spoiler:

Tutory:
Spoiler:

Rampa i szukanie landów:
Spoiler:

Kontry:
Spoiler:

Gravehate:
Spoiler:

Lifegain:
Spoiler:

Wracanie kart z grobu:
Spoiler:

Ochrona naszych permanentów:
Spoiler:

Sacrifice outlety:
Spoiler:

Ostatnio edytowany przez Siedem7 Pon Lip 14, 2014 9:13 pm, edytowano w sumie 10 razy

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Lip 12, 2014 7:06 pm 
Moderator

Dołączenie: Wto Kwi 07, 2009 9:27 pm
Rezerwacja na przyszłe wpisy

Profil E-mail  

Temat postu: Re: [w trakcie powstawania]
PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 12:06 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 20, 2010 7:10 am
Siedem7 napisał(a):
nie chce mi sie tagowac. mam nadzieje ze Szpajk albo inny mod sie tym zajmie.

ponizej zebralem wszystkie mniej lub bardziej grywalne karty do edh jakie mi przyszly do glowy i posortowalem je funkcjami i kolorami. moze komus sie przyda.

Zacząłem tagowanie od drawu, po czym przyjrzałem się bliżej tym draw spellom i dałem sobie chwilowo spokój z pozostałymi kategoriami. Po kolei:

1) Pominąłeś mnóstwo rzeczy, ale z tego pewnie zdajesz sobie sprawę. Gdzie jest jeden z najlepszych draw spelli dla szybkich combo decków w EDH, czyli ? Gdzie jest absolutny must-have dla każdego decku na tokenach (i nie tylko), czyli ? Gdzie są np. , , czy , gdzie są , , czy , zabawki Azusy typu czy , gdzie są wheel efekty (, , itd.), gdzie jest draw multikolorowy (np. , czy ) albo biały ()?

2) Nie zastanowiło cię, że podałeś więcej drawu zielonego niż niebieskiego? :E Jeśli np. wymieniasz takie karty jak , czy , to logiczne byłoby wrzucić też a, , , , itd.

3) Wrzucasz do jednego worka karty bardzo dobre, uniwersalne i grające w mnóstwie różnych decków (np. , czy ), karty bardzo specyficzne, grające w bardzo nielicznych konstrukcjach (np. czy ) oraz karty praktycznie niegrywalne, które może miały sens sto lat temu, ale nie dzisiaj (np. czy ). Nie jestem pewny, czy to bardziej pomaga, czy raczej wprowadza niepotrzebny zamęt.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 12:32 am 
Planeswalker
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 11:00 pm
Miejscowość: Warszawa Posty: 14567
Wg mnie to jest na pewno przydatne, jeśli się w końcu dokończy i może dodatkowo podzieli każdy rodzaj na te dobre i te gorsze.

Właściwie, to by można całą listę rozszerzyć jeszcze o lądy funkcyjne w każdych połączeniach kolorów, wypisać lądy bez mana abilities i w sumie jeszcze inne rzeczy, które ciężko znaleźć na gathererze.

Draw w :r: i :w: praktycznie nie istnieje na przykład i trzeba to sobie uzmysłowić przed każdym składaniem borosa, żeby nie tracić czasu na szukaniu takich kart :P

Od siebie w :r: dodam , który koszt ma masakryczny, ale dobiera najlepiej.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 2:16 am 
Planeswalker

Dołączenie: Czw Wrz 23, 2010 9:02 pm
Miejscowość: Warszawa
Popieram Spike'a. Po przejrzeniu listy pojawia się pytanie o jej cel.
Przykładowo białe sweepery. Jest mocno średni DoJ, ale nie ma przebijającego go WoGa, ani Hallowed Burial itp. W czerwonym draw jest Dragon Mage, a nie ma Wheel of Fortune. Tak że uświadom nas, co ta lista ma robić w praktyce? Zbierać dane efekty bez względu na grywalność?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 5:52 am 
Wizard of the Coast
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 03, 2008 5:30 pm
przeciez napisalem, ze jestem swiadom pominiecia polowy kart i wlasnie dlatego prosilem Was o podawanie przykladow...

lista ma sluzyc temu, ze jak ktos chce zlozyc deck od zera i szuka kart drawujacych otwiera sobie odpowiedni spoiler i ma wszystkie wypisane.

@Spike podalem keen sense bo gra w urilu, sigardzie i chyba tylko tam. z kolei curiosity chyba nie ma zastosowania poza znacznie mniej popularnym niv mizzetem (chociaz nie wiem czy to combo w edh jest rownie dobre jak w t2), dlatego ja pominalem. to samo snake umbra. a ohran viper jest jakies 100 razy lepszy od ophidiana, bo ma deathtoucha.

pozostalych przykladow po prostu albo zapomnialem, albo nie mialem czasu ich wczoraj dodac. jak sie w pojedynke robi taka wielka liste w okienku na 12 linijek wysokosci to latwo cos pominac, tym bardziej ze nie mam czasu ani ochoty siedziec godzinami nad gathererem i przegladac wszystkie hasla. no kurwa, wlasnie dlatego poprosilem o pomoc...

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 7:13 am 
Archmage
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 19, 2007 4:16 pm
Miejscowość: Białystok / Trójmiasto
Rampa i szukanie landów:
:u:

Kontry:
:g:
:r: , ,
:gr:
:w: , , ,

Sacrifice outlety:
:r:

Będę podrzucał jak mi coś przyjdzie do głowy.

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 10:50 am 
Sorcerer

Dołączenie: Śro Mar 14, 2012 5:43 pm
Miejscowość: Katowice/Piotrowice
Spike napisał(a):
2) Nie zastanowiło cię, że podałeś więcej drawu zielonego niż niebieskiego? :E Jeśli np. wymieniasz takie karty jak , czy , to logiczne byłoby wrzucić też a, , , , itd.

Coś w tym jest, ale w zielonym "draw" warto wpisać takie rzeczy jak Keen Sense. W niebieskim mamy znacznie lepsze opcje drawu, wiec można pominąć takie rzeczy jak Curiosity itd.

Ps. Wiem, że zielony również ma lepsze opcje, ale ma ich znaczniej mniej od niebieskiego, który specjalizuje się w dociąganiu. Zielony gra ta swoją biblioteką, Harmonize'em (i może jeszcze jakiś typowy draw się znajdzie) ale reszta zielonego drawu typu Garruk, Greater Good, Regal Force itd jest warunkowa. Jasne, że Keen Sense też się w tym znajduje, ale MOIM zdaniem ludzie, którzy będą szukali jakiś ciekawych opcji drawu bez niebieskiego i załóżmy czarnego, mogą zainteresować się kartami typu Keen Sense'a. A takim Curiosity raczej nie interesuje się nikt prócz kierowców Niv-Mizzeta.
(Np. Marath z Keenem dociąga za :1: , jakieś gruule typu czy też mają świetną synergie)

Jeśli mógłbym polecić jakiś wątek, gdzie można zaczerpnąć fajne informacje i znaleźć ciekawe karty to polecam http://tappedout.net/users/Epochalyptik/ i jego "EDH Resources".

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości